Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Stella.T είπε:

@Stalicha Σε καταλαβαίνω!!!Κάνε υπομονή να χαρείς τον ύπνο σου εσύ που μπορείς και κοιμάσαι!!Σκέψου τι υπέροχες βόλτες θα κάνεις με την πριγκίπισσα σου μετά! @dobby Σε ευχαριστώ πολύ!!Βάλαμε και τον μικρό πρίγκιπα στον τοίχο ένα όνειρο είναι το δωμάτιο του!

Ξέρεις γιατί γελάω;; και εμείς έτσι στην αρχή, βάψαμε το δωμάτιο, βάλαμε τον καναπέ, αλλάξιερα κλπ, το καμαρωνα... Ε στην αρχή ήταν αποθήκη για τα ασιδερωτα, μετά έμπαιναν τα παιχνίδια, ε τώρα είναι ένα ωραιότατο πλει ρουμ, παίζει η μικρή πολύ ωραία εκεί μέσα :-D Να κοιμηθεί εκεί πάντως δεν κοιμάται χάχα! Τώρα σκεφτόμαστε σιγα σιγα να τη βάζω να κοιμάται κάποια μεσημέρια και μετά βράδυ, της πήραμε και κρεβάτι. Στενοχωριεμαι πάντως πολύ που θα φύγει από δίπλα μας..

Εσεις πως το σκέφτεστε;; 

Είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ ωραίο! Ο μικρός πρίγκηπας είναι πολύ ωραίο θέμα! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , dobby είπε:

Ξέρεις γιατί γελάω;; και εμείς έτσι στην αρχή, βάψαμε το δωμάτιο, βάλαμε τον καναπέ, αλλάξιερα κλπ, το καμαρωνα... Ε στην αρχή ήταν αποθήκη για τα ασιδερωτα, μετά έμπαιναν τα παιχνίδια, ε τώρα είναι ένα ωραιότατο πλει ρουμ, παίζει η μικρή πολύ ωραία εκεί μέσα :-D Να κοιμηθεί εκεί πάντως δεν κοιμάται χάχα! Τώρα σκεφτόμαστε σιγα σιγα να τη βάζω να κοιμάται κάποια μεσημέρια και μετά βράδυ, της πήραμε και κρεβάτι. Στενοχωριεμαι πάντως πολύ που θα φύγει από δίπλα μας..

Εσεις πως το σκέφτεστε;; 

Είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ ωραίο! Ο μικρός πρίγκηπας είναι πολύ ωραίο θέμα! 

Αρχικά είναι το πρώτο μου παιδάκι και φτιάξαμε το δωμάτιο και βάλαμε καναπέ   για να κοιμάμαι εκεί τις πρώτες μέρες μαζί του για να μην ξυπνά και τον άντρα μου που δουλεύει πολύ!Δεν ήθελα ν τον πάρω στην κρεβατοκάμαρα αφού δεν έχω κ χώρο εκεί!Όνειρο σου λέω είναι όνειρο το δωμάτιο χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι δε θα κοιμαται στην κουνια στην αρχη αλλα στο καλαθι...το καλαθι ομως ειναι στο καροτσι (3σε1)οποτε το κατοτσι με επειγει!παρηγγειλα κ παρκοκρεβατο που ουτε αυτο εχω ερθει!σε ενα μηνα μου ειχαν πει 25-26/1 τα παρηγγειλα!αυριο θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

Αρχικά είναι το πρώτο μου παιδάκι και φτιάξαμε το δωμάτιο και βάλαμε καναπέ   για να κοιμάμαι εκεί τις πρώτες μέρες μαζί του για να μην ξυπνά και τον άντρα μου που δουλεύει πολύ!Δεν ήθελα ν τον πάρω στην κρεβατοκάμαρα αφού δεν έχω κ χώρο εκεί!Όνειρο σου λέω είναι όνειρο το δωμάτιο χαχαχα

Ωχ βρε κορίτσι πολλή ταλαιπωρία! Να κοιμάσαι στον καναπέ! Καλό κουράγιο! Αν δεν έχετε και χώρο όμως τι να κάνεις, σε καταλαβαινω! Τουλάχιστον θα χαρειτε το δωμάτιο! :)

@elenakii22 πάρτους τηλ, πέρασε ο καιρός! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , dobby είπε:

Ωχ βρε κορίτσι πολλή ταλαιπωρία! Να κοιμάσαι στον καναπέ! Καλό κουράγιο! Αν δεν έχετε και χώρο όμως τι να κάνεις, σε καταλαβαινω! Τουλάχιστον θα χαρειτε το δωμάτιο! :)

@elenakii22 πάρτους τηλ, πέρασε ο καιρός! 

