Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Stella.T είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου!Θα μάθω την Πέμπτη για τις ενέσεις αλλά και για  τον στρεπτοκοκο!Με αγχωνουν οι εξετάσεις γι αυτό και σας ρώτησα!Εγώ άμα δεν το κρατήσω το μωρό μου στην αγκαλιά μου δεν θα ησυχάσω τόσο άγχος! @dobbyΘα κάνουμε δίαιτα μαζί και θ δίνει η μια κουράγιο στην άλλη!!!

Αχ ναι να το κάνουμε αυτό με τη δίαιτα γιατί ένας πανικουλης με πιανει! :shock:

Από εξετάσεις την τελευταία φορά, πριν απο ενα μήνα δλδ, είχα κάνει κι εγώ τις κλασικές. Αίματος και ουρα. Τις βρήκε καλές οπότε δε μου ξαναεδωσε να κάνω. Πάντως μην αγχώνεσαι, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου γιατί φτάνει στο τέλος της! Τα καλύτερα όμως έρχονται! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , dobby είπε:

Αχ ναι να το κάνουμε αυτό με τη δίαιτα γιατί ένας πανικουλης με πιανει! :shock:

Από εξετάσεις την τελευταία φορά, πριν απο ενα μήνα δλδ, είχα κάνει κι εγώ τις κλασικές. Αίματος και ουρα. Τις βρήκε καλές οπότε δε μου ξαναεδωσε να κάνω. Πάντως μην αγχώνεσαι, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου γιατί φτάνει στο τέλος της! Τα καλύτερα όμως έρχονται! 

Εννοείται θα κάνουμε μια ενότητα με την δίαιτα μας να γράφουμε τι θ τρώμε πόσο πολύ θα πεινάνε χαχαχα θα βρούμε κ αλλά κορίτσια που θ γράφουν θα το δεις!Εξετάσεις είχα κάνει κ εγώ αιμα κ ούρα απλά έλεγα μήπως έχουμε κάτι καινούργιο!Την απολαμβάνω να τώρα έφαγα πανκεις χαχαχα κ πριν είχα πάει βόλτα στην γιαγιά κ τον παππού μου παρόλο που ακόμα είμαι αρρωστουλα δεν άντεξα άλλο μέσα!Το άγχος είναι άγχος όμως!Αυτά τα καλύτερα περιμένω!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια με το που μπήκα στο μήνα μου εκτός από ουρά και αίμα τα κλασσικά, έκανα κ γενική σε καρδιολόγο, σε  οφθαλμίατρο δε θυμάμαι πως λέγεται (αλλά αυτό λόγο μυωπίας που έχω) κ επίσης έκανα και κολπική καλλιέργεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria36 είπε:

Εγώ κορίτσια με το που μπήκα στο μήνα μου εκτός από ουρά και αίμα τα κλασσικά, έκανα κ γενική σε καρδιολόγο, σε  οφθαλμίατρο δε θυμάμαι πως λέγεται (αλλά αυτό λόγο μυωπίας που έχω) κ επίσης έκανα και κολπική καλλιέργεια.

εμενα με εχει δει καρδιολογος ετσι κ αλλιως γτ ειχα κανει μια επεμβαση παλιότερα...κολπικη μου ειπαν οτι δε χρειάζεται αφου παω για καισαρικη οπως επισης κ βυθοσκοπηση δε χρειαζομαι λογω καισαρικης..ομως επειδη εκανα λειζερ ειπα ας την κανω την εξεταση για παν ενδεχομενο,να δω επευκαιριας πως παω!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Stella.T εγω εκανα ενεσεις κορτιζονης λογω φοβου προωροτητας 

@elenakii22 μπραβο για τα επιπλακια. Θα ρθει και η μικρη σου σιγα σιγα και θα ολοκληρωσει το σετ!

