Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , zina7777 είπε:

Ελπιζω να ειναι καλα.Βιαζομαι να μαθω αν πρεπει να συνεχισω προγεστερονη..δε θελει και πολυ μου ειπε ο γιατρος ισως κανει συσπασεις προωρα.κι αναμενω ενημερωση..εσυ τι φαγητο σερβιρεις σημερα?

Δεν σου δίνει και μαγνήσιο;Για τις συσπάσεις είναι για να είσαι ήρεμη.Τουλαχιστον εμενα για αυτό τον λόγο μου το έδινε μαζί με προγεστερονη.Ολα καλα θα πάνε καλή μου να είσαι ήρεμη.. Θα δω εγω τώρα τι θα τσιμπήσω γιατί βράδυ θα φάμε μαζί,με το που σχολάσει το απόγευμα θα πάμε για τα πράγματα.. Ίσως κανα σνίτσελ στα γρήγορα με σαλάτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Beboula25 είπε:

Δεν σου δίνει και μαγνήσιο;Για τις συσπάσεις είναι για να είσαι ήρεμη.Τουλαχιστον εμενα για αυτό τον λόγο μου το έδινε μαζί με προγεστερονη.Ολα καλα θα πάνε καλή μου να είσαι ήρεμη.. Θα δω εγω τώρα τι θα τσιμπήσω γιατί βράδυ θα φάμε μαζί,με το που σχολάσει το απόγευμα θα πάμε για τα πράγματα.. Ίσως κανα σνίτσελ στα γρήγορα με σαλάτα 

Ωραιο φαγητο αν και με τα τηγανιτα φουσκωνω τελευταια.Ναι παιρνω και μαγνησιο μαζι..Εγω να σου πω νομιζω ειναι νωρις να χει ανεβει τοσο που θελει εκεινος η τιμη,αλλα επινα και δυο χαπια τη μερα.Παιρνω και μαγνησιο ναι.εκεινο μου ειπε να το συνεχισω... φφφ..δεν τα ξερω και μπερδευομαι γαμωτο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , zina7777 είπε:

Ωραιο φαγητο αν και με τα τηγανιτα φουσκωνω τελευταια.Ναι παιρνω και μαγνησιο μαζι..Εγω να σου πω νομιζω ειναι νωρις να χει ανεβει τοσο που θελει εκεινος η τιμη,αλλα επινα και δυο χαπια τη μερα.Παιρνω και μαγνησιο ναι.εκεινο μου ειπε να το συνεχισω... φφφ..δεν τα ξερω και μπερδευομαι γαμωτο...

Για αυτό χαλάρωσε το στρες δεν το θελουμε..Οργανισμός είναι και η εγκυμοσυνη επηρεάζει δεν είναι όλα ανησυχητικά κάποια περιλαμβάνονται στις φυσιολογικές αντιδράσεις και είναι αντιμετωπίσιμα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Ελααααα!!!! Τι ωραία!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να έχεις μια πάρα πολύ όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Συγχαρητήρια!!!!

3 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Ελπιζω να ειναι καλα.Βιαζομαι να μαθω αν πρεπει να συνεχισω προγεστερονη..δε θελει και πολυ μου ειπε ο γιατρος ισως κανει συσπασεις προωρα.κι αναμενω ενημερωση..εσυ τι φαγητο σερβιρεις σημερα?

Εσύ από πότε παίρνεις προγεστερόνη; Είχες αίμα;Και μαγνήσιο γιατί παίρνεις;

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , bright91 είπε:

Ελααααα!!!! Τι ωραία!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να έχεις μια πάρα πολύ όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!και στα δικά σου ευχάριστα σύντομα!!μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Ασία μουυυυ τι βλέπω!!!εχθές το βράδυ σε σκεφτομουν δεν είχα δει νέα σου και ελεγα να σου στείλω σήμερα και βλέπω τώρα αυτά τα ευχάριστα!!!Συγχαρητηρια κορίτσι μου όλα να πάνε καλα με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Μπράβο κορίτσι, έγινε το θαύμα που περίμενες τόσο καιρό. Τελικά καλό ήτανε το σπέρμα και μετά από τόσες μέρες! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Αν επιτρέπετε να σε ρωτήσω είχατε κάποιο πρόβλημα,  γιατί και εγώ προσπαθώ τόσο καιρό όσο και εσύ και τίποτα;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Συγχαρητήρια!!!!

Εσύ από πότε παίρνεις προγεστερόνη; Είχες αίμα;Και μαγνήσιο γιατί παίρνεις;

Σπερεςςςς..παιρνω προγεστερονη απ οταν την βρηκαν απο 19,13 σημερα τη βρηκαν 22.οχι δεν ειχα αιμα.υποτειθεται το μαγνησιο το παιρνω για κοπωση κλπ..αλλα εμαθα απο  beboula οτι βοηθαει και σ ενδεχωμενες συσπασεεις.

Εχω το τηλ μιας κοπελας για καθαριοτητα αν ενδιαφερεσαι ακομα στειλε μ pm.

πρίν από 40 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Να τα να τααααα!!! Μπραβο φιλη.Συγχαρητηρια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

2. Ani ani     22/2/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. elenakii22 ΠΗΤ  9/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!! Με το καλο!!!!

3. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

4. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

5. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

7. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

8. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

9. Antila   ΠΗΤ  21/7/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ

10. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΠΗΤ  20/8/2018!!!

