Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Είχα γράψει και πριν λίγους μήνες εδώ (με κάποιες γιατί βλεπω μαζεύτηκαν πολλεεεες!!) απλά είπα να μην μπαίνω συνέχεια για να μην αγχώνομαι.

Καταρχάς να ευχηθώ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ  στα κορίτσια που τα κατάφεραν και με το καλό να κρατήσουν τα μωράκια τους!!

Εμείς με τον άντρα μου ξεκινήσαμε από τον Γενάρη προσπάθειες αλλά πολύ αραιά και χαλαρά και πιο εντατικά από τον Μαρτιο-Απριλιο..Ελπίζω και πιστευω αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρουμε όλες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 29 λεπτά , orianna είπε:

χαχαχα καλος ο γιατρος...εμενα η γυναικολογος μου ειπε καθε δυο μερες και στις γονιμες καθε μερα. απ την αλλη ο ενδοκρινολογος λεει καθε δυο μερες οχι καθε μερα..απλα σκεφτομαι οτι αδιαθετησα μια μερα νωριτερα απ οσο περιμενα..οποτε μηπως εγινε η ωορρηξια στις 5 του μηνα.εμεις στις 4 δεν ειχαμε επαφη γιατι ειχαμε στις 3.και μετα στις 5 ειχαμε πολυ αργα 11-12 το βραδυ..μηπως το χασαμε?

Αν είναι να γίνει θα γίνει. Άλλωστε το σπέρμα μπορεί να επιζήσει και τρεις μέρες. Εγώ, δεν έχω κανει τεστ ακόμα ωορρηξίας, υπολόγιζα πάντα να έχουμε επαφή όσο πιο συχνά γίνεται από την 7η-8η μέρα μέχρι και την 15η για σιγουριά. Όχι ότι πέτυχα βέβαια. Αν και είμαι της άποψης όσο πιο συχνά τόσο πιο καλά, πιστεύω ακράδαντα ότι θέλει και τύχη. Έχω ξαναπεί για φίλη μου με ανωρρηκτικους μήνες (μιλάμε για 6 ωορρηξιες το χρόνο) έκανε ολόκληρο το καλοκαίρι μια φορά επαφή και έμεινε έγκυος. Ε δεν είναι και τύχη; Η ίδια θα μπορούσε να προσπαθεί εντατικά και πάλι ωορρηξία να μην πετύχει. Οπότε μην το σκέφτεσαι έτσι και βασανιζεσαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , alina80 είπε:

Αν είναι να γίνει θα γίνει. Άλλωστε το σπέρμα μπορεί να επιζήσει και τρεις μέρες. Εγώ, δεν έχω κανει τεστ ακόμα ωορρηξίας, υπολόγιζα πάντα να έχουμε επαφή όσο πιο συχνά γίνεται από την 7η-8η μέρα μέχρι και την 15η για σιγουριά. Όχι ότι πέτυχα βέβαια. Αν και είμαι της άποψης όσο πιο συχνά τόσο πιο καλά, πιστεύω ακράδαντα ότι θέλει και τύχη. Έχω ξαναπεί για φίλη μου με ανωρρηκτικους μήνες (μιλάμε για 6 ωορρηξιες το χρόνο) έκανε ολόκληρο το καλοκαίρι μια φορά επαφή και έμεινε έγκυος. Ε δεν είναι και τύχη; Η ίδια θα μπορούσε να προσπαθεί εντατικά και πάλι ωορρηξία να μην πετύχει. Οπότε μην το σκέφτεσαι έτσι και βασανιζεσαι. 

