Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Κοριτσια μια χαρα σας βλεπω.αντε κοντευουμε ολες...με το καλο να μας ερθουν τα παιδακια μας.κ γω ψιλοφοβαμαι τον τοκετο οταν τον σκεφτομαι αλλα ειμαι ενθουσιασμενη που πλησιαζει η στιγμη που θα κρατησω την μικρη στην αγκαλια μου!!

Παντως κοριτσια μην διαμαρτυρεστε για το σεξ γιατι εγω και τι δεν θα δινα για να μου επετρεπε να κανω.νταξει καταλαβαινω πως ολοκληρωμενες επαφες ειναι δυσκολο να εχουμε σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη, αλλα εμενα μου εχει απαγορεψει τα παντα για να μην προκαλουνται συσπασεις...γινοταν που γινοταν πιο αραια τους τελευταιους μηνες λογω δυσκολιων,οταν μου το απαγορευσε κιολας επαθα κοκομπλοκο.αφηστε τα.οποτε οσο μπορειτε ευχαριστηθειτε το γιατι και μετα δεν θα μπορειτε με τα λοχεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχα @Stalicha σωστή σε βρίσκω αλλά που όρεξη! Εμείς μέχρι τον έβδομο είχαμε επαφές κανονικά αλλά όχι ελεύθερες, μετά στον 8ο ο δικός μου ο ντοκ δεν αφήνει λόγω φόβου συσπάσεων και στον 9ο επιτρέπει ελεύθερες επαφές κανονικά για να έρθει ο τοκετός. Στον 9ο εγώ προσωπικά δεν έχω καμία όρεξη έτσι όπως έχω βαρύνει (ούτε ο σύζυγος μου χα χα χα) αλλά επειδή με το σεξ γίνεται δουλίτσα στον τράχηλο θα το κάνουμε διεκπεραιωτικα και μόνο :)

Πάντως μη νομίζεις είναι ανάλογα τον οργανισμό, δεν είναι σίγουρο ότι δε θα έχεις όρεξη με τα λοχεια. Θυμάμαι περίμενα πως και πως να σαραντισω να πάρουμε το οκ να ξαναρχισουμε επαφές! Οπότε όλα είναι σχετικά! Μη στενοχωριεσαι, θα δεις που θα ξεπεράσεις τον κίνδυνο και θα σου λέει να έχεις επαφές για να γεννήσεις!

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, dobby είπε:

Χαχαχα @Stalicha σωστή σε βρίσκω αλλά που όρεξη! Εμείς μέχρι τον έβδομο είχαμε επαφές κανονικά αλλά όχι ελεύθερες, μετά στον 8ο ο δικός μου ο ντοκ δεν αφήνει λόγω φόβου συσπάσεων και στον 9ο επιτρέπει ελεύθερες επαφές κανονικά για να έρθει ο τοκετός. Στον 9ο εγώ προσωπικά δεν έχω καμία όρεξη έτσι όπως έχω βαρύνει (ούτε ο σύζυγος μου χα χα χα) αλλά επειδή με το σεξ γίνεται δουλίτσα στον τράχηλο θα το κάνουμε διεκπεραιωτικα και μόνο :)

Πάντως μη νομίζεις είναι ανάλογα τον οργανισμό, δεν είναι σίγουρο ότι δε θα έχεις όρεξη με τα λοχεια. Θυμάμαι περίμενα πως και πως να σαραντισω να πάρουμε το οκ να ξαναρχισουμε επαφές! Οπότε όλα είναι σχετικά! Μη στενοχωριεσαι, θα δεις που θα ξεπεράσεις τον κίνδυνο και θα σου λέει να έχεις επαφές για να γεννήσεις!

 

Μακαρι dobby γιατι το χω ριξει στη σοκολατα!!ειμαι στα +8.5 κιλα.ευχομαι να μην ξεπερασω τα 9 με τοση ζαχαρη να διαπερναει τις φλεβες μου!!!κ που να πεις πως την χρησιμοποιεις για υποκαταστατο!:-P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!παραλαβαμε την κουνια κ την συρταριερα!τα στησαμε,εστρωσα κ την κουνια(κ ας κοιμαται στο καλαθι στην αρχη) κ τωρα λειπει η μικρη για να γεμισει το δωματιο!!!

