Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Stella.T είπε:

Ακόμα δεν συνήλθες;Κάτσε μέσα να γίνεις καλά!!!Καλά εγώ το σκέφτομαι όλη την ώρα Πότε θα τον πάρω αγκαλιά θα τον φιλήσω θα δω τα μουτράκια του!Την Πέμπτη που θ πάμε στο γιατρό περιμένω πως πως και πως να δω λίγο ποδαράκι λίγο χεράκι Χαχαχα!

Όχι έχω χρόνια βρογχίτιδα και μου το έχει γυρίσει εκεί τώρα. Άσε κ μένα μου κακοφανηκε την περασμένη βδομάδα που δε μου έκανε υπεεηχο και δεν την είδα. Τουλάχιστον άκουσα την καρδούλα της στον καρδιοτοκογραφο!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Αντε κοριτσια μου με το καλο!!απο δω κ περα θα περιμενουμε απο την καθεμια τα ευχαριστα νεα!!

Εγω εχω ενα προαισθημα πως την επομενη τεταρτη-πεμπτη θα κανει την εμφανιση η μικρη!

Να σας πω πως ειμαι χαλια απο πονους.απο χθες το βραδακι δεν μπορω να κοιμηθω κ να ξαπλωσω γενικα.εχω συνεχομενους πονους στην περιοχη της κοιλιας(περιοδου),ποναει ολη η μεση κ η πλατη και οποτε λυγιζω τα ποδια γτ με ανακουφιζει αυτο καμια φορα,πονανε τα ισχια μου.ειμαι ενα βημα πριν βαλω τα κλαματα.τετοιους πονους συνεχομενους δεν εχω ξανανιωσει.δεν ειναι η ενταση των πονων,ειναι η διαρκεια τους που ειναι απο χθες το βραδυ.πηρα τη μαια μου ειπε να μην ανησυχω κ πως δεν ειναι σημαδια τοκετου...Απλα να κανω υπομονη με τους πονους.

Τεσπα...καρδιοτοκογραφημα τελικα θα κανω την επομενη βδομαδα-αν προλαβω-κ θα με ψιλαφησει η μαια να δει που ειναι το παιδι...αν κ γω οπως σας ειπα,νομιζω πως αν δεν το κανω δευτερα-τριτη,δεν θα προλαβω να το κανω γενικα.:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

βλεπω να εχουμε πολλα γεννητουρια την αλλη βδομαδα!!!!!για να δουμε ποια θα κανει την αρχη!!

@Stalicha ενταξει κ την αλλη βδομαδα να ερθει μια χαρα θα εισαι μην αγχωνεσαι!κανεις κ συσπασεις η μονο πονους εχεις?

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , elenakii22 είπε:

βλεπω να εχουμε πολλα γεννητουρια την αλλη βδομαδα!!!!!για να δουμε ποια θα κανει την αρχη!!

@Stalicha ενταξει κ την αλλη βδομαδα να ερθει μια χαρα θα εισαι μην αγχωνεσαι!κανεις κ συσπασεις η μονο πονους εχεις?

Αν συσπασεις εννουμε τα πετρωματα τοτε ναι.εχω αρκετουτσικα. Σημερα μαλιστα εχω περισσοτερα απο καθε αλλη φορα.μαλλον σχετιζονται κ με τους γενικοτερους πονους που εχω.ισως κανει προβα η μικρη!

Ναι αν βγει την επομενη βδομαδα θα ειμαι μια χαρα.με εχει βγαλει ασπροσπροσωπη το πλασματακι!

πρίν από 3 λεπτά , Maria36 είπε:

Την άλλη εβδομάδα έχω κ γω γενέθλια, λέτε να μου κάνει τη χάρη η μικρή να τα γιορτάσουμε μαζί??? 

Μακαρι!!στο ευχομαι!!!το πιο ομορφο δωρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria36 είπε:

Την άλλη εβδομάδα έχω κ γω γενέθλια, λέτε να μου κάνει τη χάρη η μικρή να τα γιορτάσουμε μαζί??? 

αληθεια???τι καλα!!!ποτε εχεις??@Stalicha ναι τα πετρωματα ειναι!ας ξεκουραζεσαι οσο μπορεις αλλα τα εχετε παει καλα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenakii22 Την Τρίτη στις 6 του μήνα!!! 

Όντως @Stalicha τα πετρώματα είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις. Εγώ έχω πετρώματα με πόνο μαζί αλλά δε μου την κάνει τη χάρη η μικρή. 

 

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22Άντε με το καλό η πριγκίπισσα!!Μετράμε αντίστροφα χωρίς άγχος μόνο να χαμογελάς!!! @Maria36θα είναι τέλειο αν έρθει εκείνη την μέρα θα έχεις το καλύτερο δώρο του κόσμου,εγώ εχω ίδια μέρα γενέθλιά με το μπαμπά μου! @Stalicha υπομονη κορίτσι μου αφού μίλησες με την μαία και σου είπε όλα οκ!

Εγώ τελευταία θα μείνω και θα περιμένω αρχικά μου είχε πει ο γιατρός 30 Μαρτίου μετά μου είπε πιο νωρίς τελικά.Την Πέμπτη θα τον ρωτήσω να μου πει ημερομηνία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Stella.T είπε:

@elenakii22Άντε με το καλό η πριγκίπισσα!!Μετράμε αντίστροφα χωρίς άγχος μόνο να χαμογελάς!!! @Maria36θα είναι τέλειο αν έρθει εκείνη την μέρα θα έχεις το καλύτερο δώρο του κόσμου,εγώ εχω ίδια μέρα γενέθλιά με το μπαμπά μου! @Stalicha υπομονη κορίτσι μου αφού μίλησες με την μαία και σου είπε όλα οκ!

Εγώ τελευταία θα μείνω και θα περιμένω αρχικά μου είχε πει ο γιατρός 30 Μαρτίου μετά μου είπε πιο νωρίς τελικά.Την Πέμπτη θα τον ρωτήσω να μου πει ημερομηνία!

Ναι τέλεια θα είναι αλλά κ πιο νωρίς να έρθει θα είναι τα καλύτερα γενέθλια!!! 

Πας για καισαρική η φυσιολογική γέννα??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Maria36 είπε:

Ναι τέλεια θα είναι αλλά κ πιο νωρίς να έρθει θα είναι τα καλύτερα γενέθλια!!! 

Πας για καισαρική η φυσιολογική γέννα??? 

Το μωρό μου είναι ακόμα με το κεφαλάκι πάνω!Ο γιατρός μου είπε θα τον περιμένουμε να γυρίσει...Δεν με απασχολεί και πολύ πως θα γεννήσω για να είμαι ειλικρινής!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Stella.T είπε:

Το μωρό μου είναι ακόμα με το κεφαλάκι πάνω!Ο γιατρός μου είπε θα τον περιμένουμε να γυρίσει...Δεν με απασχολεί και πολύ πως θα γεννήσω για να είμαι ειλικρινής!

Ναι κ εμένα το ίδιο δε με απασχολεί το πώς θα γεννησω, απλά η δικιά μου έχει γυρίσει από τον 6ο φαντάσου, πάω για φυσιολογικά προς το παρόν αν και δεν την βλέπω να έχει κ πολύ όρεξη για έξοδο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...