Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χαχαχαχα ε τι να πω ένταξη νομιζω πως ειμαστε έτοιμες για ολα!!

Ε η κοιλια σου δεν.μας πειράζει που ειναι πρισμενη αμα δεν πονας!

Γενικα πειν σου ερθει πονας? Το καταλαβαίνεις!? Το στηθος σου πως ειναι?

Γενικα υποφερω πριν αδιαθετησω... Και κοιλια και μεση και πρηξιμο πααααρα πολυ... Σημερα πρηστηκα ξαφνικα ενω πριν ημουνα καλα οπως και σας ειπα,  ποναω (αλλα οχι οπως σ περιοδο,  νιωθω τραβηγματα εντονα πολυ στις 2 ωοθηκες περιπου)... Το στηθος μου ειναι ακομη τουμπανο και οι φλεβες νομιζω καλα κρατουν... Αιμα παντως ακομη δεν έχει φανει

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημερα κοριτσια να εχουμε μια ομορφη παρασκευη!

@anemoni1989 αναστατωσε μας χαψαψα

@orianna με το καλο κοριτσι! Μια τελειομηνη κ ηρεμη εγκυμοσυνη!          Πηγα χθες στην γιατρο γινοταν ενας πανικος απο κοσμο. Τεσπα δεν καταλαβα κ πολλα μου ειπε οτι κανω κυκλο κανονικα  οτι προγεστερονη προλακτινη ειναι πολυ καλα  αλλα η καθυστερηση συνεχιζεται. Μου εδωσε να ξανακανω προγεστερονη υποθετω για να δουμε αν αυξανεται ή μειωνεται για να καταλαβει σε τι φαση του κυκλου ειμαι. Και στο τελος μ εγραψε ξανα .... Χοριακη!!!!! Οταν την ρωτησα μ ειπε οτι μπορει να εγινε πολυ αργα η ωορρηξια. Περιττο να σας πω οτι εχω χασει την μπαλα! Στο τελος μ ειπε σε 4 μηνες αν δεν μεινω εγκυος παμε για εξωσωματικη επι λεξη!                                    

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιές μου!!!!

λοιπόν @anemoni1989 αύριο πιστεύω πως θα μας φτιάξεις τη μέρα!!!

@orianna μου όμορφα τα νέα σου! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

@MelinaFo πως σου δικαιολόγησε αυτό που σου είπε για την εξωσωματική?

@caramel_83 με εσένα τι γίνεται γλυκιά μου?

@ada32? @noni90? Ποια άλλη είναι σε αναμονή αυτές τις μέρες??

Οι υπόλοιπες πως μου είστε?? Εγώ  περιμένω με ανυπομονησία να περάσουν οι μέρες!!

 

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Vila είπε:

Καλημέρα ομορφιές μου!!!!

λοιπόν @anemoni1989 αύριο πιστεύω πως θα μας φτιάξεις τη μέρα!!!

@orianna μου όμορφα τα νέα σου! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

@MelinaFo πως σου δικαιολόγησε αυτό που σου είπε για την εξωσωματική?

Οι υπόλοιπες πως μου είστε?? Εγώ  περιμένω με ανυπομονησία να περάσουν οι μέρες!!

 

Καλημερα! 

Η ηλικια ειναι το μονο ζητημα που εχουμε! Ειμαι ηδη 39 και 5 μηνες! Ειμαι αρνητικη στην εξωσωματικη. Πιο πολυ με μπερδεψε με τα αλλα. Δηλαδη με τον υπερηχο κ την προγεστερονη δεν μπορεσαμε να βρουμε σε πια φαση του κυκλου ειμαι! Τελευταια περιοδος 9/9.

Εσυ εχεις ακομα για τεστακι ε?? Το επομενο σκ! Θυμαμαι καλα?


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλημερα! 

