Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Floraki είπε:

Εχουμε πολλα χωρια σε βουνα...εννοεις κοντα στη χωρα? Αγγιδια? Γαλαναδο? Γλιναδο? Στελιδα? Κορωνο? Κωμιακη? Και σ εχω πει μονο λιγα φαντασου ποσα εχουμε...αγιος προκοπης μαγικα...παραδεισος...κ με τους εμετους δεν εχω καταφερει να παω να ριξω μια βουτια..ελπιζω να παω συντομα...εχεις χρονια να ερθεις? Θα πω του γιατρου για τη μεση κ για τη ζωνη...η μπορω νσ την παρω απο μονη μου?

Ααααα καταλαβα...ναι αλλα αφου σηκωνεις τη μικρη μηπως ειναι καλυτερα να τη φορας?εστω τωρα που ειναι αρχη...

Δεν ξέρω, η αλήθεια είναι πως το έχω αμελήσει. Να ήταν μόνο το βάρος... Χθες που είχε τα νεύρα της το τι κλωτσιά στην κοιλιά έφαγα δεν φαντάζεστε... ανθεκτικό το νινί μου...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλημέρα...σας ευχαριστώ για τις ευχές! Ελπίζω να σας έχω καλά νέα το βράδυ.

@CME2205 πόσο είναι η κόρη σου; καλό κουράγιο, ελπίζω έτσι όμορφα να κυλήσει η δεύτερη μέχρι τέλους


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , CME2205 είπε:

Δεν ξέρω, η αλήθεια είναι πως το έχω αμελήσει. Να ήταν μόνο το βάρος... Χθες που είχε τα νεύρα της το τι κλωτσιά στην κοιλιά έφαγα δεν φαντάζεστε... ανθεκτικό το νινί μου...

Ωχ καημενη μ...φανταζομαι ποσο ζωηρη θα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Floraki είπε:

Ωχ καημενη μ...φανταζομαι ποσο ζωηρη θα ειναι...

Μόλις άρχισε να περπατάει και δεν στέκεται δευτερόλεπτο! Αλλά είναι και απόλαυση να τη βλέπεις! :-D


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, CME2205 είπε:

Μόλις άρχισε να περπατάει και δεν στέκεται δευτερόλεπτο! Αλλά είναι και απόλαυση να τη βλέπεις! :-D

Μονο πουυ μου περιγραφεις τη σκηνη χαμογελαω μονη μ φαντασου να το ζησω...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Floraki είπε:

Εχουμε πολλα χωρια σε βουνα...εννοεις κοντα στη χωρα? Αγγιδια? Γαλαναδο? Γλιναδο? Στελιδα? Κορωνο? Κωμιακη? Και σ εχω πει μονο λιγα φαντασου ποσα εχουμε...αγιος προκοπης μαγικα...παραδεισος...κ με τους εμετους δεν εχω καταφερει να παω να ριξω μια βουτια..ελπιζω να παω συντομα...εχεις χρονια να ερθεις? Θα πω του γιατρου για τη μεση κ για τη ζωνη...η μπορω νσ την παρω απο μονη μου?

Ααααα καταλαβα...ναι αλλα αφου σηκωνεις τη μικρη μηπως ειναι καλυτερα να τη φορας?εστω τωρα που ειναι αρχη...

οχι δεν ειναι απαυτα τα χωρια που ανεφερες.θα το θυμηθω και θα σου πω.α!νομιζω μου ηρθε..κινιδαρος; μαλλον αυτο ειναι.πωπω να εισαι στο νησι και να μην μπορεις να πας για μπανιο ειναι....tragic.εχω ναρθω πριν τα παιδια μου δηλ.πριν 7χρονια...μου λεει να μου δωσει ακομα και τα κλειδια η κουμπαρα μου να παω οποτε θελω αλλα εμπλεξα με τις γεννες και που χρονος για διακοπες...εσυ μενεις χωρα;

