Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Faith22 είπε:

      Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

      Ψυχραιμία,μην σε πιάνει πανικός.Οταν λες σου έκανε μπουλινγκ τι εννοείς?

      Ασφαλως και υπάρχουν γιατροί να σε αναλάβουν,σε ποια πόλη βρίσκεσαι?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Λες να κάνω ένα τεστ, έτσι να μου φύγει η απορία; Αλλά όλο το ΣΚ δεν έκανα τα βαρέθηκα! Έχω πιει νερά σήμερα όμως και τώρα πίνω και καφέ. Αν συνεχίζει ο πόνος σε κανά 2ώρο θα μπορώ να κάνω...

Και δεν κάνεις?Δεν έχεις να χάσεις τπτ μωρέ.σορυ αν σε πιεζω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Τελικά δεν έκανα τεστ οωρρηξιας αλλά είχα επαφή! Πέρασε ο πόνος μάλλον ήταν κάνα εντερο. Κορίτσια ο άντρας μου μου είπε ότι τα στήθη μου πρώτη φορά τα νιώθει τόσο πρισμενα και γεμάτα. Είχα κι άλλες φορές έτσι βαρύ στήθος, αλλά μονο λιγες μέρες πριν την περίοδο. Τώρα είναι σχετικά νωρίς. Έχω γεμάτη βδομάδα ακόμα...αν υπολογίζω καλά την ωορρηξια γιατί δεν την ένιωσα... ειμαι δηλαδη 8-9 μέρες πριν την αναμενόμενη.  Και πονάει κιόλας η περιοχή γύρω απ τη θηλη και στα δύο.. λετε? Δεν θα έμπαινα σε υποψίες αν δεν μου το έλεγε ο άντρας μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κι απο μένα και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού! Δεν είμαι έτοιμη ν' αλλάξω εποχή ακόμα! Χάρηκα πολύ που έμαθα στις διακοπές ότι κάποια κοριτσάκια τα κατάφεραν. Πολλά συγχαρητήρια και πολλές ευχές για τις υπόλοιπες που περιμένουν! Εγώ πέρασα όμορφα στις διακοπούλες μας αλλά μόνο σε σας θα το παραδεχτώ κορίτσια τι κι αν λέω σε όλους ότι χαλάρωσα και ηρέμησα αυτό το μυαλό δεν ηρεμεί ποτέ. Καρφωμένο εκεί. Σε κάθε φουσκωμένη κοιλίτσα που εμφανιζόταν στις παραλίες, στα ταβερνάκια, σε κάθε κρεμαστό μωράκι που το χαιρόντουσαν στις αγκαλιές τους. Κάπως έτσι πρέπει να είναι οι εμμονές μάλλον. Τίποτα δεν έχω αλλάξει στη ζωή μου, και βγαίνω και διασκεδάζω και δουλεύω και τρέχω για όλους και για όλα αλλά πάντα στο τέλος της ημέρας πριν κοιμηθώ έχω μία θλίψη. Ένα ακόμα λάθος μου ήταν ότι είχα επενδύσει πολύ σε αυτό το καλοκαίρι που θα ήμασταν συνέχεια μαζί, χαλαροι με ωραία διάθεση. Μου έλεγε κι η γυναικολόγος μου συνέχεια έλα θα δεις το καλοκαίρι όλοι τα καταφέρνουν που χαλαρώνουν και το έδεσα κόμπο! Το γέλιο - το κλάμα δηλ- είναι ότι τον Αύγουστο στις διακοπές μας δεν προσπαθήσαμε καν. Σταματήσαμε τις επαφές 4 μέρες πριν την ωορηξία λόγο ουρολοίμωξης. Ναι για πρώτη φορά στη ζωή μου έπαθα ουρολοίμωξη. Τώρα που προσέχω όπως ποτέ, με χλωρίνες στο