Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Δροσούλα και σήμερα :) 

@rainbow 

κιλάέβαλες στις προηγούμενες εγκυμοσύνες σου νοβέμπερ μου? έτσι για να έχω μια γενική εικόνα τι με περιμένει πιθανώς.

Κορίτσια να ρωτήσω, κρεμούλα στην κοιλίτσα έχετε ξεκινήσει να βάζετε? Κι αν ναι, τι κρέμα?

Αχ αγάπη εγώ είμαι παράδειγμα προς αποφυγήν... ξεκίναγα κάθε εγκυμοσύνη γύρω στα 50 κιλά και έπαιρνα πάντα 30 κιλά:shock:... ναι καλά ακούσατε...έχω πάρει και 32-33 στην μεσαία μου κόρη.αλλα εμένα το σώμα μου είναι τέτοιο που κάνει πολύ κατακράτηση υγρών, δεν ήτανε δηλαδή μόνο φαγητό όλα αυτά τα κιλά.μετα την γέννα μέσα σε 5-6 μήνες τα έχανα όλα και έφτανα παλι στα 50... παρόλα αυτά το σώμα μου δεν έχει χαλαρώσει σχεδόν καθόλου,αν εξαιρέσεις το στήθος από τους θηλασμούς και τον πωπω λόγω αγυμνασιας.

Εγώ κρεμουλα ακόμα δεν χρησιμοποιώ στην κοιλιά και αν βάλω θα είναι μετά τον 6ο -7ο μήνα,κάνα λαδακι, να φανταστείς με τόσα κιλά που έβαζα στις εγκυμοσύνες κρεμουλα δεν έβαζα σχεδόν καθόλου και ραγαδες δεν έκανα.ειναι θέμα δέρματος καθαρά, αλλά εσύ μην το ρισκάρεις.

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Synnefaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όλά καλά και για το δικό μας σποράκι στην αυχενική! Αύριο περιμένω και τις αιματολογικές. 

Η ομάδα στο fb τρέχει κανονικά. Όποια ενδιαφέρεται ας στείλει τα στοιχεία της σε όσες έχουν δηλώσει ότι ήθελαν να μπουν .

@dimitroula30 για λόγους ασφαλείας είναι μυστική δεν την έκανε το @Floraki. Όποιες δεν έχετε πρόβλημα να γράφετε δημόσια συνεχίζετε εδώ. 

@Mariachi ελπίζω να περάσατε πανέμορφα!!! 

Το διόρθωσα γλυκιά μου. 

συγνώμη @Floraki μου σε μπέρδεψα με την @Οντετ:-D


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ για την κοιλίτσα έβαζα στην πρώτη εγκυμοσύνη αμυγδαλέλαιο μία φορά την ημέρα από το στήθος μέχρι τους γοφούς και δεν έκανα ούτε μία ραγάδα, παρόλο που και πολλά κιλά πήρα και πολύ μεγάλο μωρό είχα. Σίγουρα το δέρμα παίζει ρόλο όμως γιατί να το ρισκάρεις; Είναι φτηνό το αμυγδαλέλαιο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2017 at 0:44 ΜΜ, CME2205 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ για την κοιλίτσα έβαζα στην πρώτη εγκυμοσύνη αμυγδαλέλαιο μία φορά την ημέρα από το στήθος μέχρι τους γοφούς και δεν έκανα ούτε μία ραγάδα, παρόλο που και πολλά κιλά πήρα και πολύ μεγάλο μωρό είχα. Σίγουρα το δέρμα παίζει ρόλο όμως γιατί να το ρισκάρεις; Είναι φτηνό το αμυγδαλέλαιο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα!

Καλημέρα γλυκούλα! Κι εμένα μου το συστήσανε, ακόμη βέβαια δεν το ξεκίνησα αλλά σίγουρα θα το χρησιμοποιήσω!!