11. Κόννυ  ΠΗΤ  22/8/2018!!!

12. modena  ΠΗΤ  24/8/2018!!!

13. Vasi34    ΠΗΤ  11-12/9/2018!!!

15. ntemiiiiii    ΠΗΤ  26/9/2018!!!

16. linaa   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7000!!!!

17. zina7777   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   40800!!!!

18. melina92   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   311!!!!

19. ada32  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   3008!!!!

20. Μαρθα Κ  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7160!!!!

21. Μάντη  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   511!!!!

22. ellilaw   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2400!!!!

23. Ungry girl   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   3034!!!!

25.depyfr ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  1180!!!!!

27.Mary m ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  1430!!!!

28. Rozita1510 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 576!!!!!!

29.Ασια ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 40.000!!!!!!

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

 

2. Δήμητρα1988 26-28/1/2017!!!

3. alina80 13-16/2/2018!!!

4. andrianni  14/2/2018!!!

5. Elma86  20-22/2/2018!!!

6. Dimitr@17  22/3/2018!!!

7. kido  1/3/2018!!!

8. Vila  8/3/2018!!!

9. kouzouni15 12/3/2018!!

10. iouliana 20/3/2018

 
Διορθωστε με αν εχω λαθος πληροφοριες.
Κανονιστε επισης τωρα που μας απαρατησε δυστυχως η caramel και ανελαβα καθηκοντα να μεταφερθειτε στο πανω μερος της λιστας.Πολυ θα χαρωωωωωωωω!!!!
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , zina7777 είπε:

Σπερεςςςς..παιρνω προγεστερονη απ οταν την βρηκαν απο 19,13 σημερα τη βρηκαν 22.οχι δεν ειχα αιμα.υποτειθεται το μαγνησιο το παιρνω για κοπωση κλπ..αλλα εμαθα απο  beboula οτι βοηθαει και σ ενδεχωμενες συσπασεεις.

Εχω το τηλ μιας κοπελας για καθαριοτητα αν ενδιαφερεσαι ακομα στειλε μ pm.

Εμενα μου έδωσε από την αρχή προγεστερονη και μαγνήσιο από όταν τον ενημέρωσα τηλεφωνικά πως είχα θετικό τεστ χοριακης..Δεν είχα κάνει δλδ κάποια εξέταση ούτε είχα κατι..Συγκεκριμένα μου είπε θα πάρεις μαγνήσιο γιατί σε θέλω ήρεμη προληπτικά δλδ για να αποφύγω τυχόν συσπάσεις που κάνει η μήτρα μας στην αρχή καθώς αντιλαμβάνεται το έμβρυο ως ξένο σώμα και προγεστερονη ώστε να στηρίζει την μήτρα μέχρι να αναλάβει ο πλακουντας..Έτσι έκρινε στην δικη μου περίπτωση!  Ο κάθε γιατρος και η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Εμενα μου έδωσε από την αρχή προγεστερονη και μαγνήσιο από όταν τον ενημέρωσα τηλεφωνικά πως είχα θετικό τεστ..Δεν είχα κάνει δλδ κάποια εξέταση ούτε είχα κατι..Συγκεκριμένα μου είπε θα πάρεις μαγνήσιο γιατί σε θέλω ήρεμη προληπτικά δλδ για να αποφύγω τυχόν συσπάσεις που κάνει η μήτρα μας στην αρχή καθώς αντιλαμβάνεται το έμβρυο ως ξένο σώμα και προγεστερονη ώστε να στηρίζει την μήτρα μέχρι να αναλάβει ο πλακουντας..Έτσι έκρινε στην δικη μου περίπτωση!  Ο κάθε γιατρος και η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Εμενα μου πε αν εχεις προγεστερονη 40 μην συνεχισεις συμπληρωμα..22 σημερα...παλι δυο χαπια  τη μερα .πφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Just now, zina7777 είπε:

Εμενα μου πε αν εχεις προγεστερονη 40 μην συνεχισεις συμπληρωμα..22 σημερα...παλι δυο χαπια  τη μερα .πφφφφφ

Μετά μου πέφτανε κάπως επειδή είχα αναγουλες με ενοχλούσαν όλα κ τον είχα ρωτήσει μήπως τα έκοβα και μου συνέστησε να τα παιρνω κολπικά.Δεν θυμαμαι οταν έκανα εξετάσεις τι τιμές είχα γιατί μου τα έδινε έτσι και αλλιως. Τι να κανεις θα τα πάρεις αφού έτσι πρέπει είναι για καλό δεν πειράζει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Μετά μου πέφτανε κάπως επειδή είχα αναγουλες με ενοχλούσαν όλα κ τον είχα ρωτήσει μήπως τα έκοβα και μου συνέστησε να τα παιρνω κολπικά.Δεν θυμαμαι οταν έκανα εξετάσεις τι τιμές είχα γιατί μου τα έδινε έτσι και αλλιως. Τι να κανεις θα τα πάρεις αφού έτσι πρέπει είναι για καλό δεν πειράζει 

Ευτυχως δε με ανακατευουν οπως μουειπε αρχικα πως συμβαινει σε καποιες.μετα οι κοπελες εδω ειπανε οτι δεν ενοχληθηκαν απο το στομα και ειπα να αρχισω απο εκει.θα τα παρω οσο χρειαστει.Οσο μπορουμε να προβλεψουμε προβληματα,τα αποτρεπουμε.Φυσικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...