Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, kido είπε:

Ουαου!!! Όλα σούπερ κοριτσιιιιι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

Εγω τελικά και σήμερα 16η μέρα σε 28αρη κύκλο είχα αρνητικό τεστ οωρρηξιας, πρώτη φορά μου συμβαίνει να μην τη βρίσκω τόσο αργά για μένα στην κύκλο μου αλλά οκ θα συνεχίσω επαφές κι ο,τι γίνει!

Όταν έμεινα έγκυος ήταν ο μόνος μήνας που δεν είχα πονο ωορρηξίας.τωρα με τα τεστακια πολύ πιθανό με το άγχος να έχει επηρεαστεί και να μην έχεις κάνει ακόμα.εγω με 32αρι κύκλο 18η με 19η μέρα.ασε τα τεστακια και απλα συνέχισε τις επαφές.Να το ευχαριστηθείτε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Όταν έμεινα έγκυος ήταν ο μόνος μήνας που δεν είχα πονο ωορρηξίας.τωρα με τα τεστακια πολύ πιθανό με το άγχος να έχει επηρεαστεί και να μην έχεις κάνει ακόμα.εγω με 32αρι κύκλο 18η με 19η μέρα.ασε τα τεστακια και απλα συνέχισε τις επαφές.Να το ευχαριστηθείτε!!!!!!!

Ευχαριστώ κορίτσια μου όλες για τις εμπειρίες σας! Η αλήθεια είναι ότι το καλύτερο μου να μην πονάω γιατί ήταν αρκετά  έντονος που εκείνη τη μερα ούτε σεξ μπορώ να κάνω ούτε τίποτα... έχανα μια γόνιμη πάντα!! Χαχα! Και ναι, πάνω από όλα για μας το κάνουμε και μετά για μωρό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , kido είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου όλες για τις εμπειρίες σας! Η αλήθεια είναι ότι το καλύτερο μου να μην πονάω γιατί ήταν αρκετά  έντονος που εκείνη τη μερα ούτε σεξ μπορώ να κάνω ούτε τίποτα... έχανα μια γόνιμη πάντα!! Χαχα! Και ναι, πάνω από όλα για μας το κάνουμε και μετά για μωρό!

Α και μη ξεχνάς το καλοκαιράκι με τα μπάνια κι αυτά καμία φορά επηρεάζεται ο κύκλος.αρα παρατάμε τα τεστακια. Εντάξει?πολύ πιθανό να μην είσαι σε γόνιμες ακόμα.καντε επαφές σύμφωνα με τη διάθεση διάθεσή σας.τι πιο όμορφο να έρθει ένα μωράκι χωρίς προγραμματισμένη επαφή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@loyloy @Flo flo Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Μου ειπε ολο το κουτι. Τον ξαναρωτησα ... και η απαντηση του ηταν οτι μπορει να γινει συλληψη. Τελοσπαντων. Δε βγαζω ακρη. Ο καθε γιατρος λεει τα δικα του! Το αιμα που εχω μια εβδομαδα μετα την ωορηξια, μου ειπε οτι ειναι η πτωση του ενδομητριου (ελα;!) μαλλον επειδη ειναι η 1η φορα που τα παιρνω. Ας μη γινει συλληψη! Τι να πω! Τουλαχιστον ας ρυθμιστει ο κυκλος μου! Εσενα flo σου ειχε πει τπτ για συλληψη;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου όλες για τις εμπειρίες σας! Η αλήθεια είναι ότι το καλύτερο μου να μην πονάω γιατί ήταν αρκετά  έντονος που εκείνη τη μερα ούτε σεξ μπορώ να κάνω ούτε τίποτα... έχανα μια γόνιμη πάντα!! Χαχα! Και ναι, πάνω από όλα για μας το κάνουμε και μετά για μωρό!

Καλησπέρα κορίτσια ήμουν παλιό μέλος της ομάδας τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μου παιδάκι αγωνίες κλάματα μέχρι που ήρθε το θαυματακι μου που είναι 4χρ.. Τώρα προσπαθώ για το δεύτερο παιδάκι που εύχομαι να μην δυσκολευτώ όπως το πρώτο.. Η αλήθεια είναι ότι δεν με έχει καταβάλει το άγχος ακόμα.. 

πρίν από 7 λεπτά , chrysa1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήμουν παλιό μέλος της ομάδας τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μου παιδάκι αγωνίες κλάματα μέχρι που ήρθε το θαυματακι μου που είναι 4χρ.. Τώρα προσπαθώ για το δεύτερο παιδάκι που εύχομαι να μην δυσκολευτώ όπως το πρώτο.. Η αλήθεια είναι ότι δεν με έχει καταβάλει το άγχος ακόμα.. 

Εύχομαι όλα τα κορίτσια με το καλό να έρθει το θαυματακι και οι εγγυουλες με το καλό να πάρουν το μωράκι τους αγκαλιά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Οχι, δεν το λεω λόγω του αίματος, αλλά επειδή ήταν 15η η ημέρα του κύκλου και ένιωσα τον πόνο της ωορρηξίας. Υγρά ωορρηξίας έχω από 11η έως 16η ημέρα του κύκλου. Συνήθως ωορρηξία κάνω και την νιώθω παντα την 14η ημέρα. Σε αυτον τον κύκλο ένιωσα τον πόνο την 15η ημερα (18/8).

