Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Συγχαρητήρια ρε κορίτσι!!! Η τιμή της χοριακης τεραστια είναι, εσυ είσαι πολύ έγκυος!!! Δεν ειχες συμπτώματα? Είδες τελικά και μια επαφή φτάνει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

Ευτυχως δε με ανακατευουν οπως μουειπε αρχικα πως συμβαινει σε καποιες.μετα οι κοπελες εδω ειπανε οτι δεν ενοχληθηκαν απο το στομα και ειπα να αρχισω απο εκει.θα τα παρω οσο χρειαστει.Οσο μπορουμε να προβλεψουμε προβληματα,τα αποτρεπουμε.Φυσικα.

Σωστά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Μπράβοοοοο κορίτσι μου!!!!Τι ευχαρισττα νέα!!!!!Πόσο χάρηκα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι,  να έχεις μια όμορφη εγκυμοσυνη! ! Με το καλό!!!! Είδες πουτελικά κομπλέ ήταν το σπερμα, που είχες άγχος επειδή είχατε καιρό? Και πάλι συγχαρητήρια. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι!!!!! Μπράβο!!! Αν μπορέσεις πες μας λίγες λεπτομέρειες για το πόσο καιρό προσπαθούσατε και τι επαφές είχατε και τελικά το πιάσατε! είχες συμπτώματα?? Μπορεί κάποια από αυτά που σε ρωτάω να τα έχεις πει αλλά είμαστε και πολλές πλέον και μπερδεύομαι! Με 40000 χοριακή σημαίνει ότι είχες αρκετές μέρες καθηστερηση έτσι? Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη! ❤

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, zina7777 είπε:

Σπερεςςςς..παιρνω προγεστερονη απ οταν την βρηκαν απο 19,13 σημερα τη βρηκαν 22.οχι δεν ειχα αιμα.υποτειθεται το μαγνησιο το παιρνω για κοπωση κλπ..αλλα εμαθα απο  beboula οτι βοηθαει και σ ενδεχωμενες συσπασεεις.

Εχω το τηλ μιας κοπελας για καθαριοτητα αν ενδιαφερεσαι ακομα στειλε μ pm.

Να τα να τααααα!!! Μπραβο φιλη.Συγχαρητηρια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

2. Ani ani     22/2/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. elenakii22 ΠΗΤ  9/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!! Με το καλο!!!!

3. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

4. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

5. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

7. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

8. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

9. Antila   ΠΗΤ  21/7/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ

10. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΠΗΤ  20/8/2018!!!

11. Κόννυ  ΠΗΤ  22/8/2018!!!

12. modena  ΠΗΤ  24/8/2018!!!

13. Vasi34    ΠΗΤ  11-12/9/2018!!!

15. ntemiiiiii    ΠΗΤ  26/9/2018!!!

16. linaa   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7000!!!!

17. zina7777   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   40800!!!!

18. melina92   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   311!!!!

19. ada32  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   3008!!!!

20. Μαρθα Κ  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7160!!!!

21. Μάντη  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   511!!!!

22. ellilaw   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2400!!!!

23. Ungry girl   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   3034!!!!

25.depyfr ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  1180!!!!!

27.Mary m ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  1430!!!!

28. Rozita1510 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 576!!!!!!

29.Ασια ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 40.000!!!!!!

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

 

2. Δήμητρα1988 26-28/1/2017!!!

3. alina80 13-16/2/2018!!!

4. andrianni  14/2/2018!!!

5. Elma86  20-22/2/2018!!!

6. Dimitr@17  22/3/2018!!!

7. kido  1/3/2018!!!

8. Vila  8/3/2018!!!

9. kouzouni15 12/3/2018!!

10. iouliana 20/3/2018

 
Διορθωστε με αν εχω λαθος πληροφοριες.
Κανονιστε επισης τωρα που μας απαρατησε δυστυχως η caramel και ανελαβα καθηκοντα να μεταφερθειτε στο πανω μερος της λιστας.Πολυ θα χαρωωωωωωωω!!!!

Εμένα τίποτα δε μου δίνει! Μόνο το φυλλικό και του θυρεοειδούς!Θα δούμε και ο Ακριβης!

Με ενδιαφέρει ναι στείλε μου πληροφορίες και τηλέφωνο.

πρίν από 54 λεπτά , Beboula25 είπε:

Εμενα μου έδωσε από την αρχή προγεστερονη και μαγνήσιο από όταν τον ενημέρωσα τηλεφωνικά πως είχα θετικό τεστ χοριακης..Δεν είχα κάνει δλδ κάποια εξέταση ούτε είχα κατι..Συγκεκριμένα μου είπε θα πάρεις μαγνήσιο γιατί σε θέλω ήρεμη προληπτικά δλδ για να αποφύγω τυχόν συσπάσεις που κάνει η μήτρα μας στην αρχή καθώς αντιλαμβάνεται το έμβρυο ως ξένο σώμα και προγεστερονη ώστε να στηρίζει την μήτρα μέχρι να αναλάβει ο πλακουντας..Έτσι έκρινε στην δικη μου περίπτωση!  Ο κάθε γιατρος και η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Ε θαχει τους λόγους του ο γιατρός σου!

πρίν από 52 λεπτά , zina7777 είπε:

Εμενα μου πε αν εχεις προγεστερονη 40 μην συνεχισεις συμπληρωμα..22 σημερα...παλι δυο χαπια  τη μερα .πφφφφφ

Η προγεστερόνη φαίνεται με εξέταση αίματος;πως λέγεται;δε ξέρω αν την έχω κάνει!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Εμένα τίποτα δε μου δίνει! Μόνο το φυλλικό και του θυρεοειδούς!Θα δούμε και ο Ακριβης!

