Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

μακαρι να μην ερθει κ εχεις μια τεραστια χοριακη!!εεγω στα ιδια!!ειναι να κανω τεστ ωορρηξιας να δω αν θα γινει ποτε θετικο!!!

Επειδή δεν γνωρίζω για πόσες μέρεσ κάνεις τα τεστάκια?Αντε με το καλόοοοο!!!

Just now, caramel_83 είπε:

και σου ειπα χθες υπηρχε λογος που δεν σε ειχα βαλει στο πινακακι, εσυ εκει να θες να μπεις στην αναμονη, αστο βρε παιδι μου να σε βαλω κατευθειαν πανω :P 

εγω θα εκανα σημερα τεστ παντως ;) 

ΧΑΧΑΧΑΧ λέςςςς?Πάντως αν είμαι σίγουρα μου φέρατε γούρι και αν όχι δεν πειράζει θα τα λέμε γιατί περνάω εύχαριστα μαζί σαςςςς!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα και απο το ηλιόλουστο νησί!!!! Εδω εδω ειμαι δεν με χάνετε και να θελετε δηλαδη εγω παντα εδω τριγύρω θα'μαι!!!!  Διαβασα τα νεα σας και πεταω απτη χαρα μου.... Ολες τελικα θα ανέβουμε στο πανω μερος της λίστας μας....  Παντου και σε ολες σας μπεμπεδοσκονη στο φουλ!!!! 

@caramel_83 τρέχω ολη μερα τοσες μερες γιατι προσπαθω να τακτοποιήσω καποιες εκρεμμοτητες με τα μικρα σχολεια εισητήρια (βλεπεις θα πανε διακοπες τα βλαστάρια μου αφου εγω δουλεύω)  αλλα ολα επιτελους μπαίνουν στην θεση τους....  Τωρα πλένω τις κουβέρτες του σποριου να τελειώσω και την τελευταία τζάμπο τσαντα να μαζευτω για να ξεκινήσω αγορές σε πάνες πιπιλες τα χαζοπραγματα δηλαδη! 

Τελικα με βοηθάει πολυ το γυμναστήριο αν και ερχομαι αργαβτο βραδυ κουρασμένη στο σπιτι τι πρωι αν παω γυμναστήριο φευγει ολη η ενταση και εχω διαθεση για δουλειες....  Για να δω ως ποσο.... 

Σας φιλω γλυκα παω να μαζέψω το μικρο απο το σχολειο!!! 

  • Μου αρέσει 4

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@marilliaπηγα στον γιατρο την δευτερα κ μου εκανε υπερυχο..μου ειπε οτι σε μια δυο μερες θα κανω ωορρηξια.. τεστ ξεκινησα δευτερα...σμρ δεν εχω κανει αλλα μεχρι κ εχθες ηταν τελειως αρνητικα ενω περιμενα να ειναι λιγο εντονη η δευτερη γραμμη!οποτε δε ξερω!Πέμπτη παω ξανα στο γιατρο!αντε να ξεκινησουμε τα θετικα αποτελεσματα στην σειρα!περιμενουμε με αγωνια τα δικα σου!!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

πηγα στον γιατρο την δευτερα κ μου εκανε υπερυχο..μου ειπε οτι σε μια δυο μερες θα κανω ωορρηξια.. τεστ ξεκινησα δευτερα...σμρ δεν εχω κανει αλλα μεχρι κ εχθες ηταν τελειως αρνητικα ενω περιμενα να ειναι λιγο εντονη η δευτερη γραμμη!οποτε δε ξερω!Πέμπτη παω ξανα στο γιατρο!αντε να ξεκινησουμε τα θετικα αποτελεσματα στην σειρα!περιμενουμε με αγωνια τα δικα σου!!!!

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θέλει εντατικές προσπάθειες άσχετα πότε είναι οι γόνιμες.Εγώ έλεγα στον άντρα μου κάθε 2 μέρες να ερχομάστε σε επαφή.Και το μήνα που έμεινα έγκυος κάναμε ότι να ναι,κάθε μέρα αλλά σίγουρα είχε τραβήξει η προσπάθεια μέρες.Και μετά ο άντρασ μου κορόιδευε και εμένα και τον γιατρό χαχχαχαχ.Ωραια αφού σου είπε και ο γιατρός για την ωοορηξία με το καλόοοο και να δείς τι θα σου πεί και την Πέμπτη.