Η ηλικια ειναι το μονο ζητημα που εχουμε! Ειμαι ηδη 39 και 5 μηνες! Ειμαι αρνητικη στην εξωσωματικη. Πιο πολυ με μπερδεψε με τα αλλα. Δηλαδη με τον υπερηχο κ την προγεστερονη δεν μπορεσαμε να βρουμε σε πια φαση του κυκλου ειμαι! Τελευταια περιοδος 9/9.

Εσυ εχεις ακομα για τεστακι ε?? Το επομενο σκ! Θυμαμαι καλα?

αυτο το 5 μηνες πολυ μαρεσε!!! μια χαρα εισαι! αλλα αυτο που με την εξωσωματικη το πετανε σαν καραμελα ειναι απιστευτο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Ani ani είπε:

αυτο το 5 μηνες πολυ μαρεσε!!! μια χαρα εισαι! αλλα αυτο που με την εξωσωματικη το πετανε σαν καραμελα ειναι απιστευτο

Κ η πλακα ειναι οτι δεν μ το προτεινε σαν επιλογη! Ειπε μετα τους 4 μηνες ΠΑΜΕ για εξωσωματικη. Οταν τελειωσω με αυτες τις ορμονικες κ την διαταραχη του κυκλου δεν θα την ξσναδω οχι τοσο για την εξωσωματικη αλλα γτ νομιζω οτι με αγχωνει περισσοτερο απο οτι με βοηθαει!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παρεουλα, τι κανετε?

εγω περιμενω την ατιμη, χθες ποναγα και ενιωθα υγρασια παω στην τουαλετα μονο υγρα, σημερα παλι υγρα χωρις πονους......που ειναι το αιμα οεο??? εχω αρχισει και απογοητευομαι αν δεν ερθει και σημερα, τι κυκλο θα κανω??? σημερα ειμαι 33η μερα :?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

καλημερα παρεουλα, τι κανετε?

εγω περιμενω την ατιμη, χθες ποναγα και ενιωθα υγρασια παω στην τουαλετα μονο υγρα, σημερα παλι υγρα χωρις πονους......που ειναι το αιμα οεο??? εχω αρχισει και απογοητευομαι αν δεν ερθει και σημερα, τι κυκλο θα κανω??? σημερα ειμαι 33η μερα :?

Καλημερα!!!!

Συνηθως τι κυκλο κανεις??? Δεν εχουμε ελπιδες για τπτ αλλο?


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , MelinaFo είπε:

Κ η πλακα ειναι οτι δεν μ το προτεινε σαν επιλογη! Ειπε μετα τους 4 μηνες ΠΑΜΕ για εξωσωματικη. Οταν τελειωσω με αυτες τις ορμονικες κ την διαταραχη του κυκλου δεν θα την ξσναδω οχι τοσο για την εξωσωματικη αλλα γτ νομιζω οτι με αγχωνει περισσοτερο απο οτι με βοηθαει!

Ναι να την αλλάξεις αν δεν νιώθεις άνετα!!!Πολλές φορές όταν βάζουν όρια ακριβώς είναι κάπως.Είναι σχετικά τα χρονικά περιθωρια!!Εμένα μου είχε πει ο γιατρός να προσπαθήσω για 1 χρόνο.Δεν είχα μείνει και τελικά μου είπε προχωράς σίγουρα για άλλους 6 μήνες.Και έμεινα έγκυος στους 2.Η ψυχολογία πρέπει να είναι στα πάνω της.Ξέρω κοπέλα 40 ετών χωρίς παιδάκι είχε κλείσει για εξωσωματική,είχε τα φάρμακα στο ψυγείο και τελικά ήταν έγκυος και δεν προχώρησε σε εξωσωματική.

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ!!Φτάνει το σουκου!!!

