Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Nati85 είπε:

Καλά είμαι Δήμητρα μου.τιποτα ιδιαίτερο.τωρα τελείωσε η περίοδος μου και ελπίζω για τον επόμενο μήνα!!για τα τεστ ωορρηξίας το θετικό πρέπει να είναι το ίδιο έντονο με την άλλη γραμμή αλλά σε κάποιες κοπέλες δεν γίνεται πάντα τόσο έντονο.κανε και τις επόμενες μέρες τεστ χωρίς να πίνεις πολλά υγρά πριν η καφέ.μπορει να μπερδευτείς λιγάκι τώρα στην αρχή αλλά μετ' θα καταλάβεις πως πάει.σε ποια μέρα είσαι τώρα?

Ναι που θα παει θα τα καταλαβω...σημερα ειμαι 13η μερα...

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Ελααα εδω ειμαι.λοιπων!!!! Δεν ειναι απαραίτητο σε πρωτη φαση.αν.εχθες.ηταν εντονο τηβ επομενη να ειναι εντονοτερο ξεχνα το!!!' Η αχνη βαση οδηγιών θεωρείτε αρνητικό αλλα υπήρχαν κοπελες οπως και σε εμενα που ποτέ μα ποτε δεν έγινε τοσο ιδια κοκκινη οσο η ελέγχου!! Οποτε ούτε αυτο μη σε ανησυχεί απο εμενα μια.συμβουλή αν θες κανε τα και.μη τα πετας κρατησε τα.βαλε πανω τη μερα.και.κανε σύγκριση και θα δεις πια μερα.ειχες και για.να.Ξέρεις τον αλλο μηνα ποια γραμμη να υπολογίσεις ως ωορρηξία!! Εύχομαι να μη σου ξανα χρειαστούν μην απελπιζεσαι παντος δεν ειναι δυσκολα μεχρι να τα καταλαβεις

Ναι τα κραταω..πιστευω κατα την 16η θα δω θετικο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 38 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι που θα παει θα τα καταλαβω...σημερα ειμαι 13η μερα...

Ναι τα κραταω..πιστευω κατα την 16η θα δω θετικο...

Ναι ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμα!!σε λίγες μέρες θα δεις πιο έντονο τεστακι


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Έχεις δίκιο! Οπότε ακολουθούμε οδηγίες,η κάθε μία του γιατρού της!

Είμαι πολύ καλά, σευχαριστω!Δεν νιώθω έγκυος! Κι αυτό καμιά φορά  με ανησυχεί!! Νομίζω μέχρι  να φτάσει η  ώρα να καταλαβαίνω  κινήσεις  θα λίγο  άγχος!Είμαι  όμως τόσο  λειτουργική  ευτυχώς στην  καθημερινότητά  μου που σχεδόν ξεχνιέμαι!Δυσκολεύομαι στον ύπνο γιατί δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα και φυσικά λαχανιαζω εύκολα!

Εσύ πώς είσαι;

Καλα είμαι κ εγω..αύριο θα κάνω τον υπέρηχο μου είμαι και στα μέσα του κυκλου οποτε θα τα δω όλα! Μπραβο κορίτσι μου ήρεμη εγκυμοσυνη,να το ευχαριστηθείς και πολύ καλό που είσαι λειτουργική κ έχεις γεμάτη μέρα σίγουρα σε βοηθάει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Μπράβο κορίτσι, έγινε το θαύμα που περίμενες τόσο καιρό. Τελικά καλό ήτανε το σπέρμα και μετά από τόσες μέρες! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Αν επιτρέπετε να σε ρωτήσω είχατε κάποιο πρόβλημα,  γιατί και εγώ προσπαθώ τόσο καιρό όσο και εσύ και τίποτα;

