Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

9 hours ago, Farfala24 said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!!!  Να σου πω την αληθεια κι εγώ μετά από πολύ καιρό που τα χρησιμοποιώ, μόνο αυτό το μήνα είδα έντονη κόκκινη γραμμή και όντως την επόμενη μέρα είχα έντονο πόνο ωορρηξίας. Πρέπει πριν τα χρησιμοποιήσεις για κανα 2ωρο να μην έχεις καταναλώσει υγρά διότι αραιώνει η ορμόνη. 

Θα το προσπαθήσω και αυτό. Τώρα είμαι στη 18η μέρα θα συνεχίσω μπας και τη πετύχω που το θεωρώ απίθανο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 54 λεπτά , sandraki είπε:

Ξερεις κατι? Απογοητευτηκα παρα πολυ, αυτη τη στιγμη που σου γραφω κλαιω πολυ. Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο ο Θεος δινει παιδια σε ανθρωπους που ειναι κτηνη και δεν τα δινει σε αυτους που θα τα αγαπησουν. Ειναι κ η δουλεια μου που με επηρεαζει αφανταστα γτ εχω παιδια 1 ετους και με ποναει περισσοτερο. Απλα το θεωρω πολυ αδικο, οκ δεν προσπαθω πολυ, μονο σχεδον 5 μηνες, αλλα με εχει παρει πολυ απο κατω και ελπιζω να μη με παρει περισσοτερο. Αυτα.

Είναι πολύ νωρίς για σένα ακόμα. Μην απογοητεύεσαι και κυρίως μην αγχώνεσαι διότι προσπαθείτε λίγους μήνες!!! Εγω ειμαι στα 2 χρόνια προσπάθειας με μια παλλίνδρομη περισυ. Εχω περάσει απο όλες τις ψυχολογικές φασεις. Δεν το βάζω κάτω. Το θέλω πολύ και θα προσπαθήσω μεχρι τέλους να το αποκτήσω!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farfala24 είπε:

Είναι πολύ νωρίς για σένα ακόμα. Μην απογοητεύεσαι και κυρίως μην αγχώνεσαι διότι προσπαθείτε λίγους μήνες!!! Εγω ειμαι στα 2 χρόνια προσπάθειας με μια παλλίνδρομη περισυ. Εχω περάσει απο όλες τις ψυχολογικές φασεις. Δεν το βάζω κάτω. Το θέλω πολύ και θα προσπαθήσω μεχρι τέλους να το αποκτήσω!!! 

Ξεκινησα agnus castus σημερα για να φτιαξει η περιοδος γτ δεν αδιαθετω!! Και με ενοχλει περισσοτερο!! Εχεις ακουσει γι αυτο το χαπακι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Efouko είπε:

Θα το προσπαθήσω και αυτό. Τώρα είμαι στη 18η μέρα θα συνεχίσω μπας και τη πετύχω που το θεωρώ απίθανο.

Κι εγώ δεν την έχω βρει ακόμα την οωρρηξια μου σε αυτό τον κύκλο. Είμαι 13η μερα σήμερα... μολις έκανα το δεύτερο τεστ γιατί είχα πιει τσάι και μια κουπα νερό το τελευταίο δίωρο αλλά ούτε καν άχνη γραμμή δεν βρηκα. Τωρα τι να πω, συνήθως την έβρισκα εκεί γύρω στη 11η 12η μερα γιατί έχω 28αρη κύκλο. Εντωμεταξύ έχω υγρά διάφανα... αν δεν την βρω ούτε κι αύριο... θα ξενερώσω! 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, kido είπε:

Κι εγώ δεν την έχω βρει ακόμα την οωρρηξια μου σε αυτό τον κύκλο. Είμαι 13η μερα σήμερα... μολις έκανα το δεύτερο τεστ γιατί είχα πιει τσάι και μια κουπα νερό το τελευταίο δίωρο αλλά ούτε καν άχνη γραμμή δεν βρηκα. Τωρα τι να πω, συνήθως την έβρισκα εκεί γύρω στη 11η 12η μερα γιατί έχω 28αρη κύκλο. Εντωμεταξύ έχω υγρά διάφανα... αν δεν την βρω ούτε κι αύριο... θα ξενερώσω! 

