Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Η εμφύτευση γίνεται συνήθως έξι με δώδεκα μέρες μετά την ωορρηξία. Αίμα εμφύτευσης βλέπει ένα μικρό ποσοστό εγκύων. Είσαι σίγουρη για την ημέρα της ωορρηξίας; Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι σήμερα; Μακάρι να δεις θετικό. 

Καλημέρα κόρες. Μία όμορφη Κυριακή να έχουμε, μόλις 15 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Αυτά τα τσιμπήματα μπορεί να είναι και το έντερο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς. 

Δεν το είχα σκεφτεί. Μπορεί .. Γτ γενικά έχω πολύ ευαίσθητο στομάχι.ξερναω με το παραμικρό


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Η εμφύτευση γίνεται συνήθως έξι με δώδεκα μέρες μετά την ωορρηξία. Αίμα εμφύτευσης βλέπει ένα μικρό ποσοστό εγκύων. Είσαι σίγουρη για την ημέρα της ωορρηξίας; Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι σήμερα; Μακάρι να δεις θετικό. 

Καλημέρα κόρες. Μία όμορφη Κυριακή να έχουμε, μόλις 15 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Αυτά τα τσιμπήματα μπορεί να είναι και το έντερο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς. 

Ωορρηξία έκανα στις 29 μου το είπε ο γιατρός είχα ραντεβού εκείνη την μέρα και είχα και θετικό τεστ ωορρηξίας  σήμερα είμαι στην 26 μέρα του κύκλου μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

τι καλά που πλησιάζουν τα Χριστούγεννα!!!

Τέτοια τσιμπηματάκια του εντέρου ναι...εγώ πλέον έχω πονους περιόδου κάποιες στιγμές πιο εντονες...και αδιαθεσία..

.Δεν είναι δυνατοι πονοι σε μενα ,νιωθω σαν κατι να με τσιμπαει  στην μητρα κ στις ωοθηκες. Κ δεν είναι της φαντασίας μου ότι ψάχνω συμπτώματα.. :P

Μου κάνει εντύπωση !άντε να δούμε

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

τι καλά που πλησιάζουν τα Χριστούγεννα!!!

Τέτοια τσιμπηματάκια του εντέρου ναι...εγώ πλέον έχω πονους περιόδου κάποιες στιγμές πιο εντονες...και αδιαθεσία..

Εσύ κοντεύεις σωστά; Ποτέ ΔΕΝ περιμενεις;

Just now, ada32 είπε:

.Δεν είναι δυνατοι πονοι σε μενα ,νιωθω σαν κατι να με τσιμπαει  στην μητρα κ στις ωοθηκες. Κ δεν είναι της φαντασίας μου ότι ψάχνω συμπτώματα.. :P

Μου κάνει εντύπωση !άντε να δούμε

Προφανώς και δεν είναι της φαντασίας σου. Απλώς δεν πιστεύω ότι έχεις από αυτό λόγο να ανησυχείς για ενδομητρίωση και τέτοια... 

Μακάρι. Εσύ ποτέ δεν περιμένεις; (Σορι κορίτσια δεν θυμάμαι.)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Εσύ κοντεύεις σωστά; Ποτέ ΔΕΝ περιμενεις;

19 το ανώτερο 21/12 και μέχρι τότε θα περιμένω ναμαι σίγουρη!22/12 μπορώ να κάνω μια χοριακή!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!! @Ungry girlΕγώ έπαιρνα χρόνια αντισυλληπτικά κ κάθε φορά έτσι ξεκινούσε η περίοδος μου. Νομίζω είναι το φυσιολογικό ξεκίνημα μιας περιόδου που γίνεται με το "ζόρι".

 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mmlsoula είπε:

Ωορρηξία έκανα στις 29 μου το είπε ο γιατρός είχα ραντεβού εκείνη την μέρα και είχα και θετικό τεστ ωορρηξίας  σήμερα είμαι στην 26 μέρα του κύκλου μου!!!