Καλημέρα!Ναι τελικά έγινε το θαύμα που περίμενα τόσο καιρό, έγινε τον μήνα που δεν το περίμενα!!Εμείς είχαμε ελεύθερες επαφές δύο χρόνια και δύο μήνες.Οι επαφές δεν ήταν εντατικές όλους αυτούς τους μήνες όμως. Εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο, είναι πολύ μεγάλος ο κύκλος μου, 35-55 ημερών. Οπότε όπως καταλαβαίνεις όλους αυτούς τους μήνες δεν έκανα και πολύ συχνά ωορρηξίας. Σε πολλούς κύκλους εμφάνισα κύστη στην ωοθήκη(δηλ δεν γινόταν η ωορρηξία).Μετά το πρώτο οκτάμηνο ελεύθερων επαφών κάναμε εξέταση για το σπέρμα και μας βγήκε τραγικός αριθμός, πάρα πολύ χαμηλός. Ο γυναικολόγος μου είπε πως με τέτοιον αριθμό μόνο με εξωσωματική θα πιάσουμε και αν!!εκείνο το διάστημα Εγώ διαγνώστηκα με ουρεόπλασμα, πήραμε κ οι δύο αντιβίωση και έφυγε.Εγώ έκανα εξετάσεις για τις ορμόνες και μια μου έβγαιναν οκ μια μου έβγαιναν οριακά φυσιολογικές.παρακολούθησα μερικούς μήνες την ωορρηξία με υπέρηχο.Πότε έκανα, πότε Όχι.Ο ένας γιατρός που πήγαινα μου είπε πως μόνη μου με φυσικό τρόπο δεν θα μπορέσω να μείνω έγκυος, μόνο με πρόκληση ωορρηξίας θα μπορέσω Γιατί λέει δεν κάνω ωορρηξία συχνά κ Όταν κάνω δεν είναι καλής ποιότητας. Ο δεύτερος γιατρός μου έλεγε πως είναι όλα Καλά κ δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα απλά πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφια ώστε να δω αν υπάρχει θέμα εκεί.Ο γιατρός αυτός όμως είδε το τραγικό σπερμοδιάγραμμα και είπε πως είναι μια χαρά(ενώ είχαμε αριθμό 1,8 εκ ανά ml).Τι να πω, είναι δυνατόν να μην είπε κουβέντα για έναν τέτοιον αριθμό? Ύποπτο.. Εγώ για να μην πάω και σε τρίτο γιατρό κ ξεκινήσω από την αρχή το ψάξιμο έβγαλα το συμπέρασμα πως πότε κάνω κ πότε Όχι ωορρηξία και σταμάτησα να πηγαίνω στους γιατρούς.άφησα λίγους μήνες ακόμη περιθώριο μήπως πετύχουμε σύλληψη και Αφού είδα πως δεν πετύχαμε στους 20 μήνες ελεύθερων επαφών κάναμε ξανά σπερμοδιάγραμμα σε μεγάλο διαγνωστικό κέντρο και όχι σε απλό μικροβιολόγο εργαστήριο. Τα αποτελέσματα ήταν τέλεια, πάνω από το μέσο όρο. Αριθμός 36εκ ανά ml. Δεν την περιμέναμε τέτοια άνοδο. Οπότε ή  λάθος είχε γίνει στο πρώτο σπερμοδιάγραμμα η το ουρεόπλασμα που είχαμε είχε επηρεάσει τόσο πολύ τον αριθμό(αυτές τις δύο εξηγήσεις έδωσε ο γενετιστής).