Τελικά τη βρηκα σήμερα 14η μερα και είναι και κατακόκκινη σχεδόν πιο έντονη από την ελέγχου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! 

Αποφασισα τιμώντας το θέμα που με φιλοξένησε στις προσπάθειες μου να σας γραψω τα συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση!!

σημερα είμαι 5κ 5!

αρχικα 3 μέρες πριν τη περίοδο είχα έντονα πονάκια χαμηλά, και νομίζω ότι θα μου έρθει νωρίτερα. Συνήθως είμαι πολύ ευσυγκίνητη 3 4 μέρες πριν τη περίοδο μ αυτή τη φορά δεν είχαν καθόλου κλάμματα το οποίο με υποψίασε αλλά το έβγαλα απ το μυαλό μου λέω σιγά... τυχαίο...

το στήθος μέχρι κ σήμερα είναι παρά πολύ πρησμένο κ ευαίσθητο κ αυτό ξεκίνησε από την ωορρηξία μου. Συνήθως 1 2 μέρες πριν αδιαθετησω ξεπρηζεται αλλά αυτό συνέχισε να είναι πρησμένο. Πλέον είναι φανερό ότι έχουν μεγαλώσει κ οι θηλές μου αλλά αυτό συνέβη αυτή τη βδομάδα. 

Ελπιζω να βοήθησα τις υπόλοιπες συναγωνίστριες σας στέλνω τα φιλία κ την αγάπη μου!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , marillia είπε:

Συγχαρητήρια νόνι μου!!!Χάρηκα πάρα πολύ!!!Να έχεις μια πανέμορφη εγκυμοσύνη!!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά γτ ξέρεις ποσό φοβητσιαρα είμαι χαχαχα... σειρά σου τώρα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Αποφασισα τιμώντας το θέμα που με φιλοξένησε στις προσπάθειες μου να σας γραψω τα συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση!!

σημερα είμαι 5κ 5!

αρχικα 3 μέρες πριν τη περίοδο είχα έντονα πονάκια χαμηλά, και νομίζω ότι θα μου έρθει νωρίτερα. Συνήθως είμαι πολύ ευσυγκίνητη 3 4 μέρες πριν τη περίοδο μ αυτή τη φορά δεν είχαν καθόλου κλάμματα το οποίο με υποψίασε αλλά το έβγαλα απ το μυαλό μου λέω σιγά... τυχαίο...

το στήθος μέχρι κ σήμερα είναι παρά πολύ πρησμένο κ ευαίσθητο κ αυτό ξεκίνησε από την ωορρηξία μου. Συνήθως 1 2 μέρες πριν αδιαθετησω ξεπρηζεται αλλά αυτό συνέχισε να είναι πρησμένο. Πλέον είναι φανερό ότι έχουν μεγαλώσει κ οι θηλές μου αλλά αυτό συνέβη αυτή τη βδομάδα. 

Ελπιζω να βοήθησα τις υπόλοιπες συναγωνίστριες σας στέλνω τα φιλία κ την αγάπη μου!

Συγχαρητήρια,  να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Αποφασισα τιμώντας το θέμα που με φιλοξένησε στις προσπάθειες μου να σας γραψω τα συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση!!

σημερα είμαι 5κ 5!

αρχικα 3 μέρες πριν τη περίοδο είχα έντονα πονάκια χαμηλά, και νομίζω ότι θα μου έρθει νωρίτερα. Συνήθως είμαι πολύ ευσυγκίνητη 3 4 μέρες πριν τη περίοδο μ αυτή τη φορά δεν είχαν καθόλου κλάμματα το οποίο με υποψίασε αλλά το έβγαλα απ το μυαλό μου λέω σιγά... τυχαίο...

