Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@Mariachi και εγώ είχα έντονη υπνηλία.. Κυρίως είχα τα συμπτώματα της περιόδου (πόνους, πρηξιμο, αίσθηση εφίδρωσης, κ.λ.π.). Από καθυστέρηση, στην 4η μέρα έκανα το τεστ, ίσα ίσα για να ηρεμήσει το αγόρι μου. Επιπλέον, είχα αποστροφή στο κοτόπουλο (ούτε να το δω), ζαλάδες και είχα δει δυο σταγόνες αίμα που ήταν της εμφύτευσης. Αα και είχα έντονο πόνο στον αφαλό. Από εκεί και έπειτα δε θυμάμαι άλλα :oops: προσπαθείτε καιρό;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

καλημερα!!πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο!δεν εσκασε ακομα αλλα εφτασε 20×22 νομίζω...καπου εκει τελοσπαντων!μου ειπε οτι λογικα θα σπασει..το ενδομητριο μου του φανηκα υπερβολικά καλο!τωρα μου ειπε αν δεν σκασει (μιας κ εχω τα τεστ να κανω να δουμε αν θα δειξει θετικο)να παω απο βδομαδα μηπως γινει κυστη ωστε την επομενη φορα να κάνουμε ενεσεις!μου ειπε να ερθουμε σε επαφη αρκετες φορες ωστε να υπαρχει μπολικο σπερμα μεσα...ο ανδρας μου δυστυχως αυριο φευγει και θα γυρισει κυριακη!θα ερθουμε σε επαφη και σμρ και αυριο  πρωι...αν σπασει αυριο μεθαυριο δε πειραζει παμε για τον αλλο μηνα!ο γιατρός μου λεει κριμα που φευγει γτ εχω καλο ενδομητριο!τωρα τι να κανουμε!ελπιζω να μην γινει κυστη και να σπασει!

  • Μου αρέσει 4

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ προσπαθούμε εντατικα περίπου 6 μήνες, απλά έτυχε και μας έκατσε σε μήνα που δεν κάναμε ιδιαίτερες προσπάθειες ! 

Πως τα φέρνει η τύχη καμία φορά ! Εσείς προσπαθούσατε και τώρα πόσο μηνών είσαι ; 

  • Μου αρέσει 4

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα!!πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο!δεν εσκασε ακομα αλλα εφτασε 20×22 νομίζω...καπου εκει τελοσπαντων!μου ειπε οτι λογικα θα σπασει..το ενδομητριο μου του φανηκα υπερβολικά καλο!τωρα μου ειπε αν δεν σκασει (μιας κ εχω τα τεστ να κανω να δουμε αν θα δειξει θετικο)να παω απο βδομαδα μηπως γινει κυστη ωστε την επομενη φορα να κάνουμε ενεσεις!μου ειπε να ερθουμε σε επαφη αρκετες φορες ωστε να υπαρχει μπολικο σπερμα μεσα...ο ανδρας μου δυστυχως αυριο φευγει και θα γυρισει κυριακη!θα ερθουμε σε επαφη και σμρ και αυριο  πρωι...αν σπασει αυριο μεθαυριο δε πειραζει παμε για τον αλλο μηνα!ο γιατρός μου λεει κριμα που φευγει γτ εχω καλο ενδομητριο!τωρα τι να κανουμε!ελπιζω να μην γινει κυστη και να σπασει!

Απίστευτο! Τελικά είχαν δίκιο τα τέστ. Μακάρι να μην έφευγε ο αντρούλης σου αλλά κ πάλι έχετε πιθανότητες!ωραία! Να μας λες τι θα δείξουν τα τεστάκια! Άντε κ σύντομα να περασεις κ στα άλλα τεστάκια, της εγκυμοσύνης!

17 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου ειχαν περασει δεκαεφτά μερες απο την τελευταια επαφη οποτε πηγα σημερα για χοριακη αρνητική οπως παντα.... Αρα παλι ο κύκλος μου ανώμαλος θα φτάσω πανω απο 50 μερες να αδιαφετισω..... Εγω σταματάω εδω δεν το ξανα σκεφτομαι θα κοιτάξω να κανω την διαιτα μου οπως ειπε ο γιατρός για να φτιάξω τον κύκλο μου και να χαρώ το καλοκαίρι μου και οποτε θελει ας το στείλει ο θεος..... 

Έχεις δίκιο κ σε καταλαβαίνω! Αντε εδώ θα τα λέμε κ το καλοκαιράκι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariachi είπε:

@ΧρυσαΜ προσπαθούμε εντατικα περίπου 6 μήνες, απλά έτυχε και μας έκατσε σε μήνα που δεν κάναμε ιδιαίτερες προσπάθειες ! 

Πως τα φέρνει η τύχη καμία φορά ! Εσείς προσπαθούσατε και τώρα πόσο μηνών είσαι ; 

Να σου πω παντού αυτό ακούω... οι περισσότερες μόλις το απέβαλαν λίγο από τη σκέψη τους μείναμε εγκυουλες.  Αλλά δεν ξέρω πώς μπορείς να σταματήσεις να το σκέφτεσαι και να μην αγχώνεσαι. Κι εγώ στην 1η μου εγκυμοσύνη έμεινα με την 1η χωρίς προσπάθειές για την ακρίβεια και δεν το είχα και καθόλου στο μυαλό μου .