Αφού λοιπόν πήραμε πολύ κουράγιο από το σπέρμα αποφάσισα να πάρω τεστ ωορρηξίας ώστε να ελέγξω μόνη μου στο σπίτι αν κάνω ωορρηξία Γιατί το τρέξιμο με τους γιατρούς δεν το ήθελα.ξεκίνησα λοιπόν να τα χρησιμοποιώ τον Γενάρη. Είδα πως έκανα ωορρηξία κανονικά, απλά λίγο καθυστερημένα. Πήρα λοιπόν θάρρος. Τον Φλεβάρη δεν τα χρησιμοποίησα γιατί δεν είχαμε επαφές λόγω απόστασης κ νόμιζα πως χάσαμε την ωορρηξία. Έκανα μόνο ένα τεστ μια μέρα πριν βρεθούμε κ βγήκε θετικό (ήταν η 27η μέρα του κύκλου μου). Την επόμενη μέρα λοιπόν που βρεθήκαμε έγινε λογικά και η ωορρηξία και η σύλληψη!!!πραγματικά δεν το περίμενα αυτό το μήνα... είχα γράψει και τους προβληματισμούς μου εδώ....ήταν θαύμα αυτό που συνέβη κορίτσια, πιστέψτε και θα γίνει το θαύμα κ για σας. Εύχομαι κάθε μέρα να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος Γιατί τόσα συμβαίνουν..Τώρα είμαι 5 εβδ +6 ημ και περιμένω την άλλη εβδομάδα να κάνω τον επόμενο υπέρηχο να δούμε πως συνεχίζετε η ανάπτυξη του....δεν  έχω μυαλό να σκεφτώ κάτι άλλο κορίτσια όλη μέρα.. συνέχεια αυτό σκέφτομαι, τόση χαρά!!!βέβαια φοβάμαι πολύ μην συμβεί οτιδήποτε. Εγώ προσπαθούσα καιρό και όλα πήγαιναν από το κακό στο χειρότερο, δεν είχα  πολλές ελπίδες κ όμως μέσα μου πίστευα πως θα μείνω έγκυος κάποια στιγμή, πάντα έλεγα θα μείνω την κατάλληλη στιγμή, ξέρει ο Θεός πότε θα μου το στείλει και το πιστεύω ακόμη. Τώρα όπως φαίνεται ήρθε αυτή η κατάλληλη στιγμή. Για όλες μας υπάρχει η κατάλληλη στιγμή αυτό πιστεύω κορίτσια. Να είστε αισιόδοξες!!για όλες θα συμβεί, το εύχομαι!!!ήθελα να γράψω την ιστορία μου για να πάρουν κ άλλες κοπέλες θάρρος, όπως κι εγώ διάβαζα ιστορίες γυναικών που τελικά τα κατάφεραν κ έπαιρνα θάρρος κ έλεγα πως θα συμβεί κ σε μένα κάποια στιγμή.... Επίσης κάτι που ξέχασα να αναφέρω πιο πάνω είναι πως κοίταξα μια μέρα το ημερολόγιο που σημείωνα περιόδους κ επαφές και ανακάλυψα πως από όλους αυτούς τους μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές μόνο 5 μήνες έκανα ωορρηξία και είχαμε ελεύθερες επαφές τις γόνιμες μέρες. Γιατί όπως σας είπα Ούτε εντατικές ήταν οι προσπάθειες κάθε μήνα Ούτε έκανα ωορρηξία κάθε μήνα.ωορρηξία μάλλον έκανα λιγότερους από τους μισούς μήνες.