Μπουμπου μου οι πόνοι πολλες φορες προηγούνται της ωορρηξιας και μπορεί να πονας από πριν μέχρι και μετά το πέρας της.  Ωορρηξια έχουμε σχεδόν πάντα 14 μερες πριν την περιοδο και έτσι να το υπολογίζεις σε κάθε κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Wannabe mom είπε:

@loyloy @Flo flo Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Μου ειπε ολο το κουτι. Τον ξαναρωτησα ... και η απαντηση του ηταν οτι μπορει να γινει συλληψη. Τελοσπαντων. Δε βγαζω ακρη. Ο καθε γιατρος λεει τα δικα του! Το αιμα που εχω μια εβδομαδα μετα την ωορηξια, μου ειπε οτι ειναι η πτωση του ενδομητριου (ελα;!) μαλλον επειδη ειναι η 1η φορα που τα παιρνω. Ας μη γινει συλληψη! Τι να πω! Τουλαχιστον ας ρυθμιστει ο κυκλος μου! Εσενα flo σου ειχε πει τπτ για συλληψη;

Μου είπε ότι βοηθάνε στην σύλληψη όταν τα σταματήσω. Εγώ είχα Κύστες κ έπρεπε να φύγουν πρώτα οι Κύστες  τα οποία βοηθάνε τα cyclacur  σε αυτό κ μετά θα μπορέσω να ξανάρχισω προσπάθειες. 

Άμα πάρεις μόνο τα άσπρα δεν πειράζει μπορείς να συλλάβεις άμα όμως παίρνεις κ τα καφέ νομίζω ότι δεν γίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρη μπορεί να λέω βλακείες. Ο γιατρός σ σίγουρα ξέρει καλύτερα. Μην στεναχωριέσαι. 

Για πόσο καιρό στα έδωσε?


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Flo flo είπε:

Μου είπε ότι βοηθάνε στην σύλληψη όταν τα σταματήσω. Εγώ είχα Κύστες κ έπρεπε να φύγουν πρώτα οι Κύστες  τα οποία βοηθάνε τα cyclacur  σε αυτό κ μετά θα μπορέσω να ξανάρχισω προσπάθειες. 

Άμα πάρεις μόνο τα άσπρα δεν πειράζει μπορείς να συλλάβεις άμα όμως παίρνεις κ τα καφέ νομίζω ότι δεν γίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρη μπορεί να λέω βλακείες. Ο γιατρός σ σίγουρα ξέρει καλύτερα. Μην στεναχωριέσαι. 

Για πόσο καιρό στα έδωσε?

Τα καφέ Όχι.απαγορευονται στην εγκυμοσύνη.τα έπαιρνα το 1ο 3μηνο τα καφε μου πε Όχι Αλλιώς μπορεί να χάσω το.μωρο.τα άσπρα έχουν οιστραδιολη που χρειάζεσαι για να μείνεις έγκυος και για το μωρό στην εγκυμοσύνη.ειχα φυσιολογική σύλληψη μεν αλλά τιμές οιστραδιολης στο πάτο επομένως έτσι το κρατήσαμε το σπορακι .

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, chrysa1982 said:

Καλησπέρα κορίτσια ήμουν παλιό μέλος της ομάδας τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μου παιδάκι αγωνίες κλάματα μέχρι που ήρθε το θαυματακι μου που είναι 4χρ.. Τώρα προσπαθώ για το δεύτερο παιδάκι που εύχομαι να μην δυσκολευτώ όπως το πρώτο.. Η αλήθεια είναι ότι δεν με έχει καταβάλει το άγχος ακόμα.. 

Εύχομαι όλα τα κορίτσια με το καλό να έρθει το θαυματακι και οι εγγυουλες με το καλό να πάρουν το μωράκι τους αγκαλιά 

Καλησπέρα και καλως ήρθες!!! Και εμείς για το δεύτερο προσπαθούμε, η μικρή μας είναι 22 μηνών. Σαν να διαβάζω την ιστορία μου, είμαι παλιό μέλος πριν μείνω έγκυος στην πρώτη. Με το καλό σου εύχομαι και γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Μου είπε ότι βοηθάνε στην σύλληψη όταν τα σταματήσω. Εγώ είχα Κύστες κ έπρεπε να φύγουν πρώτα οι Κύστες  τα οποία βοηθάνε τα cyclacur  σε αυτό κ μετά θα μπορέσω να ξανάρχισω προσπάθειες. 

Άμα πάρεις μόνο τα άσπρα δεν πειράζει μπορείς να συλλάβεις άμα όμως παίρνεις κ τα καφέ νομίζω ότι δεν γίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρη μπορεί να λέω βλακείες. Ο γιατρός σ σίγουρα ξέρει καλύτερα. Μην στεναχωριέσαι. 

