Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια να ρωτησω...τα νιωθετε χαμηλα τα πιτσιρικια??εγω την νιωθω αρκετα χαμηλα.μεσα απο την ηβικη περιοχη κ νιωθω κ χτυπηματα στις αρθρωσεις ανάμεσα στην κοιλια και στο ποδι(διπλα στην ηβικη περιοχη).

Αναρωτιεμαι...δεν ειναι too much να την νιωθω  τοσο χαμηλα?

εγω μα σου πω την αληθεια δεν την νιωθω τοσο χαμηλα...φανταζομαι ομως για να εχεις τοσα πονακια κ συσπασεις ειναι λογικο να εχει κατεβει...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια να ρωτησω...τα νιωθετε χαμηλα τα πιτσιρικια??εγω την νιωθω αρκετα χαμηλα.μεσα απο την ηβικη περιοχη κ νιωθω κ χτυπηματα στις αρθρωσεις ανάμεσα στην κοιλια και στο ποδι(διπλα στην ηβικη περιοχη).

Αναρωτιεμαι...δεν ειναι too much να την νιωθω  τοσο χαμηλα?

Και εγώ από την 35 εβδομάδα την ένιωθα τόσο χαμηλά και είχα κ έχω πόνους εκεί που ενώνονται τα πόδια με τη λεκάνη. Την 36η εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός ότι ήταν πολύ χαμηλά γι αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

εγω μα σου πω την αληθεια δεν την νιωθω τοσο χαμηλα...φανταζομαι ομως για να εχεις τοσα πονακια κ συσπασεις ειναι λογικο να εχει κατεβει...

Σημερα εχω το τελευταιο μαθημα με τη μαια.θα της πω κ να ψιλαφησει την κοιλια.ενω γενικα δεν ειμαι ανθρωπος που διαμαρτυρομαι,να πω την αληθεια την τελευταια βδομαδα τα χω δει ολα απο τους πονους..Λεω αν διαμαρτυρομαι εγω,τοτε τι να πουν κ οι αλλοι...Εχω κ μια μικρη που κανει παρτυ εκει μεσα...εχει μεγαλωσει κ πλεον την αισθανομαι απο το στομαχι μεχρι κατω...Ολο παραπονιεμαι κοριτσια αλλα πραγματικα δεν την παλευω...Ο αντρας μου με εχει λυπηθει.τα βραδια που με βλεπει να παλευω με ρωταει συνεχεια τι να κανει να μου περασει..Λεω...αστο....ο,τι ηταν να κανεις το κανες πριν 8-9 μηνες:-D

πρίν από 6 λεπτά , Maria36 είπε:

Και εγώ από την 35 εβδομάδα την ένιωθα τόσο χαμηλά και είχα κ έχω πόνους εκεί που ενώνονται τα πόδια με τη λεκάνη. Την 36η εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός ότι ήταν πολύ χαμηλά γι αυτό. 

Νταξει...δεν ειμαι η μονη...παλι καλα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Stalicha είπε:

Σημερα εχω το τελευταιο μαθημα με τη μαια.θα της πω κ να ψιλαφησει την κοιλια.ενω γενικα δεν ειμαι ανθρωπος που διαμαρτυρομαι,να πω την αληθεια την τελευταια βδομαδα τα χω δει ολα απο τους πονους..Λεω αν διαμαρτυρομαι εγω,τοτε τι να πουν κ οι αλλοι...Εχω κ μια μικρη που κανει παρτυ εκει μεσα...εχει μεγαλωσει κ πλεον την αισθανομαι απο το στομαχι μεχρι κατω...Ολο παραπονιεμαι κοριτσια αλλα πραγματικα δεν την παλευω...Ο αντρας μου με εχει λυπηθει.τα βραδια που με βλεπει να παλευω με ρωταει συνεχεια τι να κανει να μου περασει..Λεω...αστο....ο,τι ηταν να κανεις το κανες πριν 8-9 μηνες:-D

Νταξει...δεν ειμαι η μονη...παλι καλα...