17 ώρες πρίν, kido είπε:

Συγχαρητήρια ρε κορίτσι!!! Η τιμή της χοριακης τεραστια είναι, εσυ είσαι πολύ έγκυος!!! Δεν ειχες συμπτώματα? Είδες τελικά και μια επαφή φτάνει!!!

Καλημέρα!έκανα πρώτα τεστ εγκυμοσύνης στο σπίτι και όπως γινόταν σιγά σιγά ροζ και ανέβαινε προς τα πάνω το ροζ στα πρώτα δευτερόλεπτα αμέσως φάνηκε η θετική γραμμή κ μετά η γραμμή ελέγχου. Οπότε κατάλαβα πως μάλλον η χοριακή θα είναι υψηλή ( ή το τεστ είναι χαλασμένο χαχαχα που τελικά έκανα και δεύτερο για να είμαι σίγουρη). Οπότε έκανα εξέταση αίματος και ενώ περίμενα να δω Κανένα 400αρι βλέπω έναν 5ψήφιο αριθμό κ έτρεξα την ίδια μέρα για υπέρηχο και το είδα και το άκουσα!!από συμπτώματα δεν είχα κάτι ιδιαίτερο.είχα φούσκωμα, υπνηλία, πρωτοφανή πόνο κ πρήξιμο το στήθος από πολύ νωρίς. Αλλά δεν έδωσα σημασία σε τίποτα Γιατί όλα αυτά μπορεί να σημαίνουν πως έρχεται η περίοδος. Το στήθος Τώρα δεν με έβαλε σε σκέψεις γιατί νομίζω πως άρχισε πριν την ωορρηξία να πονά αυτό το μήνα, κάτι που δεν μου έχει ξανασυμβεί. Δεν είμαι όμως και σίγουρη Γιατί εδώ και δύο μήνες που ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας δεν σημειώνω Κανένα σύμπτωμα Ούτε καν τις επαφές που είχαμε. Ενώ δύο χρόνια Τώρα τα σημείωνα όλα. Είπα να το δω πιο χαλαρά μιας κ πλέον ήξερα με σιγουριά πως κάνω ωορρηξία κ δεν με ανησυχούσε τίποτα. Μόνο μια επαφή έφτασε και μάλιστα τι επαφή! Επαφή μετά από τόσο μεγάλη αποχή!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι ωραια νεα?πως εγινε?είχες καθυστερηση?ή ηταν από προηγούμενο μηνα?

