Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@Floraki έχω καμία βδομάδα που αρχίζω πάλι και δοκιμάζω φαγητά που είτε με αηδίασαν , είτε με φούσκωναν κ μου έφερναν ξινιλες . Προς το παρών Τπτ δεν με έχει αηδιάσει κ ελάχιστα μου έχουν φέρει ξινιλες. Κοριτσάκι μου εύχομαι σιγά σιγά να φύγουν κ από εσένα οι εμετοί . 

@Οντετ μου κ εσύ ελπίζω σύντομα να μπορέσεις πάλι να σηκωθείς ! 

@dimitroula30 πως πήγε το πεντικιούρ ; εντάξει με τον καλό ; 

Μαρακι μου το παρακαλαω καθε μερα να μ φυγουν...μπραβο που ελαχιστα φαγητα σε ενοχλουν...εγω σημερα πεισμωσα πολυ...ειπα στον εαυτο πρεπει να αρχισω να τρωω σιγα σιγα με κινδυνο να κανω εμετο δε γινεται αλλο...φοβαμαι μην κλεισει το στομαχι μ κ δε θα μπορω να τρωω ουτε κ μετα...εχει αρχισει κ με ποναει κιολας...οποτε πρεπει να με ζορισω...

πρίν από 2 λεπτά , rainbow είπε:

ευτυχως εγω αρχισα να κοιμαμαι επιτελους...αν και αρχισα να εχω νευρα τωρα και μου φτενε ολα..!και εγω προτιμω την συζητηση εδω ..

Εμενα παλι αντιθετα τα νευρα μου εχουν καλμαρει...κατα περιεργο λογο ειμαι πιο ηρεμη τωρα...πριν ειχες προβλημα με τον υπνο?

Link to comment
Share on other sites

γενικα παντα ημουν υπναρου...απο τοτε που εμεινα εγκυος πριν ακομα κανω τη χοριακη δεν μπορουσα να κοιμηθω ,ξυπνουσα αξημερωτα..τωρα εχω 2-3 μερες κοιμαμαι σαν βοδι...

θεμα ημερων ειναι πιστευω να σταματησουν οι εμετοι .ξεκινα σιγα σιγα οπως ειπες χωρις να ζοριστεις ομως,

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , rainbow είπε:

γενικα παντα ημουν υπναρου...απο τοτε που εμεινα εγκυος πριν ακομα κανω τη χοριακη δεν μπορουσα να κοιμηθω ,ξυπνουσα αξημερωτα..τωρα εχω 2-3 μερες κοιμαμαι σαν βοδι...

θεμα ημερων ειναι πιστευω να σταματησουν οι εμετοι .ξεκινα σιγα σιγα οπως ειπες χωρις να ζοριστεις ομως,

Κ γω ειχα ενα διαστημα αϋπνίες τωρα εχω υπνηλιες...δε θελω να σηκωνομαι απο το κρεβάτι...μπραβο που τωρα κοιμασαι ειναι σημαντικος κ ο υπνος για το μωρακι...αυτο ειπα σημερα σιγα σιγα θα ξεκινησω να τρωω κ ας κανω εμετο..οσο μενει αδειο το στομαχι μ τοσο πιο πολυ με ποναει..εχω πεισμωσει αστα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Σημερα δεν σας ενημερωσα για το τι με βρηκε παλι!! Μην ανησυχειτε σημερα ποναει η μεση μου!! Η αληθεια ειναι οτι φοβηθηκα λιγο αλλα χθες κοιμηθηκα μετατο μπανιο με τον ανεμιστηρα. Ευχομαι να ειναι αυτο!! 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Σημερα δεν σας ενημερωσα για το τι με βρηκε παλι!! Μην ανησυχειτε σημερα ποναει η μεση μου!! Η αληθεια ειναι οτι φοβηθηκα λιγο αλλα χθες κοιμηθηκα μετατο μπανιο με τον ανεμιστηρα. Ευχομαι να ειναι αυτο!! 

Τα περιμένουμε κι αυτά έχει να κάνει με τις ορμόνες μας, μην φοβάσαι καλο μου


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες μου....τι κανετε σημερα? Εγω δευτερη μερα που ειμαι καλυτερα απο αυριο παλι ειμαι προετοιμασμενη ψυχολογικα..χθες κοριτσια μ ζυγιστηκα κ εχω χασει τεσσερα κιλα...απογοητευτηκα παρα πολυ αλλα πεισμωσα ακομα περισσοτερο κ ετσι εφαγα ενα σουβλακι μονο πατατα κ ντοματα μεσα τιποτα αλλο...κ δεν το εκανα εμετο ουτε πονουσε το στομαχι μου...θα αρχισω να τρωω δεν παει αλλο...