1 hour ago, Stalicha είπε:

Μακαρι dobby γιατι το χω ριξει στη σοκολατα!!ειμαι στα +8.5 κιλα.ευχομαι να μην ξεπερασω τα 9 με τοση ζαχαρη να διαπερναει τις φλεβες μου!!!κ που να πεις πως την χρησιμοποιεις για υποκαταστατο!:-P

μια χαρα τα κιλα σου!!!εγω τις τελευταιες μερες τρωω πολυ γτ εχουν πεσει τραπεζια..ασε..ειμαι στα +9 αλλα αν συνεχισω ετσι με βλέπω να φτανω τα 11 στο τελος!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Stalicha μοντέλο είσαι φάε ότι θέλεις!!!Εγώ άσε πήρα 20 κιλά! @elenakii22 Με γεια τα έπιπλα της μπουμπού έρχεταιιιιι!

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάνετε εξέταση για στρεπτοκοκο ομάδας Β;

πρίν από 6 λεπτά , Stella.T είπε:

@Stalicha μοντέλο είσαι φάε ότι θέλεις!!!Εγώ άσε πήρα 20 κιλά! @elenakii22 Με γεια τα έπιπλα της μπουμπού έρχεταιιιιι!

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάνετε εξέταση για στρεπτοκοκο ομάδας Β;

Ενέσεις κορτιζόνης έκανε καμία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Μακαρι dobby γιατι το χω ριξει στη σοκολατα!!ειμαι στα +8.5 κιλα.ευχομαι να μην ξεπερασω τα 9 με τοση ζαχαρη να διαπερναει τις φλεβες μου!!!κ που να πεις πως την χρησιμοποιεις για υποκαταστατο!:-P

Χάχα εγώ τα έχω ξεπεράσει εδώ και καιρο τα +9 οπότε μου φαίνεται εντελώς ουτοπικό αυτό το νούμερο! Φάε όση σοκολάτα θες και άλλη τόση! 

@elenakii22 με γεια τα πράγματα σας! Με το καλό να έρθει και η μπουμπού σας να γεμίσει το δωμάτιο της και τη ζωή σας!

Συγγνώμη όλες μοντέλα είστε; τι 9 κιλα και 11;; Μπράβο σας κορίτσια, σας βγάζω το καπέλο! 

@Stella.T εσύ είσαι δική μου Χαχαχα! Δεν ξέρω πόσα εχώ πάρει ακριβώς γιατί δεν έχω ζυγιστεί, θα δω αύριο στο γιατρό που θα με ζυγίσει. Είχα κάνει την εξέταση για το στρεπτοκοκο στην πρώτη εγκυμοσύνη, δεν ξέρω αν θα με βάλει να την ξανακάνω τώρα. Ενέσεις κορτιζόνης δεν είχα κάνει, νομίζω γίνονται μόνο αν συντρέχει κάποιος λόγος προωροτητας. 

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το τρώμε όλο το φαγητό μας @dobby!!!!Για την εξέταση στρεπτοκοκου το διάβασα στο ίντερνετ δεν μου είπε ο γιατρός μ κάτι,αλλά για τις ενέσεις κορτιζόνης μου είπε ο γιατρός για ν δυναμώσουμε τα πνευμόνια του έτσι μου είπε!Θα τον ρωτήσω την Πέμπτη που θα πάω!Άντε αύριο περιμένω να μας πεις νέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ κοριτσια!με το καλο να ερθουν κ τα μικρα!!

@Stella.T οχι τπτ απο τα δυο δεν εχω κανει ουτε θα κανω!απο οσο ξερω κορτιζονη κανουν τα πρωορα μονο...αν πας 37+ δεν σ κανουν!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , elenakii22 είπε:

Ευχαριστώ πολυ κοριτσια!με το καλο να ερθουν κ τα μικρα!!

