Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, orianna είπε:

Κορίτσια ενδομητριο είναι. Είδαμε σακο 7 χίλ είναι κ λεκιθικο σακο. Παχύ ενδομητριο κ πολύ καλή θέση εμφύτευσης...

μπραβο!!! συγχαριτηρια!!!!  ολα καλα να σου πανε!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Εγω το πηρα αποφαση.. Θα παρω ενα τεστακι να βρίσκεται σχολωντας αλλα δεν αποφασισα ποτε θα το κανω... Ρωτησα και σε ενα ιατρικο κεντρο ποσο καιρο κανουν να βγουν τα αποτελεσματα χοριακης,  αλλα μ πε αρκετες ωρες... Οποτε δεν εχω αποφασισει ακομα... Μαλλον η χοριακη θα μεινει για Δευτέρα αν οντως παιξει κατι... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα !! εγω περιμένω αυριο ή Κυριακή .. αν και πιστευω οτι δεν ειμαι γτ δεν με ποναει το στηθος οπως την προηγουμενη  φορα... εχω μονο λιγο πονο στο πλαι κ η μεση μου που με ποναει ολη την βδομαδα μαλλον απο την αλλαγη του καιρου! 

Θα σας εμηνερωσω Κυριακη βραδυ αν τυχον εχω ευχαριστα! 

Καλημερα ! μαλλον κ εσυ θα χρειαστεις κανενα τεστακι εγκυμοσυνης!!!! 

οχι ρε κοριτσια εγω δεν ειμαι, δεν γινεται... βεβαια αν μεχρι το αλλο ΣΚ δεν εχει ερθει θα κανω τοτε και θα παρω τον γιατρο τηλ να βρεθουμε να με δει

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Εγω το πηρα αποφαση.. Θα παρω ενα τεστακι να βρίσκεται σχολωντας αλλα δεν αποφασισα ποτε θα το κανω... Ρωτησα και σε ενα ιατρικο κεντρο ποσο καιρο κανουν να βγουν τα αποτελεσματα χοριακης,  αλλα μ πε αρκετες ωρες... Οποτε δεν εχω αποφασισει ακομα... Μαλλον η χοριακη θα μεινει για Δευτέρα αν οντως παιξει κατι... 

παρτο ρε χριστιανη μου και κανε το θα μας σκασεις πια, ολη μερα σκεφτομαι εσενα πια, γι'αυτο δεν μου ερχεται η περιοδος με εχει φαει η αγωνια με εσενα :P 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες!!!!!

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Έχουνε πειθω ε???? Αχχαχχαχχαχαχα

Ναι αλλα και παλι θα πρεπε να περιμενω τα πρωινα αυριανα ε??? 

αν αποφασισεις να το κανεις σμρ να μην εχεις πιει νερο ουτε να εχεις παει τουαλετα για τουλαχιστον 2 ωρες!!(για να ειναι πιο εγκυρο το αποτέλεσμα)


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω το πηρα αποφαση.. Θα παρω ενα τεστακι να βρίσκεται σχολωντας αλλα δεν αποφασισα ποτε θα το κανω... Ρωτησα και σε ενα ιατρικο κεντρο ποσο καιρο κανουν να βγουν τα αποτελεσματα χοριακης,  αλλα μ πε αρκετες ωρες... Οποτε δεν εχω αποφασισει ακομα... Μαλλον η χοριακη θα μεινει για Δευτέρα αν οντως παιξει κατι... 

Ωραια , παρε να κανεις και να μας πεις τα νεα! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MelinaFo είπε:

Καλημερα! 

Η ηλικια ειναι το μονο ζητημα που εχουμε! Ειμαι ηδη 39 και 5 μηνες! Ειμαι αρνητικη στην εξωσωματικη. Πιο πολυ με μπερδεψε με τα αλλα. Δηλαδη με τον υπερηχο κ την προγεστερονη δεν μπορεσαμε να βρουμε σε πια φαση του κυκλου ειμαι! Τελευταια περιοδος 9/9.

Εσυ εχεις ακομα για τεστακι ε?? Το επομενο σκ! Θυμαμαι καλα?

Εγώ θα άλλαζα γιατρό στη θέση σου πάντως.. από τη στιγμή που έγινε σύλληψη πρόσφατα πιστεύω ότι μπορεί να συμβεί ξανά.

Εγώ μακάρι να δώ καθηστερηση και 1 του μήνα θα κάνω τεστακι!! Έχω μέρες ακόμα...!

πρίν από 30 λεπτά , caramel_83 είπε:

εχω εικονα πολυκυστικων, μου ειχε πει περυσι ο γιατρος, ομως την μια η μια ωοθηκη παραδειγμα ειναι τελεια την αλλη φορα εχει την εικονα των πολυκυστικων, τωρα ειναι 3 μηνες που παιρνω t4, γλουκοφαζ και θελω μετα τα Χριστουγεννα αν δεν εχει προκυψει τιποτα (επειδη θα ξεκινησουμε σοβαρη προσπαθεια πλεον) να παω στον γυναικολογο για ΠΑΠ και να του πω και ο κυκλος τι εγινε τελικα με την ενδοκρινολογο απο την στιγμη που θα εχω μια ολοκληρωμενη εικονα