ναι θα παρω οπωσδηποτε γτ καπου πρεπει να κοιμηθει η γλυκουλα μου!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elenakii22 Και εμένα είχαν αργήσει ενάμιση μήνα και στο τελευταίο τηλέφωνο που τους έκανα τους "φοβερισα" λίγο γιατί Γενικά η εξυπηρέτηση τους κ η συμπεριφορά ήταν πολύ κακή!Πάρε τηλεφωνα να τους πιέσεις! @dobby Το ξέρω ότι θα ταλαιπωρηθω αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση τουλάχιστον θα τον βλέπω συνέχεια απέναντι μου τον νινακο μου και θα ηρεμώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και από μένα!

36w + 4d σήμερα, ταλαιπωρούμαι με ένα κρύωμα από το Σάββατο που μάλλον είναι ίωση τελικά γιατί διάβαζα και άλλες εγκυούλες ότι το έχουν πάθει, μπούκωμα-καταρροή χωρίς πυρετό ευτυχώς, και τώρα με έχει πιάσει λίγο στο λαιμό και έχω ένα βηχαλάκι ψιλό.Και πάνω που σκεφτόμουνα ότι καλά την έβγαλα που δεν αρρώστησα μέχρι τώρα :-)

Από ετοιμασίες μάλλον είμαι η τελευταία από όλες, τα έπιπλα θα έρθουν την άλλη εβδομάδα, βασικά ήταν έτοιμα να έρθουν χθες αλλά επειδή ακόμα θέλουμε να φτιάξουμε κάποια ράφια στο δωμάτιο τους είπα για την επόμενη.Από ρούχα κλπ πάντως πράγματα του μωρού μου έχουν φέρει ήδη πολλά και ανέλαβαν μαμά-πεθερά να τα πλύνουν-σιδερώσουν.Και γενικά έχω εφησυχαστεί γιατί ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον θα πάρω και την 39η εβδομαδα, αυτό βέβαια ήταν 1η Φλεβάρη, την Δευτέρα έχουμε ραντεβού και μπορεί να μου πει γεννάς σήμερα-αύριο και να τρέχω και να μην φτάνω :-)  

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Elise76 είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα!

36w + 4d σήμερα, ταλαιπωρούμαι με ένα κρύωμα από το Σάββατο που μάλλον είναι ίωση τελικά γιατί διάβαζα και άλλες εγκυούλες ότι το έχουν πάθει, μπούκωμα-καταρροή χωρίς πυρετό ευτυχώς, και τώρα με έχει πιάσει λίγο στο λαιμό και έχω ένα βηχαλάκι ψιλό.Και πάνω που σκεφτόμουνα ότι καλά την έβγαλα που δεν αρρώστησα μέχρι τώρα :-)

Από ετοιμασίες μάλλον είμαι η τελευταία από όλες, τα έπιπλα θα έρθουν την άλλη εβδομάδα, βασικά ήταν έτοιμα να έρθουν χθες αλλά επειδή ακόμα θέλουμε να φτιάξουμε κάποια ράφια στο δωμάτιο τους είπα για την επόμενη.Από ρούχα κλπ πάντως πράγματα του μωρού μου έχουν φέρει ήδη πολλά και ανέλαβαν μαμά-πεθερά να τα πλύνουν-σιδερώσουν.Και γενικά έχω εφησυχαστεί γιατί ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον θα πάρω και την 39η εβδομαδα, αυτό βέβαια ήταν 1η Φλεβάρη, την Δευτέρα έχουμε ραντεβού και μπορεί να μου πει γεννάς σήμερα-αύριο και να τρέχω και να μην φτάνω :-)  

γτ καλε να γεννήσεις σμρ αυριο???39 θα πας!!ολες οι εγκυουλες εχουν μια καταρροή αλλα αφου εχεις κ πονο στο λαιμο τοτε πιθανον να ειναι μια ελαφρια ιωσουλα!θα περασει γρηγορα απλα εχε λιγο το νου σου κ εσυ!