 

On 7/18/2017 at 0:34 ΜΜ, vaso84 είπε:

Κορίτσια, ζήτησα από την @Οντετ να με προσθέσει στην ομάδα στο facebook, μου έδωσε το όνομά της, δεν μπορούσα να την κάνω φίλη, μετά έκανα μία άλλη κοπέλα κάποια χχχχχχ. η οποία με δέχτηκε και αφού έριξε μια ματιά στο προφίλ μου με διέγραψε και με μπλόκαρε!! Προσοχή κορίτσια με την ομάδα στο fb, κάτι μου βρωμάει. Εγώ επιλέγω να παραμείνω εδώ και φυσικά ούτε λόγος να ξαναδώσω τα στοιχεία μου σε κάποια κυρία που δεν ξέρω!! ΠΡΟΣΟΧΗ κορίτσια!

ΕΛΑΒΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΝΤΕΤ! 

το ειδε και η χχχχχ κοπελιτσα μου και το προώθησε και στις αλλες κοπελες, θα μείνουμε λιγο στην παρεα μας να βεβαιωθουν οτι θέλεις να μεινεις στην παρεα μας και θα το εγκρίνουν όλες. ετσι κανουμε ολο τον καιρο

 

Τι να πω σας παρακολουθω τοσο καιρο που μιλατε, και σημερα είχα τη λαχταρα να σας γραψω και απογοητευτηκα . Θαρρεις και λετε τα μυστικα του κρατους ρε κοριτσια. Δηλ εμεις που μπαινουμε απο τον 3ο-4ο μηνα και μετα δεν μπορουμε να σας ακολουθησουμε? Γιατι κανετε διακρισεις? 

Βασούλα μου δεν καταλαβα γιατι νευριασες συγνωμη κιολας. Ποιος σου ειπε κοριτσι μου να μην γραψεις κι εσυ? Δεν νομιζω να σνομπαρουμε καμια εδω περα στην παρεα μας!! Είμαστε όλες εδω για να λεμε τις εμπειριες μας, τις ανησυχιες μας, τι μας συμβαινει και οτι αλλο θελουμε για τα μωρακια μας!! Μην το βλεπεις αρνητικα δεν ξερω βεβαια αν εχεις μιλησει ιδιαιτερως με καποια κοπελα που σε στεναχωρησε, αλλα εδω μπορεις να μιλας ελευθερα!!!!

Επεξεργάστηκαν by CoffeeMaker
  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ για την κοιλίτσα έβαζα στην πρώτη εγκυμοσύνη αμυγδαλέλαιο μία φορά την ημέρα από το στήθος μέχρι τους γοφούς και δεν έκανα ούτε μία ραγάδα, παρόλο που και πολλά κιλά πήρα και πολύ μεγάλο μωρό είχα. Σίγουρα το δέρμα παίζει ρόλο όμως γιατί να το ρισκάρεις; Είναι φτηνό το αμυγδαλέλαιο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα!

Και το επιτρέπει και ο γιατρός, και είναι εξαιρετικά φτηνό. Ιδανική λύση! 

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@vaso84 συγνωμη τώρα αντιλήφθηκα ότι μιλάς για την ομάδα στο fb, επειδή δεν ακολουθούμε όλες οι κοπέλες τη συγκεκριμένη ομάδα καλύτερα να μιλήσεις με κάποια κοπέλα που την διαχειρίζεται!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχετε αρχισει την φαγομαρα με τα φεις και τα ξε...φεις.λυσσαξατε..και εγω δεν καταλαβαινω για ποιο λογο...απο την στιγμη που λες οτι ξεκινας να κανεις chat με κοπελες που δεν γνωριζεις απο χθες, ξαφνικα θυμηθηκες οτι καλυτερα να μην μας βλεπουν και ακουνε ολοι.λοιπον οσες κοπελες δεν γουσταρουν την δημοσια εκθεση στο parents ας βρουνε αλλο τροπο επικοινωνιας και ας αφησουν τις υπολοιπες να μοιραζονται τις εμπειριες τους απο την εγκυμοσυνη (γιατι αυτα συζηταμε και οχι τι κανουμε το βραδυ στο κρεβατι μας η τι χρωμα βρακι φοραμε)..ελεος δηλαδη.τωρα μπηκε μια καινουργια κοπελα και λεει εφαγε ακυρο στο φεις απο καποια αλλη.για εξηγησε το καλυτερα vaso μου γιατι με μπερδεψες,εσυ δεν θες να γραφεις εδω μεσα;και αμα εφαγες ακυρο στο φεις δεν πειραζει βρε αδερφε μεινε εδω σ'εμας τις χωριατοπουλες....χαχαχα