 

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!Ναι τελικά έγινε το θαύμα που περίμενα τόσο καιρό, έγινε τον μήνα που δεν το περίμενα!!Εμείς είχαμε ελεύθερες επαφές δύο χρόνια και δύο μήνες.Οι επαφές δεν ήταν εντατικές όλους αυτούς τους μήνες όμως. Εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο, είναι πολύ μεγάλος ο κύκλος μου, 35-55 ημερών. Οπότε όπως καταλαβαίνεις όλους αυτούς τους μήνες δεν έκανα και πολύ συχνά ωορρηξίας. Σε πολλούς κύκλους εμφάνισα κύστη στην ωοθήκη(δηλ δεν γινόταν η ωορρηξία).Μετά το πρώτο οκτάμηνο ελεύθερων επαφών κάναμε εξέταση για το σπέρμα και μας βγήκε τραγικός αριθμός, πάρα πολύ χαμηλός. Ο γυναικολόγος μου είπε πως με τέτοιον αριθμό μόνο με εξωσωματική θα πιάσουμε και αν!!εκείνο το διάστημα Εγώ διαγνώστηκα με ουρεόπλασμα, πήραμε κ οι δύο αντιβίωση και έφυγε.Εγώ έκανα εξετάσεις για τις ορμόνες και μια μου έβγαιναν οκ μια μου έβγαιναν οριακά φυσιολογικές.παρακολούθησα μερικούς μήνες την ωορρηξία με υπέρηχο.Πότε έκανα, πότε Όχι.Ο ένας γιατρός που πήγαινα μου είπε πως μόνη μου με φυσικό τρόπο δεν θα μπορέσω να μείνω έγκυος, μόνο με πρόκληση ωορρηξίας θα μπορέσω Γιατί λέει δεν κάνω ωορρηξία συχνά κ Όταν κάνω δεν είναι καλής ποιότητας. Ο δεύτερος γιατρός μου έλεγε πως είναι όλα Καλά κ δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα απλά πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφια ώστε να δω αν υπάρχει θέμα εκεί.Ο γιατρός αυτός όμως είδε το τραγικό σπερμοδιάγραμμα και είπε πως είναι μια χαρά(ενώ είχαμε αριθμό 1,8 εκ ανά ml).Τι να πω, είναι δυνατόν να μην είπε κουβέντα για έναν τέτοιον αριθμό? Ύποπτο.. Εγώ για να μην πάω και σε τρίτο γιατρό κ ξεκινήσω από την αρχή το ψάξιμο έβγαλα το συμπέρασμα πως πότε κάνω κ πότε Όχι ωορρηξία και σταμάτησα να πηγαίνω στους γιατρούς.άφησα λίγους μήνες ακόμη περιθώριο μήπως πετύχουμε σύλληψη και Αφού είδα πως δεν πετύχαμε στους 20 μήνες ελεύθερων επαφών κάναμε ξανά σπερμοδιάγραμμα σε μεγάλο διαγνωστικό κέντρο και όχι σε απλό μικροβιολόγο εργαστήριο. Τα αποτελέσματα ήταν τέλεια, πάνω από το μέσο όρο. Αριθμός 36εκ ανά ml. Δεν την περιμέναμε τέτοια άνοδο. Οπότε ή  λάθος είχε γίνει στο πρώτο σπερμοδιάγραμμα η το ουρεόπλασμα που είχαμε είχε επηρεάσει τόσο πολύ τον αριθμό(αυτές τις δύο εξηγήσεις έδωσε ο γενετιστής).Αφού λοιπόν πήραμε πολύ κουράγιο από το σπέρμα αποφάσισα να πάρω τεστ ωορρηξίας ώστε να ελέγξω μόνη μου στο σπίτι αν κάνω ωορρηξία Γιατί το τρέξιμο με τους γιατρούς δεν το ήθελα.ξεκίνησα λοιπόν να τα χρησιμοποιώ τον Γενάρη. Είδα πως έκανα ωορρηξία κανονικά, απλά λίγο καθυστερημένα. Πήρα λοιπόν θάρρος. Τον Φλεβάρη δεν τα χρησιμοποίησα γιατί δεν είχαμε επαφές λόγω απόστασης κ νόμιζα πως χάσαμε την ωορρηξία. Έκανα μόνο ένα τεστ μια μέρα πριν βρεθούμε κ βγήκε θετικό (ήταν η 27η μέρα του κύκλου μου). Την επόμενη μέρα λοιπόν που βρεθήκαμε έγινε λογικά και η ωορρηξία και η σύλληψη!!!πραγματικά δεν το περίμενα αυτό το μήνα... είχα γράψει και τους προβληματισμούς μου εδώ....ήταν θαύμα αυτό που συνέβη κορίτσια, πιστέψτε και θα γίνει το θαύμα κ για σας. Εύχομαι κάθε μέρα να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος Γιατί τόσα συμβαίνουν..Τώρα είμαι 5 εβδ +6 ημ και περιμένω την άλλη εβδομάδα να κάνω τον επόμενο υπέρηχο να δούμε πως συνεχίζετε η ανάπτυξη του....δεν  έχω μυαλό να σκεφτώ κάτι άλλο κορίτσια όλη μέρα.. συνέχεια αυτό σκέφτομαι, τόση χαρά!!!βέβαια φοβάμαι πολύ μην συμβεί οτιδήποτε. Εγώ προσπαθούσα καιρό και όλα πήγαιναν από το κακό στο χειρότερο, δεν είχα  πολλές ελπίδες κ όμως μέσα μου πίστευα πως θα μείνω έγκυος κάποια στιγμή, πάντα έλεγα θα μείνω την κατάλληλη στιγμή, ξέρει ο Θεός πότε θα μου το στείλει και το πιστεύω ακόμη. Τώρα όπως φαίνεται ήρθε αυτή η κατάλληλη στιγμή. Για όλες μας υπάρχει η κατάλληλη στιγμή αυτό πιστεύω κορίτσια. Να είστε αισιόδοξες!!για όλες θα συμβεί, το εύχομαι!!!ήθελα να γράψω την ιστορία μου για να πάρουν κ άλλες κοπέλες θάρρος, όπως κι εγώ διάβαζα ιστορίες γυναικών που τελικά τα κατάφεραν κ έπαιρνα θάρρος κ έλεγα πως θα συμβεί κ σε μένα κάποια στιγμή.... Επίσης κάτι που ξέχασα να αναφέρω πιο πάνω είναι πως κοίταξα μια μέρα το ημερολόγιο που σημείωνα περιόδους κ επαφές και ανακάλυψα πως από όλους αυτούς τους μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές μόνο 5 μήνες έκανα ωορρηξία και είχαμε ελεύθερες επαφές τις γόνιμες μέρες. Γιατί όπως σας είπα Ούτε εντατικές ήταν οι προσπάθειες κάθε μήνα Ούτε έκανα ωορρηξία κάθε μήνα.ωορρηξία μάλλον έκανα λιγότερους από τους μισούς μήνες.

