Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , caramel_83 είπε:

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας, απλα ηθελα να δω μηπως εγω ειμαι αυτη που ατα βλεπω παραλογα ολα αυτα

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 56 λεπτά , alina80 είπε:

Καραμελιτσα μου έχεις τόσο δίκιο...και πως κρατιεσαι σε θαυμάζω. Εγώ θα του έλεγα ωμά -άμα τραβιέσαι πώς θα το κανουμε; Ή όπως έχω πει στο δικό μου "με τον κρίνο μόνο μια έπιασε".

Εχω καταλαβει σε τι φαση εισαι...εχεις φυγει απο σταδιο του θυμου που δεν το κανετε κ εχεις περασει στην ειρωνια κ την αδιαφορια ...αυτο παντως που το κανουμε οποτε θελουν.οι αντρες με εκνευριζει...εμεις ειχαμε 3μερες να κανουμε κατι ευτυχως δεν ηταν στις κρισιμες..και να φανταστειτε παλιοτερα του ελεγα παλι θες αμαν καθε μερα και τωρα εχουμε κανταντησει να του λεω εγω να κανουμε κ να το παιζει δυσκολος...κ απο την αλλη κοιταει την κοιλια μου μερικες φορε κ μου λεει "λες να εχει τπτ μεσα?"

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βλεπεις καθολου παραλογα @caramel_83! Φερεται καπως ανωριμα, και θελω και δε θελω, και ετσι και γιουβετσι, μου κανει για ανασφαλεια του.. Πολυ σωστα ειπε η @alina80, δες εσυ τι πραγματικα θες (ανεξαρτητα απο το τι θελει εκεινος), ποσο σημαντικο σου ειναι το ενα ή το αλλο ενδεχομενο, και αναλογως ή το αφηνεις, ή παιρνεις αποφαση να το πιεσεις και να το καθοδηγησεις για να τελειωνετε! Εγω θα του ελεγα ρητα "Αν θες αγιοβασιλακι κατω απ το δεντρο του χρονου, δυστυχως θα πρεπει να τελειωνεις μεσα. Αν οχι, μην μου ξαναπεις για παιδια γιατι θα αρχισει να με πληγωνει και να με εκνευριζει το θεμα, και παιρνουμε αποφαση οτι θα μεινουμε ατεκνοι. Δε χαλασε ο κοσμος, τοσα ζευγαρια δεν κανουν παιδια". Σαν τελεσιγραφο. Λογικα θα τρομαξει με την ιδεα. Μπραβο σου παντως που δεν του λες γονιμες κτλ για να δεις ποσο τελικα "πιεζεται" ή οχι οταν τις ξερει.

@Κοννυ γεια σου! Ειχα κι εγω κανονικους, ολοϊδιους πονους με την περιοδο οταν τελικα ημουν εγκυος. Για 2-3 μερες πριν την καθυστερηση πονουσε η κοιλια ακριβως οπως οταν ειναι να αδιαθετησω, οπως και η μεση μου. Φορουσα σερβιετα φαντασου γιατι δεν ηξερα ποτε θα κατεβει, ενιωθα οτι θα ερθει ανα πασα στιγμη. Απλως παραλληλα ειχα πολυ εντονες συναισθηματικες μεταπτωσεις που συνηθως δεν εχω πριν την περιοδο, συν μια ελαφρα ναυτια μια δυο μερες πριν ερθει. Ηθελα να φτυσω με το συμπαθιο (οχι ροχαλα, χαχα! μονο σαλιο!). Επισης, αρκετα υγρα προς το λευκο, οχι διαφανα. Ευχομαι να εισαι!!

  • Ευχαριστώ 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε??? είχα παραγγείλει home test. τεστακια ωορηξίας και μου ήρθαν την Παρασκευή!!! Λέτε να με βοηθήσουν να πιάσω αυτό τον μήνα το σποράκι μου?? είχατε ανάλογες εμπειρίες με τα συγκεκριμένα τεστ???????

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Μήπως να σκεφτείς και το ενδεχόμενο να πας 21/12 μην πέσεις πάνω στις αργίες; 

Εγώ περιμένω γύρω στις 24/12. Είμαστε πολλές κοντά, άντε πάμε για χριστουγεννιάτικα σπορακια.

Λες;εγώ είπα για 22 που θα μπορώ και πρωί να πάω...

2 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Και εγω ετσι κυκλους εκανα αλλα το τεστ το εκανα παντα 26-27 μερα και μου εδειχνε

Λες; ούρων ή χοριακη;απλά μωρέ φοβάμαι μήπως δεν προσχωρήσει γι'αυτό είπα να περιμένω μέχρι και 35 μέρες..