ξενοδοχείο και μπάνιο μόνο σε καθαρές θάλασσες. Τι να πω... απογοήτευση... θέλω να πω κάθε εμπόδιο για καλό αλλά δεν μου βγαίνει. Δεν είμαι αχάριστη μην με παρεξηγήσετε, ξέρω ότι ο 1 χρόνος και κάτι δεν είναι κάτι τρομερό,ότι υπάρχουν κοπέλες που προσπαθούν περισσότερο, που έχουν προβλήματα διεγνωσμένα, δυσκολίες, απώλειες, ξέρω θα προσπαθήσουμε ξανά απτόν επόμενο μήνα, δε χάθηκε ο κόσμος, απλά αυτά τα λέει το μυαλό, η ψυχή μου λέει τα άλλα τα απαισιόδοξα :-(  Αληθινά εύχομαι ν' ακούσουμε περισσότερα καλά νέα κι από τα υπόλοιπα κορισάκια. Δε θα έπρεπε να είναι τόσο δύσκολο ρε γαμώτο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι απο μένα και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού! Δεν είμαι έτοιμη ν' αλλάξω εποχή ακόμα! Χάρηκα πολύ που έμαθα στις διακοπές ότι κάποια κοριτσάκια τα κατάφεραν. Πολλά συγχαρητήρια και πολλές ευχές για τις υπόλοιπες που περιμένουν! Εγώ πέρασα όμορφα στις διακοπούλες μας αλλά μόνο σε σας θα το παραδεχτώ κορίτσια τι κι αν λέω σε όλους ότι χαλάρωσα και ηρέμησα αυτό το μυαλό δεν ηρεμεί ποτέ. Καρφωμένο εκεί. Σε κάθε φουσκωμένη κοιλίτσα που εμφανιζόταν στις παραλίες, στα ταβερνάκια, σε κάθε κρεμαστό μωράκι που το χαιρόντουσαν στις αγκαλιές τους. Κάπως έτσι πρέπει να είναι οι εμμονές μάλλον. Τίποτα δεν έχω αλλάξει στη ζωή μου, και βγαίνω και διασκεδάζω και δουλεύω και τρέχω για όλους και για όλα αλλά πάντα στο τέλος της ημέρας πριν κοιμηθώ έχω μία θλίψη. Ένα ακόμα λάθος μου ήταν ότι είχα επενδύσει πολύ σε αυτό το καλοκαίρι που θα ήμασταν συνέχεια μαζί, χαλαροι με ωραία διάθεση. Μου έλεγε κι η γυναικολόγος μου συνέχεια έλα θα δεις το καλοκαίρι όλοι τα καταφέρνουν που χαλαρώνουν και το έδεσα κόμπο! Το γέλιο - το κλάμα δηλ- είναι ότι τον Αύγουστο στις διακοπές μας δεν προσπαθήσαμε καν. Σταματήσαμε τις επαφές 4 μέρες πριν την ωορηξία λόγο ουρολοίμωξης. Ναι για πρώτη φορά στη ζωή μου έπαθα ουρολοίμωξη. Τώρα που προσέχω όπως ποτέ, με χλωρίνες στο ξενοδοχείο και μπάνιο μόνο σε καθαρές θάλασσες. Τι να πω... απογοήτευση... θέλω να πω κάθε εμπόδιο για καλό αλλά δεν μου βγαίνει. Δεν είμαι αχάριστη μην με παρεξηγήσετε, ξέρω ότι ο 1 χρόνος και κάτι δεν είναι κάτι τρομερό,ότι υπάρχουν κοπέλες που προσπαθούν περισσότερο, που έχουν προβλήματα διεγνωσμένα, δυσκολίες, απώλειες, ξέρω θα προσπαθήσουμε ξανά απτόν επόμενο μήνα, δε χάθηκε ο κόσμος, απλά αυτά τα λέει το μυαλό, η ψυχή μου λέει τα άλλα τα απαισιόδοξα :-(  Αληθινά εύχομαι ν' ακούσουμε περισσότερα καλά νέα κι από τα υπόλοιπα κορισάκια. Δε θα έπρεπε να είναι τόσο δύσκολο ρε γαμώτο!!!