Δημητρουλα μου εμενα εχει αρχισει κ με ποναει η μεση μ πολυ...αν ειμαι ορθια πανω απο δεκα λεπτα με πεθαινει...εχω κ τον ανεμιστηρα αλλα δε νομιζω να ειναι απο αυτον...λες εσυ να επαθες ψυξη?ευχομαι να σ περασει γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτια!! Εγω στην αρχη ειχα πονος στην μεση αλλα ο πονος εμιαζε οπως οταν εχω περιπδο.ο γιατρος τοτε μου ειπε ειναι αντανακλαστικος πονος.τωρα αν κουραστω λιγο παραπανω με ποναει και εμενα η μεσα αλλα διαφορετικα απο την αρχη σαν ενοχληση πιο πολυ στη λεκανη αισθανομαι.μαλλον φυσιολιγικο ειναι προετοιμαζεται και το σωμα.

Dimitroula30: Μπορει και να ειναι απο τον ανεμηστηρα τριψτην με λιγο οινοπνευμα μπορει να σε ανακουφισει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα!! Που ειστε οι υπολοιπες σημερα?? Καλε τι κρυο ειναι αυτο , εδω ξεκινησε βροχουλα!! Η μεση μου περασε λιγακι αφου μου εκανε ενα μασαζακι ο καλος μου, φορεσα και μια ζωνη για τη μεση και σημερα ειμαι καλα!! Δοξα τω θεω!! 

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/7/2017 at 5:53 ΜΜ, Synnefaki είπε:

Πάλι έδειξα την στενή μου σχέση νε την τεχνολογία :-P:-P:-P

Καλησπέρα κορίτσια. @Katerinakiii με το καλό και στη β' επιπέδου να καμαρώσεις τον πρίγκιπα ξανά!

@Floraki οι όζοι μπορεί να μεγαλώσουν κατά την εγκυμοσύνη (κατά 30%) αλλά μπορεί κι όχι. Οι δικοί μου συγκεκριμένα μίκρυναν. 

@dimitroula30 επιτέλους ρε κορίτσι...να ηρεμήσεις λίγο

@november rain καλά να περάσετε, εφόσων μπορείτε να λείψετε τόοοσες μέρες είστε πολύ τυχεροί!

 

Βρε κορίτσια δεν σας προλαβαίνω, κάντε λίγο κράτει..... από που να ξεκινήσω...

Συννεφάκι φέτος βγήκανε τόσες οι μέρες άδειας καλοκαιρινής για τον σύζυγό γιατί όλο τον χειμώνα δεν είχε πάρει καθόλου.εγω έχω αναρρωτική άδεια, οπότε είπαμε να το εκμεταλλευτούμε φέτος.... κανονικά μέσα στο καλοκαίρι μας δίνουν λιγότερες απτην υπηρεσία... αλλά συνέπεσε η εγκυμοσύνη μέσα στο καλοκαίρι και μου έκατσε καλά.εσεις; θα κάνετε κάτι; θα πάτε κάπου;

Floraki όντως στον 7ο μήνα λίγο δύσκολο να κάνεις ταξίδι και μάλιστα εκτός Ελλάδας.ουτε εγώ θα το επιχειρούσα.οσο για τον εμετό τί να κάνεις ρε κορίτσι, το ήθελες; όποιος παρεξηγείται με το θέαμα τί να πω, άνθρωποι είμαστε, τυχαίνουν και στραβες στιγμές σε όλους... και εμένα πολλά φαγητά με αηδιάζουν δεν τα θέλω, καλά από μυρωδιές με ενοχλούν πολλά, και το μαλακτικό πρωτο πρώτο...πως αντέχετε πάντως μέσα στο σπίτι σας να πρέπει να μυρίζετε τις ξένες μυρωδιές..μαρτυριο.τα νεύρα κρόσσια..

πάντως στην πλειοψηφία τον πρώτο καιρό καμια δεν ευχαριστιεται την εγκυμοσύνη, σχεδόν όλες έχουμε συμπτώματα που μας κουράζουν.θαρθουν και καλύτερες μέρες στο δεύτερο τρίμηνο...

Dimitroula πόσο γέλασα με αυτόν τον κάλο που ανέφερες, συγνώμη κιόλας το ξέρω πονάει πολύ αλλά μου ήρθε στο μυαλό πως όλα τα χει η Μαριορι ο φερετζές της έλειπε... και μένα με πιάνουν τα δόντια μου μέρα παρά μέρα και παρακαλάω να την γλιτώσω γιατί έχω φάει πολύ ταλαιπωρία τελευταία μέ τα δόντια δεν θα το αντέξω πάλι.

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2017 at 2:07 ΜΜ, Synnefaki είπε:

Αυτό που εξυπηρετεί τις ομάδες είναι να δημιουργούν κλειστές/μυστικές ομάδες στο fb και να συμμετέχουμε χωρίς να γίνουμε φίλοι σώνει και ντε. Έτσι είναι εύκολη η αναζήτηση θεμάτων κλπ που εδώ δεν είναι καθόλου. Όσο εύκολο είναι ν' ανοίξετε ένα λογαριασμό εδώ τόσο εύκολο είναι κι εκεί. Κι ας μην είναι ο πραγματικός σας... Αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση ρε κορίτσια είναι πώς βρεθήκατε εδώ μέσα τόοοσες χωρίς fb , σήμερα και η γιαγιά μου έχει :-P

@Οντετ θα συμφωνήσω απόλυτα ως προς την ιδιωτικότητα, κι εγώ εδώ νιώθω κλειδωμένη. 