Εσένα σε καταλαβαίνουν τουλάχιστον εμένα με λένε γκρινιάρα και αλήθεια δεν είμαι το βράδυ υποφέρω κ μέσα στη μέρα νιώθω πόνους στη μέση κ κουράζομαι με το παραμικρό. Τη μάνα μου δεν την έπιασαν ποτέ πόνοι γτ εγώ είχα ισχυακη προβολή και πήγε με προγραμματισμένη καισαρική κ ο άντρας μου δε με καταλαβαίνει γτ η μάνα τ που κ αυτή έκανε καισαρική του λέει ότι οι πόνοι δεν είναι κ τπτ το.ιδιαιτερο και ότι το παρακάνω. Η αλήθεια δε με νοιάζει που πονάω όσο είναι το μωρό Μ καλά, απλά να κοιμηθώ λίγο θέλω αυτό είναι που Μ έχει κουράσει απίστευτα. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ μάλλον είμαι σε καλύτερη φάση όσο αναφορά το μικρό δεν έχω πάρα πολλούς πόνους ελάχιστους θα έλεγα πονάω μόνο χαμηλά μόνο όταν κουνάει πολύ τα πόδια του έχει ισχυακη προβολή αλλά ναι τον νιώθω χαμηλα!Το πρόβλημα μου από την αρχή ήταν πόσο πρέπει να τον νιώθω πόσες φορές πρέπει ν κουνιέται κτλ. Και με πιάνει άγχος κ κλάματα γι αυτό το λόγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα βρε κοριτσια δε με ποναει τπτ...κοιμαμαι κ καλα δεν εχω προβλημα...δε ξερω γενικα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα ιδιαιτερα...καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη...υποθετω σε επομενο παιδι μπορει να μην ειναι το ιδιο ευκολο με τωρα..θα δειξει!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα βρε κοριτσια δε με ποναει τπτ...κοιμαμαι κ καλα δεν εχω προβλημα...δε ξερω γενικα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα ιδιαιτερα...καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη...υποθετω σε επομενο παιδι μπορει να μην ειναι το ιδιο ευκολο με τωρα..θα δειξει!!

Άσε και εγώ μέχρι να μπω στον 9ο ήμουν λες κ δεν ήμουν έγκυος από τότε που μπήκα τα έχω δει όλα, δεν υπάρχει βράδυ που να μην ποναω. Πόδια μέση κοιλιά, ανα 20 λεπτό τουαλετα καιν μ αρέσει ο υπνος δυστυχως. Όντως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria36 είπε:

Άσε και εγώ μέχρι να μπω στον 9ο ήμουν λες κ δεν ήμουν έγκυος από τότε που μπήκα τα έχω δει όλα, δεν υπάρχει βράδυ που να μην ποναω. Πόδια μέση κοιλιά, ανα 20 λεπτό τουαλετα καιν μ αρέσει ο υπνος δυστυχως. Όντως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.

ε το τελος ειναι το πιο δυσκολο!!!μπορει κ εγω αργοτερα να βαραινα αρκετα κ να δυσκολευομουν αλλα αφου δε θα παρω ολο τον μηνα δε θα το μαθω!!!ποτε εχεις ξανα ραντεβου,


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

ε το τελος ειναι το πιο δυσκολο!!!μπορει κ εγω αργοτερα να βαραινα αρκετα κ να δυσκολευομουν αλλα αφου δε θα παρω ολο τον μηνα δε θα το μαθω!!!ποτε εχεις ξανα ραντεβου,

Την Παρασκευή μου είπε να παω νωρίς στις 8, πρώτα να περάσω από εκείνον για υπέρηχο και μετά θα με στείλει για καρδιοτοκογραφο για τρίτη φορά... Ανυπομονώ λίγο μήπως κ έχουμε κάποια εξέλιξη. Όλοι βάζουν στοιχήματα για το πότε θα γεννήσω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Maria36 είπε:

Την Παρασκευή μου είπε να παω νωρίς στις 8, πρώτα να περάσω από εκείνον για υπέρηχο και μετά θα με στείλει για καρδιοτοκογραφο για τρίτη φορά... Ανυπομονώ λίγο μήπως κ έχουμε κάποια εξέλιξη. Όλοι βάζουν στοιχήματα για το πότε θα γεννήσω. 