Ναι παιδι μου αμα σε θελει η τυχη μπορει κ χιλια δυο να εχεις που εμποδιζουν την συλληψη κ να σου κατσει αμεσως. Κ εγω εχω φιλη με μια σαλπιγγα κ μια ωοθηκη κ σε τρεις μηνες ηταν εγκυος μολις εκανε ωορηξια απο την καλη πλευρα εμεινε αμεσως! Κ αυτο το 20% που λενε οι γιατροι ειναι απαγοητευτικο καθε μηνα 20% ποσοστο επιτυχιας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Ναι παιδι μου αμα σε θελει η τυχη μπορει κ χιλια δυο να εχεις που εμποδιζουν την συλληψη κ να σου κατσει αμεσως. Κ εγω εχω φιλη με μια σαλπιγγα κ μια ωοθηκη κ σε τρεις μηνες ηταν εγκυος μολις εκανε ωορηξια απο την καλη πλευρα εμεινε αμεσως! Κ αυτο το 20% που λενε οι γιατροι ειναι απαγοητευτικο καθε μηνα 20% ποσοστο επιτυχιας.

Ακριβώς! Άλλη ιστορία που ξέρω είναι η κουμπάρα μιας φίλης μου. Δεν ξέρω τι θέματα είχε αυτή, πάντως επειδή η φίλη μου δούλευε σε ένα κέντρο υγείας είχε αναλάβει να τις γράψει κάτι εξετάσεις. Ο γιατρός βλέποντας στο βιβλιάριο τι φάρμακα έχει πάρει και τι έχει περάσει λέει στη φίλη μου "αυτή η γυναίκα είναι έγκυος;". Δεν το πίστευε. Και από την άλλη τόσα ζευγάρια, χωρίς διαπιστωμένο πρόβλημα καν δεν μπορούν..."ανεξήγητη υπογονιμότητα" λέει.

Και το 20 τοις εκατό είναι για υγιές και νέο ζευγάρι. Φαντάσου οι υπόλοιποι! 

Το αν έχεις τύχη διαβαινε το ξέρεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Ακριβώς! Άλλη ιστορία που ξέρω είναι η κουμπάρα μιας φίλης μου. Δεν ξέρω τι θέματα είχε αυτή, πάντως επειδή η φίλη μου δούλευε σε ένα κέντρο υγείας είχε αναλάβει να τις γράψει κάτι εξετάσεις. Ο γιατρός βλέποντας στο βιβλιάριο τι φάρμακα έχει πάρει και τι έχει περάσει λέει στη φίλη μου "αυτή η γυναίκα είναι έγκυος;". Δεν το πίστευε. Και από την άλλη τόσα ζευγάρια, χωρίς διαπιστωμένο πρόβλημα καν δεν μπορούν..."ανεξήγητη υπογονιμότητα" λέει.

Και το 20 τοις εκατό είναι για υγιές και νέο ζευγάρι. Φαντάσου οι υπόλοιποι! 

Το αν έχεις τύχη διαβαινε το ξέρεις;

καλε εδώ μια γνωστή μου έχει ανάποδη μήτρα.Και ο γιατρός της απέκλεισε εγκυμοσυνη.Και έχει 2 παιδιά.τι λέμε τώρα!!!! ολα ειναι πιθανα σαυτη τη ζωη. εγω το κακομοιρο απο τον γεναρη παλευω!και τιποτα.δεν αντεχω αλλα αρνητικα τεστ.κουραστηκα!  εκανα ενα home test στις 10 μερες απο την οωρηξια.κάτασπρο.Αύριο είναι να μου ερθει.Έχω πονακια στην μέση και λίγους πόνους περιοδου και πρισμένο στήθος .Δεν κάνω άλλο τεστ.θα την περιμενω.τελος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , λουπιτα είπε:

καλε εδώ μια γνωστή μου έχει ανάποδη μήτρα.Και ο γιατρός της απέκλεισε εγκυμοσυνη.Και έχει 2 παιδιά.τι λέμε τώρα!!!! ολα ειναι πιθανα σαυτη τη ζωη. εγω το κακομοιρο απο τον γεναρη παλευω!και τιποτα.δεν αντεχω αλλα αρνητικα τεστ.κουραστηκα!  εκανα ενα home test στις 10 μερες απο την οωρηξια.κάτασπρο.Αύριο είναι να μου ερθει.Έχω πονακια στην μέση και λίγους πόνους περιοδου και πρισμένο στήθος .Δεν κάνω άλλο τεστ.θα την περιμενω.τελος.