Ασία όλα όσα γράφεις είναι πολύ σημαντικά σε ευχαριστούμε! Να απολαύσεις αυτήν την περίοδο της ζωης σου και να μπαίνεις να μας λες πως το βιωνεις! Μπράβο και πάλι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ασία συγχαρητήρια κορίτσι! Μία υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις. 

Κοριτσια σας γράφω τα νέα μου αν και δεν είναι καλά επειδή σας το είχα υποσχεθεί. 

Εν συντομία έχω μία σάλπιγγα κατεστραμμενη τελείως η οποία πρέπει να αφαιρεθεί γιατο έχει υγρό και μια που δεν λειτουργεί. Μια ωοθήκη επίσης κατεστρεμμενη, ένα ινομοίωμα που πιέζει τη μήτρα και παρά πολύ χαμηλή ΑΜΗ (2,5). Με λίγα λόγια δεν υπάρχει τίποτα καλό ή ενθαρρυντικό. Ο γιατρός λέει τρέχουμε να προλάβουμε ωάρια (με διέγερση εφόσον ο οργανισμός ανταποκριθεί στα φάρμακα) ώστε να καταψυξουμε έμβρυα. Μετά να κάνουμε επέμβαση και όταν αναρρωσω (που μπορεί να πάρει και έξι μήνες) προχωράμε σε έμβρυομεταφορα. Είμαι πολύ στεναχωρημένη και μπερδεμένη και χαμένη με όλα αυτά που πρέπει να γίνουν (εξετάσεις, επιτροπή ΕΟΠΥΥ...) και που πρέπει να γίνουν άμεσα. Μέσα σε όλα πρέπει να ρυθμιστεί και ο θυρεοειδής και η d. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vila είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι!!!!! Μπράβο!!! Αν μπορέσεις πες μας λίγες λεπτομέρειες για το πόσο καιρό προσπαθούσατε και τι επαφές είχατε και τελικά το πιάσατε! είχες συμπτώματα?? Μπορεί κάποια από αυτά που σε ρωτάω να τα έχεις πει αλλά είμαστε και πολλές πλέον και μπερδεύομαι! Με 40000 χοριακή σημαίνει ότι είχες αρκετές μέρες καθηστερηση έτσι? Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη! ❤

Καλημέρα!έγραψα πιο πάνω την ιστορία μου για να την διαβάσουν κ άλλες κοπέλες να πάρουν θάρρος!εδώ συνέβη το θαύμα σε μένα, με μια μόνο επαφή κ μάλιστα μετά από τόση αποχή, δεν θα συμβεί σε σας???Όταν έκανα την εξέταση από το αίμα είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα περίπου.

11 ώρες πρίν, vikib είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!ευχομαι ολα να πανε καλα!κ να εχεις μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Νομιζω η ιστορια σου μπορει να δωσει πολυ κουραγιο σε πολλες κοπελες

Επιασες με μια επαφη κ μαλιστα με "μπαγιατικο" σπερμα:-D.χαχα

Σαν την κορη μου.πλεον 3,5χρονων

Ευχαριστώ πολύ!Εσύ μου είχες δώσει θάρρος που μου είχες πει την ιστορία σου γιατί αυτό το μήνα δεν είχα καμία ελπίδα.κι εσύ ότι επιθυμείς εύχομαι!να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

@Ασία συγχαρητήρια κορίτσι! Μία υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις. 

Κοριτσια σας γράφω τα νέα μου αν και δεν είναι καλά επειδή σας το είχα υποσχεθεί. 

Εν συντομία έχω μία σάλπιγγα κατεστραμμενη τελείως η οποία πρέπει να αφαιρεθεί γιατο έχει υγρό και μια που δεν λειτουργεί. Μια ωοθήκη επίσης κατεστρεμμενη, ένα ινομοίωμα που πιέζει τη μήτρα και παρά πολύ χαμηλή ΑΜΗ (2,5). Με λίγα λόγια δεν υπάρχει τίποτα καλό ή ενθαρρυντικό. Ο γιατρός λέει τρέχουμε να προλάβουμε ωάρια (με διέγερση εφόσον ο οργανισμός ανταποκριθεί στα φάρμακα) ώστε να καταψυξουμε έμβρυα. Μετά να κάνουμε επέμβαση και όταν αναρρωσω (που μπορεί να πάρει και έξι μήνες) προχωράμε σε έμβρυομεταφορα. Είμαι πολύ στεναχωρημένη και μπερδεμένη και χαμένη με όλα αυτά που πρέπει να γίνουν (εξετάσεις, επιτροπή ΕΟΠΥΥ...) και που πρέπει να γίνουν άμεσα. Μέσα σε όλα πρέπει να ρυθμιστεί και ο θυρεοειδής και η d. 

Καλή δύναμη Αλινα μου. Υπομονη και ολα γινονται. Καμια φορα οι γιατροι τα παραλενε τραγικα. Πως έγινε σου ειπε, αν ηταν απο την ενδομητριωση? Πιστεύω παντως οτι θα τα καταφέρεις. Εισαι δυναμικο παρθενακι!Ακολούθησε το γιατρό σου και ίσως σε βοηθησουν αλλά κορίτσια για τα διαδικαστικα που τα έχουν κάνει αυτά του ΕΟΠΥΥ? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Elma86 είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι ωραια νεα?πως εγινε?είχες καθυστερηση?ή ηταν από προηγούμενο μηνα?

