Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια γεια σας εχω ερωτηση.. ο αντρας της αδερφης μου πηρε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα και ηταν τα εξης... συνολικος αριθμος 45 εκ με 15εκ ανα ml.. και τα γρηγορα την 1η ωρα ειναι 9% μετρια 24% και ακινητα 56% πως τα βλεπετε? Υπαρχει θεραπεια να αυξηθει ο αριθμος?

 

 @Ungry girl @noni90

Καλησπέρα κοριτσι ολα καλα!? Πως πανε τα τεστακια??

Δεν ξερω να σου.πω λεπτομέρειες ξερω ομως πως με θεραποια φτιαχνει το απερμοδιαγραμα αλλα καταλληλότερος ειναι ενας ουρολογος αλλα δεν ειναι κατι που δε φτιάχνει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Να το δει ουρολογος καλυτερα γιατί δεν είναι πολύ καλίγα νομίζω. Καλλιέργεια έκανε? Μπορεί να έχει κάποιο μικρόβιο και να του ρίχνει τις τιμές του. Επρεπε παραπανω αριθμό και κινητικότητα...  Αυτά ξέρω από μας. 

Θα κανει κ καλλιεργεια αυριο οποτε τα αποτελεσματα της καλλιεργειας λες να δειξουν περισσοτερα ε?

Link to comment
Share on other sites

@asia συγχαρητήρια με το καλό να σας έρθει!!! Ήταν η ώρα του μου φαίνεται :) 

Και μεις αυτό το μήνα τα πήγαμε καλά με προσπάθειες αλλά θα δείξει είναι νωρις ακόμα.. σκέφτομαι να παραγγείλω τα τεστ της hometest να ξεκινησουμε πιο στοχευμένα απ' τον άλλο μήνα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Θα κανει κ καλλιεργεια αυριο οποτε τα αποτελεσματα της καλλιεργειας λες να δειξουν περισσοτερα ε?

Ναι εννοείται να μην αγχώνονται γιατί το σπερμα φτιάχνει εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Ασία συγχαρητήρια κοριτσι μου!!!τελικα κ μια επαφη πολλες φορες αρκει!!

 

Ευχαριστώ πολύ!! Έτσι είναι!! Πως Είσαι Εσύ? Αύριο θα γεννήσεις??? ! ! Έφτασε η μέρα επιτέλους? Πως νιώθεις?

10 ώρες πρίν, noni90 είπε:

βρε κοριτσι!!!!!! τι ευχαριστο νεο ειναι αυτο? Συγχαρητηρια, με το καλο να το παρεις αγκαλια το μικρο σου! Πρεπει να εισαι εγκυος καιρο ε? Μπραβο κοριτσι μου χαρηκα παρα πολυ για τα νεα σου!

@alina80 μη χανεις το κεφι.... δε σου απεκλεισαν τελειως την κατασταση... κ η αμη δεν ειναι πολυ χαμηλη.... Ανασυγκροτηση λοιπον συμφωνα με τα νεα δεδομενα, και συνεχιζεις ακαθεκτη. Μην αφησεις να σε παρει απο κατω.... 

 

Δεν εχω απαντησει ξανα σε μηνυμα σου ενω διαβασα την ιστορια σου, δεν ειχα τι να πω κ σε αυτες τις περιπτωσεις αμα δεν ξερω τι να πω δε λεω τιποτα. Το μονο που θελω να πω στην παρουσα φαση ειναι να εισαι δυνατη. Καταλαβαινω το σοκ που εχεις υποστει κ μπορω μονο να φανταστω τον πονο που βιωνεις, εχεις ολη μου τη θετικη σκεψη κ ενεργεια και ευχομαι αυτη να ειναι κ η τελευταια σου ταλαιπωρια. 

Ευχαριστώ πολύ!!Και στα δικά σου σύντομα!!είμαι σχεδόν 6 εβδομάδων.. Τελικά τα θαύματα γίνονται εκεί που δεν τα περιμένουμε!!!

10 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Η ιστορία σου μας δίνει πολύ κουράγιο και χαίρομαι πολύ που τα κατάφερες. Ακριβώς το ίδιο χρονικό διάστημα προσπαθώ και εγώ,  αλλά εμείς έχουμε λίγο χαμηλή κινητικότητα. Μια χαρούμενη και εύκολη εγκυμοσύνη να έχεις! 

Χρόνια πολλά και στα  υπόλοιπα κορίτσια! 

Κορίτσι καλή λευτεριά αύριο και καλή δύναμη σου εύχομαι!

Χρησιμοποιείς τεστ ωορρηξίας? Εμένα με βοήθησαν υπερβολικά!πόση κινητικότητα αν επιτρέπεται?

5 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!

@Ασία συγχαρητήρια! Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! Πότε θα ξαναπάς ?

@Dimitr@17 ποια τεστάκια πήρες?

@xristina55 τι ταλαιπωρία βρε κορίτσι μου! Εύχομαι να είναι η τελευταία!

@alina80 δύναμη και υπομονή να έχεις!! Να σε ρωτήσω κάτι? είχες κάποιες ενδείξεις?

 

Ευχαριστώ πολύ!!να σαι Καλά, Εσύ είσαι έγκυος ή στις προσπάθειες?θα πάω την Κυριακή στο νοσοκομείο να μου ανοίξουν φάκελο και να με ενημερώσουν για τις εξετάσεις που πρέπει να κάνω.