Είσαι 11 μέρες λοιπόν μετά την ωορρηξία. Σε τρεις-τεσσερις μέρες θα ξέρεις και εσύ. Μακάρι κορίτσι!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

19 το ανώτερο 21/12 και μέχρι τότε θα περιμένω ναμαι σίγουρη!22/12 μπορώ να κάνω μια χοριακή!

Μήπως να σκεφτείς και το ενδεχόμενο να πας 21/12 μην πέσεις πάνω στις αργίες; 

Εγώ περιμένω γύρω στις 24/12. Είμαστε πολλές κοντά, άντε πάμε για χριστουγεννιάτικα σπορακια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Εσύ κοντεύεις σωστά; Ποτέ ΔΕΝ περιμενεις;

Προφανώς και δεν είναι της φαντασίας σου. Απλώς δεν πιστεύω ότι έχεις από αυτό λόγο να ανησυχείς για ενδομητρίωση και τέτοια... 

Μακάρι. Εσύ ποτέ δεν περιμένεις; (Σορι κορίτσια δεν θυμάμαι.)

Καλά δεν το ξέρεις,όσα περισσότερα διαβάζεις ,τόσα περισσότερα νομίζεις ότι εχεις !!!!χαχαχαχα

Εγώ το επόμενο σκ είμαι,16-17/12.

Εκανες τεστακι Εσύ σήμερα;

1 hour ago, Mmlsoula είπε:

Ωορρηξία έκανα στις 29 μου το είπε ο γιατρός είχα ραντεβού εκείνη την μέρα και είχα και θετικό τεστ ωορρηξίας  σήμερα είμαι στην 26 μέρα του κύκλου μου!!!

Μακάρι να μας πεις ευχάριστα νέα!!

 Το ταιρι μου τι κανει; @noni90 που είσαι ;

Εγώ κορίτσια  την Παρασκευή έκανα προλακτινη κ προγεστερονη γτ ήμουν 21 μερα κ ήθελα να τσεκάρω κ τις 2 ορμόνες..έχω από την άνοιξη να κάνω προλακτινη γτ την ειχα λιγο ανεβασμένη 27-39 πήγαινε.. Κ λένε ότι αν η προγεστερόνη είναι σε σωστές τιμες,μάλλον εγινε καλη ωορηξια. Για να δούμε αύριο θα πάρω αποτελέσματα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

Καλά δεν το ξέρεις,όσα περισσότερα διαβάζεις ,τόσα περισσότερα νομίζεις ότι εχεις !!!!χαχαχαχα

Εγώ το επόμενο σκ είμαι,16-17/12.

Εκανες τεστακι Εσύ σήμερα;

Μακάρι να μας πεις ευχάριστα νέα!!

Μία βδομάδα σου έμεινε. Άντε άντε να ξεκινήσουμε την εορταστική περίοδο με ευχάριστα. 

Πιο μετά θα κάνω τεστακι γιατί έχω πιει καφέ, χυμό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Θα περιμένω μέχρι και 35η μέρα γιατί έχω κάνει και 35αρι κύκλο..εντάξει δεν είναι πολλές μέρες ακόμη....

Τις μέρες που περιμένεις γίνεται η εμφύτευση...τώρα για τους πόνους τι να πω...γιατί να σταματήσουν τώρα ειδικά που περιμένεις;;Μήπως δεν έρθει;;Μακάρι!!!

Και εγω ετσι κυκλους εκανα αλλα το τεστ το εκανα παντα 26-27 μερα και μου εδειχνε

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

11. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

12. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

13. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   129,8 !!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Papaki@  8-10/11/2017!!!

2. Ασία  12/11/2017!!!

3. Ungry girl 17/11/2017!!!

4. Elma86  30/11/2017!!!

5. Vila  2/12/2017!!!

6. vvrd  5/12/2017!!!

7. KalStyl  12/12/2017!!!

8. andrianni  13/12/2017!!!

9. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

10. Χαρά Τριανταφυλλακι 14/12/2017!!!

11. MelinaFo  15/12/2017!!!

12. ada32 16/12/2017!!!

13. ellilaw 16/12/2017!!!

14. noni90 18/12/2017!!!