λοιπον την ζωνη την αγοραζεις μονη σου οταν νιωθεις οτι η κοιλια σου εχει βαρυνει και επιβαρυνει τη μεση σου.εγω δηλ.την χρησιμοποιω απτον 5-6μηνα και μετα ολες τις ωρες που ειμαι ορθια,σε δουλειες σε βολτες κλπ στον υπνο την βγαζεις . ο γιατρος μου ειχε πει οτι οσο πιο πολυ την φοραω ατροφει η περιοχη της λεκανης γιατι χαλαρωνουν οι συνδεσμοι της περιοχης οποτε την ωρα του τοκετου δεν θα ειναι το σωμα μου σωστα προετοιμασμενο να ανταπεξελθει στις εξωθησεις κλπ.εγω αυτα τα ακουγα βερεσε ομως γιατι ειχα μεγα θεμα με την μεσουλα μου,δεν μπορουσα να σταθω απτους πονους 2-3 μηνες και δεν με ενοιαζε η ωρα του τοκετου συν οτι ειχα κανει καισαρικες οποτε δεν χρειαζομουν προετοιμασια.βλεποντας και κανοντας θα κανεις.οπως νιωθεις με το σωμα σου θα πραξεις...

2 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Δεν ξέρω, η αλήθεια είναι πως το έχω αμελήσει. Να ήταν μόνο το βάρος... Χθες που είχε τα νεύρα της το τι κλωτσιά στην κοιλιά έφαγα δεν φαντάζεστε... ανθεκτικό το νινί μου...

να προσεχεις την κοιλιτσα σου γιατι εχεις κιαλλο ενα παιδακι τωρα...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επέστρεψα... Όλα πήγαν καλά... Οι μετρήσεις βγήκαν πολύ καλές... Μας είπε αγοράκι... Είμαι πολύ χαρούμενη που όλα πήγαν καλά... Είχα αγωνία γιατί την άλλη φορά εδώ είχε φανεί το πρόβλημα... Ουφ... Περιμένουμε το papp-a την Πέμπτη αλλά μας είπε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας... Παλμοί βέβαια πάλι ψηλά αλλά δεν ανησυχούμε :-D

Κ ΠΗΤ 31/1 κλείδωσε :cool:

  • Μου αρέσει 4

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ekrs είπε:

Κορίτσια επέστρεψα... Όλα πήγαν καλά... Οι μετρήσεις βγήκαν πολύ καλές... Μας είπε αγοράκι... Είμαι πολύ χαρούμενη που όλα πήγαν καλά... Είχα αγωνία γιατί την άλλη φορά εδώ είχε φανεί το πρόβλημα... Ουφ... Περιμένουμε το papp-a την Πέμπτη αλλά μας είπε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας... Παλμοί βέβαια πάλι ψηλά αλλά δεν ανησυχούμε :-D

Κ ΠΗΤ 31/1 κλείδωσε :cool:

Συγχαρητήρια! Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ekrs είπε:

Κορίτσια επέστρεψα... Όλα πήγαν καλά... Οι μετρήσεις βγήκαν πολύ καλές... Μας είπε αγοράκι... Είμαι πολύ χαρούμενη που όλα πήγαν καλά... Είχα αγωνία γιατί την άλλη φορά εδώ είχε φανεί το πρόβλημα... Ουφ... Περιμένουμε το papp-a την Πέμπτη αλλά μας είπε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας... Παλμοί βέβαια πάλι ψηλά αλλά δεν ανησυχούμε :-D

Κ ΠΗΤ 31/1 κλείδωσε :cool:

μπραβο μπραβο κουκλα μου ο Θεος ειναι μεγαλος..

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, november rain είπε:

οχι δεν ειναι απαυτα τα χωρια που ανεφερες.θα το θυμηθω και θα σου πω.α!νομιζω μου ηρθε..κινιδαρος; μαλλον αυτο ειναι.πωπω να εισαι στο νησι και να μην μπορεις να πας για μπανιο ειναι....tragic.εχω ναρθω πριν τα παιδια μου δηλ.πριν 7χρονια...μου λεει να μου δωσει ακομα και τα κλειδια η κουμπαρα μου να παω οποτε θελω αλλα εμπλεξα με τις γεννες και που χρονος για διακοπες...εσυ μενεις χωρα;

