Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχαχαχαχαχχα ειπα θα παρω,  οχι οτι θα κανω!!! Χιχιχιχιχι

Σκέφτομαι τωρα... Ποιο να παρω? Το διπλο clear blue? Η κανα predictor? 

δεν πειραζει ειναι μια κινηση κ αυτη!..ξερεις ειναι σαν να λες θα παρω μια σοκολατα αλλα δεν θα τι φαω χιχιχι..clearblue διπλο εγω προτινω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, Elma86 είπε:

Εγώ περιμένω πρωτομηνια με βάση τον 29ρη κυκλο μου!! Κοντά σε @andrianni @VilaΝα ρωτήσω και κάτι. Ειναι σιγουρο οτι περίοδος έρχεται ακριβώς μετα από 14-16 μερες μετά την ωορρηξία?Δηλαδή αν εκανα ωορ τη Δευτερα μετα απο 2 βδομάδες σκεφτομαι καθυστέρηση?Αν φυσικά δεν έρθει νωρίτερα

Κορίτσι ο γενικός κανόνας λέει ότι η περίοδος έρχεται 12-16 μέρες μετά την ωορρηξία. Πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Ωστόσο το σύνηθες είναι αυτό. Επίσης αυτό το νούμερο παίζει από κύκλο σε κύκλο. Εγώ όσο κάνω τα τεστακια -οποτε ξέρω πότε κάνω ωορρηξια- έχω δει περίοδο και 14 μέρες μετά, και 12 μέρες μετά. 

Εσύ ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία; Την κατάλαβες ή κάνεις και τεστακι. 

@MelinaFo τα έχω πάρει με τη γιατρό σου πολύ. Γιατί ακόμα και δίκιο να έχει, δεν είναι τρόπος αυτός. Το σωστό θα ήταν να σου έλεγε ότι κατά τη γνώμη της, αν σε χ μήνες δεν έχει προκύψει, ίσως να σκεφτείς και τις άλλες εναλλακτικές σου. Τι είναι η εξωσωματική άντε πάμε... Αν έρθεις στις 6.00 θα πάμε για καφέ, αν έρθεις στις 8.00 θα πάμε κατευθείαν για φαι; 

Εγώ στη θέση σου από τώρα θα πήγαινα σε άλλον. Πάντως αυτή η καθυστέρηση μην σε ανησυχεί απαραίτητα. Μπορεί να θέλει λίγο χρόνο μετά τη βιοχημική ο οργανισμός να επαναφέρει τις ορμόνες. Περνάει το ίδιο φίλη μου, ο γιατρός της έδωσε συγκεκριμένο διάστημα και αν δεν της έρθει θα της δώσει φάρμακο. 

Εγώ πιστεύω ότι αφού έμεινες και δεν έχετε και κάποιο πρόβλημα, να βρεις άλλο γιατρό, να χαλαρώσεις και να απολαύσεις τον άντρα σου. Και θα ερθει. Τα χρονικά περιθώρια αν και εφόσον θελεις εσύ θα τα θέσεις και θα τα αποφασίσεις. Οι γιατροί είναι για να λένε τη γνώμη τους και όχι για να παίρνουν τις αποφάσεις τις δικές μας. Απόφαση για λογαριασμό μας ένας γιατρός παίρνει μόνο όταν κινδυνεύει η ζωή μας. 

Νέα και υγιής γυναίκα είσαι. Μην ακούς κανέναν. Και μην αφήσεις κανένα να σε πείσει ότι δεν μπορείς να κάνεις οτιδήποτε -ειδικα εφόσον δεν υπάρχει καμία αντικειμενική δυσκολία. Μέχρι να σου πει αυτή την παπάρια της είχες σκεφτεί εσύ ότι δεν μπορείς; Όχι. Έτσι να συνεχίσεις. Τους σέβομαι πολύ τους γιατρούς, αλλά μερικοί την έχουν δει και θεοί. Θα σου ξαναπώ στην τελική ότι μου έχει πει ο δικός μου: ποτέ στην ιατρική δεν μπορούμε να αποκλείσουμε τίποτα! Όλα είναι πιθανά.  Συγνώμη κιόλας για το ύφος μου, αλλά ήσουν μια χαρά (παρά την ατυχία του Αυγούστου) και τώρα σε έχει αγχωσει εκείνη. Απαράδεκτο. Βάλε ένα μεγάλο Χ και προχωρά όπως εσύ θέλεις. 