κ εγω παρασκευη μεσημερι θα παω!!!εγω εχω κανει 4-5 φορες...να μας πεις να βαλουμε κ εμεις στοιχημα να δουμε ποια θα σε πετυχει!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

1 hour ago, Maria36 είπε:

Άσε και εγώ μέχρι να μπω στον 9ο ήμουν λες κ δεν ήμουν έγκυος από τότε που μπήκα τα έχω δει όλα, δεν υπάρχει βράδυ που να μην ποναω. Πόδια μέση κοιλιά, ανα 20 λεπτό τουαλετα καιν μ αρέσει ο υπνος δυστυχως. Όντως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.

Μα κ γω μια χαρα ημουν.εκανα δουλειες,πηγαινα πανω κατω με τις σκαλες,στη δουλεια ετρεχα...ολοι μου ελεγαν πως δεν εχουν ξαναδει τετοια εγκυο σε τετοιο μηνα.(γι αυτο φτασαμε να γεννησω το παιδι στη δουλεια!!!:-P).εδω κ 2 βδομαδες ειναι που τα χω δει ολα!ακριβως οπως τα λες κ συ.

Εκανα λαθος..αυριο εχω ραντεβου με τη μαια..ανυπομονω να δω τι θα μου πει για τη θεση του παιδιου

Αντε να δουμε ποια θα κανει την αρχη!

Link to comment
Share on other sites

 @Stalicha αύριο θ πάω κ εγώ στο γιατρό περιμένω να μου πεις νέα!Σου δίνω ακόμα δύο εβδομάδες ακόμα θα δεις! @elenakii22 @Maria36  θα μάθουμε για εσάς την Παρασκευή!!! Μμμ....Εγώ θα βάλω στοίχημα ότι πρώτη θα είναι η Ελένη που θα φέρει την πριγκίπισσα στην ομάδα μας! 

@dobby Πρέπει να ποντάρεις και Εσύ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνοδοιπόρισσες! πόσα έχετε γράψει, δεν σας προλαβαίνω :-)

Περαστικά σε όλες τις κρυωμένες, κι εμένα ακόμα δεν μου έχει περάσει τελείως, αλλά είμαι πολύ καλύτερα. 37w + 3d σήμερα, Δευτέρα πήγαμε στο γιατρό, όλα καλά ευτυχώς, την Κυριακή είχα λίγο ανησυχήσει γιατί δεν ήταν πολύ ζωηρή η μπέμπα και μου είπε ο γιατρός να μετράω δέκα κινήσεις τουλάχιστον μέσα σε έξι ώρες, αλλιώς να τον πάρω τηλέφωνο.Τώρα έχει επανέλθει στη γνωστή της ζωηράδα.Μου έκανε και κολπική εξέταση και μου είπε ότι ακόμα δεν έχει έρθει η ώρα.Βέβαια  ποτέ δεν ξέρεις...Αλλά μάλλον δεν θα κάνω εγώ την αρχή :-)  Με πηγαίνει για να γεννήσω φυσιολογικά πάντως.Καρδιοτοκογράφο πάντως δεν έχω κάνει, ούτε αυτή την εξέταση του στρεπτόκοκκου.

Από ετοιμασίες μας ήρθαν τα έπιπλα, έπλυνα σιδέρωσα κάποια ρουχαλάκια που πήραμε το Σάββατο, βαλίτσα θα φτιάξω μέσα στο Σαββατοκύριακο.Πολύ χαλαρή είμαι :-)

Πονάκια και εγώ δεν έχω πολλά, μόνο όταν κουράζομαι πονάω αρκετά.Και στον ύπνο λίγο έχω στρώσει και κοιμάμαι καλύτερα, ξυπνάω κατά τις 4-5 και μπορεί να κάνω 2 ώρες να ξανακοιμηθώ αλλά κοιμάμαι μέχρι τις 10-11.

Έχω μανία για σοκολάτα αλλά όταν τρώω μετά έχω καούρες και δυσπεψία αλλά δεν μπορώ, μετά το φαγητό θέλω οπωσδήποτε σοκολάτα! Και το βράδυ μόνο φρούτα, δεν μπορώ να φάω φαγητό γιατί βαραίνω πολύ.Αλλά τα κιλά εκεί, μεταξύ 13-14.

