Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, kido είπε:

Κορίτσια @farfala24 @Beboula25

είμαι κι εγω στην αναμονή μαζι σας περιμένω Τριτη... Καλό αυτό με το τσιγάρο εγω δέν καπνίζω βέβαια. Μόνο στήθος έχω κι εγώ αλλά κάνω πχ γυμναστήριο κανονικά δεν εχω πρόβλημα από πόνους ούτε πολλά υγρά.. δε θέλω να το κόβω κάθε δεύτερο μισό του μήνα μπας κι είμαι έγκυος!! 

Άντε ελπίζω μια απο τις 3 τουλάχιστον να εχειευχάριστα!!! 

Κοριτσια ευχομαι να μας ακουει ο Θεουλης εκει πανω... και να εχουμε 3 στα 3! Βεβαια, εγω δεν ελπιζω κ πολυ... Πηρα την κρυαδα μου παλι κ ησυχασα!!! Οσο για το γυμναστηριο... εγω εμεινα εγκυος τον καιρο που "καταχτυπιομουν" στο γυμναστηριο. Ασχετα που παλινδρομησε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 46 λεπτά , Beboula25 είπε:

Πρώτον συγχαρητήρια για το ότι δεν καπνίζεις κ 2ρον για το γυμναστήριο.Πηγαινα κ εγω κ σταμάτησα πριν ένα μήνα επειδή ήταν πολύ σκληρό προγραμμα δεν ήταν γυμναστήριο με όργανα αλλα δεν σταμάτησα λόγω προσπαθειών. Με το καλό να ακούσουμε κανα ευχάριστο εμενα δεν με βλέπω έχει ξεκινήσει το πάρτυ μάλλον έχω δρόμο για να τα καταφέρω έτσι όπως φαίνεται 

Μπορεί να μην καπνίζω αλλά πίνω και καφέ και ποτάκια! Ειδικά το καλοκαίρι μ αρέσουν τα κοκτέιλ! Ο καθένας με τις αδυναμίες του! Εγώ δεν κάνω σκληρή γυμναστική @Farfala24   κάνω λίγο αερόβια και κανα πιλάτες η γιογκα 3 φορές τη βδομάδα...έτσι για να με χαλαρώνει κιόλας. Βοηθά πιστεύω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farfala24 είπε:

Κοριτσια ευχομαι να μας ακουει ο Θεουλης εκει πανω... και να εχουμε 3 στα 3! Βεβαια, εγω δεν ελπιζω κ πολυ... Πηρα την κρυαδα μου παλι κ ησυχασα!!! Οσο για το γυμναστηριο... εγω εμεινα εγκυος τον καιρο που "καταχτυπιομουν" στο γυμναστηριο. Ασχετα που παλινδρομησε...

Με συγκινησες..Από εδώ και πέρα να σκέφτεσαι θετικά πρέπει να το κανεις κ εσυ κ εγω κ όλες μας..Θα έρθει και για εμάς..Πιστη  υπομονή και να είμαστε καλα.. 

πρίν από 51 λεπτά , kido είπε:

Μπορεί να μην καπνίζω αλλά πίνω και καφέ και ποτάκια! Ειδικά το καλοκαίρι μ αρέσουν τα κοκτέιλ! Ο καθένας με τις αδυναμίες του! Εγώ δεν κάνω σκληρή γυμναστική @Farfala24   κάνω λίγο αερόβια και κανα πιλάτες η γιογκα 3 φορές τη βδομάδα...έτσι για να με χαλαρώνει κιόλας. Βοηθά πιστεύω. 

Κοκτέιλ ναιιι... και καφέ και ποτακι κ μπυριτσα γιατί όχι; εντάξει αν καμία φορά πιούμε κ ένα ποτηράκι παραπάνω δεν τρέχει κ τίποτα :D Όσο για την γυμναστική που κανεις φοβερη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Farfala24 είπε:

Σ ευχαριστω!!! Κι εγω σε 4. Μαζι περιμενουμε! Εσυ εχεις τπτ συμπτωματα?

Δευτερα περιμενω... Καλα αυτα με τις θερμοκρασιες δεν τα πετυχαινω ποτε... εμενα παντα η θερμοκρασια μου υπο φυσιολογικες συνθ. ειναι κατω απο 36. Σημερα εβαλα ετσι για τη διαδικασια και ηταν 36.5. Ανεβηκε με τη ζεστη. Δεν ειμαι φυσιολογικος ανθρωπος εγω!!!

άρα για σένα το 36.5 είναι η υψηλή σ θερμοκρασία,δεν ισχύει αυτό που λένε ότι όλες οι έγκυες έχουν 37.0 είναι ανάλογα ο οργανισμός..απλά μετά την ωορρηξία ανεβαίνει 0.5 δλδ μισό βαθμό από την βασική σ αλλά θέλει κάθε πρωί πριν σηκωθείς.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

άρα για σένα το 36.5 είναι η υψηλή σ θερμοκρασία,δεν ισχύει αυτό που λένε ότι όλες οι έγκυες έχουν 37.0 είναι ανάλογα ο οργανισμός..απλά μετά την ωορρηξία ανεβαίνει 0.5 δλδ μισό βαθμό από την βασική σ αλλά θέλει κάθε πρωί πριν σηκωθείς.