Για πόσο καιρό στα έδωσε?

Κι εγω αυτο που λες νομιζω οτι ισχυει. Τρεις μηνες μου ειπε και κατα τη διαρκεια αυτη να προσπαθω. Εγω ομως απο Τριτη εχω σταγονες αιματος ποτε καφε ποτε ροζ και δεν ερχεται να τελειωνουμε!!! Εσυ ποσο τα επαιρνες ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 22/8/2018 at 9:58 ΜΜ, kido είπε:

Είχα ρωτήσει το γιατρό μου και μου είχε πει ότι είναι σπάνιο και αν γίνει οι δυο οωρρηξιες δεν απέχουν μεταξύ τους τόσο πολύ, μπορεί να έχουν 1-2 μερες διαφορά δηλαδή μόνο. Πιστεύω ότι είτε δεν υπολόγισες καλά την πρώτη φορά την οωρρηξια σου η ο τωρινός πόνος είναι κάτι άλλο πχ έντερο και το μπερδεύεις. Εύχομαι φυσικά να είναι επειδή είσαι έγκυος και εμφυτεύεται! Ταιριάζει χρονικά με τις επαφές σου;;

Καλημέρα Kido μου!!! Οσο παιρνάνε οι μέρες και το σκέφτομαι, καταλαβαίνω πως έκανα μια τρύπα στο νερό. Οι γόνιμες μέρες ήταν 13/8 - 19/8 και οι επαφές μου 16/8, 17/8. Αιματάκι είδα στις 18/8. Αλλά το πιθανότερο είναι από την ωορρηξία και όχι απο την εμφύτευση...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Καλημέρα Kido μου!!! Οσο παιρνάνε οι μέρες και το σκέφτομαι, καταλαβαίνω πως έκανα μια τρύπα στο νερό. Οι γόνιμες μέρες ήταν 13/8 - 19/8 και οι επαφές μου 16/8, 17/8. Αιματάκι είδα στις 18/8. Αλλά το πιθανότερο είναι από την ωορρηξία και όχι απο την εμφύτευση...

Καλημέρα φίλη! Εντάξει ήταν οι επαφές σου πάντως. Πάνω στην οωρρηξία ακριβώς. Συμβαίνει να έχουμε λίγο αιματάκι τότε. Μην απογοητεύεσαι! Εγώ σταμάτησα τα τεστ δεν μπόρεσα να την βρω σε αυτό τον κύκλο, αλλά δεν βαριέσαι. Επαφές είχαμε αρκετές και θα έχουμε και στο ΣΚ οπότε ελπίζω να την πιάσουμε και ότι θέλει ας έρθει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Καλημέρα φίλη! Εντάξει ήταν οι επαφές σου πάντως. Πάνω στην οωρρηξία ακριβώς. Συμβαίνει να έχουμε λίγο αιματάκι τότε. Μην απογοητεύεσαι! Εγώ σταμάτησα τα τεστ δεν μπόρεσα να την βρω σε αυτό τον κύκλο, αλλά δεν βαριέσαι. Επαφές είχαμε αρκετές και θα έχουμε και στο ΣΚ οπότε ελπίζω να την πιάσουμε και ότι θέλει ας έρθει.

Στο εύχομαι!! Εγώ δεν ελπίζω για εμένα... Άσε που η θερμοκρασία μου είναι φυσιολογική (όχι ότι την μετράω συστηματικά) και σε 1 εβδομάδα περιμένω. Άρα τίποτα δεν κάναμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Στο εύχομαι!! Εγώ δεν ελπίζω για εμένα... Άσε που η θερμοκρασία μου είναι φυσιολογική (όχι ότι την μετράω συστηματικά) και σε 1 εβδομάδα περιμένω. Άρα τίποτα δεν κάναμε...

Εγώ θερμοκρασία δεν κοιτάζω καθόλου. Σ ευχαριστώ! Εγώ σε 1,5 βδομάδα περιμένω αλλά όπως πάντα ελπίζω! Μακάρι να είσαι και εσύ κι εγώ έγκυος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kido said:

Εγώ θερμοκρασία δεν κοιτάζω καθόλου. Σ ευχαριστώ! Εγώ σε 1,5 βδομάδα περιμένω αλλά όπως πάντα ελπίζω! Μακάρι να είσαι και εσύ κι εγώ έγκυος!

κορίτσια ούτε εγώ κοιτάζω θερμοκρασία. Εμείς τηρούμε το ημέρα παρά ημέρα επαφές. Εντάξει δεν μπορώ να πω ότι γίνεται συνέχεια με ατελείωτη όρεξη. Έχουμε και την πρώτη και τα βράδια είναι λίγο δύσκολα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι για να πιάσουμε έτσι αυξάνουμε τις πιθανότητες. Τις ημέρες της ωορρηξίας πονάω αρκετά και συνήθως παίρνω 2 ντεπόν πριν ή κάνω λίγο υπομονή... 

Βέβαια όπως έλεγε και η γιαγιά μου τρώγοντας έρχεται η όρεξη:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...