Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κορίτσια στατιστικά,  πόσες καταφέρατε να μείνετε εδώ στη παρέα σας εγκυουλες;

Γιατί βλέπω υπάρχει και πινακακι που παρακολουθείτε κάθε μήνα. 

Και 2η ερώτηση.  Από τότε που ξεκίνησα να κάνω ελεύθερα έχω διαπιστώσει ότι έχω πονακια κάτω χαμηλά σχεδόν συνέχεια  (τουλάχιστον από τα μισά του μήνα και μέχρι να αδιαθετησω) είναι φυσιολογικό αυτό;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Και γω από τότε που προσπαθούμε για παιδάκι διαπίστωσα ότι έχω πονάκια περιόδου μια βδομάδα και παραπάνω πριν την περίοδο.Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό και ίσως παρατηρούμε καλύτερα το σώμα μας και τα συμπτώματα.Πόσο καιρό προσπαθείτε για μωράκι?

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2017 at 10:55 ΠΜ, elenakii22 είπε:

@Ani ani συμφωνω οτι τεστ δε τα χρειαζεσαι!μπορει απλα ενας κυκλος να ηταν ανωμαλος!καλυτερα να περιμενεις ακομα αφου γενικα ειναι σταθερος ο κυκλος σου!εγω που τα πηρα εχω θεμα με τους κυκλους μου και με τα τεστ καταλαβα οτι δεν οανω συχνα ωορρηξια!εχε επαφες στα μεσα του κυκλου κ ολα καλα!τωρα αν δεις οτι συνεχιζουν οι κύκλοι να ειναι περιεργοι η πας στο γιατρο η κανεις υπερυχο..η @leta87 αν θυμαμαι καλα στο 2ο μηνα επιασε με τεστ!

Γειά σου Γλυκιά μου. Ναι στον 2ο μήνα με τα τεστ έμεινα έγκυος. Εσυ πως τα πας με τα τεστακια έχεις πετύχει ωορρηξία?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου ειχαν περασει δεκαεφτά μερες απο την τελευταια επαφη οποτε πηγα σημερα για χοριακη αρνητική οπως παντα.... Αρα παλι ο κύκλος μου ανώμαλος θα φτάσω πανω απο 50 μερες να αδιαφετισω..... Εγω σταματάω εδω δεν το ξανα σκεφτομαι θα κοιτάξω να κανω την διαιτα μου οπως ειπε ο γιατρός για να φτιάξω τον κύκλο μου και να χαρώ το καλοκαίρι μου και οποτε θελει ας το στείλει ο θεος..... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου ειχαν περασει δεκαεφτά μερες απο την τελευταια επαφη οποτε πηγα σημερα για χοριακη αρνητική οπως παντα.... Αρα παλι ο κύκλος μου ανώμαλος θα φτάσω πανω απο 50 μερες να αδιαφετισω..... Εγω σταματάω εδω δεν το ξανα σκεφτομαι θα κοιτάξω να κανω την διαιτα μου οπως ειπε ο γιατρός για να φτιάξω τον κύκλο μου και να χαρώ το καλοκαίρι μου και οποτε θελει ας το στείλει ο θεος..... 

Θα συμφωνήσω μαζί σου Μάρθα μου!!Να έχουμε ένα ευχάριστο καλοκαίρι και πάνω απ όλα με υγεία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marillia είπε:

Μα τι αηδία.Είμαι και γω επιρρεπής στις ουρολοιμώξεις αλλά ποτέ δεν είχα πυρετό.Εχω 3 χρόνια να πάθω και νομίζω ξέχασα πως είναι.Το κουλό είναι ότι πάω τουαλέτα και βγάζω ποσότητα άλλα όταν κάθομαι έχω αίσθημα βάρους στην κύστη και 37,1.Θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο γιατί έρχεται και Σαβ/κο

σου ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη.χωρις να θελω να δινω ελπιδες η κολλητη μου ετσι ψιλιαστηκε για εγκυμοσυνη.. χωρις καθυστερηση μαλιστα..ειχε συχνοουρια πολλη! μεχρι και βραδυ σηκωνοταν για τουαλετα.. αχ μακαρι κοριτσι μου! :wub: καλα αποτελεσματα να εχεις! περιμενουμε νεα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melitoula είπε:

σου ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη.χωρις να θελω να δινω ελπιδες η κολλητη μου ετσι ψιλιαστηκε για εγκυμοσυνη.. χωρις καθυστερηση μαλιστα..ειχε συχνοουρια πολλη! μεχρι και βραδυ σηκωνοταν για τουαλετα.. αχ μακαρι κοριτσι μου! :wub: καλα αποτελεσματα να εχεις! περιμενουμε νεα!

Melitoula μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Και σενα εύχομαι ότι επιθυμείς να γίνει πραγματικότητα!!!Η αλήθεια είναι ότι έχω συχνοουρία από την προηγούμενη βδομάδα αλλά σήμερα ήταν αποκορύφωση.Αύριο το μεσημέρι θα ξέρω τελικά τι είναι.Σε φιλώωωω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ μην απογοητευεσαι!!!!καλα θα κανεις κ θα ασχοληθεις με εσενα!καμε την διατροφη σου για να βοηθησεις τον κυκλο σου!μπες σε προγραμμα κ απο σεπτεμβρη αν δν εχει προκυψει το κοιτάς παραπανω!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα στην όμορφη παρέα ! Αύριο θα πάω και εγώ στον γιατρό για την πρώτη επίσκεψη ! 