εγω τελικα κοριτσι αδιαθετησα. λιγες ωρες πριν επεσε η θερμοκρασια μου στο 36.6. και ηρθε...πηρες θερμοκρασια καθολου.αν ειναι ανεβασμενη πιθανον να μην ερθει...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

@orianna Δεν πειράζει κοριτσάκι. Τουλάχιστον ήταν συνεπής... Μαζί θα το πιάσουμε εμείς το σποράκι μας αυτό το μήνα. Θα κάνουμε και τα τεστακια ωορρηξίας, αλλά θα φροντίσουμε και για επαφές και πιο πριν δείξει και πιο μετά. Και θα είμαστε χαλαρές και άνετες, δεν θα κοιτάμε το ημερολόγιο τρεις φορές την ημέρα, θα κάνουμε ωραίες βολτες, θα δούμε ωραίες ταινίες, θα διαβάσουμε ωραία βιβλία και θα ξεχαστούμε. Και ένα πρωί θα πούμε βρε που είναι η λατρεμένη μας #not, και να ένα + τεράστιο!

@λουπιτα μην βιάζεσαι κορίτσι με τα τεστ. Μόνο άγχος και απογοήτευση προσφέρουν. Και δεν σημαίνουν και τίποτα τόσο νωρίς. 

@Nati85 εσένα περιμένουμε τώρα ε; 

Οι γκαστρούλες μας @Ani ani και @elenakii22 πώς είναι; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κοριτσια....  Ξυπνησα απο το χάραμα σημερα μπας και καταφέρω και κανω μανικιούρ πεντικιούρ....  Αυριο φεύγουν τα μικρα και δεν θελω να με δουν οι γονεις μου απεριποιητη!!

@λουπιτα μου στο εχω ξαναπεί τα τεστακια με αγχώνουν παρα πολυ....  Δεν υπηρχε περιπτωση να τα έκανα....  Ελα ομως που αρκετες κοπέλες έχουν αποτελεσμα με αυτα.... Αρα ξαναπροσπάθησε υπομονη και πείσμα θελει

@orianna μου δε πειραζει παμε δυναμικά για τον επομενο μηνα.... Ετσι και αλλιως η θερμοκρασία ανεβαίνει!!! 

Οσο για το μπανιο και τη περιοδο εγω παντα εκανα με ταμπόν εκτος απο την πρωτη μερα γιατι ειχα πολυ ροή.... Αυτα που με βολεύουν πολυ ειναι τα tampax

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, orianna είπε:

εγω τελικα κοριτσι αδιαθετησα. λιγες ωρες πριν επεσε η θερμοκρασια μου στο 36.6. και ηρθε...πηρες θερμοκρασια καθολου.αν ειναι ανεβασμενη πιθανον να μην ερθει...

36.8 εχω κορίτσι σημερα είναι να έρθει αλλά ποτέ δεν ξέρεις.Μπορεί και αύριο.Σήμερα είναι η 12 μερα μετα την οωρηξια.άλλο ένα τεστ αρνητικο πρωί πρωί.πάνε όλες μου οι ελπίδες! Δεν πειράζει δεν είναι πρώτη φορά .συνήθισα πια χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

@orianna Δεν πειράζει κοριτσάκι. Τουλάχιστον ήταν συνεπής... Μαζί θα το πιάσουμε εμείς το σποράκι μας αυτό το μήνα. Θα κάνουμε και τα τεστακια ωορρηξίας, αλλά θα φροντίσουμε και για επαφές και πιο πριν δείξει και πιο μετά. Και θα είμαστε χαλαρές και άνετες, δεν θα κοιτάμε το ημερολόγιο τρεις φορές την ημέρα, θα κάνουμε ωραίες βολτες, θα δούμε ωραίες ταινίες, θα διαβάσουμε ωραία βιβλία και θα ξεχαστούμε. Και ένα πρωί θα πούμε βρε που είναι η λατρεμένη μας #not, και να ένα + τεράστιο!

