Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, CME2205 είπε:

Κορίτσια αν είστε Αθήνα (μπορεί και στην επαρχία, δεν είμαι σίγουρη), όλα τα καταστήματα παιδικών κάνουν δωρεάν μαθήματα από μαίες για θηλασμό και φροντίδα νεογέννητου. Είναι πολύ χρήσιμα και μπορείτε να λύσετε όλες τις περίεργες ερωτήσεις που μπορεί να προκύψουν!

Πολυ ωραιο αυτο σε ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 44 λεπτά , ath_gal1 είπε:

ΟΤΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΩΡΕΑΝ...

Κ συγνωμη μετα την πρωτη εξεταση δεν σου ζητησαν κ επαναληπτικη ή κ την επαναληπτικη στην εβγαλαν λαθος??? Γιατι αν δεν σου ζητησαν κ επαναληπτικη ειναι λαθος κ ο γιατρος σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ath_gal1 είπε:

οταν περνας τετοια...τρελλαμαρα και λαχταρα μετα λες ας γεννηθει και ασ πανε να κουμπουριαστουν και οι μνηνυσεις και ολα...

μαλλον μεχρι τριτη τεταρτη...

απο το 2010 προσπαθουσαμε ...βρηκα οτι ειχα ινομυωμα 13 εκατοστα ...το αφαιρεσα...με καισαρικη κανονικα...

επειτα προσπαθουσαμε ....μου πε ο γιατροσ να κανω σαλπιγγογραφια γιατι δεν πιαναμε ...και παραλληλα ο αντρασ μου σπερμοδιαγραμμα...

εκανε πρωτα εκεινος καθοτι ..ανωδυνο....μεχρι να παω στη σωστη μερα του κυκλου που πρεπει για σαλπιγγ.. 

και τελικα ειχα ολιγοασθενοσπερμια...(σαλπιγγ δεν εκανα ποτε!)

εστιασαμε εκει...

τελικα ειχε κιρσοκηλη....χειρουργηθηκε το 2012. και το 2013 το μαη εμεινα εγκυος..(μετα απο 1 χρονο απ το χειρουργειο του)

εχω το δημητρακη μου 

περσυ εμεινα αλλα εξωμητριο...

αυτα

ειμαι στα 40....και αρχιζει και στενευει ο κυκλος...

το εξωμητριο περσυ ναι μεν αλλα δειχνει οτι ειμαι ακομα γονιμη ..και πιανω...ασχετα που μου στραβοκατσε...

Να σου ζήσει το αντράκι σου και εύχομαι και το δεύτερο γρήγορα. Κοντά στην ηλικία είμαστε, 37 είμαι, αλλά εγώ προσπαθώ για το πρώτο. 

Και καλά να περάσεις στην Κρήτη, έχω χρόνια να πάω αλλά την αγαπώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

@ath_gal1 σιγουρα δεν εχεις προβλημα γονιμότητας!μπορει να μην το πετυχατς αυτον τον μηνα αλλα σιγουρα θα τα καταφερετε!χαλαρωσε τωρα κ απολαυσε τις διακοπες!κ εμενα εχει κιρσοκηλη ο ανδρας μου αλλα μαλλον επειδη ειναι μικρου βαθμου δεν τον εχει επηρεάσει..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Κ συγνωμη μετα την πρωτη εξεταση δεν σου ζητησαν κ επαναληπτικη ή κ την επαναληπτικη στην εβγαλαν λαθος??? Γιατι αν δεν σου ζητησαν κ επαναληπτικη ειναι λαθος κ ο γιατρος σου.

δεν την επανελαβα δεν ξαναπατησα εκει..αφου πλεον εκανα πολυ εξειδικευμενες στο παστερ...

το ξερεις οτι μετρουσαμε ποτε ...το καναμε...γιατι αν το χα απο χθες το τοξ. κ πιασαμε το ...μωρο σημερα δεν κολλαει...αν το κολλησω μεσα στην εγκυμοσυνη κολλαει...

μιλαμε εμαθα ολα περι αρρωστειων


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ath_gal1 είπε:

δεν την επανελαβα δεν ξαναπατησα εκει..αφου πλεον εκανα πολυ εξειδικευμενες στο παστερ...