@Stella.T οχι τπτ απο τα δυο δεν εχω κανει ουτε θα κανω!απο οσο ξερω κορτιζονη κανουν τα πρωορα μονο...αν πας 37+ δεν σ κανουν!

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου γιατί με προβληματισατε λίγο!Δεν μιλήσαμε καθόλου για προωροτητα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Stella.T είπε:

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου γιατί με προβληματισατε λίγο!Δεν μιλήσαμε καθόλου για προωροτητα!

εγω ετσι εχω ακουσει αλλα μπορει κ να μην ισχυει μονο αυτο απαραιτητα...απλα πρωτη φορα το άκουσα στον 9ο(απο την 37η κ μετα,αν εισαι 36η νομιζω σου κανουν)να κανεις ενεση κορτιζόνης..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , elenakii22 είπε:

εγω ετσι εχω ακουσει αλλα μπορει κ να μην ισχυει μονο αυτο απαραιτητα...απλα πρωτη φορα το άκουσα στον 9ο(απο την 37η κ μετα,αν εισαι 36η νομιζω σου κανουν)να κανεις ενεση κορτιζόνης..

Την Πέμπτη θα ρωτήσω τον γιατρό γιατί την Παρασκευή θα είμαι 36 εβδομαδες νταν!Ότι είναι καλύτερο για τον μπέμπη μου θα το κάνω!!!Εξετάσεις τώρα κάνατε;Και αν ναι ποιες;

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω τις έκανα τις ενέσεις στις 34 εβδομάδες.  Κάποιοι τις κάνουν κάποιοι όχι, σίγουρα αν έχεις ενδείξεις για προωροτητα τις κανείς σίγουρα αλλα και εμένα δεν μου είπε ότι βλέπει κατι τέτοιο. Παντως επειδή όλες οι γνωστές μου τις έκαναν σημασια έχει ότι μόνο καλό μπορούν να κάνουν στο μωρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Stella.T χαχαχχα ναι το τρώμε όλο όμως! Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς για κάτι, αν έβλεπε κάτι επίφοβο ο γιατρός θα στο έλεγε, δε θα το έφερνε απ έξω απ έξω με τις ενέσεις κορτιζόνης. Προφανώς το έχει τακτική ώστε να είναι καλυμμένος αν ω μη γενοιτο προκύψει κάτι. Και εγώ πάντως δεν έχω ξανακούσει να γίνονται οι ενέσεις, ειδικά όταν μπαίνεις στον ένατο, χωρίς λόγο. Αλλά εγώ δεν είμαι γιατρός οπότε δεν έχει σημασία τι πιστεύω!

Πιο σημαντική είναι η εξέταση για το στρεπτοκοκο γιατί αν το έχεις και γεννήσεις φυσιολογικά τότε κολλάει και το μωρό. Οπότε ρώτησε τον, δεν έχεις κάτι να χάσεις!

@elenakii22 εσένα δε σου είπε για το στρεπτοκοκο μαλλον γιατί θα γεννήσεις με καισαρικη οπότε δε μεταδίδεται στο μπεμπε. 

 

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

Την Πέμπτη θα ρωτήσω τον γιατρό γιατί την Παρασκευή θα είμαι 36 εβδομαδες νταν!Ότι είναι καλύτερο για τον μπέμπη μου θα το κάνω!!!Εξετάσεις τώρα κάνατε;Και αν ναι ποιες;

εκανα καποιες...δεν νομιζω οτι εκανα καποια ιδιαίτερη,τις κλασσικες!

@dobby ε σιγουρα γιαυτο δε με εβαλε να τις κανω τοτε!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου!Θα μάθω την Πέμπτη για τις ενέσεις αλλά και για  τον στρεπτοκοκο!Με αγχωνουν οι εξετάσεις γι αυτό και σας ρώτησα!Εγώ άμα δεν το κρατήσω το μωρό μου στην αγκαλιά μου δεν θα ησυχάσω τόσο άγχος! @dobbyΘα κάνουμε δίαιτα μαζί και θ δίνει η μια κουράγιο στην άλλη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...