Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 minutes ago, Blue Velvet said:

      Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

      Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Δηλαδη μετρας 1 μερα καθυστερηση σωστα? ο γιατρος τι σου ειχε πει?

εγω στην θεση σου θα εκανα τεστ και αν εβγαινε θετικο θα πηγαινα μετα για χοριακη,

αν εβγαινε αρνητικο θα περιμενα να ερθει και αν δεν ερχοταν θα πηγαινα σε λιγες μερες για χοριακη

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ +++++++ :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

Δηλαδη μετρας 1 μερα καθυστερηση σωστα? ο γιατρος τι σου ειχε πει?

εγω στην θεση σου θα εκανα τεστ και αν εβγαινε θετικο θα πηγαινα μετα για χοριακη,

αν εβγαινε αρνητικο θα περιμενα να ερθει και αν δεν ερχοταν θα πηγαινα σε λιγες μερες για χοριακη

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ +++++++ :wub:

Ο γιατρός είπε να περιμένω μία εβδομαδα κάι μετα τεστ σπίτι όχι χοριακη… 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Εγω περιμενω κανενα ευχαριστο στης 7-9 ιουνιου αν θελετε ν α με βαλετε στο πινακακι!! Αν κ εχω απογοητευτει ο προηγουμενος κυκλος ηταν χωρις ωορηξια κ τωρα δε ν ξερω τι γινετε ειπα για τεστακια αλλα το μετανιωσα ανχωθηκα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ο γιατρός είπε να περιμένω μία εβδομαδα κάι μετα τεστ σπίτι όχι χοριακη… 

1 εβδομαδα απο τοτε που μιλησες μαζι του? ή απο σημερα 1 εβδομαδα?? συγνωμη μπερδευτηκα :oops:

 

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Εγω περιμενω κανενα ευχαριστο στης 7-9 ιουνιου αν θελετε ν α με βαλετε στο πινακακι!! Αν κ εχω απογοητευτει ο προηγουμενος κυκλος ηταν χωρις ωορηξια κ τωρα δε ν ξερω τι γινετε ειπα για τεστακια αλλα το μετανιωσα ανχωθηκα..

καλως ορισες κοπελα μου, δεν απογοητευομαστε, προσπαθειτε καιρο?

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

10. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

11. Kalfeli  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  98!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. gianna81 14/3/2017!!!

2. maria dimitris 23/3/2017!!!

3. Olivia3 12/4/2017!!!

4. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

5. stalitsa82 30/4/2017!!!

6. Μαρθα Κ 8/5/2017!!!

7. marillia 26/5/2017!!!

8. aggeliki_l 29/5/2017!!!

9. caramel_83  1/6/2017!!!

10. linaa  7-9/6/2017!!!

11. KarMar84 10-11/6/2017!!!

12. elenaki22 11/6/2017!!!

13. giota@ 14/6/2017!!!

14. Vila 20/6/2017!!!

15. λουπιτα 20/6/2017!!!

16. Wannabemommy....

17. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Εγω περιμενω κανενα ευχαριστο στης 7-9 ιουνιου αν θελετε ν α με βαλετε στο πινακακι!! Αν κ εχω απογοητευτει ο προηγουμενος κυκλος ηταν χωρις ωορηξια κ τωρα δε ν ξερω τι γινετε ειπα για τεστακια αλλα το μετανιωσα ανχωθηκα..

Linaa Γειά  σου!!

Πώς ξέρεις ότι δεν είχες ωορρηξία;;

Εγώ με τα τεστακια βρήκα τον μπελά μου από τη μια, γιατί με αγχωσαν ότι δεν κάνω ωορρηξία.  Τελικά  19η ημέρα  άρχισε να σκουραίνει  αισθητά η 2η γραμμή πολύ αργά για μένα μεν, αλλά αν δεν είχα τα τεστ θα " πάλευα " λάθος ημέρες...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Linaa Γειά  σου!!