On 7/18/2017 at 0:34 ΜΜ, vaso84 είπε:

Κορίτσια, ζήτησα από την @Οντετ να με προσθέσει στην ομάδα στο facebook, μου έδωσε το όνομά της, δεν μπορούσα να την κάνω φίλη, μετά έκανα μία άλλη κοπέλα κάποια ...........η οποία με δέχτηκε και αφού έριξε μια ματιά στο προφίλ μου με διέγραψε και με μπλόκαρε!! Προσοχή κορίτσια με την ομάδα στο fb, κάτι μου βρωμάει. Εγώ επιλέγω να παραμείνω εδώ και φυσικά ούτε λόγος να ξαναδώσω τα στοιχεία μου σε κάποια κυρία που δεν ξέρω!! ΠΡΟΣΟΧΗ κορίτσια!

ΕΛΑΒΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΝΤΕΤ! 

το ειδε και η .......... κοπελιτσα μου και το προώθησε και στις αλλες κοπελες, θα μείνουμε λιγο στην παρεα μας να βεβαιωθουν οτι θέλεις να μεινεις στην παρεα μας και θα το εγκρίνουν όλες. ετσι κανουμε ολο τον καιρο

 

Τι να πω σας παρακολουθω τοσο καιρο που μιλατε, και σημερα είχα τη λαχταρα να σας γραψω και απογοητευτηκα . Θαρρεις και λετε τα μυστικα του κρατους ρε κοριτσια. Δηλ εμεις που μπαινουμε απο τον 3ο-4ο μηνα και μετα δεν μπορουμε να σας ακολουθησουμε? Γιατι κανετε διακρισεις? 

σιγα αγαπη μου μην ειμαστε αξιες να κανουμε διακρισεις.ολες ισοτιμες ειμαστε και στην ιδια κατηγορια..καλωσορισες κιολας στο παρεακι μας και καλη εγκυμοσυνη να εχεις...ποτε γεννας με το καλο;

Επεξεργάστηκαν by CoffeeMaker
  • Μου αρέσει 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi 29 Αυγούστου έκλεισα γιατι πιο πριν θα ειμαστε διακοπες.

εγω στην κοιλιτσα βάζω σπαθόλαδο που φτιάχνει καθε χρόνο μια φίλη μου με βιολογικό ελαιόλαδο.ειναι πολυ ενυδατικό! Ψάξτε αν θελετε συνταγές στο ιντερνετ γιατι πέρα απο την ενυδάτωση εχει κι  επουλωτική δράση 


x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites

@november rain την Κέρκυρα δεν την επιλέξαμε αλλά μας έκατσε ! Παντρευόταν ένας Ξαδερφος μου όποτε πήγαμε για τον γάμο κ καθήσαμε και ένα βράδυ ακόμα . Αλλιώς και εμείς στους γονείς Κατερίνη . Δεν είμαστε για παραπάνω . 

@vaso84 καλωσόρισες ! Ποτέ εχεις την αυχενική σου ; μν αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε ! 