Έκανες παρακολούθηση με τεστ ή με γιατρό;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Farmakotriftena μετρούσα θερμοκρασίες και είχα σταθερό κύκλο . Ήξερα ποτέ ήταν οι γόνιμες μέρες και σε αυτές είχαμε επαφή κάθε μέρα ενώ όλο τον υπόλοιπο μήνα μέρα παρά μέρα . Τον μήνα που έμεινα έγκυος ασχολιομασταν με τον κήπο . Και όταν είχα γόνιμες μέρες σκάβαμε , βγάζαμε μπάζα και είμασταν πολύ κουρασμένοι για να ακολουθήσουμε το ίδιο προγραμμα, Χαχαχα!!!! όποτε έγινε δυο φορές μόνο. Δεν μου πήγαινε το μυαλό μου ότι θα είχα μείνει έγκυος μέχρι που άρχισε η καθυστέρηση ! 

  • Μου αρέσει 7

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Garifalia1 είπε:

Kalispera koritsia m. Pos iste kales m. Sigxaritiria stis egkioules mas. Euxome na exoume kiala euxarista gia ola ta koritsia . Na iste esiodoxes kai oxi agxos to pio simantiko. Ego ime kala exo taraxi apo tis kaoures. Xekinisame to yaximo gia ti prika tis mikris pola pragmatakia. :):)

Τέλεια!!! Οι καούρες ειδικά το βράδυ δεν αντέχονται! Μπορεί να ηρεμήσεις όμως στους επόμενους μήνες.πόσο είσαι τώρα;

Πάντως το άγχος θέλει πολύ δουλειά να το αποβάλεις!!! Θα το προσπαθήσουμε κ αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα!!πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο!δεν εσκασε ακομα αλλα εφτασε 20×22 νομίζω...καπου εκει τελοσπαντων!μου ειπε οτι λογικα θα σπασει..το ενδομητριο μου του φανηκα υπερβολικά καλο!τωρα μου ειπε αν δεν σκασει (μιας κ εχω τα τεστ να κανω να δουμε αν θα δειξει θετικο)να παω απο βδομαδα μηπως γινει κυστη ωστε την επομενη φορα να κάνουμε ενεσεις!μου ειπε να ερθουμε σε επαφη αρκετες φορες ωστε να υπαρχει μπολικο σπερμα μεσα...ο ανδρας μου δυστυχως αυριο φευγει και θα γυρισει κυριακη!θα ερθουμε σε επαφη και σμρ και αυριο  πρωι...αν σπασει αυριο μεθαυριο δε πειραζει παμε για τον αλλο μηνα!ο γιατρός μου λεει κριμα που φευγει γτ εχω καλο ενδομητριο!τωρα τι να κανουμε!ελπιζω να μην γινει κυστη και να σπασει!

Αγάπη ποιά τέστ πέρνεις καί πώς τα χρησιμοποιείς λεω οταν μού έρθει ή περίοδος καί μετά νά κάνω και εγώ να δώ τί γίνετε κάνω ωορρηξία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Μαρθα Κ της hometest πηρα...κατουραω σε ποτηρι και βαζω το τεστ για 10 δευτερολεπτα...ακομα θετικο δεν εχω δει παντως!

κοριτσια με επιασε ο φρονιμητης μου..μου εδωσε αντιβιωση ο γιατρος να ξεκινησω..λετε να πειραζει επειδη προσπαθουμε κιολας?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Μαρθα Κ της hometest πηρα...κατουραω σε ποτηρι και βαζω το τεστ για 10 δευτερολεπτα...ακομα θετικο δεν εχω δει παντως!

κοριτσια με επιασε ο φρονιμητης μου..μου εδωσε αντιβιωση ο γιατρος να ξεκινησω..λετε να πειραζει επειδη προσπαθουμε κιολας?

Με τό πού τελιώσει ή περίοδος τά ξεκινάς?  βρε αγάπη ρώτα τόν γιατρό πριν πάρεις ότι δήποτε γιατί ποτέ δέν ξέρεις 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα ! Αύριο θα πάω και εγώ στον γιατρό για την πρώτη επίσκεψη ! 

Οπως τα υπολογίζω είμαι 6 εβδομάδων . (ΤΕΡ 14/04/2017). Λέτε να ακούσουμε καρδούλα ή είναι πολύ νωρίς ; 

εχω μεγάλη αγωνία . Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και καταλαβαίνετε ! 

Καλέ εμείς ειμαστε ακριβως μαζί!!!! Με το καλό ο πρωτος υπέρηχος!! Μπορεί να είσαι τυχερή και εκτος απο σάκο να ακουσετε και καρδουλα . Εμείς έχουμε ραντεβού για 2ο υπέρηχο σε μια εβδομαδα

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Με τό πού τελιώσει ή περίοδος τά ξεκινάς?  βρε αγάπη ρώτα τόν γιατρό πριν πάρεις ότι δήποτε γιατί ποτέ δέν ξέρεις 

οχι δεν τα ξεκινας με το που τελειωσει η περιοδος εκτος κ αν κανεις μικρους κυκλους...εγω τα ξεκιναγα 13...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Μαρθα Κ της hometest πηρα...κατουραω σε ποτηρι και βαζω το τεστ για 10 δευτερολεπτα...ακομα θετικο δεν εχω δει παντως!

κοριτσια με επιασε ο φρονιμητης μου..μου εδωσε αντιβιωση ο γιατρος να ξεκινησω..λετε να πειραζει επειδη προσπαθουμε κιολας?

Όχι μην ανησυχείς!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...