Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , dobby είπε:

@Stella.T άντε πάει και το ντόπλερ, όλα καλά! χαχα βολεύτηκε ο γλυκούλης μωρέ! πότε θα ξαναπας τώρα?

@elenakii22 πήγες στο γιατρό? όλα καλά με την μπουμπου?

@Elise76σε καταλαβαίνω κι εγώ πέρασα ένα μπούκωμα τώρα τελευταία και ήταν μαρτυρικό συν του ότι έπαθα και φαρμακευτική ρινίτιδα και ήταν μπουκωμένη η μύτη δύο βδομάδες και μόνο με το σπρευ ξεβούλωνε, δράμα. Περαστικά σου και υπομονή!

Πάντως για το βάρος εγώ δεν πιστέυω κανένα γιατρό, έτσι μου έλεγε και στην κόρη μου ότι θα βγει πανω από 3500 κιλά και τελικά βγήκε 3100. Και πόσα άλλα παρόμοια έχω ακούσει από γνωστές και φίλες. Οπότε όπως λέει και η Ελιζ υπάρχει μεγάλη απόκλιση.

Μπουκωμένη μύτη 2 εβδομάδες; Εφιάλτης! Σ'ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά! 

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Elise76Παίρνω σπρέι για την μύτη και δεν ξεμπουκωνει και κάνω κ γαργάρες αλλά τίποτα!  @dobby Ναι μωρέ ο καλός μου,την Πέμπτη που μας έρχεται θα ξανά πάω!Υπάρχει σίγουρα απόκλιση αφού όμως τρέφεται σωστά από ότι μου λέει ο γιατρός  εγώ δεν αγχώνομαι!

Link to comment
Share on other sites

@Stella.T Είχα κ γω μπούκωμα στη μύτη το μόνο που κάνει δουλειά είναι το otrivin το παιδικό μου είχε γράψει άλλο στην αρχή ο γυναικολόγος αλλά δεν έκανε τίποτα μετα Μ συνέστησε το οτριβιν και όντως με βοήθησε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Maria36 είπε:
πρίν από 11 λεπτά , Maria36 είπε:

 

@Maria36 Ναι αυτό παίρνω παρόλο που είπα σπρέι δεν μπορούσα να γράψω σταγόνες κολλησε το μυαλο!Δεν με πιάνει καθολου!Τι λέει ο γιατρός σου για τις συσπάσεις;εμένα μου είπε να τις μετράω και να μην έχω πάνω από 8 την μέρα 

 

Just now, Stella.T είπε:

 

Κάτι λάθος έκανα με την απάντηση μου!Ελπίζω να την διαβάσεις @Maria36

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stella.T είπε:

το είχε δει κ εκείνος στον καρδιοτοκογραφο από την περασμένη βδομάδα αλλά επειδή είμαι ήδη στην 37+5 εβδομάδα δε μας πειράζει απλά να τις μετραω και αν έχουν συχνότητα να πάω από εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Stella.T είπε:

 

Κάτι λάθος έκανα με την απάντηση μου!Ελπίζω να την διαβάσεις @Maria36

 Ναι αυτό παίρνω παρόλο που είπα σπρέι δεν μπορούσα να γράψω σταγόνες κολλησε το μυαλο!Δεν με πιάνει καθολου!Τι λέει ο γιατρός σου για τις συσπάσεις;εμένα μου είπε να τις μετράω και να μην έχω πάνω από 8 την μέρα 

πρίν από 1 λεπτό , Maria36 είπε:
πρίν από 3 λεπτά , Stella.T είπε:

το είχε δει κ εκείνος στον καρδιοτοκογραφο από την περασμένη βδομάδα αλλά επειδή είμαι ήδη στην 37+5 εβδομάδα δε μας πειράζει απλά να τις μετραω και αν έχουν συχνότητα να πάω από εκεί. 

Κατάλαβα!Άντε με το καλό όλα θα πάνε Καλά!Να μας γράψεις αύριο τα νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!ολα καλα εμεις με την μικρη!!2600 φτασαμε..μας υπολογιζει γυρω στα 2800-2900!!μοντελακι θα μας βγει!!!αυριο θα παω κ στον γιατρο του νοσοκομειο,θα κανουμε τοκοκαρδιογραφο!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!!ολα καλα εμεις με την μικρη!!2600 φτασαμε..μας υπολογιζει γυρω στα 2800-2900!!μοντελακι θα μας βγει!!!αυριο θα παω κ στον γιατρο του νοσοκομειο,θα κανουμε τοκοκαρδιογραφο!