Σήμερα βρε κορίτσια πάλι υγρά σαν ασπράδι αυγού...μα τι γίνεται;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω δεν περιμενω 25 τελικα!!!! επιτελους βρηκα θετικο τεστ ωορηξιας!!! λες αλινα να παμε μαζι ζευγαρι χριστουγεννιατικο !!! εγω ειπα αν πετυχω το εταξα αν ειναι κοριτσι θα το πω Αννα επειδη ηταν εχθες της Αγιας Αννας κ αν ειναι αγορι Χρηστο λογω Χριστουγεννων !!! βλεπετε τοσο αισιοδοξη!!!

@Antila δεν την ξεχασα την συνταγη θα στην στειλω απλα δεν προλαβα να την ψαξω!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσια εγω δεν περιμενω 25 τελικα!!!! επιτελους βρηκα θετικο τεστ ωορηξιας!!! λες αλινα να παμε μαζι ζευγαρι χριστουγεννιατικο !!! εγω ειπα αν πετυχω το εταξα αν ειναι κοριτσι θα το πω Αννα επειδη ηταν εχθες της Αγιας Αννας κ αν ειναι αγορι Χρηστο λογω Χριστουγεννων !!! βλεπετε τοσο αισιοδοξη!!!

@Antila δεν την ξεχασα την συνταγη θα στην στειλω απλα δεν προλαβα να την ψαξω!!!

Μακάρι κοριτσι! Πολύ ωραία η σκέψη σου έτσι να κανεις πάντα τόσο αισιόδοξες σκέψεις και με τη βοήθεια του Θεού θα γίνει! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , caramel_83 είπε:

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας, απλα ηθελα να δω μηπως εγω ειμαι αυτη που ατα βλεπω παραλογα ολα αυτα

καρεμελ μου αν σε ξεναρωτησει η πεθερα πες της κ εσυ για να γίνει αυτο θα πρεπει να το θελουν κ οι δυο κ μην πεις τπτ αλλο..να καταλαβει οτι κατι δεν κανει καλα κ ο γιοκας της!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσια εγω δεν περιμενω 25 τελικα!!!! επιτελους βρηκα θετικο τεστ ωορηξιας!!! λες αλινα να παμε μαζι ζευγαρι χριστουγεννιατικο !!! εγω ειπα αν πετυχω το εταξα αν ειναι κοριτσι θα το πω Αννα επειδη ηταν εχθες της Αγιας Αννας κ αν ειναι αγορι Χρηστο λογω Χριστουγεννων !!! βλεπετε τοσο αισιοδοξη!!!

@Antila δεν την ξεχασα την συνταγη θα στην στειλω απλα δεν προλαβα να την ψαξω!!!

Μαζί ζευγάρι χριστουγεννιάτικο στάνταρ! Είμαι σίγουρη. Δουλίτσα ε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσια εγω δεν περιμενω 25 τελικα!!!! επιτελους βρηκα θετικο τεστ ωορηξιας!!! λες αλινα να παμε μαζι ζευγαρι χριστουγεννιατικο !!! εγω ειπα αν πετυχω το εταξα αν ειναι κοριτσι θα το πω Αννα επειδη ηταν εχθες της Αγιας Αννας κ αν ειναι αγορι Χρηστο λογω Χριστουγεννων !!! βλεπετε τοσο αισιοδοξη!!!

@Antila δεν την ξεχασα την συνταγη θα στην στειλω απλα δεν προλαβα να την ψαξω!!!

Χτες έκανες ωορρηξία;;;;και είχες και επαφή; τέλεια!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλά δεν το ξέρεις,όσα περισσότερα διαβάζεις ,τόσα περισσότερα νομίζεις ότι εχεις !!!!χαχαχαχα

Εγώ το επόμενο σκ είμαι,16-17/12.

Εκανες τεστακι Εσύ σήμερα;

Μακάρι να μας πεις ευχάριστα νέα!!

 Το ταιρι μου τι κανει; @noni90 που είσαι ;

Εγώ κορίτσια  την Παρασκευή έκανα προλακτινη κ προγεστερονη γτ ήμουν 21 μερα κ ήθελα να τσεκάρω κ τις 2 ορμόνες..έχω από την άνοιξη να κάνω προλακτινη γτ την ειχα λιγο ανεβασμένη 27-39 πήγαινε.. Κ λένε ότι αν η προγεστερόνη είναι σε σωστές τιμες,μάλλον εγινε καλη ωορηξια. Για να δούμε αύριο θα πάρω αποτελέσματα

Κοριτσιιιι! Καλησπέραααααα!

Καλησπέρα κ στις υπολοιπες ομορφες!