Καλημέρα! Δε ξερω αν τη μετρησα σωστα. Γιατι παντα σηκωνομαι κ μετα θυμαμαι να τη μετρησω. Σημερα παντως αρνητικο τεστακι κ ξεκινησαν κ οι πονοι. Επομενως, ερχεται... Σε σας στηριζω τις ελπιδες μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Farfala24 είπε:

Καλημέρα! Δε ξερω αν τη μετρησα σωστα. Γιατι παντα σηκωνομαι κ μετα θυμαμαι να τη μετρησω. Σημερα παντως αρνητικο τεστακι κ ξεκινησαν κ οι πονοι. Επομενως, ερχεται... Σε σας στηριζω τις ελπιδες μου!!!

Καλημέρα κοριτσια! Σου ξεκίνησαν κ εσένα; 3 μερες έχεις ακόμη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farfala24 είπε:

Ναι 3 μερες εμειναν! Κ τι ομως... ερχεται!  Την τυχη μου!!! Εσυ κανενα νεωτερο?

Και εμενα θα έρθει κ ψιλό πέφτω αλλα μόλις αδιαθετώ ηρεμώ.Το μόνο που λίγο με χαλαρώνει είναι ότι όταν είδαμε με τον γιατρό ότι είχε γίνει η ωορρηξια την προηγούμενη κ τις δυο επομενες δεν είχα έρθει σε επαφή οποτε μπορεί να μην προλαβα.Δεν πειράζει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Και εμενα θα έρθει κ ψιλό πέφτω αλλα μόλις αδιαθετώ ηρεμώ.Το μόνο που λίγο με χαλαρώνει είναι ότι όταν είδαμε με τον γιατρό ότι είχε γίνει η ωορρηξια την προηγούμενη κ τις δυο επομενες δεν είχα έρθει σε επαφή οποτε μπορεί να μην προλαβα.Δεν πειράζει 

Κι εμενα η αναμονη με.σκοτωνει! Μετα ηρεμω κι εγω... γιατι ειναι μια νεα αρχη. Αν ομως ειχες ερθει σε επαφη πριν την ωορρηξια, υπαρχει πιθανοτητα διοτι παραμενει καποιες μερες. Οταν δεν ελπιζεις, μπορει και να ελθει η εκπληξη!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Farfala24 είπε:

Κι εμενα η αναμονη με.σκοτωνει! Μετα ηρεμω κι εγω... γιατι ειναι μια νεα αρχη. Αν ομως ειχες ερθει σε επαφη πριν την ωορρηξια, υπαρχει πιθανοτητα διοτι παραμενει καποιες μερες. Οταν δεν ελπιζεις, μπορει και να ελθει η εκπληξη!!!

Σε ευχαριστώ για την εμψύχωση! Δεν είναι πως δεν ελπίζω επειδή μπορεί να μην πέτυχα την ημέρα.Εχω συγκεκριμένα συμπτώματα περιοδου που δεν με έχουν προδώσει μέχρι στιγμης.Επισης επειδή έχω ξανά μείνει δεν είχα κάτι τέτοιο αντιθέτως το ένιωθα πως ΔΕΝ θα αδιαθετησω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ για την εμψύχωση! Δεν είναι πως δεν ελπίζω επειδή μπορεί να μην πέτυχα την ημέρα.Εχω συγκεκριμένα συμπτώματα περιοδου που δεν με έχουν προδώσει μέχρι στιγμης.Επισης επειδή έχω ξανά μείνει δεν είχα κάτι τέτοιο αντιθέτως το ένιωθα πως ΔΕΝ θα αδιαθετησω. 

Κι εγω την πρωτη φορα δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου πονους πρηξιμο κτλ. Τη δευτερη ειχα ολα τα συμπτωματα απλως ενιωθα ενα περιεργο καψιμο στο στηθος που με υποψιασε. Αναμενουμε λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?? @kido πλησιαζουν οι μερες να μαθεις το αποτελεσμα...εγω εχω 2.βδομαδες ακομα αλλα ξεκινγσε το πρηξιμο στο στηθος παλι απο νωρις..εν τω μεταξυ απο επαφες χαλια μαυρα...μια πριν την ωορηξια κ μια μετα...οποτε τζιφος παλι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τι κανετε κοριτσια?? @kido πλησιαζουν οι μερες να μαθεις το αποτελεσμα...εγω εχω 2.βδομαδες ακομα αλλα ξεκινγσε το πρηξιμο στο στηθος παλι απο νωρις..εν τω μεταξυ απο επαφες χαλια μαυρα...μια πριν την ωορηξια κ μια μετα...οποτε τζιφος παλι

Που ξέρεις μπορεί αυτή η αλλαγή στο μοτίβο να κάνει τη διαφορά... 

Ναι, εγω έχω κάτι υγρά κίτρινα... στήθος λίγο πρησμένο και νεύρα πολλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

@μπουμπού92 τι έγινε κοριτσάκι μου,έχουμε ευχάριστα?

Κορίτσι μου δεν έκανα τεστ... φοβάμαι τι θα αντικρίσω και μην απογοητευτώ :(... η θερμοκρασία μου στα ίδια είναι από το πρωι, στα 37. Χθες με πονούσε τόσο η μέση και η κοιλιά μου που είπα ότι θα έρθει η περίοδος. Σήμερα έχω τράβηγμα χαμηλα δεξιά.. πφφφ δε ξέρω καθόλου... ας περάσει και το ΣΚ για να μην μου έρθει κατραπακιά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...