Πολύ προχω γιαγιά έχεις, εμένα η μαμά μου ακόμα δεν λέει να αλλάξει το πρώτο της κινητό με κουμπιά, αθανατο νοκια ...

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , november rain είπε:

Πολύ προχω γιαγιά έχεις, εμένα η μαμά μου ακόμα δεν λέει να αλλάξει το πρώτο της κινητό με κουμπιά, αθανατο νοκια ...

Μια απο τα ιδια κι εμενα η μαμα μου ουτε μνμ δεν ξερει να διαβαζει!! Μονο να απανταει στο τηλ!! 

πρίν από 32 λεπτά , november rain είπε:

Βρε κορίτσια δεν σας προλαβαίνω, κάντε λίγο κράτει..... από που να ξεκινήσω...

Συννεφάκι φέτος βγήκανε τόσες οι μέρες άδειας καλοκαιρινής για τον σύζυγό γιατί όλο τον χειμώνα δεν είχε πάρει καθόλου.εγω έχω αναρρωτική άδεια, οπότε είπαμε να το εκμεταλλευτούμε φέτος.... κανονικά μέσα στο καλοκαίρι μας δίνουν λιγότερες απτην υπηρεσία... αλλά συνέπεσε η εγκυμοσύνη μέσα στο καλοκαίρι και μου έκατσε καλά.εσεις; θα κάνετε κάτι; θα πάτε κάπου;

Floraki όντως στον 7ο μήνα λίγο δύσκολο να κάνεις ταξίδι και μάλιστα εκτός Ελλάδας.ουτε εγώ θα το επιχειρούσα.οσο για τον εμετό τί να κάνεις ρε κορίτσι, το ήθελες; όποιος παρεξηγείται με το θέαμα τί να πω, άνθρωποι είμαστε, τυχαίνουν και στραβες στιγμές σε όλους... και εμένα πολλά φαγητά με αηδιάζουν δεν τα θέλω, καλά από μυρωδιές με ενοχλούν πολλά, και το μαλακτικό πρωτο πρώτο...πως αντέχετε πάντως μέσα στο σπίτι σας να πρέπει να μυρίζετε τις ξένες μυρωδιές..μαρτυριο.τα νεύρα κρόσσια..

πάντως στην πλειοψηφία τον πρώτο καιρό καμια δεν ευχαριστιεται την εγκυμοσύνη, σχεδόν όλες έχουμε συμπτώματα που μας κουράζουν.θαρθουν και καλύτερες μέρες στο δεύτερο τρίμηνο...

Dimitroula πόσο γέλασα με αυτόν τον κάλο που ανέφερες, συγνώμη κιόλας το ξέρω πονάει πολύ αλλά μου ήρθε στο μυαλό πως όλα τα χει η Μαριορι ο φερετζές της έλειπε... και μένα με πιάνουν τα δόντια μου μέρα παρά μέρα και παρακαλάω να την γλιτώσω γιατί έχω φάει πολύ ταλαιπωρία τελευταία μέ τα δόντια δεν θα το αντέξω πάλι.

Μεγαλη ταλαιπωρια ο καλος σου λεω . ευτυχως ειναι καλυτερα!!

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Floraki είπε:

Κ γω ειχα ενα διαστημα αϋπνίες τωρα εχω υπνηλιες...δε θελω να σηκωνομαι απο το κρεβάτι...μπραβο που τωρα κοιμασαι ειναι σημαντικος κ ο υπνος για το μωρακι...αυτο ειπα σημερα σιγα σιγα θα ξεκινησω να τρωω κ ας κανω εμετο..οσο μενει αδειο το στομαχι μ τοσο πιο πολυ με ποναει..εχω πεισμωσει αστα...

Φάε κοριτσάκι μου, φάε γιατί θα τα φάω όλα εγώ και θα γίνω φακλανα από τον τρίτο μήνα...αισχος...ας μοιραστεί κάποια μαζί μου τα κιλά που βάζω:mad: τα 4 κιλά που έχασες είναι αυτά που σου πήρα εγώ..

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , november rain είπε:

Φάε κοριτσάκι μου, φάε γιατί θα τα φάω όλα εγώ και θα γίνω φακλανα από τον τρίτο μήνα...αισχος...ας μοιραστεί κάποια μαζί μου τα κιλά που βάζω:mad:

Χαχαχαχα ....θα φαω κ για σενα οταν τα καταφερω κ θα μοιραστω τα κιλα μαζι σου νοβεμπερ μου...στην αρχη το ειχα λιγο άγχος μην παρω πολλα κιλα αλλα με αυτα που εχω τραβηξει τοσο καιρο πλεον δε με νοιαζει καθολου παιρνω κ τα δικα σ κοριτσακι μ αλήθεια...το πρωτο που θα φαω θα ειναι μια αστακομακαροναδα...θα την τσακισω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...