Οπως τα υπολογίζω είμαι 6 εβδομάδων . (ΤΕΡ 14/04/2017). Λέτε να ακούσουμε καρδούλα ή είναι πολύ νωρίς ; 

εχω μεγάλη αγωνία . Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και καταλαβαίνετε ! 

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marillia είπε:

Nαι κοπέλα μου ήδη έχω πιει 2,5 λίτρα νερό.Πήρα και τον γυναικολόγο μου και αύριο το πρωί θα κάνω χοριακή και γενική ούρων.Εχεις δίκιο τα κράνμπερι είναι πολύ καλά.Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!

Εγώ όταν με πιάνει η ουρολοίμωξη δεν έχω μεγάλη ποσότητα ούρων. Κάθε άλλο θα έλεγα... Είχα τρελό πόνο, κάψημο, τσούξημο, ενόχληση, δεν ξέρω πώς ακριβώς να το περιγράψω. Μάλλον, όλα μαζί! Και ένιωθα συνέχεια ότι θέλω τουαλέτα. Πήγαινα, έβγαζα ελάχιστα ούρα έως καθόλου σε συνδυασμό με όλη αυτή την "ενόχληση" που προανέφερα και με το που έβγαινα από το μπάνιο ξαναπήγαινα. Πυρετό δεν είχα, διότι αυτή ήταν μάλλον "ήπια" μορφή.. Το μόνο που με ανακούφιζε ΤΡΕΛΑ ήταν να πάρω ένα χαπάκι ζιναντόλ των 500 με το που ένιωθα ότι πάει να με πιάσει.. Γι' αυτό πιστεύω ότι δεν παίζει να έχεις και εσύ ουρολοίμωξη (και να μην ξαναπάθεις σου εύχομαι από καρδιά). Δεν ξέρω εσύ πώς την πέρασες, αλλά αυτό που περνάω εγω κάθε φορά ούτε στον εχθρό μου!!!!

πρίν από 14 λεπτά , Mariachi είπε:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα ! Αύριο θα πάω και εγώ στον γιατρό για την πρώτη επίσκεψη ! 

Οπως τα υπολογίζω είμαι 6 εβδομάδων . (ΤΕΡ 14/04/2017). Λέτε να ακούσουμε καρδούλα ή είναι πολύ νωρίς ; 

εχω μεγάλη αγωνία . Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και καταλαβαίνετε ! 

Όλα με το καλό σου εύχομαι!!!!!!!!!!!!

Κρίνοντας από τη δική μου εμπειρία και από αυτά ποτ διαβάζω, γύρω στην 8η εβδ ακούς καρδιά. Εγώ στις 6 εβδ ίσα ίσα που είχα δει κάτι ακαθόριστες σκιές μέσα στο σάκο (εμβρυακά στοιχεία).

Αλήθεια, πώς κατάλαβες εσύ την εγκυμοσίνη σου;; τι συμπτώματα είχες; :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@leta87 στον 2ο μήνα ε;; μακάρι να έχω την τύχη σου χαχαχα. Είχες άστατο κύκλο και γι'αυτό τα έκανες; 

Κορίτσια εγώ πάντως κάνω σεξ  κάθε μέρα... οχι μέρα πάρα μέρα ... και πιο πολύ γιατί έχουμε ορέξεις! Αλλά και ο γυναικολόγος μου, μου είχε πει πως με το κάθε μέρα δεν αποδυναμώνει  το σπέρμα. Με 2 και 3 φορές την μέρα αποδυναμώνει....

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ Σε ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές και για την απάντηση ! 

Βασικα είχα μια ζωή σταθερό κύκλο 25ημερων , όποτε όταν είχα καθυστέρηση 5ημερες πήραμε τεστ και βγήκε θετικό ! 

Δεν είχα παρατηρήσει κάποιο σύμπτωμα , δεν ήξερα κιόλας ποια είναι .

Τώρα άρχισα να τα παρατηρώ ( υπνηλία, συχνοουρία , πονάκια χαμηλά , πρήξιμο στήθους ) .

εσυ από τα συμπτώματα το κατάλαβες ; ποσό είσαι ; 

 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, νκκ284 είπε:

Κορίτσια γεια σας! Εύχομαι σε όσες προσπαθείτε για μωράκι καλή επιτυχία! Ήθελα να ρωτήσω αν μέσα στα συμπτώματα της αναμονής είχατε και πόνους περιόδου, από πότε ξεκίνησαν και πόσο διήρκησαν. Ο κύκλος μου είναι 26-27 ημερών και είχαμε επαφή τη 12η μέρα. Σήμερα είναι η 21η μέρα μου και εδώ και αρκετές μέρες έχω πονάκια περιόδου που πολλές φορές είναι συνεχόμενα μπορεί και για όλη μέρα... Ποια η γνώμη σας;

Καλημέρα κοριτσαρα!Και εγώ στις προσπάθειες ειμαι εδώ και 4 μηνες. Ακομα δεν εχει έρθει. Εγώ είχα συμπτώματα περιόδου και μη εβδιμαδα πριν την περιοδο όπως πόνους περιόδου και έλεγα το πίεσαν το σποράκι μας ...Αλλά πάντα ερχόταν η χαζή.τι να πω.Δεν θέλω κ σε αποθαρεινω αλλα κάθε γυναίκα είναι διαφορετική αγαπη!!!!Εγώ ελπίζω κ μην τους εχω τους πόνους αυτή τη φορά χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...