Εμεις τα περιμενουμε εντος βδομαδας οπως μου ειπαν. Κατα τα αλλα κοριτσια προς το παρον ολα καλα. Δεν εχω γεννησει ακομη οπως αντιλαμβανεστε αλλα πλεον το μωρο με ενοχλει πολυ. Την αισθανομαι πολυ χαμηλα-πανω απτον κολπο-και νιωθω οτι με γδερνει συνεχεια. Με ποναει επισης αρκετα οταν κινειται.Εχω και εδω και 2-3 μερες που αισθανομαι κατι κινησουλες μεσα απτην ηβικη περιοχη-που σημαινει μαλλον πως πλεον ειναι πολυ χαμηλα. Αυριο θα μιλησω με τον γιατρο να δω ποτε θα κανουμε καρδιοτοκογραφημα. Το ενστικτο μου μου λεει πως θα την κλεισουμε και αυτην την βδομαδα και θα γεννησω την αλλη, δλδ την 37η.Μακαρι!βεβαια τα βραδια που βαραει πιο πολυ και την νιωθω τοσο χαμηλα φοβαμαι πως θα σπασουν τα νερα και θα παμε μαιευτηριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα με εχει δει καρδιολογος ετσι κ αλλιως γτ ειχα κανει μια επεμβαση παλιότερα...κολπικη μου ειπαν οτι δε χρειάζεται αφου παω για καισαρικη οπως επισης κ βυθοσκοπηση δε χρειαζομαι λογω καισαρικης..ομως επειδη εκανα λειζερ ειπα ας την κανω την εξεταση για παν ενδεχομενο,να δω επευκαιριας πως παω!

Μπράβο βυθοσκοπιση είχε κολλήσει το μυαλό μου. Ναι επειδή πας για καισαρική αυτές δε χρειάζονται. Αλλά στη φυσιολογική από όσο ξέρω είναι απαραίτητες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Stalicha είπε:

@Stella.T εγω εκανα ενεσεις κορτιζονης λογω φοβου προωροτητας 

@elenakii22 μπραβο για τα επιπλακια. Θα ρθει και η μικρη σου σιγα σιγα και θα ολοκληρωσει το σετ!

Εμεις τα περιμενουμε εντος βδομαδας οπως μου ειπαν. Κατα τα αλλα κοριτσια προς το παρον ολα καλα. Δεν εχω γεννησει ακομη οπως αντιλαμβανεστε αλλα πλεον το μωρο με ενοχλει πολυ. Την αισθανομαι πολυ χαμηλα-πανω απτον κολπο-και νιωθω οτι με γδερνει συνεχεια. Με ποναει επισης αρκετα οταν κινειται.Εχω και εδω και 2-3 μερες που αισθανομαι κατι κινησουλες μεσα απτην ηβικη περιοχη-που σημαινει μαλλον πως πλεον ειναι πολυ χαμηλα. Αυριο θα μιλησω με τον γιατρο να δω ποτε θα κανουμε καρδιοτοκογραφημα. Το ενστικτο μου μου λεει πως θα την κλεισουμε και αυτην την βδομαδα και θα γεννησω την αλλη, δλδ την 37η.Μακαρι!βεβαια τα βραδια που βαραει πιο πολυ και την νιωθω τοσο χαμηλα φοβαμαι πως θα σπασουν τα νερα και θα παμε μαιευτηριο!

@Stalicha Ναι λογικό να έχεις κάνει ενέσεις!Κάτσε μαζί δεν πάμε εμείς;Εγώ είμαι 35 κ 3 μέρες.Την άλλη εβδομάδα μπαίνεις στην 37;Εγώ σου είπα μαζί θ γεννήσουμε το πιστεύω!Να μην φοβάσαι τίποτα όλα θα πάνε καλά! 

Θα δούμε τι εξετάσεις θ μου πει και μένα ο γιατρός μου!Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Stella.T είπε:

@Stalicha Ναι λογικό να έχεις κάνει ενέσεις!Κάτσε μαζί δεν πάμε εμείς;Εγώ είμαι 35 κ 3 μέρες.Την άλλη εβδομάδα μπαίνεις στην 37;Εγώ σου είπα μαζί θ γεννήσουμε το πιστεύω!Να μην φοβάσαι τίποτα όλα θα πάνε καλά! 

Θα δούμε τι εξετάσεις θ μου πει και μένα ο γιατρός μου!Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Ναι νομιζω εισαι 2-3 μερες πιο μπροστα απο μενα.εγω σημερα μπηκα 36η.οποτε την κυριακη την επομενη μπαινω 37η.καπου τριτη-τεταρτη την επομενη με βλεπω αν κ οπως σας ειπα την αισθανομαι πολυ χαμηλα την πιτσιρικα.αυριο που θα μιλησω με το γιατρο ευχομαι να μαθω ποτε θα κανω καρδιοτοκογραφο.αν κανω μεσα στη βδομαδα πιστευω θα κανει καποια εκτιμηση του ποτε γενναω..αχ...ανυπομονω να γνωρισω την μικρη που με εχει βασανισει τοσο καιρο...αν κ βεβαια καλο ειναι να μεινει καμια βδομαδα ακομα.πριν 3 βδομαδες ηταν 2 κιλα.πιστευω τωρα να ειμαστε κοντα στα 2500-2600 ωστε αν βγει την επομενη βδομαδα να ειναι 2700-2800. Μετα εχει ολο το ελευθερο η κυρια να ξεπροβαλει.της αξιζουν συγχαρητηρια που ηταν τοσο συνεργασιμη κ δεν βγηκε νωριτερα:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

@Stalicha μια χαρα συνεργάσιμο το κοριτσι!!!!αν παρετε την πρωτη βδομαδα του 9ου μετα ειστε τέλεια!!κοιτα δε ξερω ποτε κατεβαινει γενικα το μωρο αλλα φανταζομαι αν ειναι πολυ χαμηλα λογικα δε θα παρεις κ τις 40 βδομαδες...πιστεύω ομως μπορεις να παρεις 1-2 ακομα!

