Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Kalfeli είπε:

Λοιπόν κορίτσια: η χοριακή είναι 98 και έχω ραντεβού με το γιατρό την Πέμπτη.. Δεν μου είπε να κάνω δεύτερη χοριακή όμως.. μήπως επειδή είναι νωρίς?

δεν θελω να το παιξω γιατρος φυσικα απλα απο οτι εχω ακουσει απο αλλα κοριτσια ειναι νωρις για να δει κατι ο γιατρος...εγω στην δικη σου θεση φυσικα θα πηγαινα στο ραντεβου απλα για να μου εφευγε το αγχος θα ξαναεκανα μια χοριακη για να βεβαιωθω οτι αυξάνεται κανονικα!επειδη εσυ εχεις αγχος καλύτερα να κανεις αλλη μια για να νιωθεις εσυ καλα..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elenakii22 είπε:

δεν θελω να το παιξω γιατρος φυσικα απλα απο οτι εχω ακουσει απο αλλα κοριτσια ειναι νωρις για να δει κατι ο γιατρος...εγω στην δικη σου θεση φυσικα θα πηγαινα στο ραντεβου απλα για να μου εφευγε το αγχος θα ξαναεκανα μια χοριακη για να βεβαιωθω οτι αυξάνεται κανονικα!επειδη εσυ εχεις αγχος καλύτερα να κανεις αλλη μια για να νιωθεις εσυ καλα..

Η αλήθεια είναι ότι για να δειτε σάκο νομίζω ότι πρέπει να φτάσει πάνω από 1500. Τώρα ίσως δείτε τα τοιχώματα της μήτρας κλπ. Στο λέω για να μην πεις ότι "ααα δεν είδα τίποτα άρα κάτι δεν πάει καλά". Χαλαρά και όλα καλά θα πάνε :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Kalfeli είπε:

Λοιπόν κορίτσια: η χοριακή είναι 98 και έχω ραντεβού με το γιατρό την Πέμπτη.. Δεν μου είπε να κάνω δεύτερη χοριακή όμως.. μήπως επειδή είναι νωρίς?

Πιστεύω μπορεί να είναι ο γιατρός έτσι και να μη θέλει πολλές χοριακές.Με το καλόοοο!!!Να σε ρωτήσω και κάτι άσχετο αν επιτρέπεται?Τι μάρκα τεστ χρησιμοποιήσες?

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσιααα!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Kalfeli είπε:

Λοιπόν κορίτσια: η χοριακή είναι 98 και έχω ραντεβού με το γιατρό την Πέμπτη.. Δεν μου είπε να κάνω δεύτερη χοριακή όμως.. μήπως επειδή είναι νωρίς?

Καλημέρα σε όλες της παρέας!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσάκι μου ήθελα να σου ευχηθώ συγχαρητήρια μιας κ χθες μας φόβισες. Σου εύχομαι την Πέμπτη να σου πει καλά νέα ο γιατρός κ επιτέλους να το χαρείς γιατί είσαι έγκυος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@λουπιτα ποτε σου ειπαν εσενα οτι ειναι καλο να εχεις επαφες?

Εγώ γενικά μερα παρα μερα έρχομαι σε επαφή ολο το μήνα.λέω να το αλλάξω.να κάνω κανονικά μέχρι την 11 μερα του κυκλου και μετα τιποτα μέχρι να δω θετικό τεστ οωρηξιας.οπότε αν γίνει την 14 μερα θα απέχω 3 μερες.Πιο πολύ σπέρμα και ποιο δυνατό.αν γίνει όμως αργότερα δεν ξέρω ρε συ.πάντως την ημερα που θα βγει θετικο πρέπει οπωσδήποτε και τις επομες 2 μερες σερι

ΕΕσύ πως το έκανες μέχρι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

10. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

11. Kalfeli  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  98!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. gianna81 14/3/2017!!!

2. maria dimitris 23/3/2017!!!

3. Olivia3 12/4/2017!!!

4. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

5. stalitsa82 30/4/2017!!!

6. Μαρθα Κ 8/5/2017!!!

7. aggeliki_l 29/5/2017!!!

8. caramel_83  1/6/2017!!!

9. KarMar84 10-11/6/2017!!!

10. elenaki22 11/6/2017!!!

11. giota@ 14/6/2017!!!

12. Vila 20/6/2017!!!

13. λουπιτα 20/6/2017!!!

14. Wannabemommy....

15. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

 

 

Καλημερα παρεουλα 

@Kalfeli εγω σε εβαλα στις εγκυουλες και θα δεις ολα θα πανε τελεια ;) , αληθεια τι τεστακι εκανες? και το εκανες με τα πρωινα ουρα? πες μας να ξερουμε κι εμεις και τι συμπτωματα ειχες??

@Antonia_GR κοπελα μου ποτε ακριβως τελικα θα κανεις καισαρικη??εχουμε μερες να σε διαβασουμε 

@elenakii22 σημερα εκανες τεστακι? τι εδειξε?

@Alekagala που χαθηκες??

@Μαρθα Κ Μαρθουλα τι εγινε, εκανες τεστακι τελικα?

οι υπολοιπες τα νεακια σας?

@andrianni αγαπη εσυ γιατι δεν εχεις ημερομηνια στο πινακακι??:blink: h @Wannabemommy θυμαμαι λογω πολυ αστατου κυκλου, εσενα συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι γιατι δεν σε εχουμε με ημερομηνια

Link to comment
Share on other sites

Kαραμελίτσα μου ξέχασεσς να με βάλεις στο πινακάκι χαχαχχα.Εγώ κορίτσια τυπικά είμαι στην δεύτερη μέρα καθυστέρησης με ελάχιστα πονάκια αριά μέσα στη μέρα.Θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή που είναι το max να μου έρθει περίοδος.Σας φιλώωωω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Kαραμελίτσα μου ξέχασεσς να με βάλεις στο πινακάκι χαχαχχα.Εγώ κορίτσια τυπικά είμαι στην δεύτερη μέρα καθυστέρησης με ελάχιστα πονάκια αριά μέσα στη μέρα.Θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή που είναι το max να μου έρθει περίοδος.Σας φιλώωωω!!

ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ :oops: πες μου κοπελα μου ποτε περιμενες την ατιμη? στις 21/5?? μαλλον δεν σε εβαλα για να σε βαλω κατευθειαν στο πανω μερος με τις εγκυουλες ;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

10. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

11. Kalfeli  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  98!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. gianna81 14/3/2017!!!

2. maria dimitris 23/3/2017!!!

3. Olivia3 12/4/2017!!!

4. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

5. stalitsa82 30/4/2017!!!

6. Μαρθα Κ 8/5/2017!!!

7. marillia 26/5/2017!!!

8. aggeliki_l 29/5/2017!!!

9. caramel_83  1/6/2017!!!

10. KarMar84 10-11/6/2017!!!

11. elenaki22 11/6/2017!!!

12. giota@ 14/6/2017!!!

13. Vila 20/6/2017!!!

14. λουπιτα 20/6/2017!!!

15. Wannabemommy....

16. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Just now, marillia είπε:

Bάλε με 26/5!!!Είσαι θεάααα!!

ετοιμηηη για λιγο βεβαια γιατι θελω να κανω συνεχεια αλλαγες για πανω, αντε γεμισαμε κατω, αντε να ανεβαινουμε προς τα πανω σιγα σιγα:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το τεστ clear blue με τα πρώτα πρωινά ούρα ναι, 3 μέρες πριν. Συμπτώματα είχα και έχω πολλά, και άρχισαν νωρίς, μετά την ωορρηξία. Κυρίως φούσκωμα, δυσκοιλιότητα, ταχυκαρδία, συχνοουρία, αϋπνία, τώρα έχω και λίγες ζαλάδες. Και πόνο και βάρος στη μέση της κοιλιάς, καθώς και δεξιά και πολύ λιγότερο αριστερά. Τώρα αυτό είναι που με ανησυχεί ναι.. το δεξιά. 

@marillia Εύχομαι καλά αποτελέσματα σύντομα!

@andrianni Ευχαριστώ, αν και ακόμη έχω αρκετό άγχος, προσπαθώ βέβαια να είμαι χαλαρή αλλά κρατάω μικρό καλάθι γιατί με ανησυχεί ο πόνος δεξιά. 

Τώρα για το αν θα επαναλάβω τη χοριακή αύριο, δεν ξέρω, μη με κράξετε αλλά σκέφτομαι μην δώσω όλο το αίμα μου στις χοριακές και μετά αν πάθω καμιά ρήξη χτύπα ξύλο τι θα γίνει.. 

 


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Kalfeli είπε:

Έκανα το τεστ clear blue με τα πρώτα πρωινά ούρα ναι, 3 μέρες πριν. Συμπτώματα είχα και έχω πολλά, και άρχισαν νωρίς, μετά την ωορρηξία. Κυρίως φούσκωμα, δυσκοιλιότητα, ταχυκαρδία, συχνοουρία, αϋπνία, τώρα έχω και λίγες ζαλάδες. Και πόνο και βάρος στη μέση της κοιλιάς, καθώς και δεξιά και πολύ λιγότερο αριστερά. Τώρα αυτό είναι που με ανησυχεί ναι.. το δεξιά. 

Σ ευχαριστώ πολύ!!!Μπορεί να πονάς στην δεξιά ωοθήκη γιατί έγινε από κει η ωορρηξία και η σύλληψη.Οταν είχα μείνει έγκυος πονούσα από αριστερά και όταν πήγα στο γιατρό χωρίς να του πω κάτι μου είπε ότι η σύλληψη έγινε από την αριστερή ωοθήκη.Γιατρός δεν είμαι λέω μια εκδοχή.Και γω όταν ξαναμείνω έγκυος θα φοβάμαι για παλίνδρομη αλλά όσο μπορείς να είσαι χαλαρή.:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Kalfeli είπε:

Έκανα το τεστ clear blue με τα πρώτα πρωινά ούρα ναι, 3 μέρες πριν. Συμπτώματα είχα και έχω πολλά, και άρχισαν νωρίς, μετά την ωορρηξία. Κυρίως φούσκωμα, δυσκοιλιότητα, ταχυκαρδία, συχνοουρία, αϋπνία, τώρα έχω και λίγες ζαλάδες. Και πόνο και βάρος στη μέση της κοιλιάς, καθώς και δεξιά και πολύ λιγότερο αριστερά. Τώρα αυτό είναι που με ανησυχεί ναι.. το δεξιά. 

@marillia Εύχομαι καλά αποτελέσματα σύντομα!

@andrianni Ευχαριστώ, αν και ακόμη έχω αρκετό άγχος, προσπαθώ βέβαια να είμαι χαλαρή αλλά κρατάω μικρό καλάθι γιατί με ανησυχεί ο πόνος δεξιά. 

Τώρα για το αν θα επαναλάβω τη χοριακή αύριο, δεν ξέρω, μη με κράξετε αλλά σκέφτομαι μην δώσω όλο το αίμα μου στις χοριακές και μετά αν πάθω καμιά ρήξη χτύπα ξύλο τι θα γίνει.. 

 

τελικα τα clearblue ειναι τα καλυτερα μου φαινεται . γλυκια μου μην αγχωνεσαι οσο μπορεις γιατι πιο πολυ κακο κανεις παρα καλο ;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...