Σε νιώθω! Αυτό θα πω μόνο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , kido είπε:

Τελικά δεν έκανα τεστ οωρρηξιας αλλά είχα επαφή! Πέρασε ο πόνος μάλλον ήταν κάνα εντερο. Κορίτσια ο άντρας μου μου είπε ότι τα στήθη μου πρώτη φορά τα νιώθει τόσο πρισμενα και γεμάτα. Είχα κι άλλες φορές έτσι βαρύ στήθος, αλλά μονο λιγες μέρες πριν την περίοδο. Τώρα είναι σχετικά νωρίς. Έχω γεμάτη βδομάδα ακόμα...αν υπολογίζω καλά την ωορρηξια γιατί δεν την ένιωσα... ειμαι δηλαδη 8-9 μέρες πριν την αναμενόμενη.  Και πονάει κιόλας η περιοχή γύρω απ τη θηλη και στα δύο.. λετε? Δεν θα έμπαινα σε υποψίες αν δεν μου το έλεγε ο άντρας μου.

Στο εύχομαι πραγματικά! Μακάρι... Η μοναδική φορά που ένιωσα αυτόν τον πόνο γύρω απτή θηλή ήταν 2 μέρες μετά την ωορρηξία και ακολούθησαν καφέ υγρά μάλλον από ορμονική διαταραχή,έλλειψη προγεστερόνης. Ξενέρωσα τρελά. Σε σένα εύχομα να είναι το πολυπόθητο σημάδι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι απο μένα και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού! Δεν είμαι έτοιμη ν' αλλάξω εποχή ακόμα! Χάρηκα πολύ που έμαθα στις διακοπές ότι κάποια κοριτσάκια τα κατάφεραν. Πολλά συγχαρητήρια και πολλές ευχές για τις υπόλοιπες που περιμένουν! Εγώ πέρασα όμορφα στις διακοπούλες μας αλλά μόνο σε σας θα το παραδεχτώ κορίτσια τι κι αν λέω σε όλους ότι χαλάρωσα και ηρέμησα αυτό το μυαλό δεν ηρεμεί ποτέ. Καρφωμένο εκεί. Σε κάθε φουσκωμένη κοιλίτσα που εμφανιζόταν στις παραλίες, στα ταβερνάκια, σε κάθε κρεμαστό μωράκι που το χαιρόντουσαν στις αγκαλιές τους. Κάπως έτσι πρέπει να είναι οι εμμονές μάλλον. Τίποτα δεν έχω αλλάξει στη ζωή μου, και βγαίνω και διασκεδάζω και δουλεύω και τρέχω για όλους και για όλα αλλά πάντα στο τέλος της ημέρας πριν κοιμηθώ έχω μία θλίψη. Ένα ακόμα λάθος μου ήταν ότι είχα επενδύσει πολύ σε αυτό το καλοκαίρι που θα ήμασταν συνέχεια μαζί, χαλαροι με ωραία διάθεση. Μου έλεγε κι η γυναικολόγος μου συνέχεια έλα θα δεις το καλοκαίρι όλοι τα καταφέρνουν που χαλαρώνουν και το έδεσα κόμπο! Το γέλιο - το κλάμα δηλ- είναι ότι τον Αύγουστο στις διακοπές μας δεν προσπαθήσαμε καν. Σταματήσαμε τις επαφές 4 μέρες πριν την ωορηξία λόγο ουρολοίμωξης. Ναι για πρώτη φορά στη ζωή μου έπαθα ουρολοίμωξη. Τώρα που προσέχω όπως ποτέ, με χλωρίνες στο ξενοδοχείο και μπάνιο μόνο σε καθαρές θάλασσες. Τι να πω... απογοήτευση... θέλω να πω κάθε εμπόδιο για καλό αλλά δεν μου βγαίνει. Δεν είμαι αχάριστη μην με παρεξηγήσετε, ξέρω ότι ο 1 χρόνος και κάτι δεν είναι κάτι τρομερό,ότι υπάρχουν κοπέλες που προσπαθούν περισσότερο, που έχουν προβλήματα διεγνωσμένα, δυσκολίες, απώλειες, ξέρω θα προσπαθήσουμε ξανά απτόν επόμενο μήνα, δε χάθηκε ο κόσμος, απλά αυτά τα λέει το μυαλό, η ψυχή μου λέει τα άλλα τα απαισιόδοξα :-(  Αληθινά εύχομαι ν' ακούσουμε περισσότερα καλά νέα κι από τα υπόλοιπα κορισάκια. Δε θα έπρεπε να είναι τόσο δύσκολο ρε γαμώτο!!!

Και εγώ σε νιώθω κορίτσι μου .

Καλά εγώ προσπαθώ 3 μήνες εάν αφαιρέσουμε τους 2 γτ είχα Κύστες πολλές άρα προσπαθώ  1 μήνα. Έιχα και κάποιους μήνες τυχαια επαφες αλλα τπτ .Μετεαω μονο τον 1 μηνα που παω στοχευμενα .Αλλα κατι μ λεει ότι θα παίζει πρόβλημα δεν ξέρω γενικά εμένα μ πάνε κ όλα στραβά .(ελπίζω να πέφτω έξω)

Και σήμερα έμαθα ότι έμεινε κ μια συνάδελφος μ έγκυος. Άσε που είναι όλες οι φίλες μου έγκυες κ έχουν κάνει κ παιδιά. Από τις 6 μόνο μια έμεινε κ αυτή γτ είναι ανύπαντρη. Και μετά εγώ.............