λοιπον την ζωνη την αγοραζεις μονη σου οταν νιωθεις οτι η κοιλια σου εχει βαρυνει και επιβαρυνει τη μεση σου.εγω δηλ.την χρησιμοποιω απτον 5-6μηνα και μετα ολες τις ωρες που ειμαι ορθια,σε δουλειες σε βολτες κλπ στον υπνο την βγαζεις . ο γιατρος μου ειχε πει οτι οσο πιο πολυ την φοραω ατροφει η περιοχη της λεκανης γιατι χαλαρωνουν οι συνδεσμοι της περιοχης οποτε την ωρα του τοκετου δεν θα ειναι το σωμα μου σωστα προετοιμασμενο να ανταπεξελθει στις εξωθησεις κλπ.εγω αυτα τα ακουγα βερεσε ομως γιατι ειχα μεγα θεμα με την μεσουλα μου,δεν μπορουσα να σταθω απτους πονους 2-3 μηνες και δεν με ενοιαζε η ωρα του τοκετου συν οτι ειχα κανει καισαρικες οποτε δεν χρειαζομουν προετοιμασια.βλεποντας και κανοντας θα κανεις.οπως νιωθεις με το σωμα σου θα πραξεις...

να προσεχεις την κοιλιτσα σου γιατι εχεις κιαλλο ενα παιδακι τωρα...

Κινιδαρος ναι...σου δινει το κλειδι κ δεν ερχεσαι?η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο μακρια...κ με τεσσερα παιδια θα ειναι ακομα πιο ζορι...ναι μενω χωρα..ειναι δυσκολα να μενεις χειμωνα σε χωριο...αν ποτε σε βγαλουν οι διακοπες προς τα εδω ευχαριστως να σε ξεναγουσα η κ παρεουλα αν θελησεις φυσικα...

@november rain μηπως ατροφησουν οι μυς μου κ δεν καταφερω να γεννησω φυσιολογικα? με προβληματισες τωρα...επειδη ειναι το πρωτο οχι για αλλο λογο...βεβαια αν χειροτερεψει η μεση μου νομιζω θα πρεπει να βαλω ζωνη...

Link to comment
Share on other sites

@ekrs συγχαρητήρια κορίτσι μου ! Με το καλό να υποδεχτείτε το αγόρι σας !!!! 

@Synnefaki καλή επιτυχία στην αυχενική σου ! Περιμένουμε κ από εσένα τα νέα σου ! 

Κοριτσια μόλις γυρίσαμε από την Κέρκυρα . Πήγαμε για τρεις μέρες . Ήταν πολύ ωραία ! 

@Anna z τι καλά που την είδατε την μικρούλα πάλι ! Και σε κανα μήνα η β επιπέδου ; πολύ ωραία ! 

@Floraki να την φας την αστακομακαρονάδα ! Και να αρχίσεις να τα τρως όλα ! 

@november rain εσείς που θα πάτε διακοπές ; συγγνώμη αν το έγραψες αλλά διάβασα μόνο ότι πήρατε άδεια . 

  • Μου αρέσει 4

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Floraki είπε:

Κινιδαρος ναι...σου δινει το κλειδι κ δεν ερχεσαι?η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο μακρια...κ με τεσσερα παιδια θα ειναι ακομα πιο ζορι...ναι μενω χωρα..ειναι δυσκολα να μενεις χειμωνα σε χωριο...αν ποτε σε βγαλουν οι διακοπες προς τα εδω ευχαριστως να σε ξεναγουσα η κ παρεουλα αν θελησεις φυσικα...

@november rain μηπως ατροφησουν οι μυς μου κ δεν καταφερω να γεννησω φυσιολογικα? με προβληματισες τωρα...επειδη ειναι το πρωτο οχι για αλλο λογο...βεβαια αν χειροτερεψει η μεση μου νομιζω θα πρεπει να βαλω ζωνη...

οχι ρε αγαπη σιγα μην ατροφησουν...ετσι ευκολα γινεται νομιζεις;απλα μερικοι γιατροι δεν θελουν να επαναπαυεσε με τις ζωνες και να χαλαρωνει η περιοχη της λεκανης.αλλα δεν γινεται και τοσο ευκολα αυτο νομιζω..

