Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια έχω αίμα κανονικό μου ήρθε περίοδος.... και ο Άντρας μου δεν έχει έρθει ακόμα να πάω για την εξέταση. εφόσον ήρθε κανονικά η περίοδος δεν έχω καμία ελπίδα.... την προηγούμενη φορά είχα καφέ υγρά 3 μέρες και μόλις έκοψα τα χάπια ήρθε περίοδος τώρα ούτε τα χάπια δεν την κρατάνε... τι γίνεται ?


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Κορίτσια έχω αίμα κανονικό μου ήρθε περίοδος.... και ο Άντρας μου δεν έχει έρθει ακόμα να πάω για την εξέταση. εφόσον ήρθε κανονικά η περίοδος δεν έχω καμία ελπίδα.... την προηγούμενη φορά είχα καφέ υγρά 3 μέρες και μόλις έκοψα τα χάπια ήρθε περίοδος τώρα ούτε τα χάπια δεν την κρατάνε... τι γίνεται ?

Εχεις πολυ ροη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! said:

Κορίτσια έχω αίμα κανονικό μου ήρθε περίοδος.... και ο Άντρας μου δεν έχει έρθει ακόμα να πάω για την εξέταση. εφόσον ήρθε κανονικά η περίοδος δεν έχω καμία ελπίδα.... την προηγούμενη φορά είχα καφέ υγρά 3 μέρες και μόλις έκοψα τα χάπια ήρθε περίοδος τώρα ούτε τα χάπια δεν την κρατάνε... τι γίνεται ?

Λυπάμαι πολύ. Να την κάνεις εννοείται τη χοριακή για παν ενδεχόμενο. Το γεγονός ότι σου ήρθε περίοδος σημαίνει ότι ίσως χρειαζόσουν περισσότερη προγεστερόνη. Ίσως θα άξιζε να κάνεις και μια εξέταση προγεστερόνης να δεις που βρίσκεται. Πρέπει να προβληματίσει τον γιατρό σου αυτό. Να επιμείνεις!!!!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mominthemaking είπε:

Λυπάμαι πολύ. Να την κάνεις εννοείται τη χοριακή για παν ενδεχόμενο. Το γεγονός ότι σου ήρθε περίοδος σημαίνει ότι ίσως χρειαζόσουν περισσότερη προγεστερόνη. Ίσως θα άξιζε να κάνεις και μια εξέταση προγεστερόνης να δεις που βρίσκεται. Πρέπει να προβληματίσει τον γιατρό σου αυτό. Να επιμείνεις!!!!

Συμφωνώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Λυπάμαι πολύ. Να την κάνεις εννοείται τη χοριακή για παν ενδεχόμενο. Το γεγονός ότι σου ήρθε περίοδος σημαίνει ότι ίσως χρειαζόσουν περισσότερη προγεστερόνη. Ίσως θα άξιζε να κάνεις και μια εξέταση προγεστερόνης να δεις που βρίσκεται. Πρέπει να προβληματίσει τον γιατρό σου αυτό. Να επιμείνεις!!!!

Θα συμφωνήσω,  πρέπει οπωσδήποτε να τσεκάρετε προγεστερονη και ότι ίσως και χορήγηση σικλακουρ που επίσης βοηθάνε!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου Μακάρι!!! θα σας ενημερώσω λογικά θα πάω το μεσημέρι όποτε θα ξέρω νωρίς το απογεύμα

 

Να κάνεις οπωσδήποτε εξέταση χοριακής και προγεστερόνης. Να ξέρεις που πατάς και πού βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Love!!! είπε:

Καλημέρα κούκλα μου!!! μίλησα με το γιατρό μου μου είπε να πάω να κάνω χορίακη κανονικά είμαι στην 9η μέρα θα δείξει μου είπε όποτε περιμένω τον Άντρα μου να έρθει για να πάμε.

Αλλά ο γιατρός μου είχε πει από την προηγούμενη φορά ότι μάλλον ανήκω στο μικρό % των γυναικών που παρόλη την προγεστερώνη η περίοδος έρχεται απλά σε μένα δεν είναι κανονική είναι με καφέ μέχρι να κόψω τα φάρμακα.

