Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

      Αυριο σε ποια μέρα θα είσαι? Καλύτερα να μην κάνεις  πριν την έβδομη πάντως

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , sandraki είπε:

Καλησπερα σε όλες, τι κανετε??? Εγω ακομα τπτ απο περιοδο.. ειμαι στη 37 μερα του κυκλου, αλλα διαβασα οτι πρεπει να παρω το μεγαλυτερο μου κυκλο, δλδ 40 μερες και επειτα να κανω το τεστ.

κοριτσι μου φαινετε το παρα σκεφτεσε το θεμα δεν θελει τοση αναληση ενα τεστακι δεν δινεις κ εξετασεις... αν οι τελευταιοι 3 κυκλοι ηταν μικροτεροι απο 37 μερες τοτε μπορεις ανετα να το κανεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι μου φαινετε το παρα σκεφτεσε το θεμα δεν θελει τοση αναληση ενα τεστακι δεν δινεις κ εξετασεις... αν οι τελευταιοι 3 κυκλοι ηταν μικροτεροι απο 37 μερες τοτε μπορεις ανετα να το κανεις. 

η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι μην απογοητευτω.... ισως γι αυτο αργω τοσο πολυ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , sandraki είπε:

η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι μην απογοητευτω.... ισως γι αυτο αργω τοσο πολυ!!! 

δηλαδη αν περιμενεις μεχρι τις 40 μερες κ σου ερθει περιοδος παλι δεν θα απογοητευτεις το τεστ θα σου φερει απογοητευση???? καλητερα να ξερεις απο πριν για να προσεξεις αν εισαι εγκυος αν παλι δεν εισαι χαλαρωνεις για να σου ερθει κ ξαναπροσπαθεις...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο!!! Θα το κανω αυριο το πρωι!!

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

δηλαδη αν περιμενεις μεχρι τις 40 μερες κ σου ερθει περιοδος παλι δεν θα απογοητευτεις το τεστ θα σου φερει απογοητευση???? καλητερα να ξερεις απο πριν για να προσεξεις αν εισαι εγκυος αν παλι δεν εισαι χαλαρωνεις για να σου ερθει κ ξαναπροσπαθεις...

Εχεις δικιο, θα το κανω αυριο το πρωι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2018 at 9:36 AM, Farfala24 said:

Καλημέρα! Έχω πάρει τα γνωστά... από το ιντερνετ.

Σ ευχαριστώ πολύ!  Δεν το βλέπω όμως γιατί απ την Τετάρτη έχω τους συνηθισμένους πόνους περιόδου και στο στήθος. Επομένως έρχεται!!! 

Οσον αφορά το θέμα με την κοπέλα... και εγώ συγκλονίστηκα! Δεν το χωράει ο νους μου! Το άκουγα στις ειδήσεις και έκλεγα. Τόσες γυναίκες προσπαθούμε με κόπο και πολύ πόνο για αυτό που άλλες το καταφέρνουν σε μια στιγμή ευχαρίστησης, τόσο απερίσκεπτα και τελικά το ξεφορτώνονται σαν την τρίχα απ το ζυμάρι. 

@Farfala24 εγώ πάντως που τα χρησιμοποιώ 2 μήνες δεν κατάφερα να βρω την ωορηξια μου ακόμα... Νομίζω θα αρχίσω να κάνω 2 μέσα στη μέρα.. δε ξέρω τι φταίει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Efouko είπε:

@Farfala24 εγώ πάντως που τα χρησιμοποιώ 2 μήνες δεν κατάφερα να βρω την ωορηξια μου ακόμα... Νομίζω θα αρχίσω να κάνω 2 μέσα στη μέρα.. δε ξέρω τι φταίει..

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!!!  Να σου πω την αληθεια κι εγώ μετά από πολύ καιρό που τα χρησιμοποιώ, μόνο αυτό το μήνα είδα έντονη κόκκινη γραμμή και όντως την επόμενη μέρα είχα έντονο πόνο ωορρηξίας. Πρέπει πριν τα χρησιμοποιήσεις για κανα 2ωρο να μην έχεις καταναλώσει υγρά διότι αραιώνει η ορμόνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, sandraki είπε:

Καλημερα σε ολες!!! Εκανα το τεστ πριν απο λιγο, οπως το περιμενα, αρνητικο. Ξεκιναω agnus castus σημερα γτ θελω να αδιαθετησω επιτελους!!!! 38 μερες σημερα!!

