Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Είναι στην παρακολούθηση λόγω της ινσουλίνης που έκανα κι εγώ δεν έπρεπε να έρθω σε επαφή μαζί του γιατί είχα καθετήρα... 

Κορίτσιανα μας ζήσουν σε όλες τα μωράκια, να ναι γερά και καλότυχα!

@november rain κουράγιο, είναι θέμα χρόνου να βρεις τους ρυθμούς..παίζει να πάρεις βοήθεια στο σπίτι από γυναίκα, έστω στην αρχή?

Καλημέρα ξενυχτισμενες μανούλες...

Βασικά αν επουλωθούν οι πληγές στο στήθος και θηλάζω απευθείας χωρίς να πρέπει να βγάζω γάλα, που μου τρώει πολύ χρόνο, θα είναι καλύτερα τα πράγματα.ευχομαι σε καμιά βδομάδα να την βάλω στο στήθος και να συνεχίσουμε έτσι.μεχρι τότε η αγελάδα βγάζει το γαλατάκι της με θηλαστρο...

Ο σύζυγος έχει πάρει άδεια 3βδομαδες αλλά έχει αναλάβει τα πήγαινε έλα των άλλων παιδιών, βασικά πιστεύω θα βρούμε ισορροπίες αλλά τώρα τα βλέπω όλα βουνό γιατί έχω βγάλει έρπη, πονάει η τομή, στην ουρήθρα πρέπει να με έχουν τραυματίσει με τον καθετήρα και τσουζει κατά την ούρηση... ερείπιο σωστό


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

November να σου ζήσει! Ολες τις ευχες μας απο το καφε Αυγουστου 15! Καλα κουραγια....θα σε ρωταω τον ιουνιο πατεντες για να τα βγαλω περα κι εγω με 4

Να ζησουν ολα τα μωρακια και στις υπολοιπες!


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι πολυ στενοχωρημενη!! Η κορη μου ανεβασε πυρετο!! Τωρα την πηρε η πεθερα μου στο σπιτι της να μεινει 3-4 μερες μεχρι να γινει καλα μην κολλησει το μπεμπη! Αλλα ειχε πυρετο κι εγω θηλαζα το μωρο και μου απλωνε τα χερακια να την παρω αγκαλια κι εγω της ελεγα οχι!!! Καηκε η ψυχη μου, κλαιω ολη μερα που μου πηραν το παιδακι μου! Το ξερω οτι σε ενα μεγαλο βαθμο μιλανε οι ορμονες ομως δεν μπορω να το ελεγξω!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , CME2205 είπε:

Κοριτσια ειμαι πολυ στενοχωρημενη!! Η κορη μου ανεβασε πυρετο!! Τωρα την πηρε η πεθερα μου στο σπιτι της να μεινει 3-4 μερες μεχρι να γινει καλα μην κολλησει το μπεμπη! Αλλα ειχε πυρετο κι εγω θηλαζα το μωρο και μου απλωνε τα χερακια να την παρω αγκαλια κι εγω της ελεγα οχι!!! Καηκε η ψυχη μου, κλαιω ολη μερα που μου πηραν το παιδακι μου! Το ξερω οτι σε ενα μεγαλο βαθμο μιλανε οι ορμονες ομως δεν μπορω να το ελεγξω!!!

Πόσο σε καταλαβαίνω... το κάνω εικόνα και κλαίω και γω μαζί σου..πιο ευάλωτες από ποτέ..


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα επιτελους γυρισαμε σπιτι περασαν υπερβολικα γρηγορα αυτες οι μερες! Χθες ηρθε στο δωματιο μια κοπελα κ το βραδυ εμεινε μαζι της η πεθερα...το λυπηθηκα το μωρακι το αφηναν να κλαιει γιατι λεει να μη μαθει αγκαλια. Αφου εκγαιγε με σπαραγμο.πως κρατηθηκα..!! Κατα τα αλλα καλα προς το παρον ελπθζω νακυθει σιγα σιγα κ το θεμε του θηλασμου...

 

Link to comment
Share on other sites

Γεννησαμε κ μεις!!!3160 η μπουμπου αλλα χρειαστηκε λιγο οξυγονο γιατι ειχε τυλιχτει με τον λωρο στον λαιμο κ δυσκολευτηκε στην αρχη αλλα σταθεροποιηθηκε γρηγορα!!