Μια χαρά είναι και μένα γύρο στα 3 μου είπε ότι την υπολογίζει. Αύριο θα δούμε πόσο έχει πάει την περασμένη εβδομάδα ήταν 2650. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Maria36 είπε:

Μια χαρά είναι και μένα γύρο στα 3 μου είπε ότι την υπολογίζει. Αύριο θα δούμε πόσο έχει πάει την περασμένη εβδομάδα ήταν 2650. 

εμενα μαξ θα εφτανε 3200-3300...αλλα αφου παμε με καισαρικη θα υπολογιζω 2800-2900!!!κοντα ειμαστε!θα ειναι μικρουλια κ γλυκουλια χαχαχ

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα μαξ θα εφτανε 3200-3300...αλλα αφου παμε με καισαρικη θα υπολογιζω 2800-2900!!!κοντα ειμαστε!θα ειναι μικρουλια κ γλυκουλια χαχαχ

Άσε κ εγώ σκέφτομαι που θα φοβάμαι να την πιάσω στην αρχή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό. Καρδιοτοκογραφημα καλό αρκετές μικρό συσπάσεις. Έκανα πρώτη φορά κολπική εξέταση... Δεν πονάει όσο περίμενα, ο τράχηλος όμως είναι ακόμα κλειστός. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Maria36 είπε:

Γεια σας κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό. Καρδιοτοκογραφημα καλό αρκετές μικρό συσπάσεις. Έκανα πρώτη φορά κολπική εξέταση... Δεν πονάει όσο περίμενα, ο τράχηλος όμως είναι ακόμα κλειστός. 

Καλημέρα! Όλα καλά δηλαδή, μπράβο! Σου είπε ο γιατρός να κάνεις κάτι για να ανοίξει ο τράχηλος; Π.χ. περπάτημα;Πότε υπολογίζει ότι θα γεννήσεις;

Όσο για το βάρος κι εμένα που μου είπε ότι θα είναι 3,5 κιλά πάλι σκέφτομαι ότι θα φοβάμαι να την πιάσω :wink: 

13 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!!ολα καλα εμεις με την μικρη!!2600 φτασαμε..μας υπολογιζει γυρω στα 2800-2900!!μοντελακι θα μας βγει!!!αυριο θα παω κ στον γιατρο του νοσοκομειο,θα κανουμε τοκοκαρδιογραφο!

Καλημέρα! Μια χαρά και η δικιά σου! Γράψε μας εμπειρία από καρδιοτοκογράφο, εγώ δεν έχω κάνει ακόμα.

 

14 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

@Elise76Παίρνω σπρέι για την μύτη και δεν ξεμπουκωνει και κάνω κ γαργάρες αλλά τίποτα!  @dobby Ναι μωρέ ο καλός μου,την Πέμπτη που μας έρχεται θα ξανά πάω!Υπάρχει σίγουρα απόκλιση αφού όμως τρέφεται σωστά από ότι μου λέει ο γιατρός  εγώ δεν αγχώνομαι!

Δοκίμασε και το ronal, εμένα με βοήθησε, γαργάρες κάνω κάθε βράδυ με ζεστό νερό, αλάτι και λεμόνι, νομίζω είναι το καλύτερο γιατροσόφι.

Επίσης τις τελευταίες μέρες μάτωναν πολύ τα ούλα μου στο βούρτσισμα και με το αλατόνερο βλέπω ότι σταμάτησαν, οπότε θα το συνεχίσω κάθε μέρα.


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Elise76 Περπάτημα και σεξ μου είπε αλλά που όρεξη για το δεύτερο. Επίσης όμως μου είπε ότι το είναι κλειστός ο τράχηλος δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα αργήσω να γεννήσω. Το μωρό έχει μπει στη λεκάνη. 11 Μαρτίου έχω τελική, πρόβλεψη δεν έκανε αλλά φεύγοντας μου είπε ότι θα τα πούμε την άλλη βδομάδα εάν όχι νωρίτερα. Κατά τ αλλα καλά με ταλαιπωρεί λίγο ένα κρύωμα από εχθές. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...