Με ενδιαφέρει ναι στείλε μου πληροφορίες και τηλέφωνο.

Ε θαχει τους λόγους του ο γιατρός σου!

Η προγεστερόνη φαίνεται με εξέταση αίματος;πως λέγεται;δε ξέρω αν την έχω κάνει!

Ναι με αιμα φαινεται.προγεστερονη απλα τη ζητανε.

Link to comment
Share on other sites

@bright91, @Beboula25, @zina7777

Κουκλες μου σας ευχαριστω πολυ πολύ για την υποστηριξη!! NAI ξερω πως με καταλαβαινετε απολύτα !!  :)

Εν το μεταξυ οπως σας διαβαζα μιλαγατε για φαγητο μου ανοιξατε την ορεξη και μαλιστα μου δωσατε ιδεα τι να μαγειρεψω!!! παω να αγορασω κιμα ομορφες.!!                         με μακαρονακια θα τον κανω.    (ηταν να μην δω τη λεξη μακαρονια)

καλα αποτελεσματα να εχεις @zina777 και όλες σας.

Υ.Γ. επισης ηθελα να σας ρωτησω κατι ομορφουλες μου, τωρα με την καθυστερηση που ειχα, εγω πρεπει να υπολογιζω οτι η επομενη περιοδος θα ειναι σε 30-31 μερες αντι καθε 28 που ειχα? Αλλαξε ο κυκλος μου ή τιποτα δεν ειναι σιγουρο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Εμένα τίποτα δε μου δίνει! Μόνο το φυλλικό και του θυρεοειδούς!Θα δούμε και ο Ακριβης!

Με ενδιαφέρει ναι στείλε μου πληροφορίες και τηλέφωνο.

Ε θαχει τους λόγους του ο γιατρός σου!

Η προγεστερόνη φαίνεται με εξέταση αίματος;πως λέγεται;δε ξέρω αν την έχω κάνει!

Κανέναν λόγο δεν είχε όσον αφορούσε εμενα.Ειναι απλά η δικη του μέθοδος τακτική να το πω..Προγεστερονη παράγει ούτως ή άλλως ο οργανισμός λίγο πριν αλλα και στην εγκυμοσυνη και μαγνήσιο είναι βιταμίνη. Απλά ο κάθε γιατρος κρίνει διαφορετικά κ έχει την δικη του μέθοδο,δεν είναι λόγος ανησυχίας αν κάποια παίρνει κάτι και κάποια δεν παίρνει.. Εσυ πως είσαι κορίτσι μου ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!!!!έκανα χοριακή σήμερα και βγήκε 40 χιλιάδες η τιμή της, οπότε έκανα και υπέρηχο μαζί και ακούσαμε και καρδιά...απίστευτο μου φαίνεται!!! 

Συγχαρητήρια τελειωμημη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου θελω τα φωτα σας...χθες εκανα το πρωτο τεστ ωορηξιας 12ημερα κ εμαφανισε μια δευτερη αχνη κοκκινη γραμμη...σημερα που το ξαναεκανα περιπου την ιδια ωρα δεν εμφανισε τπτ...τι σημαινει αυτο?εκανα η οχι ωορηξια ακομα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Neraidoula86 είπε:

@bright91, @Beboula25, @zina7777

Κουκλες μου σας ευχαριστω πολυ πολύ για την υποστηριξη!! NAI ξερω πως με καταλαβαινετε απολύτα !!  :)

Εν το μεταξυ οπως σας διαβαζα μιλαγατε για φαγητο μου ανοιξατε την ορεξη και μαλιστα μου δωσατε ιδεα τι να μαγειρεψω!!! παω να αγορασω κιμα ομορφες.!!                         με μακαρονακια θα τον κανω.    (ηταν να μην δω τη λεξη μακαρονια)

καλα αποτελεσματα να εχεις @zina777 και όλες σας.

Υ.Γ. επισης ηθελα να σας ρωτησω κατι ομορφουλες μου, τωρα με την καθυστερηση που ειχα, εγω πρεπει να υπολογιζω οτι η επομενη περιοδος θα ειναι σε 30-31 μερες αντι καθε 28 που ειχα? Αλλαξε ο κυκλος μου ή τιποτα δεν ειναι σιγουρο??

Θα συμπεριλάβεις τον μικρότερο και θα μετράς μέχρι τον μεγαλυτερο..Και εμενα κάθε 28 ήταν και τώρα πάει από 26 μέχρι 29 μέρες..Ενας τροπος είναι αν καταλαβαίνεις την ωορρηξια σου μέτρα 14 μέρες μετά για την περιοδο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κοριτσακια μου θελω τα φωτα σας...χθες εκανα το πρωτο τεστ ωορηξιας 12ημερα κ εμαφανισε μια δευτερη αχνη κοκκινη γραμμη...σημερα που το ξαναεκανα περιπου την ιδια ωρα δεν εμφανισε τπτ...τι σημαινει αυτο?εκανα η οχι ωορηξια ακομα?

Κι έμενα τέτοια μου έκανε και με μπερδευε. Κανε κι αύριο. Μην πίνεις υγρά 2-3 ώρες πριν το τεστ ε? Δεν νομίζω να έκανες τόσο νωρίς λογικά αύριο θα δεις γραμμή πιο εντονη. Μπορείς να κάνεις και 2ο τη μερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...