Για αυτα τα πονάκια που αναφέρεις σαν τσιμπήματα τα νιώθω κι εγώ κ μάλιστα κ εγώ είχα φοβηθεί για ενδομητρίωση λόγω αυτών. Σε κάποιους κυκλους δε τα νιώθω κ σε κάποιους τα νιώθω. Σε αυτόν τον κύκλο ας πουμε ξεκινησαν απο χθες κ σημερα ειναι πιο εντονα. κ εχω ακομα 8 μερες μεχρι την περιοδο.... Κατα τα αλλα δεν εχω τιποτα αλλο περιμένω να αδιαθετήσω γιατι οι επομενες γονιμες μου πεφτουν λιγο πανω στην αδεια μου... οποτε θα ειμαστε πιο χαλαροι κ θα του δωσουμε να καταλαβει πιστευω! Εεεε ειναι κ το χριστουγεννιατικο κλιμα θα βοηθησει λιγο! Εσυ πως πας ολα καλα? Τα υπολοιπα κοριτσια?

@caramel_83 Χαρα στο κουραγιο σου κοριτσι.... Εγω θα ειχα κανει τρικουβερτο καυγα και θα ελεγα πολυ χοντρα πραγματα....Οντως ωρες ωρες πρεπει να νιωθεις οτι σε εμπαιζει με αυτη του τη στάση και αυτό ειναι το χειροτερο.. το να μην ξερεις αν θελει η δε θελει.... οπως λεει κ η @alina80 πες του " με τον κρινο μονο μια επιασε"! Για μενα, κοιταξε να προστατευσεις τον εαυτο σου γιατι στο κατω κατω εσυ στεναχωριεσαι και πικραινεσαι κ θυμωνεις.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!και εγω έχω τέτοια τσιμπηματάκια μετά την ωορρηξια.νομιζω και πριν έχω μερικες φορές αλλά πλέον δεν ασχολουμαι δεν θα κάτσω να τρελαθώ αν έχω ενδομητριωση ας έχω ούτε η πρώτη θα είμαι ούτε η τελευταία.αν δω ότι δεν μπορω να κάνω παιδί και το σπερμα τελικά θα είναι καλό τότε θα το ψάξω και αυτό.ολα πλέον αντιμετωπίζονται.περασα την φάση που φοβόμουν πριν λίγους μήνες ισως είχα ταραχτει από ένα γεγονός που έφερε τα πάνω κάτω αλλά τωρα επανήλθα στα φυσιολογικά μου.απογοητευομαι βεβαια που δεν βλέπω αποτέλεσμα αλλά ευτυχως πλέον υπάρχουν λύσεις και αυτό με ήρεμει!κανονας που εφάρμοσα και με βοήθησε πολύ μην ψάχνετε στο Ίντερνετ!!!!

  • Μου αρέσει 8

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , noni90 είπε:

Κοριτσιιιι! Καλησπέραααααα!

Καλησπέρα κ στις υπολοιπες ομορφες!

Για αυτα τα πονάκια που αναφέρεις σαν τσιμπήματα τα νιώθω κι εγώ κ μάλιστα κ εγώ είχα φοβηθεί για ενδομητρίωση λόγω αυτών. Σε κάποιους κυκλους δε τα νιώθω κ σε κάποιους τα νιώθω. Σε αυτόν τον κύκλο ας πουμε ξεκινησαν απο χθες κ σημερα ειναι πιο εντονα. κ εχω ακομα 8 μερες μεχρι την περιοδο.... Κατα τα αλλα δεν εχω τιποτα αλλο περιμένω να αδιαθετήσω γιατι οι επομενες γονιμες μου πεφτουν λιγο πανω στην αδεια μου... οποτε θα ειμαστε πιο χαλαροι κ θα του δωσουμε να καταλαβει πιστευω! Εεεε ειναι κ το χριστουγεννιατικο κλιμα θα βοηθησει λιγο! Εσυ πως πας ολα καλα? Τα υπολοιπα κοριτσια?

@caramel_83 Χαρα στο κουραγιο σου κοριτσι.... Εγω θα ειχα κανει τρικουβερτο καυγα και θα ελεγα πολυ χοντρα πραγματα....Οντως ωρες ωρες πρεπει να νιωθεις οτι σε εμπαιζει με αυτη του τη στάση και αυτό ειναι το χειροτερο.. το να μην ξερεις αν θελει η δε θελει.... οπως λεει κ η @alina80 πες του " με τον κρινο μονο μια επιασε"! Για μενα, κοιταξε να προστατευσεις τον εαυτο σου γιατι στο κατω κατω εσυ στεναχωριεσαι και πικραινεσαι κ θυμωνεις.... 

Γιατί βρε περιμένεις να αδιαθετησεις; Περιμένουμε να μην αδιάθετησουμε κάθε μήνα, ετσι δεν λέμε;;; Θα σε μαλώσω. Αν λέμε αν δεν γίνει αυτό και τελικά έρθει όπως εμένα χθες τότε οκ πάμε για τον επόμενο. Πέφτουν και οι δικές μου επόμενες γόνιμες μέσα στην άδεια και τις αργίες των Χριστουγέννων και έχω πολύ καλό προαίσθημα!.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...