Πώς ξέρεις ότι δεν είχες ωορρηξία;;

Εγώ με τα τεστακια βρήκα τον μπελά μου από τη μια, γιατί με αγχωσαν ότι δεν κάνω ωορρηξία.  Τελικά  19η ημέρα  άρχισε να σκουραίνει  αισθητά η 2η γραμμή πολύ αργά για μένα μεν, αλλά αν δεν είχα τα τεστ θα " πάλευα " λάθος ημέρες...

Ελα κοριτσι μου το καταλαβα γιατι μου ηρθε περιοδος στης   20 μερες πρωτη φορα οποτε κατι δεν πηγε καλα.!! Κ εγω  ειπα να παρω  τεστακια αλλα λεω για τον επομενο κυκλο. Προς το παρον εχω επαφες μερα παρα μερα κ καθε μερα αμα τυχει κ ο θεος βοηθος.!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, caramel_83 είπε:

1 εβδομαδα απο τοτε που μιλησες μαζι του? ή απο σημερα 1 εβδομαδα?? συγνωμη μπερδευτηκα :oops:

Απο σήμερα μία εβδομάδα αλλα εγώ σιγά μην αντέξω… χι χι χι χι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , linaa είπε:

Ελα κοριτσι μου το καταλαβα γιατι μου ηρθε περιοδος στης   20 μερες πρωτη φορα οποτε κατι δεν πηγε καλα.!! Κ εγω  ειπα να παρω  τεστακια αλλα λεω για τον επομενο κυκλο. Προς το παρον εχω επαφες μερα παρα μερα κ καθε μερα αμα τυχει κ ο θεος βοηθος.!!! 

Καλά δεν έχει να λέει  αυτό.  Απλά μπορεί να έκανες ωορρηξία νωρίτερα.  Μάλλον με το που τελείωσε η περίοδος.. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

10. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

11. Kalfeli  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  98!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. gianna81 14/3/2017!!!

2. maria dimitris 23/3/2017!!!

3. Olivia3 12/4/2017!!!

4. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

5. stalitsa82 30/4/2017!!!

6. Μαρθα Κ 8/5/2017!!!

7. aggeliki_l 29/5/2017!!!

8. caramel_83  1/6/2017!!!

9. KarMar84 10-11/6/2017!!!

10. elenaki22 11/6/2017!!!

11. giota@ 14/6/2017!!!

12. Vila 20/6/2017!!!

13. λουπιτα 20/6/2017!!!

14. Wannabemommy....

15. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

 

 

Καλημερα παρεουλα 

@Kalfeli εγω σε εβαλα στις εγκυουλες και θα δεις ολα θα πανε τελεια ;) , αληθεια τι τεστακι εκανες? και το εκανες με τα πρωινα ουρα? πες μας να ξερουμε κι εμεις και τι συμπτωματα ειχες??

@Antonia_GR κοπελα μου ποτε ακριβως τελικα θα κανεις καισαρικη??εχουμε μερες να σε διαβασουμε 

@elenakii22 σημερα εκανες τεστακι? τι εδειξε?

@Alekagala που χαθηκες??

@Μαρθα Κ Μαρθουλα τι εγινε, εκανες τεστακι τελικα?

οι υπολοιπες τα νεακια σας?

@andrianni αγαπη εσυ γιατι δεν εχεις ημερομηνια στο πινακακι??:blink: h @Wannabemommy θυμαμαι λογω πολυ αστατου κυκλου, εσενα συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι γιατι δεν σε εχουμε με ημερομηνια

@caramel_83 αγάπη δεν ξέρω κ ποτέ δεν ήξερα! Ποτέ σταθερά! Από 20 μέρες έως 5 μήνες! Ξέρω μόνο αν με δει με υπέρηχο ο γιατρός κ υπολογίζω μετά την ωορηξία η οποία όμως σπάνια γίνεται. Αλλά όπως ξέρετε την ιστορία μου δεν απελπιζόμαστε γιατί κάποτε γίνεται η ωορηξία κ γίνεται κ το θαύμα. Τώρα ήταν να πάω στο γιατρό για να ξεκινήσω πάλι με υπέρηχο κ μήπως πάρω σερπαφάρ αλλά δεν προλαβαίνω λόγω δουλειάς  αυτό το μήνα κ λέω να πάρω τεστάκια να δω τι θα γίνει...