Και επειδή μπορώ να γράψω τρία σεντόνια ακόμα, σταματάω με αυτο: Κανενας, οποίος και αν είναι, δεν έχει το δικαίωμα να μας πει τι μπορούμε να κάνουμε και τι όχι ή τι θα κάνουμε και τι δεν θα κάνουμε με τη ζωή μας και το σώμα μας. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Κορίτσι ο γενικός κανόνας λέει ότι η περίοδος έρχεται 12-16 μέρες μετά την ωορρηξία. Πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Ωστόσο το σύνηθες είναι αυτό. Επίσης αυτό το νούμερο παίζει από κύκλο σε κύκλο. Εγώ όσο κάνω τα τεστακια -οποτε ξέρω πότε κάνω ωορρηξια- έχω δει περίοδο και 14 μέρες μετά, και 12 μέρες μετά. 

Εσύ ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία; Την κατάλαβες ή κάνεις και τεστακι. 

@MelinaFo τα έχω πάρει με τη γιατρό σου πολύ. Γιατί ακόμα και δίκιο να έχει, δεν είναι τρόπος αυτός. Το σωστό θα ήταν να σου έλεγε ότι κατά τη γνώμη της, αν σε χ μήνες δεν έχει προκύψει, ίσως να σκεφτείς και τις άλλες εναλλακτικές σου. Τι είναι η εξωσωματική άντε πάμε... Αν έρθεις στις 6.00 θα πάμε για καφέ, αν έρθεις στις 8.00 θα πάμε κατευθείαν για φαι; 

Εγώ στη θέση σου από τώρα θα πήγαινα σε άλλον. Πάντως αυτή η καθυστέρηση μην σε ανησυχεί απαραίτητα. Μπορεί να θέλει λίγο χρόνο μετά τη βιοχημική ο οργανισμός να επαναφέρει τις ορμόνες. Περνάει το ίδιο φίλη μου, ο γιατρός της έδωσε συγκεκριμένο διάστημα και αν δεν της έρθει θα της δώσει φάρμακο. 

Εγώ πιστεύω ότι αφού έμεινες και δεν έχετε και κάποιο πρόβλημα, να βρεις άλλο γιατρό, να χαλαρώσεις και να απολαύσεις τον άντρα σου. Και θα ερθει. Τα χρονικά περιθώρια αν και εφόσον θελεις εσύ θα τα θέσεις και θα τα αποφασίσεις. Οι γιατροί είναι για να λένε τη γνώμη τους και όχι για να παίρνουν τις αποφάσεις τις δικές μας. Απόφαση για λογαριασμό μας ένας γιατρός παίρνει μόνο όταν κινδυνεύει η ζωή μας. 

Νέα και υγιής γυναίκα είσαι. Μην ακούς κανέναν. Και μην αφήσεις κανένα να σε πείσει ότι δεν μπορείς να κάνεις οτιδήποτε -ειδικα εφόσον δεν υπάρχει καμία αντικειμενική δυσκολία. Μέχρι να σου πει αυτή την παπάρια της είχες σκεφτεί εσύ ότι δεν μπορείς; Όχι. Έτσι να συνεχίσεις. Τους σέβομαι πολύ τους γιατρούς, αλλά μερικοί την έχουν δει και θεοί. Θα σου ξαναπώ στην τελική ότι μου έχει πει ο δικός μου: ποτέ στην ιατρική δεν μπορούμε να αποκλείσουμε τίποτα! Όλα είναι πιθανά.  Συγνώμη κιόλας για το ύφος μου, αλλά ήσουν μια χαρά (παρά την ατυχία του Αυγούστου) και τώρα σε έχει αγχωσει εκείνη. Απαράδεκτο. Βάλε ένα μεγάλο Χ και προχωρά όπως εσύ θέλεις. 