@λουπιτα μην βιάζεσαι κορίτσι με τα τεστ. Μόνο άγχος και απογοήτευση προσφέρουν. Και δεν σημαίνουν και τίποτα τόσο νωρίς. 

@Nati85 εσένα περιμένουμε τώρα ε; 

Οι γκαστρούλες μας @Ani ani και @elenakii22 πώς είναι; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια; 

Καλημέρα σε όλες τι κάνετε? 

@Alekagala καλα κανεις και περιποιησε τον εαυτο σου χρειαζεται και αυτο! 

Εγώ είμαι μία χαρά.. χαλαρά χουζουρευω με το σκυλάκο μου σπίτι..το μεσημέρι θα πάω στη δουλειά και το βραδάκι βόλτα με τον αντρα που εχει γενέθλια και κλεινει τα 30!!!!!!!!!!!!!

Εγκυούλα no2 @elenakii22 τι κανεις?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , λουπιτα είπε:

36.8 εχω κορίτσι σημερα είναι να έρθει αλλά ποτέ δεν ξέρεις.Μπορεί και αύριο.Σήμερα είναι η 12 μερα μετα την οωρηξια.άλλο ένα τεστ αρνητικο πρωί πρωί.πάνε όλες μου οι ελπίδες! Δεν πειράζει δεν είναι πρώτη φορά .συνήθισα πια χαχαχα

ποσο του μηνα ειχες ωορρηξια λουπιτα μου?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκουλες μου!! Σας διαβαζω και μου θυμιζετε εμενα καποιες!! εμεις πιασαμε το σπορακι μας στον 5ο μηνα προσπαθειων , με βοηθησαν τα τεστ ωορρηξιας διοτι εχω πολυ αστατο κυκλο. Εαν δεν σας αγχωνουν σας τα συστηνω ανεπιφυλακτα!! Κοριτσια μου μην αγχωνεστε ολες θα πιασετε σπορακι, το αγχος ειναι ο μεγαλυτερος αντιπαλος στην συλληψη να το ξερετε!! ευχομαι τον αλλο μηνα να εχετε ολες σας ενα καλο αυγουλακι στην κοιλιτσα σας!!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, orianna είπε:

ποσο του μηνα ειχες ωορρηξια λουπιτα μου?

λοιπόν το τεστ οωρηξιας έδειξε θετικό 7 του μηνα.άρα 8 έγινε η οωρηξια την ένιωσα κιολλας.αν μετρήσεις από την επόμενη δλδ 9 του μηνα σήμερα ειμαι στην 12 dpo!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω γενικά κορίτσια.όσες έχετε πάρει τεστακια οωρηξιας και τεστακια εγκυμοσυνης απο την hometest .Πότε σας έδειξε θετικό έστω και αχνο της εγκυμοσυνης?Άλλες λένε πριν την καθυστερηση δείχνουν άλλες παλι πολυ μετά την καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!μια φιλη μου που ψαχνει για παιδικα μου εστειλε ενα μαγαζι που εχει χαμηλες τιμες(ετσι μου φαινεται δεν τα ξερω κιολας)αν καποια θελει να της το στειλω ας μου πει,απλα να εγω οπως καταλαβαινετε δεν εχω ψωνισε απλα μου το εστειλε κ μιας κ λεγαμε για οικονομικα πραγματα σας το λεω! @orianna θα το τσακωσετε μην αγχωνεσαι!!!δεν ειναι στο χερι του!! @Ani ani καλα βρε κοριτσι στην δουλεια εγω!να τον χαιρεσαι!!!!μικρος ο δικος σου!ο δικος μου 35!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...