Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

εντάξει ολες εχουμε τα θεματακια μας με τον υπνο τελικα!το "κακο" ειναι οτι θα αργησουμε να ξανακοιμηθουμε!!!!

1 ώρα πρίν, dobby είπε:

Καλά βρε Ελενακι, δύο μέρες διαφορά έχουμε! Νομίζω ότι αν ήταν θα είχαν πρηστεί κι εσένα, μακάρι να μην πρηστουν! Είναι κουραστικό. 

νομιζα οτι ειχαμε 2 βδομαδες διαφορα,δεν ειδα το πινακακι σου!!!φανταζομαι καποιες πρηζονται αλλες οχι..μπορει παλι καποιες να πρηζονται πιο αργα!θα σου πω στην πορεια!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Stella.T είπε:

@dobbyΕμένα ήδη έχουν πρηστει και τα πόδια μου και τα χέρια μου είμαι 34 εβδομάδων και 4 ημερών και είχα πρηστει πολύ πριν!Φυσικά πάω σαν πάπια χαχαχα εντάξει έχω πάρει και 25 κιλά λογικό! @Stalicha εμένα το τραγούδι μου είναι δεν κοιμάμαι πια τα βράδια!!Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα και την μπέμπα σου μην αγχώνεσαι καθόλου όλα θα πάνε τέλεια!!! Επίσης κορίτσια είστε έτοιμες με τα ρούχα των μωρών,την βαλίτσα μαιευτηρίου,δωμάτιο κτλ;

@Stella.T παμε μαζι.το ξερεις? Κ γω τοσο ειμαι 34 και 4.

Εγω τα χω ετοιμασει ολα και απλα περιμενω τα επιπλα κ την κουρτινα.κατα τα αλλα ειμαι ετοιμη.ρουχαλακια κλπ πλυμενα κ σιδερωμενα στα συρταρια.σημερα επλυνα κ το υφασμα της καλαθουνας που ειχα απο συγγενη και αυριο θα το σιδερωσω κ θα μαι κομπλε. Εγω βεβαια ετρεξα να τα ετοιμασω λογω της καταστασης μου.φοβομουν μηπως ερθει νωριτερα η μπεμπα.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

@Stella.T παμε μαζι.το ξερεις? Κ γω τοσο ειμαι 34 και 4.

Εγω τα χω ετοιμασει ολα και απλα περιμενω τα επιπλα κ την κουρτινα.κατα τα αλλα ειμαι ετοιμη.ρουχαλακια κλπ πλυμενα κ σιδερωμενα στα συρταρια.σημερα επλυνα κ το υφασμα της καλαθουνας που ειχα απο συγγενη και αυριο θα το σιδερωσω κ θα μαι κομπλε. Εγω βεβαια ετρεξα να τα ετοιμασω λογω της καταστασης μου.φοβομουν μηπως ερθει νωριτερα η μπεμπα.

Τέλειο χαχαχα να δεις που θα γεννήσουμε και μαζί δεν θα θέλει τελικά να βγει η μπέμπα σου!Εγώ έβαλα τα πλυντήρια μου το Σκ προσπαθούσα να ξεμυρισω το δωμάτιο και την συρταριερα και αρρώστησα κ έμειναν ασειδερωτα σήμερα θα τα τελειώσω λογικά μιας κ είμαι κάπως καλύτερα αλλά είναι παραααααα πολλά!!Βαλίτσα θ κάνω αύριο ή σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Χαίρομαι που διαβάζω νέα σας και που είστε σχεδόν έτοιμες σιγά σιγά! 

Εγώ εδεησα και πήρα λίγο μπρος, έπλυνα βαλίτσες και αύριο θα τελειώσω με τα ρούχα του μπέμπη, από αγορές τλχ. Πλύσιμο θα κάνει η μαμα μου γιατί εγώ με τη μικρή δε θα προλάβω. 

Ποτε έχετε ραντεβού με το γιατρό; εγώ τη Δευτέρα και ανυπομονώ γιατί έχω αρκετό καιρό να πάω! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , dobby είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Χαίρομαι που διαβάζω νέα σας και που είστε σχεδόν έτοιμες σιγά σιγά! 

Εγώ εδεησα και πήρα λίγο μπρος, έπλυνα βαλίτσες και αύριο θα τελειώσω με τα ρούχα του μπέμπη, από αγορές τλχ. Πλύσιμο θα κάνει η μαμα μου γιατί εγώ με τη μικρή δε θα προλάβω. 