@anemoni1989Koρίτσι μου εγώ λέω αύριο να το κάνεις το τεστάκι!!Πραγματικά δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τα συμπτώματα.Εγώ είχα πάει για χοριακή με 2 μέρες καθυστέρηση γιατί επέμενε ο άντρας μου ότι είμαι έγκυος.Μου είχε πει ααα εσύ δεν έχεις νεύρα όπως πάντα!!Φαντάσου όσο περίμενα τα αποτελέσματα επινα καφεδάκι με την μαμά μου και τσιγαράκι!!Είχα πονάκια περιόδου και στήθος ντούμπανο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, orianna είπε:

Κορίτσια ενδομητριο είναι. Είδαμε σακο 7 χίλ είναι κ λεκιθικο σακο. Παχύ ενδομητριο κ πολύ καλή θέση εμφύτευσης...

κοριτσι μου συγχαρητηριααα, καλη εγκυμοσυνη να εχεις :) 

πρίν από 54 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλημερα κοριτσια να εχουμε μια ομορφη παρασκευη!

@anemoni1989 αναστατωσε μας χαψαψα

@orianna με το καλο κοριτσι! Μια τελειομηνη κ ηρεμη εγκυμοσυνη!          Πηγα χθες στην γιατρο γινοταν ενας πανικος απο κοσμο. Τεσπα δεν καταλαβα κ πολλα μου ειπε οτι κανω κυκλο κανονικα  οτι προγεστερονη προλακτινη ειναι πολυ καλα  αλλα η καθυστερηση συνεχιζεται. Μου εδωσε να ξανακανω προγεστερονη υποθετω για να δουμε αν αυξανεται ή μειωνεται για να καταλαβει σε τι φαση του κυκλου ειμαι. Και στο τελος μ εγραψε ξανα .... Χοριακη!!!!! Οταν την ρωτησα μ ειπε οτι μπορει να εγινε πολυ αργα η ωορρηξια. Περιττο να σας πω οτι εχω χασει την μπαλα! Στο τελος μ ειπε σε 4 μηνες αν δεν μεινω εγκυος παμε για εξωσωματικη επι λεξη!                                    

ρε κοριτσι μου συγνωμη που ρωταω αλλα ειμαστε πολλες και καπου χανω την μπαλα, ποσο καιρο προσπαθειτε και ποσο χρονων ειστε?

@anemoni1989 απο την στιγμη που εισαι 1 μερα καθυστερηση κανεις οτι ωρα θες το τεστ δεν ειναι απαραιτητο τα πρωινα ουρα, αντε καλο μου κανε ενα, θα γεννησουμε ολες πια :P 

πρίν από 42 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλημερα! 

Η ηλικια ειναι το μονο ζητημα που εχουμε! Ειμαι ηδη 39 και 5 μηνες! Ειμαι αρνητικη στην εξωσωματικη. Πιο πολυ με μπερδεψε με τα αλλα. Δηλαδη με τον υπερηχο κ την προγεστερονη δεν μπορεσαμε να βρουμε σε πια φαση του κυκλου ειμαι! Τελευταια περιοδος 9/9.

Εσυ εχεις ακομα για τεστακι ε?? Το επομενο σκ! Θυμαμαι καλα?

τωρα ειδα την ηλικια, ποσο καιρο προσπαθειτε? εχει βρει για ποιο λογο δεν μπορεις δηλαδη να μεινεις φυσιολογικα εγκυος και σου λεει για εξωσωσματικη??

πρίν από 32 λεπτά , MelinaFo είπε:

Κ η πλακα ειναι οτι δεν μ το προτεινε σαν επιλογη! Ειπε μετα τους 4 μηνες ΠΑΜΕ για εξωσωματικη. Οταν τελειωσω με αυτες τις ορμονικες κ την διαταραχη του κυκλου δεν θα την ξσναδω οχι τοσο για την εξωσωματικη αλλα γτ νομιζω οτι με αγχωνει περισσοτερο απο οτι με βοηθαει!

το καλυτερο θα κανεις να βρεις αλλον γιατρο....δεν ειναι αντιμετωπιση αυτη.