@linaa μην απελπίζεσαι.εγώ μετά από 5 μήνες που δεν είχα περίοδο είχα ένα κύκλο 20 ημερών κ αμέσως μετά έμεινα έγκυος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, λουπιτα είπε:

Εγώ γενικά μερα παρα μερα έρχομαι σε επαφή ολο το μήνα.λέω να το αλλάξω.να κάνω κανονικά μέχρι την 11 μερα του κυκλου και μετα τιποτα μέχρι να δω θετικό τεστ οωρηξιας.οπότε αν γίνει την 14 μερα θα απέχω 3 μερες.Πιο πολύ σπέρμα και ποιο δυνατό.αν γίνει όμως αργότερα δεν ξέρω ρε συ.πάντως την ημερα που θα βγει θετικο πρέπει οπωσδήποτε και τις επομες 2 μερες σερι

ΕΕσύ πως το έκανες μέχρι τώρα?

μερα παρα μερα κ εγω!τωρα δε ξερω!!

 @caramel_83 δν εχω κανει τεστ ακόμα...ομως δεν εχω καθολου υγρα ωστε να πω οτι θα κανω ωορρηξια..μηπως τελικα κανω αύριο?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , elenakii22 είπε:

μερα παρα μερα κ εγω!τωρα δε ξερω!!

 @caramel_83 δν εχω κανει τεστ ακόμα...ομως δεν εχω καθολου υγρα ωστε να πω οτι θα κανω ωορρηξια..μηπως τελικα κανω αύριο?

Κάνε ένα και σήμερα μήπως δείξει...κ κάνεις κ αύριο! Λέω εγώ τώρα............

Link to comment
Share on other sites

Farmakotriftena  νομιζω οτι  ωορηξια γινετε μετα τις 22 μερες κυκλο πιο πριν μου φανετε  ειναι τζουφιος ο κυκλος ετσι εχω την εντυπωση. 

Andriani μου μου δινεις πολυ κουραγιο μια καλη εγκυμοσυνη να εχεις ελπιζω να σε  προλαβουμε κεμεις συντομα να  τα λεμε κ σε σε αλλο θεμα με εγκυμονουσες!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Farmakotriftena  νομιζω οτι  ωορηξια γινετε μετα τις 22 μερες κυκλο πιο πριν μου φανετε  ειναι τζουφιος ο κυκλος ετσι εχω την εντυπωση. 

Andriani μου μου δινεις πολυ κουραγιο μια καλη εγκυμοσυνη να εχεις ελπιζω να σε  προλαβουμε κεμεις συντομα να  τα λεμε κ σε σε αλλο θεμα με εγκυμονουσες!!

κ εγω εχω πολυκυστικες κ ο κυκλος μου ειναι!παντα εχω 28-38 μερες!πηγα στον γιατρο για υπερυχο 10η μερα κ μ λεει ειναι στο τσακ να σπασει...του λεω μα 10η μερα σε τοσο μεγαλους κυκλους που εχω?βεβαια παιρνω κ inofert και glucophage και μπορει σιγα  σιγα να δείχνουν αποτελεσμα!θα δειξει!εχω υπερυχο παλι πεμπτη!τεστ ωορρηξιας που κανω θετικο εδω κ 2 μηνες δεν εχουν δειξει!βασικα 2 μηνες τα εχω ξεκινησει κ θετικο δεν εχω δει!γιαυτο πηγα στο γιατρο!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...