 

Καλημέρα!!σε ευχαριστώ πολύ.. Ούτε εγώ κατάλαβα πως έγινε αυτό το μήνα, πραγματικά.Δεν είχα ελπίδες Γιατί είχαμε μόνο μια επαφή την ημέρα της ωορρηξίας και πριν από αυτή την επαφή είχαμε πολλές μέρες χωρίς επαφή και με τόσο μεγάλη αποχή σκεφτόμουν πως το σπέρμα θα είναι χάλια.Αλλά τα θαύματα γίνονται έτσι ξαφνικά εκεί που δεν τα περιμένεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , alina80 είπε:

@Ασία συγχαρητήρια κορίτσι! Μία υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις. 

Κοριτσια σας γράφω τα νέα μου αν και δεν είναι καλά επειδή σας το είχα υποσχεθεί. 

Εν συντομία έχω μία σάλπιγγα κατεστραμμενη τελείως η οποία πρέπει να αφαιρεθεί γιατο έχει υγρό και μια που δεν λειτουργεί. Μια ωοθήκη επίσης κατεστρεμμενη, ένα ινομοίωμα που πιέζει τη μήτρα και παρά πολύ χαμηλή ΑΜΗ (2,5). Με λίγα λόγια δεν υπάρχει τίποτα καλό ή ενθαρρυντικό. Ο γιατρός λέει τρέχουμε να προλάβουμε ωάρια (με διέγερση εφόσον ο οργανισμός ανταποκριθεί στα φάρμακα) ώστε να καταψυξουμε έμβρυα. Μετά να κάνουμε επέμβαση και όταν αναρρωσω (που μπορεί να πάρει και έξι μήνες) προχωράμε σε έμβρυομεταφορα. Είμαι πολύ στεναχωρημένη και μπερδεμένη και χαμένη με όλα αυτά που πρέπει να γίνουν (εξετάσεις, επιτροπή ΕΟΠΥΥ...) και που πρέπει να γίνουν άμεσα. Μέσα σε όλα πρέπει να ρυθμιστεί και ο θυρεοειδής και η d. 

Σίγουρα έχεις απογοητευτεί απίστευτα πολύ αλλά με σωστό προγραμματισμό θα τα καταφέρεις όλα. Πάρε τον χρόνο σου, συγκέντρωσε τις δυνάμεις σου, βάλτα όλα στη σειρά και όλα θα πάνε καλά. Τώρα ξέρεις τι έχεις να αντιμετωπίσεις και αυτό είναι σημαντικό

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!σε ευχαριστώ πολύ.. Ούτε εγώ κατάλαβα πως έγινε αυτό το μήνα, πραγματικά.Δεν είχα ελπίδες Γιατί είχαμε μόνο μια επαφή την ημέρα της ωορρηξίας και πριν από αυτή την επαφή είχαμε πολλές μέρες χωρίς επαφή και με τόσο μεγάλη αποχή σκεφτόμουν πως το σπέρμα θα είναι χάλια.Αλλά τα θαύματα γίνονται έτσι ξαφνικά εκεί που δεν τα περιμένεις!!!

Τελικά όταν κάτι είναι να γίνει γίνεται όπως και να έχει!!Μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια . @Ασία μου Συγχαρητηρια !! Χίλια ΜΠΡΑΒΟ !! Για αυτό δεν πρέπει ποτέ να απογοητευομαστε . @alina80 μου υπομονή μην χάνεις το κουράγιο σου.Ειβαι πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά υπάρχει λύση .Δύσκολη μεν αλλά λύση.Δωσε στον εαυτό σου λίγο χρόνο να ηρεμήσει και να επανασυνταχθει και θα βρεις άκρη με όλα και τις εξετάσεις

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ασία είπε:

 Για όλες μας υπάρχει η κατάλληλη στιγμή αυτό πιστεύω κορίτσια. Να είστε αισιόδοξες!!για όλες θα συμβεί, το εύχομαι!!!ήθελα να γράψω την ιστορία μου για να πάρουν κ άλλες κοπέλες θάρρος, όππαφή!