15. ntemiiiiii  19/12/2017!!!

16. Dimitr@17 20/12/2017!!!

17. Nati85 20/12/2017!!!

18. alina80 24/12/2017!!!

19. Μάντη  25/12/2017!!!

20. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

21. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

22. WannaBeMother  29/12/2017!!!

23. ritaki13  31/12/2017!!!

24. kido  6/1/2017!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Καλημεραααα ναι εγω ειχα πρησμενο στηθος κ πονο στην κοιλια σαν να αδιαθετησω και ημουν εγκυος...δεν ειχα τπτ αλλο απο συμπτωματα

@Ungry girl εγω που περασα παλινδρομη...μετα απο 5 μερες πουωτο διαπιστωσαμε ειχα ελαχιστο καφε αιμα περιμενα να αδιαθετησω κ τπτ μετα απο 4μερες τελικα ειχα κανονικη ροη...δεν ειναι τπτ μην ανησυχεις...

Αα ένταξη ευχαριστώ κοριτσι..ανγχωθικα λιγο!

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα. Σε ευχαριστω για την απάντηση. Νιώθω Κατι τσιμπιματα κατά διαστήματα μες την μερα κ παραξευνευτηκα. Κ χθες το βράδυ που είμασταν για ποτο,ένιωσα Για5 λεπτα τσιμπιμα στην μεση ακριβως της κοιλιας. ... Τεσπα Καλυτερα να μην δώσω σημασία.

Δεν εχω εγω τσιμπιματακια δεν ξερω αν εχουν τα αλλα κοριτσια! Αλλα αν δεν εχεις συμπτώματα αλλα μξ σε προβληματίζει

2 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλημέρα σε όλες!! @Ungry girlΕγώ έπαιρνα χρόνια αντισυλληπτικά κ κάθε φορά έτσι ξεκινούσε η περίοδος μου. Νομίζω είναι το φυσιολογικό ξεκίνημα μιας περιόδου που γίνεται με το "ζόρι".

 

Καλημέρα δεν εχω ιδεα γενικα ο κυκλος κου ηταν πολυ καλος τωρα τελευταία τα εχω δει ολα χαχαα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου, τ κανετε?? λοιπον για να καταλαβετε το θεμα που λεγαμε τις προαλλες με τον αντρα μου σημερινο σκηνικο, σημερα στολισαμε και γυριζει και μου λεει και του χρονου να ξαναστολισουμε και μακαρι να εχουμε και ενα μωρακι να το εχουμε ντυσει αγιοβασιλακι, τον κοιταξα χαμογελασα ειρωνικα και μου λεει τι? του λεω πως θα γινει αυτο? αφου δνε κανουμε τιποτα (χθες το βραδυ δεν ηθελε επαφη, εγω χθες ειχα ωορηξια ειχα τσιμπηματα στην κοιλια και εννοειται δεν του εχω ξαναναφερει τιποτα ουτε γαι γινιμες ουτε τιποτα) ε μου λεει αφου δεν μου καθεσαι (ηθελα να τον σκοτωσω επιτοπου) του λεω χθες βραδυ σου ειπα και ειπες δεν ηθελες τις προηγουμενες ειχα πυρετο... ε μου λεει εσυ θες οταν δεν μπορω, εγω εχω ορεξη το απογευμα λιγο πριν πας για δουλεια εεε ωραια του λεω και τοτε το κανουμε πριν λιγες μερες αργησα στην δουλεια αν θυμασαι.... δεν του ειπα τιποτα βεβαια οτι κανουμε οποτε εχεις ορεξη αλλα δεν κανεις και αυτο που πρεπει ....δεν του λεω τιποτα να δω ποσο θα το τραβηξει ... αλλα νευριαζω οταν μου λεει για μωρα...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Καλημέρα. Είχα εγώ καμια εβδομάδα πριν κάνω το τεστ. Νόμιζα θα έρθει περίοδος πιο νωρίς.

Τελικά ήσουν έγκυος; 

Περιμένω να έρθει η Τετάρτη να κάνω χόριακη! Ελπίζω σε ένα καλό αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...