¨Ολες πρωτομανούλες είμαστε, εκτός από την dobby; @dobby  μη σε χάσουμε μετά, να μιλάμε να μας δίνεις καμιά συμβουλή!

  • Μου αρέσει 2

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Elise76 είπε:

Γεια σας συνοδοιπόρισσες! πόσα έχετε γράψει, δεν σας προλαβαίνω :-)

Περαστικά σε όλες τις κρυωμένες, κι εμένα ακόμα δεν μου έχει περάσει τελείως, αλλά είμαι πολύ καλύτερα. 37w + 3d σήμερα, Δευτέρα πήγαμε στο γιατρό, όλα καλά ευτυχώς, την Κυριακή είχα λίγο ανησυχήσει γιατί δεν ήταν πολύ ζωηρή η μπέμπα και μου είπε ο γιατρός να μετράω δέκα κινήσεις τουλάχιστον μέσα σε έξι ώρες, αλλιώς να τον πάρω τηλέφωνο.Τώρα έχει επανέλθει στη γνωστή της ζωηράδα.Μου έκανε και κολπική εξέταση και μου είπε ότι ακόμα δεν έχει έρθει η ώρα.Βέβαια  ποτέ δεν ξέρεις...Αλλά μάλλον δεν θα κάνω εγώ την αρχή :-)  Με πηγαίνει για να γεννήσω φυσιολογικά πάντως.Καρδιοτοκογράφο πάντως δεν έχω κάνει, ούτε αυτή την εξέταση του στρεπτόκοκκου.

Από ετοιμασίες μας ήρθαν τα έπιπλα, έπλυνα σιδέρωσα κάποια ρουχαλάκια που πήραμε το Σάββατο, βαλίτσα θα φτιάξω μέσα στο Σαββατοκύριακο.Πολύ χαλαρή είμαι :-)

Πονάκια και εγώ δεν έχω πολλά, μόνο όταν κουράζομαι πονάω αρκετά.Και στον ύπνο λίγο έχω στρώσει και κοιμάμαι καλύτερα, ξυπνάω κατά τις 4-5 και μπορεί να κάνω 2 ώρες να ξανακοιμηθώ αλλά κοιμάμαι μέχρι τις 10-11.

Έχω μανία για σοκολάτα αλλά όταν τρώω μετά έχω καούρες και δυσπεψία αλλά δεν μπορώ, μετά το φαγητό θέλω οπωσδήποτε σοκολάτα! Και το βράδυ μόνο φρούτα, δεν μπορώ να φάω φαγητό γιατί βαραίνω πολύ.Αλλά τα κιλά εκεί, μεταξύ 13-14.

¨Ολες πρωτομανούλες είμαστε, εκτός από την dobby; @dobby  μη σε χάσουμε μετά, να μιλάμε να μας δίνεις καμιά συμβουλή!

Χαίρομαι πολύ που είσαι καλά και εσύ και η μπέμπα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κοιμήθηκα 2 ώρες σερί χωρίς να ξυπνήσω απόγευμα βέβαια αλλά κάτι είναι και αυτό. @elenakii22 Η μάνα μου με έχει για 5 Μαρτίου, ο αδερφός μου για 7. Ο άλλος μου αδερφός και ο άντρας μου λένε ότι δε θα γεννήσω ποτέ χαχαχαχα. Εγώ με έχω για μετά την ΠΗΤ μου οπότε ποντάρω πάνω σου εσύ θα κάνεις την αρχή!!! 

@Stalicha και @Stella.T Περιμένουμε νέα σας αύριο!!!

@Elise76 Αυτό με τη σοκολάτα το έχω κ εγώ κ ευτυχώς κιλά έχω πάρει λίγα κ καούρες δεν έχω από τότε που μπήκα στον 9ο, έτσι τρώω αρκετή η αλήθεια, μπορεί φαγητό να μη θέλω να φάω αλλά στη σοκολάτα δε λέω όχι!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...