Πολυ ωραιο το μηνυμα σου φιλη.Συγκρατησα αυτες τις δυο γραμμες.Πολυ αισιοδοξο το μηνυμα σου για ολες.Και φαινεται η θετικη ενεργεια που στελνεις.Να σου πανε ολα καλα!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , alina80 είπε:

@Ασία συγχαρητήρια κορίτσι! Μία υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις. 

Κοριτσια σας γράφω τα νέα μου αν και δεν είναι καλά επειδή σας το είχα υποσχεθεί. 

Εν συντομία έχω μία σάλπιγγα κατεστραμμενη τελείως η οποία πρέπει να αφαιρεθεί γιατο έχει υγρό και μια που δεν λειτουργεί. Μια ωοθήκη επίσης κατεστρεμμενη, ένα ινομοίωμα που πιέζει τη μήτρα και παρά πολύ χαμηλή ΑΜΗ (2,5). Με λίγα λόγια δεν υπάρχει τίποτα καλό ή ενθαρρυντικό. Ο γιατρός λέει τρέχουμε να προλάβουμε ωάρια (με διέγερση εφόσον ο οργανισμός ανταποκριθεί στα φάρμακα) ώστε να καταψυξουμε έμβρυα. Μετά να κάνουμε επέμβαση και όταν αναρρωσω (που μπορεί να πάρει και έξι μήνες) προχωράμε σε έμβρυομεταφορα. Είμαι πολύ στεναχωρημένη και μπερδεμένη και χαμένη με όλα αυτά που πρέπει να γίνουν (εξετάσεις, επιτροπή ΕΟΠΥΥ...) και που πρέπει να γίνουν άμεσα. Μέσα σε όλα πρέπει να ρυθμιστεί και ο θυρεοειδής και η d. 

 Η ΑΜΗ γτ λες πως είναι χάλια ; Εγώ είμαι 35 κι είναι 2.67 . Μια φίλη μου 32 κι είναι 2,29 και μας είπαν οι γιατροί μας πως είναι καλή , τουλάχιστον για  την ηλικία μας . Μην σε παίρνει από κάτω . Όλα καλά θα πάνε . εΠΊΣΗς ΑΝ έχεις απορίες με την επιτροπή κλπ μπορείς να με ρωτήσεις .. 

πρίν από 17 λεπτά , kido είπε:

Καλή δύναμη Αλινα μου. Υπομονη και ολα γινονται. Καμια φορα οι γιατροι τα παραλενε τραγικα. Πως έγινε σου ειπε, αν ηταν απο την ενδομητριωση? Πιστεύω παντως οτι θα τα καταφέρεις. Εισαι δυναμικο παρθενακι!Ακολούθησε το γιατρό σου και ίσως σε βοηθησουν αλλά κορίτσια για τα διαδικαστικα που τα έχουν κάνει αυτά του ΕΟΠΥΥ? 

Παρθενάκι είναι η @alina80 ; Και γωωωωωωωωωωωωωωωω ... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα ,σας γραφω να σας ενημερωσω γιατι ξερω οτι καποιες εχετε αγωνια .Το Σαββατο εκανα ενεση μεθοτρεξατης η οποια σημειωτεον μου τιναξε τα πεταλα..3 μερες στο κρεβατι χαλια.4 μερες μετα η χοριακη απο 2800 πηγε 3300 κ ο υπερηχος για μια ακομα φορα τπτ ,τα λευκα μου ανεβασμενα ,λεω στο γιατρο μου δεν αισθανομαι καλα κ μου λεει ξανα χοριακη την Παρασκευη κ αν δεν εχουμε πτωση παμε για 2η δοση μεθοτρεξατης. Χτες επειδη πλεον σπασανε τα νευρα μου ,πως με φωτισε ο Θεος κ λεω στον αντρα μου παμε στο νοσοκομειο να δουμε τι θα μας πουνε...Για να μην σας τα πολυλογω ,2 γιατροι ειδαν κατι διπλα στην αριστερη ωοθηκη κ σε συνδυασμο με ολα τα υπολοιπα το απογευμα μπηκα εκτακτως χειρουργειο.Το αποτελεσμα μια μεγαλη μπαλα στην αριστερη σαλπιγγα που αν ειχε σκασει ειπαν μπορει κ να πεθαινα...μειον μια σαλπιγγα λοιπον κ γενικα κατασταση σοκ

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...