Θα σου πω τι μου είπε ο γιατρός για την εικόνα πολυκυστικων.. λέει ότι απλά μπορεί να είναι λίγο πιο τεμπέλικες και γι αυτό το λόγο μην είναι σταθερός ο κύκλος! Κατά τα άλλα δεν επιρρεαζουν τις ορμόνες οποτε αν έχεις 2-3 επαφές την εβδομάδα σίγουρα θα πετύχεις κάποια στιγμή την ωορρηξία και θα μείνεις έγκυος. Επίσης όταν κάναμε το σπερμοδιαγραμμα μας είχε πει ο μικροβιολόγος ότι είναι πολύ σημαντικό να πέσει στο βαζακι η πρώτη σταγόνα που βγαίνει. Οπότε μην αποκλείεις τίποτα! Και δεν καταλαβαίνω από τη στιγμή που έχεις καθηστερηση γιατί λες ότι θα περιμένεις μέχρι το άλλο σκ για τέστ??? Να μας σκάσεις θέλεις κι εσύ μαζί με την @anemoni1989???? Τζάμπα άγχος.. κάντε ένα τέστ!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω το πηρα αποφαση.. Θα παρω ενα τεστακι να βρίσκεται σχολωντας αλλα δεν αποφασισα ποτε θα το κανω... Ρωτησα και σε ενα ιατρικο κεντρο ποσο καιρο κανουν να βγουν τα αποτελεσματα χοριακης,  αλλα μ πε αρκετες ωρες... Οποτε δεν εχω αποφασισει ακομα... Μαλλον η χοριακη θα μεινει για Δευτέρα αν οντως παιξει κατι... 

αλληλουια!!! χαχαχα:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

4. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

5. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

6. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

8. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

9. Vana87 ΠΗΤ  26/5/2018!!!

10. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!!

11. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

12. Olivia3 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2500!!!

13. linaa ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. rica 19-21/9/2017!!!

2. Nati85 2/10/2017!!!

3. caramel_83  18-20/10/2017!!!

4. ada32 19/10/2017!!!

5. Δήμητρα1988 23-25/10/2017!!!

6. Ungry girl 25/10/2017!!!

7. alina80 29-31/10/2017!!!

8. Vila 30/10/2017!!!

9. andrianni  31/10/2017!!!

10. Elma86  1/11/2017!!!

11. Μαρθα Κ 5/11/2017!!!

12. ElektraGr  5-6/11/2017!!!

13. Papaki@  8-10/11/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχαχαχαχαχχα ειπα θα παρω,  οχι οτι θα κανω!!! Χιχιχιχιχι

Σκέφτομαι τωρα... Ποιο να παρω? Το διπλο clear blue? Η κανα predictor? 

η @Farmakotriftena γνωριζει γτ ειχε προτεινει καποιο σε μια κοπελα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vila είπε:

Εγώ θα άλλαζα γιατρό στη θέση σου πάντως.. από τη στιγμή που έγινε σύλληψη πρόσφατα πιστεύω ότι μπορεί να συμβεί ξανά.

Εγώ μακάρι να δώ καθηστερηση και 1 του μήνα θα κάνω τεστακι!! Έχω μέρες ακόμα...!

Θα σου πω τι μου είπε ο γιατρός για την εικόνα πολυκυστικων.. λέει ότι απλά μπορεί να είναι λίγο πιο τεμπέλικες και γι αυτό το λόγο μην είναι σταθερός ο κύκλος! Κατά τα άλλα δεν επιρρεαζουν τις ορμόνες οποτε αν έχεις 2-3 επαφές την εβδομάδα σίγουρα θα πετύχεις κάποια στιγμή την ωορρηξία και θα μείνεις έγκυος. Επίσης όταν κάναμε το σπερμοδιαγραμμα μας είχε πει ο μικροβιολόγος ότι είναι πολύ σημαντικό να πέσει στο βαζακι η πρώτη σταγόνα που βγαίνει. Οπότε μην αποκλείεις τίποτα! Και δεν καταλαβαίνω από τη στιγμή που έχεις καθηστερηση γιατί λες ότι θα περιμένεις μέχρι το άλλο σκ για τέστ??? Να μας σκάσεις θέλεις κι εσύ μαζί με την @anemoni1989???? Τζάμπα άγχος.. κάντε ένα τέστ!

γιατι δεν εχω καποιο τρανταχτο συμπτωμα, ποναγε το στηθος μου 2 μερες μετα την ωορηξια και σταματησε να ποναει 2 μερες τωρα, εχω αρκετα υγρα και εχω και ενοχλησεις συν οτι με ποναει η μεση μεερες τωρα...αν ημουν θα συνεχιζε το στηθος μου να ποναει, την ωορηξια την υπολογιζω τοτε απο τα σημαδια και οχι με τεστ ή υπερηχο οποτε μπορει να κανω και λαθος, δεν ειμαι δεν νιωθω κατι περιεργο. Οσο γι ατην σταγονα οντως η πρωτη ειναι η πιο "δυνατη" ? δεν το ηξερα

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχαχαχαχαχχα ειπα θα παρω,  οχι οτι θα κανω!!! Χιχιχιχιχι

Σκέφτομαι τωρα... Ποιο να παρω? Το διπλο clear blue? Η κανα predictor? 

παρε το predictor early, αυτο ειχε πει η @Farmakotriftena;)  καντο ρε αγαπη το μεσημερι θα σκασουμε πια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...