 Έκανα κι εγώ ένα τεστάκι τώρα καθώς περιμένω περίοδο σήμερα και τζίφος! Παμε δυναμικά για τον επόμενο!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθεια...!!! Πήγα για χοριακή μετά το τεστάκι και μου έβγαλε 7.9 μεγαλυτερο του 5. Τι είναι αυτό τωρα; Σήμερα άντε αύριο περιμένω περίοδο. Είναι εγκυμοσύνη αυτό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Farfala24 είπε:

Κορίτσια βοήθεια...!!! Πήγα για χοριακή μετά το τεστάκι και μου έβγαλε 7.9 μεγαλυτερο του 5. Τι είναι αυτό τωρα; Σήμερα άντε αύριο περιμένω περίοδο. Είναι εγκυμοσύνη αυτό;

εχεις σταθερο κυκλο??? 

το 7 ειναι θετικο αλλα δεν ειναι παρα πολυ καλο αν εχεις σταθερο κυκλο. δηλαδη κατι εγινε αλλα δεν προχωρησε. αν ομως εχεις αστατο κυκλο δηλαδη κανεις κ μεγαλους κυκλους τοτε μπορει κ να εχεις καθηστερημενη συλληψη δηλαδη να ειχες ωορηξια πολυ αργα πχ μια εβδομαδα πριν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

εχεις σταθερο κυκλο??? 

το 7 ειναι θετικο αλλα δεν ειναι παρα πολυ καλο αν εχεις σταθερο κυκλο. δηλαδη κατι εγινε αλλα δεν προχωρησε. αν ομως εχεις αστατο κυκλο δηλαδη κανεις κ μεγαλους κυκλους τοτε μπορει κ να εχεις καθηστερημενη συλληψη δηλαδη να ειχες ωορηξια πολυ αργα πχ μια εβδομαδα πριν 

Ειδικά αυτό το μήνα ο κύκλος μου έχει ξεφύγει κατα πολύ. Όμως ωορρηξία έκανα πριν 2 εβδομάδες το είδα  από το τεστάκι κ το ένιωσα... Λογικά σήμερα ή αυριο περιμένω περίοδο. Πάλι στο.μηδέν!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Farfala24 είπε:

Ειδικά αυτό το μήνα ο κύκλος μου έχει ξεφύγει κατα πολύ. Όμως ωορρηξία έκανα πριν 2 εβδομάδες το είδα  από το τεστάκι κ το ένιωσα... Λογικά σήμερα ή αυριο περιμένω περίοδο. Πάλι στο.μηδέν!!!

κατι πηγε να γινει αυτο φαινετε αρα την επομενη θα πετυχετε!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Farfala24 είπε:

 Έκανα κι εγώ ένα τεστάκι τώρα καθώς περιμένω περίοδο σήμερα και τζίφος! Παμε δυναμικά για τον επόμενο!!!

Ξερεις κατι? Απογοητευτηκα παρα πολυ, αυτη τη στιγμη που σου γραφω κλαιω πολυ. Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο ο Θεος δινει παιδια σε ανθρωπους που ειναι κτηνη και δεν τα δινει σε αυτους που θα τα αγαπησουν. Ειναι κ η δουλεια μου που με επηρεαζει αφανταστα γτ εχω παιδια 1 ετους και με ποναει περισσοτερο. Απλα το θεωρω πολυ αδικο, οκ δεν προσπαθω πολυ, μονο σχεδον 5 μηνες, αλλα με εχει παρει πολυ απο κατω και ελπιζω να μη με παρει περισσοτερο. Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , sandraki είπε:

Ξερεις κατι? Απογοητευτηκα παρα πολυ, αυτη τη στιγμη που σου γραφω κλαιω πολυ. Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο ο Θεος δινει παιδια σε ανθρωπους που ειναι κτηνη και δεν τα δινει σε αυτους που θα τα αγαπησουν. Ειναι κ η δουλεια μου που με επηρεαζει αφανταστα γτ εχω παιδια 1 ετους και με ποναει περισσοτερο. Απλα το θεωρω πολυ αδικο, οκ δεν προσπαθω πολυ, μονο σχεδον 5 μηνες, αλλα με εχει παρει πολυ απο κατω και ελπιζω να μη με παρει περισσοτερο. Αυτα.

αν εχεις ανχωθει τοτε καλο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου να ρυθμισετε τον κυκλο σου. απο βιταμινες βοηθανε κ τα inofert στις πολυκοιστικες. επισης να κανεις εξετασεις για να σου δωσει κ glucofase γιατι μπορει να εχεις αντισταση στην ινσουλινη κατι πολυ συνιθισμενο στις πολυκοιστικες οταν κανουν τετοιους μεγαλους κυκλους. επισης μπορεις να παρεις τεστ ωορηξιας για να δεις καταρχας αν οντως κανεις ωορηξια η προσπαθεις τσαμπα τοσο καιρο. 

εισαι μικρη κοπελα κ δεν χρειαζετε να ανχωνεσε καποια μετρα μονο να παρεις για να αυξησεις τις πιθανοτητες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...