πρίν από 19 λεπτά , Efouko είπε:

@asia συγχαρητήρια με το καλό να σας έρθει!!! Ήταν η ώρα του μου φαίνεται :) 

Και μεις αυτό το μήνα τα πήγαμε καλά με προσπάθειες αλλά θα δείξει είναι νωρις ακόμα.. σκέφτομαι να παραγγείλω τα τεστ της hometest να ξεκινησουμε πιο στοχευμένα απ' τον άλλο μήνα

Ευχαριστώ πολύ, σύντομα ευχάριστα κι εσύ!!τα τεστ ωορρηξίας με βοήθησαν πολύ εμένα, να τα πάρεις κι εσύ!Μπορεί όμως να είσαι κ τυχερή και να μην προλάβεις να τα χρησιμοποιήσεις Αφού είχατε και καλές προσπάθειες αυτό το μήνα.

@elenakii22  λογικά θα κοιμάσαι τώρα  για να είσαι ξεκούραστη αύριο. με το καλό να κρατήσεις την πριγκίπισσα σου αγκαλιά!!με έναν πόνο, θα πάνε όλα τέλεια!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ασία είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Έτσι είναι!! Πως Είσαι Εσύ? Αύριο θα γεννήσεις??? ! ! Έφτασε η μέρα επιτέλους? Πως νιώθεις?

Ευχαριστώ πολύ!!Και στα δικά σου σύντομα!!είμαι σχεδόν 6 εβδομάδων.. Τελικά τα θαύματα γίνονται εκεί που δεν τα περιμένουμε!!!

Χρησιμοποιείς τεστ ωορρηξίας? Εμένα με βοήθησαν υπερβολικά!πόση κινητικότητα αν επιτρέπεται?

Ευχαριστώ πολύ!!να σαι Καλά, Εσύ είσαι έγκυος ή στις προσπάθειες?θα πάω την Κυριακή στο νοσοκομείο να μου ανοίξουν φάκελο και να με ενημερώσουν για τις εξετάσεις που πρέπει να κάνω.

Ευχαριστώ πολύ, σύντομα ευχάριστα κι εσύ!!τα τεστ ωορρηξίας με βοήθησαν πολύ εμένα, να τα πάρεις κι εσύ!Μπορεί όμως να είσαι κ τυχερή και να μην προλάβεις να τα χρησιμοποιήσεις Αφού είχατε και καλές προσπάθειες αυτό το μήνα.

@elenakii22  λογικά θα κοιμάσαι τώρα  για να είσαι ξεκούραστη αύριο. με το καλό να κρατήσεις την πριγκίπισσα σου αγκαλιά!!με έναν πόνο, θα πάνε όλα τέλεια!!!!

2 μήνες ειχα χρησιμοποισει τεστ ωορρηξίας αλλά τζίφος και τα παράτησα. Συνολική κινητικότητα 51% και περνούμε και οι δύο pregnacare conception . Εγώ έχω σταθερό κύκλο και ωορρηξία κάνω 14η - 15η  μέρα. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια γεια σας εχω ερωτηση.. ο αντρας της αδερφης μου πηρε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα και ηταν τα εξης... συνολικος αριθμος 45 εκ με 15εκ ανα ml.. και τα γρηγορα την 1η ωρα ειναι 9% μετρια 24% και ακινητα 56% πως τα βλεπετε? Υπαρχει θεραπεια να αυξηθει ο αριθμος?

 

 @Ungry girl @noni90

Εγώ και στην κινητικότητα βρίσκω λίγο θέμα... Τώρα τον αριθμό ξέρω τον μειώνουν κ κάποια μικρόβια... Έκανε κ καλλιέργεια μαζί; Πηγε σε ουρολόγο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Εγώ και στην κινητικότητα βρίσκω λίγο θέμα... Τώρα τον αριθμό ξέρω τον μειώνουν κ κάποια μικρόβια... Έκανε κ καλλιέργεια μαζί; Πηγε σε ουρολόγο;

Θα κανει καλλιεργεια συτες τις μερες...η κινητικοτητα πως καλυτερευει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Θα κανει καλλιεργεια συτες τις μερες...η κινητικοτητα πως καλυτερευει?

Καταρχήν αν εχει μικρόβιο πρέπει να πάρει αγωγή να καθαρίσει, ίσως να πάρει κ ή αδελφή σου.. συνήθως μικρόβια την κάνουν τη δουλειά. Μετά θα του ξαναζητησει σπερμοδιαγραμμα να δει πάλι τις τιμές του κ αν δεν έχουν βελτιωθεί λογικά θα δώσει βιταμίνες ή κάποια άλλη αγωγή. Πάντως βελτιώνεται... Θέλει χρόνο βέβαια αλλά βελτιώνεται. Να πάνε άμεσα σε ουρολόγο να δουν τι θα κάνουν...  Κ φυσικά ακόμα κ με τις τιμές που γράφεις γονιμοποιεί το σπέρμα, δε σταματάνε προσπάθειες. Φυσιολογικές μορφές τι είχε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 με το καλο κοριτσι μ και ανωδυνα! Να ειστε γερες και τυχερες μανουλα κ κορουλα! 

@Ασία απο τις πιο ευχαριστες ανατροπες αυτη την εποχη! Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη και ευκολη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22  με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου!!ποτε μας είπες τα ευχάριστα ποτέ γέννας..περνάει γρήγορα ο καιρος..εύχομαι τα καλύτερα με υγεία χαρές και αμέτρητες πάνες!!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...