Και επειδή μπορώ να γράψω τρία σεντόνια ακόμα, σταματάω με αυτο: Κανενας, οποίος και αν είναι, δεν έχει το δικαίωμα να μας πει τι μπορούμε να κάνουμε και τι όχι ή τι θα κάνουμε και τι δεν θα κάνουμε με τη ζωή μας και το σώμα μας. 

Εγώ έκανα υπέρηχο την τρίτη και είχε ήδη γίνει. Ένα τεστ που έμοιαζε θετικό είδα το Σάββατο. Οπότε υποθέτω πως έγινε ή την Κυριακή ή τη Δευτέρα ή Τρίτη πριν το απόγευμα που το είδαμε. Θα δείξει λοιπόν..Αρχίζουν οι 2 βδομάδες αναμονής.

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστη σε βρισκω @alina80 δεν μπορρι ρε @MelinaFo να τα λεει ετσι αυτα..

Αφου ειστε και οι δυο καλα και ειχες μείνει γιατι να μην μπορεις φυσιολογικα βλακειες!

@anemoni1989 αμα το παρεις το τεστακι νομίζω θα σε πισουμεετα πιο ευκολα να το κανεις χεχεχε!!!:-D

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MelinaFo είπε:

Ευχομαι συντομα να εχεις υπεροχα νεα! :)

Και μεις καναμε τα παντα ρε συ και δεν βρεθηκε τπτ εξαλλου ειχαμε και προσφατα εγκυμοσυνη. Δηλαδη για να καταλαβω η γιατρο σου ισχυριζεται οτι για να πας για εξωσωματικη πρεπει να εχεις καποιο ζητημα? 

Ναι μόνο όταν δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα .... Κι ειδικά σε μας δεν υπάρχει λύση ... Πώς να διορθωσεις το dna .... δεν γινεται


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Μαλλον ειναι στεγνος ο κολπος αου και για αυτο ζοριστηκες... Αν εχεις χρησιμοποιησει ποτε ταμπον θα καταλάβεις τι εννοω... Παρτην ομως ενα τηλεφωνακι να το ξερει μηπως και σου δωσει τιποτα αλλο!!!! 

Καλημερα κιολας!!!!!! Μετραω επισημα 1 μερα καθυστερησης και εχω πειστεί πως μαλλον δεν θα ερθει μιας και δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ της!!!!! Τι κανετε κοριτσια??? 

 

Αα ειναι αρνητικο θα απογοητευτεις πιο πολυ γιατι πιστευεις οτι εισαι πολυ εντονα. Η γνωμη μου ειναι να το εκανες να ξερεις αν εισαι η οχι. Τοσες το καναμε πριν την καθυστερηση. Δεν καταλαβαινω γιατι δεν κανεις τεστ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@ElectraG

πρίν από 11 λεπτά , ElektraGr είπε:

Ναι μόνο όταν δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα .... Κι ειδικά σε μας δεν υπάρχει λύση ... Πώς να διορθωσεις το dna .... δεν γινεται

Καλησπέρα!Σου εστειλα πμ


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν @anemoni1989 κανε ένα τεστ βρε!!! Δε νομίζω πως υπάρχει λόγος να περιμένεις άλλο.  Έτσι κι αλλιώς σε τρώει μέσα σου αυτό. Δεν θες να μάθεις την αλήθεια τουλάχιστον;;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 αγαπη μου καντο για να σου φυγει και απο το μυαλο, να ξερεις και τι γινεται  δεν υπαρχει λογος να περιμενεις...εχεις ηδη καθυστερηση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχχαχα λοιπον κορίτσια, μετα από ωριμη σκεψη και μπολικο σερφαρισμα στο φιλο μας το google, αποφασισα να αγορασω το clearblue plus (αυτό που λεει ότι δείχνει και 4 μερες πριν την καθυστερηση).... Δε νομίζω να το κάνω σήμερα, μιας και γενικά πίνω πολύ νερό, οποτε δε θα θελα να μπει η αμφιβολία της πιθανότητας να είναι λάθος αν βγει αρνητικο κλπ κλπ κλπ... Οπότε λογικά, εκτός και αν έρθει περιοδος στο ενδιάμεσο ή αλλάξω γνώμη, θα το κάνω αύριο!!!! και θα σας ενημερώσω φυσικά!!!!