το ξερεις οτι μετρουσαμε ποτε ...το καναμε...γιατι αν το χα απο χθες το τοξ. κ πιασαμε το ...μωρο σημερα δεν κολλαει...αν το κολλησω μεσα στην εγκυμοσυνη κολλαει...

μιλαμε εμαθα ολα περι αρρωστειων

Ναι αυτο το  ξερω για το τοξοπλασμα. Αλλα γενικα αν μια τιμη σε ενα εργαστηριο βγει θετικη για οποιαδηποτε αρρωστια κανεις επαναληπτικη ειναι το πρωτο που ζητανε οι γιατροι γιατι εχω παιδευτει κ εγω με λαθος αποτελεσματα σε μικροβιολογικα αλλα η επαναληψη κ ξαναεπαναληψη τελικα εδωσε απαντηση οι γιατροι ηταν παντα ομως αυτοι που με καθησυχαζαν γιατι ξεραν οτι γενικα βγαινουν λαθη στις εξετασεις. Γιαυτο σου λεω παιζει ρολο κ ο γιατρος αν θα σε τρελανει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Ναι αυτο το  ξερω για το τοξοπλασμα. Αλλα γενικα αν μια τιμη σε ενα εργαστηριο βγει θετικη για οποιαδηποτε αρρωστια κανεις επαναληπτικη ειναι το πρωτο που ζητανε οι γιατροι γιατι εχω παιδευτει κ εγω με λαθος αποτελεσματα σε μικροβιολογικα αλλα η επαναληψη κ ξαναεπαναληψη τελικα εδωσε απαντηση οι γιατροι ηταν παντα ομως αυτοι που με καθησυχαζαν γιατι ξεραν οτι γενικα βγαινουν λαθη στις εξετασεις. Γιαυτο σου λεω παιζει ρολο κ ο γιατρος αν θα σε τρελανει ή οχι.

οχι καμια ευθυνη στο γιατρο μου....αλοιμονο...

εκανα αμνιο ..οχι λογω ηλικιας..ημουν 36.5....ειχα πολλη καλη αυχενικη....αλλα λογω τοξο...και βεβαια εκανα και για χρωμοσωματα αφου με τρυπησαν ..ζητησα να παρουν εξτρα υγρο για τα χρωμ. 

και ολα καλα

 


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κ εμείς με ένα μισθό κορίτσια είμαστε Εγώ δε δουλεύω.. Κ ν φανταστείτε Μόλις παντρευτηκαμε στο δεύτερο μήνα γάμου ν το το θετικό τεστ..Ε πανικοβληθηκαμε λίγο Κ εμειςΕγώ.. ευτυχώς είχαμε τ λεφτά τ γάμου Αλλά έφταναν μόνο για τη γέννα Κ συμπλήρωσαμε κιόλας γτ εμείς τα υπολογίσαμε για Φ.Τ. Όσο για τα πράγματα ν σ πω για παράδειγμα ότι εμείς πήραμε καρότσι με 300 ευρώ Κ μια φίλη μ με 900 Κ κάνουν την ίδια δουλειά.. σίγουρα η ποιότητα είναι διαφορετική Αλλά τη δουλειά τ την κάνει.. Όπως Κ τ κρεβατάκι τ το πήραμε σε προσφορά Κ είναι 2σε ενα..Έχει κ κούνια Κ κρεβάτι για μεγάλο παιδί.. σε πολύ καλή τιμή.. Για τα έπιπλα τ μωρού δεν ξοδέψαμε πάνω από χιλιάρικο..μαζί με καρότσια αλλαξιερες κρεβάτι.. Κ πάλι πολλά λέω.. Τ ριλαξ μας το πήραν παππούδες.. Ε ολο Κ κατι Θ σας πάρουν δώρο..Όλα γίνονται..Εγώ σε ένα πράγμα κατέληξα.Τ παιδιά δεν θέλουν λεφτά..Αγάπη θέλουν.. Για το μικρό μας έχουμε πάρει οτι χρειάζεται φυσικά Αλλά όχι τα πανάκριβα..Ούτε εμείς μεγαλώσαμε με πανάκριβα.. απλά ν είναι πρακτικά.. εχω φίλες που ζορίζονται Αλλά τα σεντόνια τ θέλουν μάρκας πχ..Για μένα ειναι, υπερβολη..Εγώ από τη λαϊκή πήρα ωραιοτατα βρεφικά σεντονακια Κ βαμβακερα..Επειδή δλδ δεν γράφει την εταιρεία ή ετικέτα? Δεν ξέρω αν κάνω λαθοςλάθος διορθώστε με..σίγουρα στριμωχνεσαι λίγο Κ βάζεις στην άκρη κάποια δικά Σ θέλω Γιατί προταιρεοτητα είναι άλλος πλέον.. Αλλά αξίζει το κόπο Κ τη θυσία!!!

