Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

On 5/24/2017 at 11:39 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

@leta87 στον 2ο μήνα ε;; μακάρι να έχω την τύχη σου χαχαχα. Είχες άστατο κύκλο και γι'αυτό τα έκανες; 

Κορίτσια εγώ πάντως κάνω σεξ  κάθε μέρα... οχι μέρα πάρα μέρα ... και πιο πολύ γιατί έχουμε ορέξεις! Αλλά και ο γυναικολόγος μου, μου είχε πει πως με το κάθε μέρα δεν αποδυναμώνει  το σπέρμα. Με 2 και 3 φορές την μέρα αποδυναμώνει....

 Με τεστ στον 2ο μήνα αλλά προσπάθειες είχαμε 4 μήνες τότε έμεινα  .τους 2 πρώτους μήνες όντως και εγώ άρχισα να έχω πονους πολλές μέρες μετά την ωορρηξία και νόμιζα ότι ήμουν έγκυος. Μάλλον προετοιμάζει το σώμα μας όλη αυτή η διαδικασία. Όλες θα μείνετε εγκυες αργά ή γρήγορα υπομονή θέλει και καλή ψυχολογία. Τον μήνα που έμεινα το είχα ξεγραψει ότι ήμουν ίσως έπαιξε ρόλο. Τα τεστ τα χρησιμοποίησα να μάθω  ποτέ κάνω ωορρηξία. Με κύκλο 28-30 ημερών εγώ δεν έκανα 14η με 16η ωορρηξία αλλά 20η Ημέρα. Προσπαθούσα στην αρχή λάθος ημέρες. Είναι σημαντικό να δείτε ποτέ κάνετε ωορρηξία γιατί μόνο τότε θα μείνετε. Τα τεστ βοηθάνε. Όταν μου έβγαινε θετικό το τεστ ωορρηξιας ένιωθα λες και είχα θετικό τεστ εγκυμοσυνης .έπαιρνα τον άντρα μου και του το έδειχνα όλο χαρά. Καλή ψυχολογία και να το απολαύσετε μην πάτε αποκλειστικά με το μυαλό μόνο για παιδί. Πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο εκείνο τον μήνα ότι δεν το σκεφτόμουν και απολαμβάνα τον έρωτα μου με τον άντρα μου .ένα άλλο μυστικό είναι μετά την εκσπερματιση να έχετε οργασμό και αν δεν έχετε μόλις τελειώσει ο άντρας σας κάντε σπασμους στην μήτρα σαν οργασμό. Βοηθάει το σπερμα να ανέβει το σπερμα γρήγορα πάνω και να βρει τον δρόμο του . Για αυτό και έπιασα αγοράκι. Το αρσενικό σπερμα είναι πιο γρήγορο από το θηλυκό απλά το θηλυκό ζει περισσότερο. Καλή επιτυχία εύχομαι σε ολες σας ξέρω πόσο πολύ το θέλετε. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

κοριτσια μου εκανα τεστ κ σμρ!βγηκε αρνητικο αλλα ειναι αρκετα σκουρα η δευτερη γραμμη!πιθανον αυριο να ειναι θετικο!κριμα κ ο ανδρας μου θα γυρισει κυριακη!οπως καταλαβαινετε παω για τον επομενο μηνα!δε πειραζει!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κοριτσια μου εκανα τεστ κ σμρ!βγηκε αρνητικο αλλα ειναι αρκετα σκουρα η δευτερη γραμμη!πιθανον αυριο να ειναι θετικο!κριμα κ ο ανδρας μου θα γυρισει κυριακη!οπως καταλαβαινετε παω για τον επομενο μηνα!δε πειραζει!!

Δεν αποκλείεται όμως...άσε που αν μείνεις θα είναι κ κοριτσάκι.αν κ μπορεί να είναι κ αγόρι γιατί αυτό δε βγαίνει πάντα!το θετικό είναι οτι κάνεις ωορηξία κ από εδώ κ πέρα θα έχεις πολλές ευκαιρίες!!! Να υποθέσω οτι έχεις χαρεί με αυτό!

Να σε ρωτήσω κ κάτι; ποιό από τα ινοφέρτ πίνεις κ πότε; παρήγγειλα το combi απ το φαρμακείο, αυτό που έχει κ φυλικό μέσα.θα πάρω κ τεστ ωορηξίας να δω πώς θα πάει αυτός ο κύκλος...