Είπα κ εγώ τον πόνο μου και Ξαλάφρωσα. 

Σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μ να πετύχεις σύντομα το σπορακι σου 

  • Ευχαριστώ 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kido είπε:

Τελικά δεν έκανα τεστ οωρρηξιας αλλά είχα επαφή! Πέρασε ο πόνος μάλλον ήταν κάνα εντερο. Κορίτσια ο άντρας μου μου είπε ότι τα στήθη μου πρώτη φορά τα νιώθει τόσο πρισμενα και γεμάτα. Είχα κι άλλες φορές έτσι βαρύ στήθος, αλλά μονο λιγες μέρες πριν την περίοδο. Τώρα είναι σχετικά νωρίς. Έχω γεμάτη βδομάδα ακόμα...αν υπολογίζω καλά την ωορρηξια γιατί δεν την ένιωσα... ειμαι δηλαδη 8-9 μέρες πριν την αναμενόμενη.  Και πονάει κιόλας η περιοχή γύρω απ τη θηλη και στα δύο.. λετε? Δεν θα έμπαινα σε υποψίες αν δεν μου το έλεγε ο άντρας μου.

Παρακολούθησε το πόνο στο στήθος.απο κει κατάλαβα και τις 2 εγκυμοσύνες μου.θεωρω είναι το μόνο σύμπτωμα. Είχα πολύ πόνο και πρήξιμο.καμια σχέση με τις άλλες φορές Όταν περίμενα περίοδο.

Αχ μακάρι kido μου να μας έχεις Καλά νέα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kido είπε:

Τελικά δεν έκανα τεστ οωρρηξιας αλλά είχα επαφή! Πέρασε ο πόνος μάλλον ήταν κάνα εντερο. Κορίτσια ο άντρας μου μου είπε ότι τα στήθη μου πρώτη φορά τα νιώθει τόσο πρισμενα και γεμάτα. Είχα κι άλλες φορές έτσι βαρύ στήθος, αλλά μονο λιγες μέρες πριν την περίοδο. Τώρα είναι σχετικά νωρίς. Έχω γεμάτη βδομάδα ακόμα...αν υπολογίζω καλά την ωορρηξια γιατί δεν την ένιωσα... ειμαι δηλαδη 8-9 μέρες πριν την αναμενόμενη.  Και πονάει κιόλας η περιοχή γύρω απ τη θηλη και στα δύο.. λετε? Δεν θα έμπαινα σε υποψίες αν δεν μου το έλεγε ο άντρας μου.

Μακαρι μακάρι να ειναι καλο σημαδι αυτο.αντε αναμενω καλα νεα να ακουσω απο εσενα :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, νέα εδω...είπαμε και εμείς να προσπαθήσουμε εδω και λιγο καιρό με τον άντρα μου να γίνουμε γονείς...εχω κάποια συμπτώματα, μάλλον τυχαία (;) θεωρώ.

Αδιαθέτησα 05/08 με κύκλο 25 ημερών, και έχει 3 συνεχόμενες μέρες που βρίσκω λίγο ροζ αίμα κάποιες στιγμές μεσα στη μέρα. Έχω πόνους περιόδου κανονικά 3 μέρες τώρα, εχω μονο έντονες καούρες, ούτε ζαλάδες ουτε εμετούς ουτε τιποτα άλλο. ενταξει το στήθος μου ειναι πρησμένο αλλά οχι πάρα πολυ. Αλλά το χειρότερο είναι οτι έχω τα απίστευτα νεύρα, δεν μπορώ να ηρεμήσω με τιποτα..όλα μου φταίνε.. επειδή περιμένω περίοδο το Σάββατο είπα να μην κάνω τεστ βιαστηκά και απογοητευτώ. Αν και είναι μικρό το διάστημα που προσπαθούμε, μόνο 2 μήνες, υπάρχει πιθανότητα αυτά να είναι συμπτώματα; να κάνω κανένα τέστ ή οχι;

σας ευχαριστώ που με ακούσατε! :)
 


kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Sofaki_88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, νέα εδω...είπαμε και εμείς να προσπαθήσουμε εδω και λιγο καιρό με τον άντρα μου να γίνουμε γονείς...εχω κάποια συμπτώματα, μάλλον τυχαία (;) θεωρώ.