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

αχαχαχαχχαχα λοιπον κορίτσια, μετα από ωριμη σκεψη και μπολικο σερφαρισμα στο φιλο μας το google, αποφασισα να αγορασω το clearblue plus (αυτό που λεει ότι δείχνει και 4 μερες πριν την καθυστερηση).... Δε νομίζω να το κάνω σήμερα, μιας και γενικά πίνω πολύ νερό, οποτε δε θα θελα να μπει η αμφιβολία της πιθανότητας να είναι λάθος αν βγει αρνητικο κλπ κλπ κλπ... Οπότε λογικά, εκτός και αν έρθει περιοδος στο ενδιάμεσο ή αλλάξω γνώμη, θα το κάνω αύριο!!!! και θα σας ενημερώσω φυσικά!!!!

Πραγματικα μας εχεις σκάσει!!!!  Καντο να τελειώνεις.... Εγω ειχα παρει το απλο το clear blue και αν και ειχα πιει και καφε και νερο το εκανα δηλαδη το μεσημερι γυρω στις 12 μου εδειξε θετικο το σταυρο που εχω στο προφιλ... 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

αχαχαχαχχαχα λοιπον κορίτσια, μετα από ωριμη σκεψη και μπολικο σερφαρισμα στο φιλο μας το google, αποφασισα να αγορασω το clearblue plus (αυτό που λεει ότι δείχνει και 4 μερες πριν την καθυστερηση).... Δε νομίζω να το κάνω σήμερα, μιας και γενικά πίνω πολύ νερό, οποτε δε θα θελα να μπει η αμφιβολία της πιθανότητας να είναι λάθος αν βγει αρνητικο κλπ κλπ κλπ... Οπότε λογικά, εκτός και αν έρθει περιοδος στο ενδιάμεσο ή αλλάξω γνώμη, θα το κάνω αύριο!!!! και θα σας ενημερώσω φυσικά!!!!

τι να σου πω ρε κοριτσι μου πραγματικα σηκωνω τα χερια ψηλα και μαζι με εμενα και η επιστημη :P 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το predictor early είχα κάνει βράδυ μετά από έξοδο κι ενώ είχα πιει και μπυρίτσα, 1.5 μεγάλο  ποτήρι  (διουρητικη) αυτό μου βγήκε θετικότατο και μετα απο 2 ώρες έκανα και ένα clear  και επίσης βγήκε θετικό  (απλά πααρα πολύ αχνο) όπου μετά από κάμποση ώρα η γραμμή της ορμόνης εξαφανίστηκε. Να θυμίσω ότι μια μέρα μετά έκανα χοριακη και είχα μόλις 36 μονάδες.  Οπότε προσωπικά θεωρώ πολύ ευαίσθητα τα predictor early. Αλλά το early  όχι το express κτλ.  Ίσως το early  να το βουτανε λίγο περισσότερο στο αντιδραστηριο στα εργαστήριά τους. Λέω.εγω τώρα.. . Δεν είμαι και ειδικός. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Εγώ περιμένω πρωτομηνια με βάση τον 29ρη κυκλο μου!! Κοντά σε @andrianni @Vila..Να ρωτήσω και κάτι. Ειναι σιγουρο οτι περίοδος έρχεται ακριβώς μετα από 14-16 μερες μετά την ωορρηξία?Δηλαδή αν εκανα ωορ τη Δευτερα μετα απο 2 βδομάδες σκεφτομαι καθυστέρηση?Αν φυσικά δεν έρθει νωρίτερα

12-16 μερες μετα την ωορρηξια ερχεται η περιοδος..


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...