@Maria36 εμεις εχουμς κανει λειζερ οικογενειακως!χαχα

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια! Τι κάνετε;; 

@Stalichaσου εύχομαι να κλείσεις όλες τις εβδομάδες για να μην έχεις κανένα άγχος αλλά και τώρα να έρθει το κορίτσι μια χαρά τη βρίσκω!

Εγώ πήγα γιατρό σήμερα επιτέλους μετά από πέντε βδομαδες. Όλα φυσιολογικά με τον μπέμπακο 3.140 το βάρος του. Έκανα και καρδιοτοκογραφο κι αυτό βγήκε μια χαρά οπότε συνεχίζουμε δυναμικά. Δε βλέπει κάποιο σημάδι τοκετου, θα τον ξαναδώ σε δέκα μέρες τώρα. Το μόνο που με στενοχώρησε κάπως είναι ότι και αυτός έχει περιτυλιξη όπως η αδερφή του αλλά θα το παλέψουμε κι αυτό! 

@Stella.T με έβαλε να ξανακάνω την εξέταση για το στρεπτοκοκο και σε θυμήθηκα! Ποιος πιάνει το δείγμα σκέφτομαι αφού δεν έχω καθόλου ορατότητα της περιοχής! :-D

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dobbyΚορίτσι μου χαίρομαι πολύ που ο μπέμπης σου είναι μια χαρά και στα κιλά του!Εντάξει είναι λίγο αγχωτικό αυτό με την περιτυλιξη αλλά μην στεναχωριέσαι θα το παρακολουθείτε!Αχ νομίζω και στα όνειρα μου θα βλέπω το στρεπτοκοκο αφού δεν θέλω να την κάνω την εξέταση ΑΝ μου την ζητήσει! @Stalicha Αχ αυτή η μπεμπουλα σου η όμορφη είδες τι καλή που είναι;;Όλα τέλεια θα πάνε όλα!!

Just now, Stella.T είπε:

@dobbyΚορίτσι μου χαίρομαι πολύ που ο μπέμπης σου είναι μια χαρά και στα κιλά του!Εντάξει είναι λίγο αγχωτικό αυτό με την περιτυλιξη αλλά μην στεναχωριέσαι θα το παρακολουθείτε!Αχ νομίζω και στα όνειρα μου θα βλέπω το στρεπτοκοκο αφού δεν θέλω να την κάνω την εξέταση ΑΝ μου την ζητήσει! @Stalicha Αχ αυτή η μπεμπουλα σου η όμορφη είδες τι καλή που είναι;;Όλα τέλεια θα πάνε όλα!!

Ειμαι πολύ καλύτερα από το κρύωμα άνοιξε και η μυτούλα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ μπράβο, πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα @Stella.T! Δεν παλεύεται το μπουκωμα! Το έχασες εσύ όμως και το βρήκα εγώ χα χα χα! Χάλια η μύτη! Έχω και πονόλαιμο, με κόλλησε η κόρη μου μάλλον. Με άφησε να πάρω σπρέι για τη μύτη και θα κάνω πάρτυ. 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! 

@dobby Περαστικά σου. Κ εγώ με κρύωμα είμαι. 

Πείτε μου ότι το δείγμα για το στρεπτόκοκκο το πήρατε μόνες σας γιατί εμένα δεν έγινε έτσι. Ούτε να το θυμάμαι δε θέλω. 

Link to comment
Share on other sites

@dobbyΠεραστικά και στις δύο σας!Ελπίζω να σας περάσει γρήγορα εμένα δυστυχώς μου κράτησε μια εβδομάδα! @Maria36 Ο φόβος και ο τρόμος μου τώρα είναι αυτή η εξέταση δεν μου την είπε ο  γιατρός μου αλλά το διάβασα,την Πέμπτη θα πάω άρα θα μάθουμε αν θα την κάνω!Πάντως δεν θέλω να την κάνω ούτε μόνη μου ούτε να μου την κάνουν!!!!Περαστικά και σε εσένα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...