Να μας ζησουν κοριτσια τα μπεμπακια μας!!καλη συνεχεια σε οσες εμειναν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησουν τα μωρακια σας κοριτσακια μου.οπως βλεπω εχουμε κ μεταμεσονυχτιες συζητησεις τωρα.εμεις πηραμε το μπεμπακο μας σπιτι χτες.αααχ ειναι τελειοοοοοος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μας ζήσουν κορίτσια όλα τα μπεμπακια!!

Εμείς με τον μπέμπη τα πάμε πολύ καλά,  είναι πολύ καλοβολος,  καμία σχέση με την κόρη μου! Το λουλουδάκι μου όμως είναι ακόμα με 40 πυρετό στη γιαγιά της! Σήμερα πήγε στο νοσοκομείο να κάνει τεστ γρίπης και να  της πάρουν ουρα για ουρολοιμωξη. Ευτυχώς ήταν αρνητικά όμως τρελάθηκα να κάθομαι σα χαζή στο σπίτι και το παιδάκι μου να είναι στο νοσοκομείο! Αντε βα γίνει καλά να γυρίσει!  Εν τω μεταξύ στον μπέμπη δωσαμε λίγο συμπλήρωμα σήμερα γιατί από τότε που βγήκαμε απο το νοσοκομείο εδώ και 4 ημέρες δεν έχει πάρει γραμμάριο. Αυτός την έχει βρει και κοιμάται του καλού καιρού! !!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. εγώ έχω καλά νέα, επιτέλους πρώτη φορά μετά από μια βδομάδα που έχω γεννήσει χαμογέλασα... χθες έβαλα την μικρή στο στήθος μετά από την θεραπεία που έκανα στις πληγωμενες θηλές, και δεν πόνεσα καθόλου και ευτυχώς το μωρό ανταποκρίθηκε άμεσα.. το είχα τρελάνει το μαναρακι μου με το μπιμπερο... οπότε προχωράμε δυνατά με θηλασμούς...ο έρπης κάτω από την μύτη υποχωρεί,  και γενικότερα νιώθω πιο χαρούμενη τώρα, αφου δεν πονάω... χθες η μικρή μου με άφησε να κοιμηθώ κιόλας... ξύπνησε μια φορά την νύχτα..

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

novemper rain: Οσο εκανες θεραπεια εβγαζες με θηλαστρο;και τωρα δινεις μονο στηθος;εγω εχω προβληματιστει οπως σας ειπα στο νοσοκομειο εδινα κ συμπληρωμα κ συνεχισα κ μετα αλλα θελω να το κοψω κβδεν ξερω πως ακριβως να το κανω .φοβαμαιωοτι δεν εχω ακομα αρκετο γαλα κ μην την αφυδατωσω.ξερει καμια η εζει κανει κατι αντιστοιχο;

Rita: Να σου ζησει η μπουμπου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , rainbow είπε:

novemper rain: Οσο εκανες θεραπεια εβγαζες με θηλαστρο;και τωρα δινεις μονο στηθος;εγω εχω προβληματιστει οπως σας ειπα στο νοσοκομειο εδινα κ συμπληρωμα κ συνεχισα κ μετα αλλα θελω να το κοψω κβδεν ξερω πως ακριβως να το κανω .φοβαμαιωοτι δεν εχω ακομα αρκετο γαλα κ μην την αφυδατωσω.ξερει καμια η εζει κανει κατι αντιστοιχο;

Rita: Να σου ζησει η μπουμπου!

Αν για παραδειγνα δινεις 60μλ συμπληρωμα καθε φορα,μπορεις να μειωνεις 10μλ ανα 3-4μερες.ετσι ωστε να αυξανεται παραλληλα η παραγωγη σου

Η αλλιως αν δινεις πχ 8μπουκαλια,μειωνεις ενα μπουκαλι ανα 3-4μερες,αν κανεις ετσι λογικα θα κοψεις το μππυκαλι που βλεπεις να μην εχετε τοσο αναγκη.κ αν το κοψεις λογικα θα θηλαζει για αρκετη ωρα παραπανω

Γενικα βαζεις το μωρο οποτε ζηταει,για οση ωρα ωρα θελει.οχι πιπιλα.για μωρο ημερων που ελεγχουμε βαρος η ικτερο εμενα μου ελεγαν ταισμα ανα διωρο το πιο αραιο τη μετα,κ ανα τριωρο τη νυχτα.δλδ αν το μωρο θελει καθε μια ωρα,δινεις.αν το μωρο κοιμαται 3ωρες το ξυπνας.οι 2-3ωρες ειναι απο την αρχη του ενος θηλασμου,εως την αρχη του επομενου.ακομη κ αν θηλαζει για 1,5ωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...