Σιγουρα θα βρεθουν αντιστοιχες οικονομικες λυσεις και κανα δωρακι απο γνωστους..απλα θα κανουμε καποιες οικονομιες και ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , orianna είπε:

κοριτσια εσας ο γιατρος καθε ποτε σας εχει πει να εχετε επαφες οταν ειστε στισ γονιμες?

Εμάς μας είπε "στις γόνιμες να του δώσετε να καταλάβει". 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

γεια σου!!!!!

είδες???και εχω κ περίσσευμα ακομα!!λεω να κανω τεστ εγγυμοσυμης να δω αν θα βγει σκουρο?γτ την ημερα που ειχα 137 αχνο ηταν ακομα!

αν θυμαμαι καλα σ ειχε δειξει 2 γραμμες πιο σκουρες..οποτε εκανες ωορρηξια...πες λεπτομερειες σε ποια μερα εισαι κ ποτε εκανες τεστ

Χαχα Κ Εγώ το έκανα αυτό..μ είχαν περισσέψει Κ τα έκανα πείραμα ν δω αν θ σκουραίνουν ή όχι..σκέψου κοντεύω ν κλείσω τον έκτο Κ Ακόμα αν θυμηθώ Κ τ δω κάνω.. Περίπτωσαρα.. Κ χωρίς πρωινά ουρα με δυο τόνους νερό Κ εκεί η γραμμή σκουρη..Αν με ρωτήσεις γιατί το κάνω..δεν ξέρω ούτε εγώ ν σ απαντήσω..:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Χαχα Κ Εγώ το έκανα αυτό..μ είχαν περισσέψει Κ τα έκανα πείραμα ν δω αν θ σκουραίνουν ή όχι..σκέψου κοντεύω ν κλείσω τον έκτο Κ Ακόμα αν θυμηθώ Κ τ δω κάνω.. Περίπτωσαρα.. Κ χωρίς πρωινά ουρα με δυο τόνους νερό Κ εκεί η γραμμή σκουρη..Αν με ρωτήσεις γιατί το κάνω..δεν ξέρω ούτε εγώ ν σ απαντήσω..:D

αλλαγες στη διάθεση εχεις?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elenakii22 είπε:

αλλαγες στη διάθεση εχεις?

Σε αυτήν την εγκυμοσύνη αρκετές.. Τ κλάμα το έχω στο τσεπάκι..Κ πολλά νευρα.. Εκεί Π Θ Είμαι καλά κάτι Θ δω που υπό άλλες συνθήκες Θ το παιρνα χαλαρά Κ θ τα πάρω.. ασε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Εμάς μας είπε "στις γόνιμες να του δώσετε να καταλάβει". 

χαχαχα καλος ο γιατρος...εμενα η γυναικολογος μου ειπε καθε δυο μερες και στις γονιμες καθε μερα. απ την αλλη ο ενδοκρινολογος λεει καθε δυο μερες οχι καθε μερα..απλα σκεφτομαι οτι αδιαθετησα μια μερα νωριτερα απ οσο περιμενα..οποτε μηπως εγινε η ωορρηξια στις 5 του μηνα.εμεις στις 4 δεν ειχαμε επαφη γιατι ειχαμε στις 3.και μετα στις 5 ειχαμε πολυ αργα 11-12 το βραδυ..μηπως το χασαμε?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Σε αυτήν την εγκυμοσύνη αρκετές.. Τ κλάμα το έχω στο τσεπάκι..Κ πολλά νευρα.. Εκεί Π Θ Είμαι καλά κάτι Θ δω που υπό άλλες συνθήκες Θ το παιρνα χαλαρά Κ θ τα πάρω.. ασε..

Πότε ξεκινησαν αυτα?

@alina80 @orianna εμεις ειχαμε καθε μερα απο πεμπτη παρασκευη σαββατο κ κυριακη(2φορες κυριακη) με θετικο τεστ σαββατο απόγευμα 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...