εμενα κοριτσια με πηρανε σμρ κ μ ειπαν οτι στέλνουν την κουνια,την συρταριερα κ το ριλαξ!!το καροτσι ακομα δε το εχουν παραλαβει. :( ενταξει μπορει να μην εχουμε καλαθι να βγουμε απο το μαιευτήριο αλλα τουλαχιστον θα εχει καπου να κοιμαται!!μου ειπαν θα με παρουν μεσα στη μερα να μου πουν ποτε θα το παραλαβουν..(ειναι απο αλλο καταστημα το καροτσι)


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elise76έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα κ νιώθω και καταβεβλημένου!Περαστικά μας!Παίρνεις φαρμακα;Μην αγχώνεσαι αφού είπες 39 εβδομάδα! @elenakii22 Πιστεύω θα στο στείλουν μέχρι ν γεννήσεις!Πήγες στο γιατρό;

Εγώ σήμερα πήγα στην κλινική έκανα ντοπλερ!Όλα καλά μου είπε ο γιατρός μου μια χαρά να μην λάβω υπόψιν μου τις τιμές που έβγαλε αυτό το μηχάνημα γιατί τον δείχνει μικρότερο και να κοιτάω αυτές που βγάζουμε στο ιατρείο του!Επίσης είναι ακόμα με τον πωπο κάτω,βολεύτηκε μάλλον το παιδάκι μου!Σε μια εβδομάδα θα με ξανά δει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Stella.T είπε:

@Elise76έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα κ νιώθω και καταβεβλημένου!Περαστικά μας!Παίρνεις φαρμακα;Μην αγχώνεσαι αφού είπες 39 εβδομάδα! @elenakii22 Πιστεύω θα στο στείλουν μέχρι ν γεννήσεις!Πήγες στο γιατρό;

Εγώ σήμερα πήγα στην κλινική έκανα ντοπλερ!Όλα καλά μου είπε ο γιατρός μου μια χαρά να μην λάβω υπόψιν μου τις τιμές που έβγαλε αυτό το μηχάνημα γιατί τον δείχνει μικρότερο και να κοιτάω αυτές που βγάζουμε στο ιατρείο του!Επίσης είναι ακόμα με τον πωπο κάτω,βολεύτηκε μάλλον το παιδάκι μου!Σε μια εβδομάδα θα με ξανά δει!

πιστευω πως θα μου τα στειλουν...ενταξει δεν ειναι οτι με πειραζει αφου θα εχω την κουνια οποτε θα κοιμαται καπου απλα η κουνια θα στηθει στο δωματιο κ εγω εχω σκοπο την μικρη να την εχω στο παρκοκρεβατο που θα ερθει με το καροτσι..πηρα κ στρωμα για να μπορει να κοιμαται..τωρα θα δουμε!εσυ ολα καλα βλεπω μπραβο!!!θα γυρισει μωρε απλα εχει βολευτεί τωρα!!ποσα κιλα τον εβγαλαν?εγω εχω σμρ ραντεβου στις 6!!!να δουμε ποσο εφτασε!!μου είπαν στο νοσοκομειο την προηγουμενη βδομάδα 2500 σχεδον αλλα αποκλείεται κατι λαθος θα εκανε γτ μεσα σε μια βδομαδα απο 2200 να πηγε 2500 πολλα μ φαινονται..λογικα αυτη τη βδομαδα θα ειναι 2500...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , elenakii22 είπε:

πιστευω πως θα μου τα στειλουν...ενταξει δεν ειναι οτι με πειραζει αφου θα εχω την κουνια οποτε θα κοιμαται καπου απλα η κουνια θα στηθει στο δωματιο κ εγω εχω σκοπο την μικρη να την εχω στο παρκοκρεβατο που θα ερθει με το καροτσι..πηρα κ στρωμα για να μπορει να κοιμαται..τωρα θα δουμε!εσυ ολα καλα βλεπω μπραβο!!!θα γυρισει μωρε απλα εχει βολευτεί τωρα!!ποσα κιλα τον εβγαλαν?εγω εχω σμρ ραντεβου στις 6!!!να δουμε ποσο εφτασε!!μου είπαν στο νοσοκομειο την προηγουμενη βδομάδα 2500 σχεδον αλλα αποκλείεται κατι λαθος θα εκανε γτ μεσα σε μια βδομαδα απο 2200 να πηγε 2500 πολλα μ φαινονται..λογικα αυτη τη βδομαδα θα ειναι 2500...