 

Link to comment
Share on other sites

@andrianni εχω χαρει που κανω ωορρηξια απλα μετα απο τοσα τεστ πρωτη φορα θετικο συν τους υπερυχους που εχω κανει κ δεν μπορω να το εκμεταλλευτω!το καλο ειναι οτι κανω ωορρηξια και δεν εγινε κυστη!επαφη ειχαμε εχθες κ αν κρίνω απο το θεμα που έχουμε με το σπερμα σχεδον αδυνατο να γινει κατι...και καλα αν κανω σμρ αλλα μπορει να κανω αυριο!

εγω παιρνω τα inofert που ειναι σκονη..οχι τις καψουλες..τα πινω 2 φορες την ημερα και πρεπει 2 ωρες πριν κ δυο ωρες μετα να μην φαω τπτ!παρε και τεστ!μπορει κ εγω να παραγγειλω θα δω...οχι τπτ αλλο απλα θελω να δω αν κανω ωορρηξια η μηπως οι μισοι μηνες πανε ετσι...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , elenakii22 είπε:

@andrianni εχω χαρει που κανω ωορρηξια απλα μετα απο τοσα τεστ πρωτη φορα θετικο συν τους υπερυχους που εχω κανει κ δεν μπορω να το εκμεταλλευτω!το καλο ειναι οτι κανω ωορρηξια και δεν εγινε κυστη!επαφη ειχαμε εχθες κ αν κρίνω απο το θεμα που έχουμε με το σπερμα σχεδον αδυνατο να γινει κατι...και καλα αν κανω σμρ αλλα μπορει να κανω αυριο!

εγω παιρνω τα inofert που ειναι σκονη..οχι τις καψουλες..τα πινω 2 φορες την ημερα και πρεπει 2 ωρες πριν κ δυο ωρες μετα να μην φαω τπτ!παρε και τεστ!μπορει κ εγω να παραγγειλω θα δω...οχι τπτ αλλο απλα θελω να δω αν κανω ωορρηξια η μηπως οι μισοι μηνες πανε ετσι...

Μη σκέφτεσαι έτσι για το σπέρμα.όλα καλά θα πάνε.κ αυτά συμβαίνουν.εκεί που είναι οι γόνιμες ή θα φύγει ή θα αρρωστήσει! Έχω καιρό που στο λέω...θα κάνεις συνέχεια ωορηξία αφού δούλεψε η θεραπεία.κ όλο κ θα βελτιώνονται τα ωάριά σου! Κ όταν με το καλό μείνεις να με θυμηθείς!!!

Μπορεί να τα πάρω όταν τελειώσω αυτά.εγώ τα έπινα όπως να ναι.θα τα πίνω νηστική τουλάχιστον! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , andrianni είπε:

Μη σκέφτεσαι έτσι για το σπέρμα.όλα καλά θα πάνε.κ αυτά συμβαίνουν.εκεί που είναι οι γόνιμες ή θα φύγει ή θα αρρωστήσει! Έχω καιρό που στο λέω...θα κάνεις συνέχεια ωορηξία αφού δούλεψε η θεραπεία.κ όλο κ θα βελτιώνονται τα ωάριά σου! Κ όταν με το καλό μείνεις να με θυμηθείς!!!

Μπορεί να τα πάρω όταν τελειώσω αυτά.εγώ τα έπινα όπως να ναι.θα τα πίνω νηστική τουλάχιστον! 

εμενα αυτα μου ειπαν να παρω...αυτο για τις 2 ωρες μου το ειπε ο ενδοκρινολογος...ο γυναικολογος οταν τα ειχα ξαναπαρει δεν μ ειπε τπτ!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια,είμαι πολύ χαλια σήμερα. Χθες βράδυ ειδα καφέ υγρά στο εσώρουχο μου και σήμερα μου ειπε η γιατρος μου να βάλω κολπικά 3φορες την ημερα utrogestan και να μείνω ξάπλα. Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία!?? Στεναχωρεθηκα παρα πολύ.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Καλημερα κορίτσια,είμαι πολύ χαλια σήμερα. Χθες βράδυ ειδα καφέ υγρά στο εσώρουχο μου και σήμερα μου ειπε η γιατρος μου να βάλω κολπικά 3φορες την ημερα utrogestan και να μείνω ξάπλα. Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία!?? Στεναχωρεθηκα παρα πολύ.