πρίν από 57 λεπτά , νκκ284 είπε:

Κορίτσια γεια σας! Εύχομαι σε όσες προσπαθείτε για μωράκι καλή επιτυχία! Ήθελα να ρωτήσω αν μέσα στα συμπτώματα της αναμονής είχατε και πόνους περιόδου, από πότε ξεκίνησαν και πόσο διήρκησαν. Ο κύκλος μου είναι 26-27 ημερών και είχαμε επαφή τη 12η μέρα. Σήμερα είναι η 21η μέρα μου και εδώ και αρκετές μέρες έχω πονάκια περιόδου που πολλές φορές είναι συνεχόμενα μπορεί και για όλη μέρα... Ποια η γνώμη σας;

Καλησπέρα κορίτσι μου!!Εγώ σε κύκλο 32 ημερών είχα πόνο περιόδου την 23 μέρα και μετά την 27 μέχρι 34 που έμαθα ότι είμαι έγκυος και είχα πιει παυσίπονο άλλα ο πόνος ήταν ήπιος.Φάντασου που το πέρασα αλλά και τώρα ακόμα μπερδεύομαι γιατί μοιάζουν τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου.Το ότι θυμάμαι τις λεπτομέρειες μη με περάσετε για σάικο.Εχω εφαρμογή στο κινητό και τα σημείωνα:) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κ εγω εχω πολυκυστικες κ ο κυκλος μου ειναι!παντα εχω 28-38 μερες!πηγα στον γιατρο για υπερυχο 10η μερα κ μ λεει ειναι στο τσακ να σπασει...του λεω μα 10η μερα σε τοσο μεγαλους κυκλους που εχω?βεβαια παιρνω κ inofert και glucophage και μπορει σιγα  σιγα να δείχνουν αποτελεσμα!θα δειξει!εχω υπερυχο παλι πεμπτη!τεστ ωορρηξιας που κανω θετικο εδω κ 2 μηνες δεν εχουν δειξει!βασικα 2 μηνες τα εχω ξεκινησει κ θετικο δεν εχω δει!γιαυτο πηγα στο γιατρο!

Σου ερχόταν περίοδος απλά τα τεστ  έβγαιναν  αρνητικά; τα έκανες μέχρι να έρθει περίοδος; Γιατί κι εγώ σε κυκλο 25 με 28 ημερών σου βγήκε θετικό 21η  ημέρα πολύ αργά.... 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια μου να σας πω έναν προβληματισμό μου.Εχω 37,4 όπου χωρίς παυσίπονο μου πέφτει μετά στο 36,8 και συχνοουρία.Λέω να κάνω αύριο μια καλλιέργεια ούρων μήπως είναι ουρολοίμωξη.Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Σου ερχόταν περίοδος απλά τα τεστ  έβγαιναν  αρνητικά; τα έκανες μέχρι να έρθει περίοδος; Γιατί κι εγώ σε κυκλο 25 με 28 ημερών σου βγήκε θετικό 21η  ημέρα πολύ αργά.... 

η αληθεια ειναι οτι σταματαγα απο μια μερα κ μετα...γτ εκει που το εκανα κ ηταν ελαφρως σκουρα η δευτερη γραμμη αντι να γινεται πιο εντονη ασπριζε...οποτε δεν υπηρχε λογος να συνεχισω...δλδ στον προηγουμενο κυκλο που ειχα 29 ημερες 16-17 ηταν πιο σκουρο (οχι ομως οσα θα έπρεπε)και 18 δεν υπηρχε καν δευτερη γραμμη!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου κ απο εμενα..σας παρακολουθω καθημερινα..περιμενω κ εγω να φυγει η ακατανομαστη και ξεκινησαμε επιτελους με το σκυλο μ τρεξιμο! Κατι ειναι κ αυτο ε? Ελπιζω πιο χαλαρα να ειναι πιο τυχερος ο  επομενος μηνας για μενα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marillia είπε:

Βρε κορίτσια μου να σας πω έναν προβληματισμό μου.Εχω 37,4 όπου χωρίς παυσίπονο μου πέφτει μετά στο 36,8 και συχνοουρία.Λέω να κάνω αύριο μια καλλιέργεια ούρων μήπως είναι ουρολοίμωξη.Τι λέτε?

Στην Ουρολοίμωξη τα συμπτώματα είναι συνήθως πιο έντονα.  Έχεις τσούξιμο λίγο πόνο χαμηλά στην ουροδόχο ή και στα νεφρά.  Επίσης σε προχωρημένο στάδιο ο πυρετός είναι εντονότερος από δέκατα. 