Ποτε έχετε ραντεβού με το γιατρό; εγώ τη Δευτέρα και ανυπομονώ γιατί έχω αρκετό καιρό να πάω! 

Εγώ είχα πάει την προηγούμενη Πέμπτη και θα πάω και αύριο στην κλινική να κάνω ντοπλερ!Είχα ξανα κάνει θα κάνω πάλι!Κ είναι η πρώτη φορά που δεν είμαι αγχωμένη νομίζω πως όλα πάνε καλά!Άρα την Δευτέρα περιμένουμε τα νέα του μπέμπη σου τα δικά μου θα τα μάθετε αύριο!Χαλαρή σε βλέπω πάντως μπράβο σου εγώ νόμιζα είμαι η τελευταία που δεν είμαι έτοιμη σε ρούχα δωμάτιο κτλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, dobby είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Χαίρομαι που διαβάζω νέα σας και που είστε σχεδόν έτοιμες σιγά σιγά! 

Εγώ εδεησα και πήρα λίγο μπρος, έπλυνα βαλίτσες και αύριο θα τελειώσω με τα ρούχα του μπέμπη, από αγορές τλχ. Πλύσιμο θα κάνει η μαμα μου γιατί εγώ με τη μικρή δε θα προλάβω. 

Ποτε έχετε ραντεβού με το γιατρό; εγώ τη Δευτέρα και ανυπομονώ γιατί έχω αρκετό καιρό να πάω! 

αυριο εχουμε κ εμεις ραντεβου!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωωω Ελενακι περιμένουμε νέα της μπέμπας! Θα έχει μεγαλώσει το νινί! 

@Stella.T (γιατί δεν μπορώ να σε ταγκαρω;;) περιμένουμε νέα και από εσένα από το αυριανό ντοπλερ. Όλα να είναι καλά!! Δεν έχω φτιάξει ακόμα τίποτα μωρέ γιατί έχω τα βαριά πράγματα (κούνια, καρότσι, καλαθιού να, μπανάκι, αποστειρωτής κλπ) από την κόρη μου οποτε δεν έχω κινητοποιηθει ώστε να βγω για ψώνια! Και στην κόρη βέβαια από ο, τι θυμάμαι αργά την είχα φτιάξει τη βαλίτσα γιατι μου έλεγε ο γιατρός ότι θα πάρω το μήνα οποτε είχα εφησυχαστει και εγώ. Τώρα όμως δεν ξέρω πότε θα σκάσει μύτη ο κύριος οπότε πρέπει να το πάρω λίγο ζεστά! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια εμείς έχουμε γιατρό την Παρασκευή, για καρδιοτοκογραφο πάλι. 37+3 είμαι σήμερα από προχθές υποφέρω από τη μέση μου. Εγώ τα έχω όλα έτοιμα, ευτυχώς γιατί βρέχει μία βδομάδα συνεχόμενα εδώ και γενικά δεν έχω όρεξη για τίποτα νιώθω μονίμως κουρασμένη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα κοριτσια τα έπιπλα δε μ εχουν ερθει ακομα...ολα τα αλλα τα εχω αλλα κουνια καροτσι δεν εχω ακομα!ελπιζω να τα στειλουν πριν γεννησω!

Ε μην ανησυχεις...κουνια και καροτσι δεν τα χρειαζεσαι αμεσα...Λεω κουνια γιατι φανταζομαι πως τις πρωτες μερες δεν θα κοιμαται εκει το παιδι.τωρα αν θες να το βαλεις κατευθειαν στην κουνια, ειναι ενα θεμα το οτι δεν σου χει ερθει. Ποτε τα περιμενεις? Παντως τα επιπλα ουτε εμενα μου εχουν ερθει αλλα δεν με αγχωνει αυτο αφου θα την κοιμιζω σε καλαθουνα.

Εγω περιμενω την παρασκευη που θα βρεθω με τη μαια να με ενημερωσει ποτε θα με δει ο γιατρος στον καρδιοτοκογραφο. Θα τον προλαβω αραγε τον κτγ??πλεον θελω να πιστευω πως ναι...

