Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

διπλασιαστηκε μονο ομως δεν βγηκε παρα πανωω πφφφ τι αγωνια ειναι αυτη! τι θα κανω σε ποιο γιατρο θα παω τιποτα δεν ξερω! πηρα εναν εδω και μου ειπε η γραμματεας του θα με παρει τηλ ο γιατρος για να με βλει σε ραντεβου αναλογα με την ιμη τις χοριακης!

Λογικο ειναι γτ εσυ το διαπιστωσες νωρις! Αν κλεισεις ραντεβου δευτερα τριτη θα μπορεσει να δει με τον υπερηχο! Εγω οταν εμεινα εγκυος δεν εκανα καμια χοριακη εκανα δυο τεστ πηγα στην γιατρο και ειδε σακκο αλλα ημουν 5 η βδομαδα! Εσυ εισαι 4η?


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Ungry girl είπε:

αχαχαχα μπα δε στρωνω! δεν ξερω γιατι αλλα φοβαμαι τι να πω δε ξερω γιατι!

Ζυγίνα μου τρελάρα!!!!!Ολα δείχνουν τέλεια από χοριακή και ότι δεν έχεις κάποιο άσχημο σύμπτωμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Ζυγίνα μου τρελάρα!!!!!Ολα δείχνουν τέλεια από χοριακή και ότι δεν έχεις κάποιο άσχημο σύμπτωμα!!!!!

δεν εχω κατι ασχημο αλλα αν εβλεπα λιγο παρα πανωω θα ημουν πιο ανετη!

πρίν από 1 λεπτό , MelinaFo είπε:

Λογικο ειναι γτ εσυ το διαπιστωσες νωρις! Αν κλεισεις ραντεβου δευτερα τριτη θα μπορεσει να δει με τον υπερηχο! Εγω οταν εμεινα εγκυος δεν εκανα καμια χοριακη εκανα δυο τεστ πηγα στην γιατρο και ειδε σακκο αλλα ημουν 5 η βδομαδα! Εσυ εισαι 4η?

ειμαι 4 και 4 μερες οποτε θα με βαλει απο βδομαδα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημέρα δεν θα έπρεπε να ειναι λιγο παρα πανω??? Εσένα ηταν καλη!!!

Χαχαχαχαχα!!! Οχι σε προκαλώ ελα χχαα!

να σου πω μια συμβουλη , μη κοιτας κ συγκρινεις τις τιμες σου με τις δικες μας ! η καθεμια μας ειναι διαφορετικη κ εχει αλλη χοριακη. εφοσον διπλασιαζεται , σημαινει οτι παει μια χαρα .εξαλλο ουτε αιμα εχεις δει ουτε καφε. οποτε μην γκρινιαζεις ! :P  μια χαρα εισαι απλα εσενα αυξανεται σταθερα .. ενω σε μενα πχ. ειχε πιο μεγαλη αυξηση .. αντε με το καλο να δεις σακο να ηρεμησεις

πρίν από 27 λεπτά , MelinaFo είπε:

Κλαινε οι χηρες κλαινε και οι παντρεμενες 

συμφωνω!!! :P 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

δεν εχω κατι ασχημο αλλα αν εβλεπα λιγο παρα πανωω θα ημουν πιο ανετη!

Σου λέω απ την εμπειρία μου μια χαρά διπλασιασμό έχεις!!!!Το να είχες πχ 1000 δεν λεει κάτι!!!Και δεν λέω παραπάνω γιατί δεν είναι καλό πάντα και αυτό!!!!Το πέρασα και ήταν άσχημο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

να σου πω μια συμβουλη , μη κοιτας κ συγκρινεις τις τιμες σου με τις δικες μας ! η καθεμια μας ειναι διαφορετικη κ εχει αλλη χοριακη. εφοσον διπλασιαζεται , σημαινει οτι παει μια χαρα .εξαλλο ουτε αιμα εχεις δει ουτε καφε. οποτε μην γκρινιαζεις ! :P  μια χαρα εισαι απλα εσενα αυξανεται σταθερα .. ενω σε μενα πχ. ειχε πιο μεγαλη αυξηση .. αντε με το καλο να δεις σακο να ηρεμησεις

συμφωνω!!! :P 

δεν τυθεται μονο θεμα συγγρισης! αν ηταν λιγο παρα πανω απλα θα ενιωθα καλυτερα τωρα αν ηταν 3 μοναδες μονο ποιο κατω δεν θα ειχε γινει ο δυπλασιασμος! τεσσπα απλα εχω αγχος μη χαλασει κατι και αυτη τη φορα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Σου λέω απ την εμπειρία μου μια χαρά διπλασιασμό έχεις!!!!Το να είχες πχ 1000 δεν λεει κάτι!!!Και δεν λέω παραπάνω γιατί δεν είναι καλό πάντα και αυτό!!!!Το πέρασα και ήταν άσχημο!!!!