Καλημέρα Δημήτρα .είχα και εγώ καφέ αίμα. Μην αγχώνεσαι συμβαίνει πολύ συχνά. Κατσε μόνο ξάπλα και μόνο τουαλέτα θα πας .μόλις καθαρίσεις θα πας να σε δει ο ιατρός. Το ουτροτζεσταν βοηθάει. Εγώ σε μια εβδομάδα καθάρισα μετά από ένα μήνα ξανά συνεβει και από εκεί και έπειτα όλα Οκ. Θύμισε μου σε ποια εβδομαδα εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, dimitroula30 είπε:

@leta87 μόλις μπήκα στην 7η εβδομάδα. Ραντεβού έχω την Πέμπτη για να ακούσουμε καρδούλα. Απογοητεύτηκα πολύ. σκέφτομαι μόνο αρνητικά.

Καλημέρα! Όλα καλά θα πάνε. Εγώ είχα στην 9η εβδομάδα.πήρα κ εγώ ουτροτζεστάν κ έκατσα κάτω 2 εβδομάδες.ήταν μια μικρή αποκόλληση. Συμβαίνει συχνά.μόνο ξεκούραση!

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 είχα και εγώ παρόμοια εμπειρία στις 8 εβδομάδες. Όπως μου είπε και ο γιατρός ήταν κάτι σαν "υπενθύμηση" της περιόδου, κάτι που προκλήθηκε από την κούραση. Έπαιρνα και εγώ 3 utrogestan των 200 για δυο βδομάδες νομίζω (κανονικά όμως όχι κολπικά) και μετά πέρασε. Μην ανησυχείς, είναι συχνό φαινόμενο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

@dimitroula30 είχα και εγώ παρόμοια εμπειρία στις 8 εβδομάδες. Όπως μου είπε και ο γιατρός ήταν κάτι σαν "υπενθύμηση" της περιόδου, κάτι που προκλήθηκε από την κούραση. Έπαιρνα και εγώ 3 utrogestan των 200 για δυο βδομάδες νομίζω (κανονικά όμως όχι κολπικά) και μετά πέρασε. Μην ανησυχείς, είναι συχνό φαινόμενο

Κορίτσια πήγα εκανα υπέρηχο και είδαμε το έμβρυακι. μου ειπε η γιατρος πως δε βλέπει καμια αποκόλληση και όλα φαίνονται πολύ ήρεμα. Δεν μου εδωσε καποια εξήγηση για τα καφε υγρά. Απλα μου ειπε τίποτε το ανησυχητικό. Την πεμπτη θα ξαναπαμε για Doppler να το ακούσουμε!! Ωστόσο συνεχίσω τα utrogestan.εύχομαι να πανε Ολα καλα

  • Μου αρέσει 3

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια, οι εγκυουλες πως ειστε? εγω νιωθω κατι ενοχλησεις στην κοιλια, οποτε λογικα θα μου ερθει, δεν περιμενα και πολλα μεχρι να παω στην ενδοκρινολογο αλλα αυτο τον μηνα ειχαμε καλες επαφες και ελεγα μπας και.... θα δειξει σε λιγες μερες τελικα τι θα γινει ^_^

@dimitroula30 τωρα δεν εισαι πιο ηρεμη γλυκια μου?

@Μαρθα Κ ημερομηνια να δωσεις να φτιαξουμε το πινακακι αγαπη ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλησπερα κοριτσακια, οι εγκυουλες πως ειστε? εγω νιωθω κατι ενοχλησεις στην κοιλια, οποτε λογικα θα μου ερθει, δεν περιμενα και πολλα μεχρι να παω στην ενδοκρινολογο αλλα αυτο τον μηνα ειχαμε καλες επαφες και ελεγα μπας και.... θα δειξει σε λιγες μερες τελικα τι θα γινει ^_^

@dimitroula30 τωρα δεν εισαι πιο ηρεμη γλυκια μου?

@Μαρθα Κ ημερομηνια να δωσεις να φτιαξουμε το πινακακι αγαπη ;) 

Επομενη περιοδος 18/6 καραμελιτσα κ καλο καλοκαιρι μεχρι τοτε!( επλιζω οχι με βροχες)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...