Την προηγούμενη Πέμπτη μου είπε ότι ήταν 2270 τώρα δεν τον μέτρησε και μου είπε να μην κοιτάξω τις σημερινές γιατί είναι λάθος!Γενικά το ντοπλερ Επειδή είναι το δεύτερο μου το έκανε σε 5 λεπτά λόγω ότι έπρεπε να χρησιμοποιήσει κ άλλος γιατρός το μηχάνημα!Την Πέμπτη που θα μας έρθει θα ξέρω πόσο είναι γιατί θα πάω στο ιατρείο του!Άντε να μας πεις τα νέα!Πάντως μπορεί να πήρε τόσα γραμμάρια μην το αποκλείεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Stella.T είπε:

Την προηγούμενη Πέμπτη μου είπε ότι ήταν 2270 τώρα δεν τον μέτρησε και μου είπε να μην κοιτάξω τις σημερινές γιατί είναι λάθος!Γενικά το ντοπλερ Επειδή είναι το δεύτερο μου το έκανε σε 5 λεπτά λόγω ότι έπρεπε να χρησιμοποιήσει κ άλλος γιατρός το μηχάνημα!Την Πέμπτη που θα μας έρθει θα ξέρω πόσο είναι γιατί θα πάω στο ιατρείο του!Άντε να μας πεις τα νέα!Πάντως μπορεί να πήρε τόσα γραμμάρια μην το αποκλείεις!

μωρε πολλα μου φαινονται...φαντασου μου ειπε ο ιδιωτης αν παρει ολες τις βδομαδες θα φτασει 3200 περιπου!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

@Elise76έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα κ νιώθω και καταβεβλημένου!Περαστικά μας!Παίρνεις φαρμακα;Μην αγχώνεσαι αφού είπες 39 εβδομάδα! @elenakii22 Πιστεύω θα στο στείλουν μέχρι ν γεννήσεις!Πήγες στο γιατρό;

Εγώ σήμερα πήγα στην κλινική έκανα ντοπλερ!Όλα καλά μου είπε ο γιατρός μου μια χαρά να μην λάβω υπόψιν μου τις τιμές που έβγαλε αυτό το μηχάνημα γιατί τον δείχνει μικρότερο και να κοιτάω αυτές που βγάζουμε στο ιατρείο του!Επίσης είναι ακόμα με τον πωπο κάτω,βολεύτηκε μάλλον το παιδάκι μου!Σε μια εβδομάδα θα με ξανά δει!

Κι εγώ νιώθω καταβεβλημένη και με πιάνει υπνηλία άσχετες ώρες, λογικό είναι γιατί έχουμε τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης κι επιπλέον το μπούκωμα, πόσο να αντέξεις;;; παίρνω ντεπόν αναβράζον 2 φορές την μέρα πρωί και βράδυ, επειδή είναι 1000 mg παίρνω κάθε φορά μισό.Επίσης ο γιατρός μου επιτρέπει το RONAL για το μπούκωμα και από χθες το βράδυ που το έβαλα ξεμπούκωσα και αναπνέω σαν άνθρωπος.

Για το βάρος του μωρού απ'ότι ξέρω οι μετρήσεις μπορεί να πέσουν έξω έως και μισό κιλό, οπότε μέχρι να τα δούμε ta μπεμπάκια live δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο θα είναι.Κι εμένα μου είπε στις 33w+4d ότι είναι 2,3 kg, κι ότι μέχρι το τέλος θα είναι σίγουρα 3,5 κιλά! Ο Μπέμπης σου μια χαρά, καλά τα λες, βολεύτηκε!

 

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Stella.T άντε πάει και το ντόπλερ, όλα καλά! χαχα βολεύτηκε ο γλυκούλης μωρέ! πότε θα ξαναπας τώρα?

@elenakii22 πήγες στο γιατρό? όλα καλά με την μπουμπου?

@Elise76σε καταλαβαίνω κι εγώ πέρασα ένα μπούκωμα τώρα τελευταία και ήταν μαρτυρικό συν του ότι έπαθα και φαρμακευτική ρινίτιδα και ήταν μπουκωμένη η μύτη δύο βδομάδες και μόνο με το σπρευ ξεβούλωνε, δράμα. Περαστικά σου και υπομονή!

Πάντως για το βάρος εγώ δεν πιστέυω κανένα γιατρό, έτσι μου έλεγε και στην κόρη μου ότι θα βγει πανω από 3500 κιλά και τελικά βγήκε 3100. Και πόσα άλλα παρόμοια έχω ακούσει από γνωστές και φίλες. Οπότε όπως λέει και η Ελιζ υπάρχει μεγάλη απόκλιση.


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...