το στήθος μέχρι κ σήμερα είναι παρά πολύ πρησμένο κ ευαίσθητο κ αυτό ξεκίνησε από την ωορρηξία μου. Συνήθως 1 2 μέρες πριν αδιαθετησω ξεπρηζεται αλλά αυτό συνέχισε να είναι πρησμένο. Πλέον είναι φανερό ότι έχουν μεγαλώσει κ οι θηλές μου αλλά αυτό συνέβη αυτή τη βδομάδα. 

Ελπιζω να βοήθησα τις υπόλοιπες συναγωνίστριες σας στέλνω τα φιλία κ την αγάπη μου!

Πόσο χαρηκαααααα!!!! Μπράβο να σας πανε ολα καλά!!!! Έκανες χοριακη? Είδες που από την προηγούμενη φορά που κάτι πήγε να γίνει τώρα έγινε! Πες μας συνταγή επαφών!  Αν κι εσείς έχετε πολλές επαφές πάντα! Συγχαρητήρια Νόνη μου! Να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις τώρα!

Εγώ ειμαι 15η μέρα και ειχα χθες εντονοτατο τεστ ωορρηξίας, οπότε καταλαβες! Στον αγωνα! Στείλε μου θετικη ενέργεια! Φιλιά!

Επεξεργάστηκαν by kido
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Πόσο χαρηκαααααα!!!! Μπράβο να σας πανε ολα καλά!!!! Έκανες χοριακη? Είδες που από την προηγούμενη φορά που κάτι πήγε να γίνει τώρα έγινε! Πες μας συνταγή επαφών!  Αν κι εσείς έχετε πολλές επαφές πάντα! Συγχαρητήρια Νόνη μου! Να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις τώρα!

Εγώ ειμαι 15η μέρα και ειχα χθες εντονοτατο τεστ ωορρηξίας, οπότε καταλαβες! Στον αγωνα! Στείλε μου θετικη ενέργεια! Φιλιά!

Έκανα μια χοριακη μόνο όταν είχα 3 μέρες καθυστέρηση κ ήταν 460,5. Μετά 5+3 έκανα υπέρηχο είδαμε λεκιθικο ασκό κ εμβρυϊκα στοιχεία... επαφές από ότι θυμάμαι είχαμε 12η, 13η, 15η που είχα κ θετικο. Ωορρηξιας και 16η, κ 18η. Είχαμε κ άλλες αλλά είχαν μεγάλη απόκλιση απ την ωορρηξία,,.. 

ευχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας βουρ, μην τον αφήσεις να πάρει ανάσα χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , noni90 είπε:

Έκανα μια χοριακη μόνο όταν είχα 3 μέρες καθυστέρηση κ ήταν 460,5. Μετά 5+3 έκανα υπέρηχο είδαμε λεκιθικο ασκό κ εμβρυϊκα στοιχεία... επαφές από ότι θυμάμαι είχαμε 12η, 13η, 15η που είχα κ θετικο. Ωορρηξιας και 16η, κ 18η. Είχαμε κ άλλες αλλά είχαν μεγάλη απόκλιση απ την ωορρηξία,,.. 

ευχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας βουρ, μην τον αφήσεις να πάρει ανάσα χιχιχι

Χεχε και ποια ήταν η κρίσιμη καταλαβες σύλληψη η εμφύτευση άραγε? Πότε ένιωσες έγκυος, μόνο προς το τέλος με την καθυστέρηση? Περίμενες κιόλας 3 μέρες ρε θηρίο πως άντεξες χωρίς τεστ!!!