ενωεις οταν ανεβενει πιο πολυ απο το κανωνικο! ε ναι νταξ δε ηθελα πολυ παρα πνω πιο πολυ τωρα ειναι η αγωνια μου μωρε! αν παω και με δει ο γιατρος θα ηρεμησω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

δεν τυθεται μονο θεμα συγγρισης! αν ηταν λιγο παρα πανω απλα θα ενιωθα καλυτερα τωρα αν ηταν 3 μοναδες μονο ποιο κατω δεν θα ειχε γινει ο δυπλασιασμος! τεσσπα απλα εχω αγχος μη χαλασει κατι και αυτη τη φορα!

η χοριακη πρεπει να αυξανεται τουλ. 60% . ο διπλασιασμος ειναι τελειος !! οποτε εισαι μια χαρα ! απο βδομαδα σιγουρα θα δεις κ σακο . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

δεν εχω κατι ασχημο αλλα αν εβλεπα λιγο παρα πανωω θα ημουν πιο ανετη!

ειμαι 4 και 4 μερες οποτε θα με βαλει απο βδομαδα?

Εγώ είμαι 5 ακριβώς και μου έκλεισε ραντεβού 5 Μαρτίου!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

δεν εχω κατι ασχημο αλλα αν εβλεπα λιγο παρα πανωω θα ημουν πιο ανετη!

ειμαι 4 και 4 μερες οποτε θα με βαλει απο βδομαδα?

Φυσικα θα σε βαλει γτ θα μπορει να δει στον υπερηχο σακκο κ εμβρυακα στοιχεια ανετα! 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

ενωεις οταν ανεβενει πιο πολυ απο το κανωνικο! ε ναι νταξ δε ηθελα πολυ παρα πνω πιο πολυ τωρα ειναι η αγωνια μου μωρε! αν παω και με δει ο γιατρος θα ηρεμησω! 

ναιιιιι!!!!Εεεε το λίγο δηλάδη πόσο?Σίγουρα με τον υπέρηχο θα ηρεμήσεις!!!!Αν δεν σου τηλ ο doc ξαναπάρε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Εγώ είμαι 5 ακριβώς και μου έκλεισε ραντεβού 5 Μαρτίου!

εσυ πως εισαι κοριτσι μου?  καλυτερα για να ακουσετε καρδουλα μια κ καλη . αθηνα θα πας?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

η χοριακη πρεπει να αυξανεται τουλ. 60% . ο διπλασιασμος ειναι τελειος !! οποτε εισαι μια χαρα ! απο βδομαδα σιγουρα θα δεις κ σακο . 

μακαριιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!! αμα παω θα ισυχασω το ξερω ειναι μεχρι να μου πει ο γιατρος το οκ! περιμενω ν με παρει τηλ!

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγώ είμαι 5 ακριβώς και μου έκλεισε ραντεβού 5 Μαρτίου!

πβωωωωωωωωωωωωωωωωωωω πλακα κανεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τοσο μακρια???:confused: θα σκασω αμα μου πει τοσο κατω!

πρίν από 3 λεπτά , MelinaFo είπε:

Φυσικα θα σε βαλει γτ θα μπορει να δει στον υπερηχο σακκο κ εμβρυακα στοιχεια ανετα! 

μακαρι μπας και ηρεμισω! μετα δεν θα ξανα μηλησω μουγκα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

εσυ πως εισαι κοριτσι μου?  καλυτερα για να ακουσετε καρδουλα μια κ καλη . αθηνα θα πας?

Αχ κούκλα μ έχω αναγουλες σχεδόν κάθε μέρα σαν να θέλω να ρευτω και δεν μπορώ... Απ' το πρωί μέχρι το βράδυ το μόνο που βοηθάει έστω και με το ζόρι είναι οι φρυγανιές... Όχι θα πάω εδώ στο νησί σε μια γυναικολόγο σχετικά καινούργια που έχει το ποιο καλό υπέρηχο και θα στείλω τα αποτελέσματα στο γιατρό μου στην Αθήνα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...