Εμενα όλες οι φίλες μου που ήταν έγκυες μου είπαν είναι στο δέρμα άμα θα κάνει ραγάδες και ότι αν θες κάτι απλά για να νιώθεις σιγουριά μου πρότειναν το αμυγδαλέλαιο . 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , november rain είπε:

Τωρα εχετε αρχισει την φαγομαρα με τα φεις και τα ξε...φεις.λυσσαξατε..και εγω δεν καταλαβαινω για ποιο λογο...απο την στιγμη που λες οτι ξεκινας να κανεις chat με κοπελες που δεν γνωριζεις απο χθες, ξαφνικα θυμηθηκες οτι καλυτερα να μην μας βλεπουν και ακουνε ολοι.λοιπον οσες κοπελες δεν γουσταρουν την δημοσια εκθεση στο parents ας βρουνε αλλο τροπο επικοινωνιας και ας αφησουν τις υπολοιπες να μοιραζονται τις εμπειριες τους απο την εγκυμοσυνη (γιατι αυτα συζηταμε και οχι τι κανουμε το βραδυ στο κρεβατι μας η τι χρωμα βρακι φοραμε)..ελεος δηλαδη.τωρα μπηκε μια καινουργια κοπελα και λεει εφαγε ακυρο στο φεις απο καποια αλλη.για εξηγησε το καλυτερα vaso μου γιατι με μπερδεψες,εσυ δεν θες να γραφεις εδω μεσα;και αμα εφαγες ακυρο στο φεις δεν πειραζει βρε αδερφε μεινε εδω σ'εμας τις χωριατοπουλες....χαχαχα

σιγα αγαπη μου μην ειμαστε αξιες να κανουμε διακρισεις.ολες ισοτιμες ειμαστε και στην ιδια κατηγορια..καλωσορισες κιολας στο παρεακι μας και καλη εγκυμοσυνη να εχεις...ποτε γεννας με το καλο;

@november rain πολύ καλά τα λες καλή μου, είστε όλες ευπρόσδεκτες εδώ πέρα. Δεν θα πω κάτι για το fb γιατί μπορεί να έρθουμε σε αντιπαράθεση κι επειδή εγώ ξεκίνησα αυτή την ομαδούλα εδώ πέρα , Όποιες θέλετε εκεί - τα προβλήματά σας εκεί- εδώ είμαστε μια ειρηνική παρεούλα χωρίς διακρίσεις!! Συγνώμη κιόλας, ας μην χαλάμε το νόημα του forum.

Δεχτηκα κ εγω σημερα προσωπικο μηνυμα για το fb και θελω να πω οτι εγω δεν ειμαι μελος εκεί! Μην μου στέλνετε άλλα μηνύματα σας παρακαλώ για αυτό το θέμα.

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Anna z είπε:

@Mariachi 29 Αυγούστου έκλεισα γιατι πιο πριν θα ειμαστε διακοπες.

εγω στην κοιλιτσα βάζω σπαθόλαδο που φτιάχνει καθε χρόνο μια φίλη μου με βιολογικό ελαιόλαδο.ειναι πολυ ενυδατικό! Ψάξτε αν θελετε συνταγές στο ιντερνετ γιατι πέρα απο την ενυδάτωση εχει κι  επουλωτική δράση 

Πολύ μ ενδιαφέρει...τα πουλάει η φίλη σου;


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη ημίν  καλε!τι εχουμε να χωρίσουμε!

Δεν τα πουλάει @Synnefaki μου.φτιαχνει κάθε καλοκαιρι μαζι με τη μαμά της.οπως φτιάχνουμε σάλτσες καο μαρμελάδες.κραταει περίπου 1 χρόνο και κατι η δράση του.

αν θες μπορω να μάθω και ακριβως την στνταγη

  • Μου αρέσει 4

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anna z είπε:

Ειρήνη ημίν  καλε!τι εχουμε να χωρίσουμε!

Δεν τα πουλάει @Synnefaki μου.φτιαχνει κάθε καλοκαιρι μαζι με τη μαμά της.οπως φτιάχνουμε σάλτσες καο μαρμελάδες.κραταει περίπου 1 χρόνο και κατι η δράση του.

αν θες μπορω να μάθω και ακριβως την στνταγη

αυτο θα το ήθελα κι εγω!!

  • Μου αρέσει 2

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...