Αδιαθέτησα 05/08 με κύκλο 25 ημερών, και έχει 3 συνεχόμενες μέρες που βρίσκω λίγο ροζ αίμα κάποιες στιγμές μεσα στη μέρα. Έχω πόνους περιόδου κανονικά 3 μέρες τώρα, εχω μονο έντονες καούρες, ούτε ζαλάδες ουτε εμετούς ουτε τιποτα άλλο. ενταξει το στήθος μου ειναι πρησμένο αλλά οχι πάρα πολυ. Αλλά το χειρότερο είναι οτι έχω τα απίστευτα νεύρα, δεν μπορώ να ηρεμήσω με τιποτα..όλα μου φταίνε.. επειδή περιμένω περίοδο το Σάββατο είπα να μην κάνω τεστ βιαστηκά και απογοητευτώ. Αν και είναι μικρό το διάστημα που προσπαθούμε, μόνο 2 μήνες, υπάρχει πιθανότητα αυτά να είναι συμπτώματα; να κάνω κανένα τέστ ή οχι;

σας ευχαριστώ που με ακούσατε! :)
 

Καλωσηρθες! Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι τη μέρα που είναι να αδιαθετήσεις και αν δεν έρθει τότε να κάνεις τεστ. Τα συμπτώματα που περιγράφεις καλά μου φαίνονται. Απλά πολλές φορές μπερδευόμαστε από την επιθυμία μας!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kido said:

Καλωσηρθες! Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι τη μέρα που είναι να αδιαθετήσεις και αν δεν έρθει τότε να κάνεις τεστ. Τα συμπτώματα που περιγράφεις καλά μου φαίνονται. Απλά πολλές φορές μπερδευόμαστε από την επιθυμία μας!

Nαι ισχύει στην αρχη φοβήθηκα οτι θα αγχωθω να γίνει άμεσα, θα πιεστώ απο την επιθυμία μου..τελικα το πήρα πιο χαλαρά απο όσο περίμενα για να μην απογητευτώ..σ'ευχαριστώ πολύ, ναι καλύτερα να περιμένω.. :)


kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Sofaki_88 είπε:

Nαι ισχύει στην αρχη φοβήθηκα οτι θα αγχωθω να γίνει άμεσα, θα πιεστώ απο την επιθυμία μου..τελικα το πήρα πιο χαλαρά απο όσο περίμενα για να μην απογητευτώ..σ'ευχαριστώ πολύ, ναι καλύτερα να περιμένω.. :)

Εύχομαι να είσαι και να μπεις πάλι να μας πεις τα ευχάριστα το ΣΚ! Δεν προσπαθείτε καιρό, υπομονή και επιμονή και θα γίνει που θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kido said:

Εύχομαι να είσαι και να μπεις πάλι να μας πεις τα ευχάριστα το ΣΚ! Δεν προσπαθείτε καιρό, υπομονή και επιμονή και θα γίνει που θα πάει!

Σ'ευχαριστώ πολυ για την ευχή σου, ναι σαι καλά! :) ειναι λίγος ο καιρός το ξέρω, άλλες κοπέλες προσπαθουν χρόνια..

ήθελα μάλλον με κάποιον να το μοιραστω. Μακάρι να χω σύντομα καλά νεα να σας πω, ίσως τους επόμενους μήνες αν όχι τώρα.


kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, kido είπε:

Τελικά δεν έκανα τεστ οωρρηξιας αλλά είχα επαφή! Πέρασε ο πόνος μάλλον ήταν κάνα εντερο. Κορίτσια ο άντρας μου μου είπε ότι τα στήθη μου πρώτη φορά τα νιώθει τόσο πρισμενα και γεμάτα. Είχα κι άλλες φορές έτσι βαρύ στήθος, αλλά μονο λιγες μέρες πριν την περίοδο. Τώρα είναι σχετικά νωρίς. Έχω γεμάτη βδομάδα ακόμα...αν υπολογίζω καλά την ωορρηξια γιατί δεν την ένιωσα... ειμαι δηλαδη 8-9 μέρες πριν την αναμενόμενη.  Και πονάει κιόλας η περιοχή γύρω απ τη θηλη και στα δύο.. λετε? Δεν θα έμπαινα σε υποψίες αν δεν μου το έλεγε ο άντρας μου.

Μακαρι!! Πραγματικά στο ευχομαι @kido μου!  :)

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...