 

 

οι υπολοιπες της αναμονης τι γινεται??εχουμε καμια εξελιξη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , caramel_83 είπε:

απο την στιγμη που εισαι 1 μερα καθυστερηση κανεις οτι ωρα θες το τεστ δεν ειναι απαραιτητο τα πρωινα ουρα, αντε καλο μου κανε ενα, θα γεννησουμε ολες πια

Θα μας γκαστρώσει η ανεμώνη χαχαχαχ!!Εχεις έντονα πονάκια περιόδου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@marillia χθες και προχθες ειχα, σημερα μεχρι στιγμης τιποτα, υπολογιζω ωορηξια 5-6/10 οποτε να δω και σημερα, γαμωτο ελπιζω να μην εφτιαξε η ροη και χαλασε ο κυκλος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , MelinaFo είπε:

Κ η πλακα ειναι οτι δεν μ το προτεινε σαν επιλογη! Ειπε μετα τους 4 μηνες ΠΑΜΕ για εξωσωματικη. Οταν τελειωσω με αυτες τις ορμονικες κ την διαταραχη του κυκλου δεν θα την ξσναδω οχι τοσο για την εξωσωματικη αλλα γτ νομιζω οτι με αγχωνει περισσοτερο απο οτι με βοηθαει!

Καλημέρα !! Θα σου μιλήσω με βάση την δική μας ιστορία .. Ο σύζυγος έχει σοβαρό θέμα που δεν έχουμε ελπίδες για φυσιολογικά ... Παρόλα αυτά εμείς κρατούσαμε ένα καλάθι .. Βέβαια πάμε για εξωσωματική ... Θέλω όμως να σου πω ασχέτως ηλικίας να ξεψαχνιστείτε και μετά να σας πουν για εξωσωματική .... Μην την ακούς .. Η ηλικία δεν παίζει ρόλο ... Εφόσον όλα είναι καλά και στους δύο απλά χαλαρώστε και απολαύστε το ... Κλείσε τ αυτιά σου σε όσους ίσως σε αγχώνουν . Με το καλό να περάσει αυτός ο κύκλος και να μας πεις ευχάριστα όποτε έρθουν :)


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , caramel_83 είπε:

κοριτσι μου συγχαρητηριααα, καλη εγκυμοσυνη να εχεις :) 

ρε κοριτσι μου συγνωμη που ρωταω αλλα ειμαστε πολλες και καπου χανω την μπαλα, ποσο καιρο προσπαθειτε και ποσο χρονων ειστε?

@anemoni1989 απο την στιγμη που εισαι 1 μερα καθυστερηση κανεις οτι ωρα θες το τεστ δεν ειναι απαραιτητο τα πρωινα ουρα, αντε καλο μου κανε ενα, θα γεννησουμε ολες πια :P 

τωρα ειδα την ηλικια, ποσο καιρο προσπαθειτε? εχει βρει για ποιο λογο δεν μπορεις δηλαδη να μεινεις φυσιολογικα εγκυος και σου λεει για εξωσωσματικη??

το καλυτερο θα κανεις να βρεις αλλον γιατρο....δεν ειναι αντιμετωπιση αυτη.

Προσπαθουμε περιπου εναμιση χρονο και ειχαμε εγκυμοσυνη τον αυγουστο που δεν προχωρησε. Αυτο που θα κανω ειναι να σταματησω τους γιατρους για λιγο γτ χωρις να εχω κατι καθε βδομαδα ειμαι σε ενα εργαστηριο και στο ιατρειο της. Το τελευταιο 3 μηνο εχω κανει δεκα υπερηχους τι να σας λεω


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , MelinaFo είπε:

Κ η πλακα ειναι οτι δεν μ το προτεινε σαν επιλογη! Ειπε μετα τους 4 μηνες ΠΑΜΕ για εξωσωματικη. Οταν τελειωσω με αυτες τις ορμονικες κ την διαταραχη του κυκλου δεν θα την ξσναδω οχι τοσο για την εξωσωματικη αλλα γτ νομιζω οτι με αγχωνει περισσοτερο απο οτι με βοηθαει!

και πολυ καλα θα κανεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...