Αρα ολες ειμαστε στην αναμονη...περιμενω με αγωνια τα νεα σας απο τις τελευταιες εξετασεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Maria36 πως να μην είσαι κουρασμένη; Και εμένα κάθε μέρα άθλος μου φαίνεται.

Πέφτει πολλή γκρίνια στο σύζυγο! Εσείς γκρινιάζετε; 

@elenakii22 μην αγχώνεσαι, τίποτα δε θες άμεσα. Φανταζομαι δε θα τη βάλεις στην κούνια κατευθείαν και για βόλτα θα βγείτε μετα από κάνα εικοσαημερο υποθέτω μέχρι να βρείτε τα πατήματα σας. Οπότε κομπλέ είσαι.

@Stalicha θα δεις που στο τέλος όλα θα πάνε καλά, τσάμπα σε άγχωσαν. Και τώρα να χτυπήσω ξύλο να γεννήσεις η μπουμπού ούτε θερμοκοιτίδα δε θα μπει 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , dobby είπε:

@Maria36 πως να μην είσαι κουρασμένη; Και εμένα κάθε μέρα άθλος μου φαίνεται.

Πέφτει πολλή γκρίνια στο σύζυγο! Εσείς γκρινιάζετε; 

@elenakii22 μην αγχώνεσαι, τίποτα δε θες άμεσα. Φανταζομαι δε θα τη βάλεις στην κούνια κατευθείαν και για βόλτα θα βγείτε μετα από κάνα εικοσαημερο υποθέτω μέχρι να βρείτε τα πατήματα σας. Οπότε κομπλέ είσαι.

@Stalicha θα δεις που στο τέλος όλα θα πάνε καλά, τσάμπα σε άγχωσαν. Και τώρα να χτυπήσω ξύλο να γεννήσεις η μπουμπού ούτε θερμοκοιτίδα δε θα μπει 

Νταξει οι γιατροι καλα καναν κ μου τα ειπαν ετσι γτ οντως κ γω κ@λο δεν εβαζα κατω.παντως ναι..τωρα η μικρη υπολογιζω περιπου πως θα ναι γυρω στα 2,5 κιλα οποτε θεωρω πως αν παρουμε λιγο ακομα θα ειμαστε κομπλε, κ αν δεν αντιμετωπισουμε καποιο θεμα στον τοκετο λογικα δεν θα χρειαστει θερμοκοιτιδα ή τουλαχιστον δεν θα κατσει πολλες μερες εκει.απλα εχω αρχισει κ βαραω διαλυσεις μεσα στο σπιτι.θελω να παω λιγο εξω,μια βολτα στα μαγαζια,για εναν καφε κ δεν την παλευω αλλο μεσα στο σπιτι.αν υπολογισεις κ πως οταν θα γεννησω το πρωτο διαστημα θα ειμαι στο σπιτι,νομιζω θα τρελλαθω!!!!

Επισης εγω κοριτσια τις τελευταιες μερες εχω συνεχεια υπνηλια.οσες ωρες κ να κοιμηθω παλι νυσταζω.ανα πασα ωρα κ στιγμη

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 Περιμένω και τα δικά σου νέα αύριο!! @dobby Και εμένα κολλάει κάπως κ δεν μπορώ να σας ταγκαρω και ξανά προσπαθώ! @Maria36 κουράγιο υπομονή να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς! Τζάμπα γκρίνιαζα κορίτσια τα έπιπλα μου ήρθαν την προηγούμενη εβδομάδα κ έλεγα τελευταία στιγμή ότι ήρθαν!!!

Link to comment
Share on other sites

@Stalicha φαντάζομαι όταν γίνεις 37 εβδομάδων θα σε αφήσει να βγεις γιατί θα έχει περάσει ο κίνδυνος προωροτητας, κάνε λίγη ακόμα υπομονή και μετά θα κόβεις βόλτες για να γεννήσεις! :)

@Stella.T με γεια τα νέα έπιπλα! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Stalicha Σε καταλαβαίνω!!!Κάνε υπομονή να χαρείς τον ύπνο σου εσύ που μπορείς και κοιμάσαι!!Σκέψου τι υπέροχες βόλτες θα κάνεις με την πριγκίπισσα σου μετά! @dobby Σε ευχαριστώ πολύ!!Βάλαμε και τον μικρό πρίγκιπα στον τοίχο ένα όνειρο είναι το δωμάτιο του!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...