Mariachi εμεις Χαλκιδα λεμε, εχουμε εξοχικο εκει θα ειναι και η μαμα μου και η αδερφη μου με τα ανηψια μου.δεν ειμαστε για κατι αλλο λογω αφραγκιων...Κερκυρα τελεια ειναι τυχερουλα μπραβο που ξεμυτισες...πως και το αποφασισατε για εκει;

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Δροσούλα και σήμερα :) 

@rainbow κι εγώ πολλά νεύρα τελευταία..βασικά δεν έχω νεύρα χωρίς λόγο, απλά φουντώνω εύκολα και δεν συγκρατούμαι...

 

On 16/7/2017 at 8:20 ΠΜ, Floraki είπε:

Καλημερα εγκυουλες μου....τι κανετε σημερα? Εγω δευτερη μερα που ειμαι καλυτερα απο αυριο παλι ειμαι προετοιμασμενη ψυχολογικα..χθες κοριτσια μ ζυγιστηκα κ εχω χασει τεσσερα κιλα...απογοητευτηκα παρα πολυ αλλα πεισμωσα ακομα περισσοτερο κ ετσι εφαγα ενα σουβλακι μονο πατατα κ ντοματα μεσα τιποτα αλλο...κ δεν το εκανα εμετο ουτε πονουσε το στομαχι μου...θα αρχισω να τρωω δεν παει αλλο...

Φλωράκι αυτά είναι, χτίζεις κορμί εσύ!! χαχαχα να σου δώσω εγώ 4 από τα 5 που έχω βάλει?  Μπράβο για το σουβλάκι! Εύχομαι από τώρα να αρχίσεις να ευχαριστιέσαι το φαγητό!

 

On 16/7/2017 at 5:54 ΜΜ, november rain είπε:

Φάε κοριτσάκι μου, φάε γιατί θα τα φάω όλα εγώ και θα γίνω φακλανα από τον τρίτο μήνα...αισχος...ας μοιραστεί κάποια μαζί μου τα κιλά που βάζω:mad: τα 4 κιλά που έχασες είναι αυτά που σου πήρα εγώ..

Ομοιοπαθούσα ε? χιχιχι Πόσα κιλά έβαλες στις προηγούμενες εγκυμοσύνες σου νοβέμπερ μου? έτσι για να έχω μια γενική εικόνα τι με περιμένει πιθανώς...

 

16 ώρες πρίν, ekrs είπε:

Κορίτσια επέστρεψα... Όλα πήγαν καλά... Οι μετρήσεις βγήκαν πολύ καλές... Μας είπε αγοράκι... Είμαι πολύ χαρούμενη που όλα πήγαν καλά... Είχα αγωνία γιατί την άλλη φορά εδώ είχε φανεί το πρόβλημα... Ουφ... Περιμένουμε το papp-a την Πέμπτη αλλά μας είπε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας... Παλμοί βέβαια πάλι ψηλά αλλά δεν ανησυχούμε :-D

Κ ΠΗΤ 31/1 κλείδωσε :cool:

Συγχαρητήρια!!! Μπράβο που είναι όλα καλά! Να χαίρεσαι τον μικρό σου πρίγκηπα!

 

@Mariachi μπράβο για τις διακοπούλες, πολύ όμορφη η Κέρκυρα!

 

Κορίτσια να ρωτήσω, κρεμούλα στην κοιλίτσα έχετε ξεκινήσει να βάζετε? Κι αν ναι, τι κρέμα?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Αχ απόψε δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά.. Με ενοχλούσε η αριστερή μεριά της κοιλιάς μου κι επειδή ως τώρα κοιμόμουν μπρούμυτα δεν μπορούσα να βολευτώ. Σηκώθηκα πέντε έξι φορές και παρακαλούσα να ξημερώσει. Μάλλον μεγαλώνει η ζουζουνίτσα μου και θέλει να βολευτεί εκείνη πρώτη!!

@Synnefaki πως πήγε χθες ? Περιμένουμε να μας γράψεις!!

@Οντετνα σε ρωτήσω κάτι? Για ποιο λόγο έχεις κάνει την ομάδα κλειστή στο facebook? :shock:


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...