Τι να πω λένε ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

Εγω οταν ειχα ρωτησει το γιατρο απο τη 1η κιολας ετ το τι θα σημαινει αν ερθει περιοδος πιο νωρις της χοριακης ή τη μερα της χοριακης πχ..μου ειχε πει οτι σημαινει οτι ειναι τελειως αποτυχημενη  η προσπαθεια και οτι σπανιο να ερθει εφοσον τα φαρμακα αποροφουνται σωστα απο τον οργαμισμο κ για αυτο μου δινε 1 ουτρο κολπο+ στομα π-μεσημ-βραδυ λογω το οτι εχουν καλυτερη αποροφηση απο τις ενεσεις ή τη σκετη κολπικη vasclor.για να βλεπαμε αν εκανε για μενα βεβαια μου μετραγε τη μερα ετ ή και 5η μερα ετ prg + ε2.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Έχω κανονική σα Δεύτερη μέρα περιόδου αλλά πολύ γρήγορα ήρθε το αίμα συνήθως τη πρώτη μέρα δεν ε΄'χω πολύ

 

Δεν παίρνεις προγεστερόνη καθόλου;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Love!!! είπε:

Όχι δε θα τα κόψω πριν πάρω το αποτέλεσμα της χοριακής εννοείτε αυτό. απλά θα πάω σήμερα να την κάνω. Σε ευχαριστώ!!!

Σε πηγε σε φυσικο κυκλο κ δε σου εδωσε σικλακουρ οπως εμενα στη τελευταια μου ετ.ποσο ενδομητριο ειχες;ξερεις; Μετρήσατε ε2 καθολου; Να πας στο κεντρο κ να κανεις χοριακη κ οτι λενε τα κοριτσια συμφωνω κ επαυξάνω..ελπιζω να ειναι λιγο το αιμα κ με χαπια να κοπει! Ολα γινονται!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Σε πηγε σε φυσικο κυκλο κ δε σου εδωσε σικλακουρ οπως εμενα στη τελευταια μου ετ.ποσο ενδομητριο ειχες;ξερεις; Μετρήσατε ε2 καθολου; Να πας στο κεντρο κ να κανεις χοριακη κ οτι λενε τα κοριτσια συμφωνω κ επαυξάνω..

Σε φυσικό ρε συ δίνουν όμως . Εγω τα ξεκίνησα σμρ που θα κάνω ετ Δευτέρα.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Σε φυσικό ρε συ δίνουν όμως . Εγω τα ξεκίνησα σμρ που θα κάνω ετ Δευτέρα.

Τι να πω ,δε ξερω ..παντως εγώ μετα την ωοληψια που ηταν μερα τεταρτη πηρα μονο ουτρο 1 κολπο & 1 στομα πρωι μεσημερι βραδυ κ 3 μερες αντιβιωση.τιποτα αλλο, γιατι ειπε με παει σε φυσικο κυκλο.την μερα της ετ που ητανε ημερα δευτερα ξεκινησα την αντιπηκτικη ενεση κ 1 σαλοσπιρ συμφωνα με την αιματολογο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Τι να πω ,δε ξερω ..παντως εγώ μετα την ωοληψια που ηταν μερα τεταρτη πηρα μονο ουτρο 1 κολπο & 1 στομα πρωι μεσημερι βραδυ κ 3 μερες αντιβιωση.τιποτα αλλο, γιατι ειπε με παει σε φυσικο κυκλο.την μερα της ετ που ητανε ημερα δευτερα ξεκινησα την αντιπηκτικη ενεση κ 1 σαλοσπιρ συμφωνα με την αιματολογο.

Δεν ξέρω ο κάθε γιατρός τι πρωτόκολλο ακολουθεί.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Έχω κανονική σα Δεύτερη μέρα περιόδου αλλά πολύ γρήγορα ήρθε το αίμα συνήθως τη πρώτη μέρα δεν ε΄'χω πολύ

 

Έχουν δίκιο τα κορίτσια. Να επιμείνεις για την προγεστερονη. Μάλλον δε σε πιάνει η δόση που παίρνεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...