Σευχαριστώ!!! Μακάρι!!! Τι καλά!!! Πολύ ωραία νέα φιλενάδα!!! Να μπαίνεις να μας λες τις εξελίξεις οπότε κι αν θες! Σου εύχομαι τα καλύτερα εγω και να το χαρείτε! Ας είμαστε μαζί τυχερές!!! Νιώθω αισιοδοξία γενικά!! Θα το πάμε κι εμείς πιο εντατικά είπαμε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Αποφασισα τιμώντας το θέμα που με φιλοξένησε στις προσπάθειες μου να σας γραψω τα συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση!!

σημερα είμαι 5κ 5!

αρχικα 3 μέρες πριν τη περίοδο είχα έντονα πονάκια χαμηλά, και νομίζω ότι θα μου έρθει νωρίτερα. Συνήθως είμαι πολύ ευσυγκίνητη 3 4 μέρες πριν τη περίοδο μ αυτή τη φορά δεν είχαν καθόλου κλάμματα το οποίο με υποψίασε αλλά το έβγαλα απ το μυαλό μου λέω σιγά... τυχαίο...

το στήθος μέχρι κ σήμερα είναι παρά πολύ πρησμένο κ ευαίσθητο κ αυτό ξεκίνησε από την ωορρηξία μου. Συνήθως 1 2 μέρες πριν αδιαθετησω ξεπρηζεται αλλά αυτό συνέχισε να είναι πρησμένο. Πλέον είναι φανερό ότι έχουν μεγαλώσει κ οι θηλές μου αλλά αυτό συνέβη αυτή τη βδομάδα. 

Ελπιζω να βοήθησα τις υπόλοιπες συναγωνίστριες σας στέλνω τα φιλία κ την αγάπη μου!

Συγχαρητηρια κ ευχομαι ολα καλα να πανε!!!! Εγω ακομα καθυστερηση.... ουτε ιχνος περιοδου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , sandraki είπε:

Συγχαρητηρια κ ευχομαι ολα καλα να πανε!!!! Εγω ακομα καθυστερηση.... ουτε ιχνος περιοδου...

Τεστακι; Πολλές μέρες καθυστέρηση; Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες!!! 

 

πρίν από 33 λεπτά , kido είπε:

Χεχε και ποια ήταν η κρίσιμη καταλαβες σύλληψη η εμφύτευση άραγε? Πότε ένιωσες έγκυος, μόνο προς το τέλος με την καθυστέρηση? Περίμενες κιόλας 3 μέρες ρε θηρίο πως άντεξες χωρίς τεστ!!!

Σευχαριστώ!!! Μακάρι!!! Τι καλά!!! Πολύ ωραία νέα φιλενάδα!!! Να μπαίνεις να μας λες τις εξελίξεις οπότε κι αν θες! Σου εύχομαι τα καλύτερα εγω και να το χαρείτε! Ας είμαστε μαζί τυχερές!!! Νιώθω αισιοδοξία γενικά!! Θα το πάμε κι εμείς πιο εντατικά είπαμε!

Βρε ούτε σύλληψη κατάλαβα ούτε εμφύτευση, περίμενα περίοδο το Σάββατο βγήκε θετικο το τεστ κ έλεγα λάθος είναι.... με αυτό που είχα πάθει στο προηγούμενο κύκλο δεν είχα καμία εμπιστοσύνη. Κρίσιμη επαφή δε ξέρω ποια ήταν λένε όμως ότι η επαφή που φέρνει πιο πολλές συλλήψεις είναι 2 μέρες πριν την ωορρηξία . Με τα πονάκια που ένιωθα ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει κ νωρίτερα μάλιστα.. κ περίμενα την περίοδο για να κάνω pcrσε ιστό περιόδου για τα μικρόβια. 

Εγω εύχομαι να είμαστε όλες τυχερές κ να αποκτήσουμε αυτό που ποθούμε!!! Να σου πω την αλήθεια καρδιά δεν έχω ακούσει ακόμα αλλά όλο και ξεθαρρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...