πρίν από 13 λεπτά , elenakii22 είπε:

η αληθεια ειναι οτι σταματαγα απο μια μερα κ μετα...γτ εκει που το εκανα κ ηταν ελαφρως σκουρα η δευτερη γραμμη αντι να γινεται πιο εντονη ασπριζε...οποτε δεν υπηρχε λογος να συνεχισω...δλδ στον προηγουμενο κυκλο που ειχα 29 ημερες 16-17 ηταν πιο σκουρο (οχι ομως οσα θα έπρεπε)και 18 δεν υπηρχε καν δευτερη γραμμη!

Μήπως έπρεπε να κάνεις δίπλα τεστ  εκείνες της μερες. Εγώ είχα για κάνα 2 - 3 μέρες γραμμή άχνη και μετά σκουρυνε απότομα 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Στην Ουρολοίμωξη τα συμπτώματα είναι συνήθως πιο έντονα.  Έχεις τσούξιμο λίγο πόνο χαμηλά στην ουροδόχο ή και στα νεφρά.  Επίσης σε προχωρημένο στάδιο ο πυρετός είναι εντονότερος από δέκατα. 

Το σκέφτηκα αυτό που λες.Νιώθω συχνοουρία και βάρος στην κύστη.Την Δευτέρα είχα πάλι 37,4.Χτες τίποτα και σήμερα πάλι δέκατα.Με έχει πιάσει άγχος.Σε ευχαριστώ που μου απάντησες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, marillia είπε:

Βρε κορίτσια μου να σας πω έναν προβληματισμό μου.Εχω 37,4 όπου χωρίς παυσίπονο μου πέφτει μετά στο 36,8 και συχνοουρία.Λέω να κάνω αύριο μια καλλιέργεια ούρων μήπως είναι ουρολοίμωξη.Τι λέτε?

Εκ πείρας, αν είχες ουρολοίμωξη θα υπέφερες... Από 40 ημερών μωρό βασανίζομαι με αυτήν την αηδία...

Το πιο πιθανό είναι να είσαι έγκυος :-):-):-):-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Εκ πείρας, αν είχες ουρολοίμωξη θα υπέφερες... Από 40 ημερών μωρό βασανίζομαι με αυτήν την αηδία...

Μα τι αηδία.Είμαι και γω επιρρεπής στις ουρολοιμώξεις αλλά ποτέ δεν είχα πυρετό.Εχω 3 χρόνια να πάθω και νομίζω ξέχασα πως είναι.Το κουλό είναι ότι πάω τουαλέτα και βγάζω ποσότητα άλλα όταν κάθομαι έχω αίσθημα βάρους στην κύστη και 37,1.Θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο γιατί έρχεται και Σαβ/κο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Στην Ουρολοίμωξη τα συμπτώματα είναι συνήθως πιο έντονα.  Έχεις τσούξιμο λίγο πόνο χαμηλά στην ουροδόχο ή και στα νεφρά.  Επίσης σε προχωρημένο στάδιο ο πυρετός είναι εντονότερος από δέκατα. 

Μήπως έπρεπε να κάνεις δίπλα τεστ  εκείνες της μερες. Εγώ είχα για κάνα 2 - 3 μέρες γραμμή άχνη και μετά σκουρυνε απότομα 

θα συγκρινω τωρα με τον υπερυχο!και σμρ αρνητικο βγηκε παντως!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marillia είπε:

Μα τι αηδία.Είμαι και γω επιρρεπής στις ουρολοιμώξεις αλλά ποτέ δεν είχα πυρετό.Εχω 3 χρόνια να πάθω και νομίζω ξέχασα πως είναι.Το κουλό είναι ότι πάω τουαλέτα και βγάζω ποσότητα άλλα όταν κάθομαι έχω αίσθημα βάρους στην κύστη και 37,1.Θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο γιατί έρχεται και Σαβ/κο

Ναι Μαριλια μου σε προχωρημένο  στάδιο θα κάνει πυρετό η ουρολοίμωξη . Αν εχεις αίσθημα βάρους πάντως και βγάζεις και ποσότητα  τότε ίσως είναι  ουρολοίμωξη . Να σου πω γιατι δεν ξεκινάς να πίνεις πολλά υγρά και κρανμπερι έτσι ώστε μήπως καταφέρεις να τη γλιτώσεις αν είσαι σε πρώιμα στάδια. 

Πάντως ελπίζω να είναι πρώιμα συμπτώματα  εγκυμοσύνης!!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι κοπέλα μου ήδη έχω πιει 2,5 λίτρα νερό.Πήρα και τον γυναικολόγο μου και αύριο το πρωί θα κάνω χοριακή και γενική ούρων.Εχεις δίκιο τα κράνμπερι είναι πολύ καλά.Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...