Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

@Stella.T Μμμ δεν ξέρω δύσκολο το στοίχημα γιατί και η @Maria36 το πάει καλά με συσπάσεις κλπ! Νομίζω κι εγώ όμως ότι το @elenakii22 θα κάνει την αρχή στο γκρουπ μας!

@Elise76 εμείς είμαστε μαζί οποτε κρατήσου ακόμα, έχουμε! Ο, τι θελετε από συμβουλές αρκεί να επιζήσουμε μετά γιατί η κόρη μας βγήκε λίγο γιουτσος! Φοβάμαι τι θα κάνει με το μωρό γιατί το δικό της το νινί προσπαθεί να το σκεπάσει πχ και αν δεν τα καταφέρει το πατάει κάτω χα χα! Οποτε δεν είναι να την αφήσουμε καθόλου με το μωρό! Με γεια τα έπιπλα σας! Βαλίτσα ούτε εγώ έχω φτιάξει ακόμα. 

@Stalicha και εγώ νόμιζα ότι ήταν χαμηλά το μωρό γιατί νιώθω μια απίστευτη πίεση στην περιοχή του αιδοίου λες και έχω φάει ξύλο αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι από το βάρος, δεν είναι χαμηλά το μωρό ακόμα. Να δουμε τι θα σου πει αύριο η μαια! 

Πάντως στην κόρη μου θυμάμαι ότι σε όλον τον ένατο είχα συσπάσεις, πετρώματα και πόνους περιόδου αλλά τη μέρα που γέννησα ξύπνησα από έναν πόνο που δεν έμοιαζε με κανένα και εκεί κατάλαβα ότι οκ, σήμερα γενναω. Οπότε πιστεύω όταν είναι η ώρα θα το καταλάβουμε! 

 

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Stella.T είπε:

Χαίρομαι πολύ που είσαι καλά και εσύ και η μπέμπα σου!!!

Σ΄ευχαριστώ κορίτσι μου, με το καλό να δεις το μπεμπάκι σου αύριο! Το ίδιο και η stalicha!

πρίν από 49 λεπτά , Maria36 είπε:

Κορίτσια κοιμήθηκα 2 ώρες σερί χωρίς να ξυπνήσω απόγευμα βέβαια αλλά κάτι είναι και αυτό. @elenakii22 Η μάνα μου με έχει για 5 Μαρτίου, ο αδερφός μου για 7. Ο άλλος μου αδερφός και ο άντρας μου λένε ότι δε θα γεννήσω ποτέ χαχαχαχα. Εγώ με έχω για μετά την ΠΗΤ μου οπότε ποντάρω πάνω σου εσύ θα κάνεις την αρχή!!! 

@Stalicha και @Stella.T Περιμένουμε νέα σας αύριο!!!

@Elise76 Αυτό με τη σοκολάτα το έχω κ εγώ κ ευτυχώς κιλά έχω πάρει λίγα κ καούρες δεν έχω από τότε που μπήκα στον 9ο, έτσι τρώω αρκετή η αλήθεια, μπορεί φαγητό να μη θέλω να φάω αλλά στη σοκολάτα δε λέω όχι!!! 

Ό,τι κερδίζεις σε ύπνο καλό είναι! Κι εγώ ποντάρω σε elenaki22 να κάνει την αρχή! 

Εγώ πάλι θέλω και το φαγητό μου να τρώω και το γλυκάκι μου μετά, δεν παλεύομαι :-)

 

πρίν από 59 λεπτά , dobby είπε:

@Stella.T Μμμ δεν ξέρω δύσκολο το στοίχημα γιατί και η @Maria36 το πάει καλά με συσπάσεις κλπ! Νομίζω κι εγώ όμως ότι το @elenakii22 θα κάνει την αρχή στο γκρουπ μας!

@Elise76 εμείς είμαστε μαζί οποτε κρατήσου ακόμα, έχουμε! Ο, τι θελετε από συμβουλές αρκεί να επιζήσουμε μετά γιατί η κόρη μας βγήκε λίγο γιουτσος! Φοβάμαι τι θα κάνει με το μωρό γιατί το δικό της το νινί προσπαθεί να το σκεπάσει πχ και αν δεν τα καταφέρει το πατάει κάτω χα χα! Οποτε δεν είναι να την αφήσουμε καθόλου με το μωρό! Με γεια τα έπιπλα σας! Βαλίτσα ούτε εγώ έχω φτιάξει ακόμα. 

@Stalicha και εγώ νόμιζα ότι ήταν χαμηλά το μωρό γιατί νιώθω μια απίστευτη πίεση στην περιοχή του αιδοίου λες και έχω φάει ξύλο αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι από το βάρος, δεν είναι χαμηλά το μωρό ακόμα. Να δουμε τι θα σου πει αύριο η μαια! 

Πάντως στην κόρη μου θυμάμαι ότι σε όλον τον ένατο είχα συσπάσεις, πετρώματα και πόνους περιόδου αλλά τη μέρα που γέννησα ξύπνησα από έναν πόνο που δεν έμοιαζε με κανένα και εκεί κατάλαβα ότι οκ, σήμερα γενναω. Οπότε πιστεύω όταν είναι η ώρα θα το καταλάβουμε! 

 

 

Ευχαριστώ πολύ dobby μου, κάθομαι και τα χαζεύω :-) Πότε έχεις ΠΗΤ; Εγώ 18/03.

Την μεγάλη σου την κόρη να την προσέχεις, η κόρη της κολλητής μου πήγαινε στο νεογέννητο αδελφάκι της κι εκεί που το χαϊδευε του έριχνε και μια μπούφλα, σιγανή βέβαια αλλά την έριχνε :-)  

πρίν από 53 λεπτά , elenakii22 είπε:

κ εγω κοριτσια μετα απο καθε φαγητο τρωω ενα σοκολατακι!!!χαχα!δε γινεται αλλιως...

Το ένα σοκολατάκι δεν με καλύπτει με τίποτα!

 

  • Μου αρέσει 3

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ @Elise76 σε νιώθω, ποιο σοκολατακι, σήμερα έφαγα μιάμιση πάστα γιατί έχουν επέτειο οι γονείς μου και το βράδυ θα πάω και σε κάτι γενέθλια. Μάχη θα γίνει! Εγώ έχω 19-3 ΠΗΤ.

@Stella.T κι εσύ αύριο θα δεις τον μπέμπη;; έχω χαθεί χάχα! Αντε περιμένουμε να μας πεις νέα!

Πάντως αύριο μπαίνει ο μήνας μας κοριτσια!Φτασαμε! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dobby να τους χαίρεσαι τους γονείς, πάντα αγαπημένοι! παστούλα ε; ξερογλείφομαι!

Κορίτσια μην ξεχάσετε να φτιάξετε μαρτάκια για το χέρι, μην μας κάψει ο ήλιος :-)

 

  • Ευχαριστώ 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια τι ένα σοκολατακι τι δυο;Εγώ όλο το μπολ πάντως! @dobby Είσαι το άλλο μου μισό στο φαγητό χαχαχα (Δίαιτα από 1 Απριλίου) Ναι αύριο θα πάω 8 κ 15 το βράδυ εννιά πες!Θα σας πω τα νέα μου!Περιμένουμε κ αυριανά νέα από @Stalicha!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stella.T είπε:

Ρε κορίτσια τι ένα σοκολατακι τι δυο;Εγώ όλο το μπολ πάντως! @dobby Είσαι το άλλο μου μισό στο φαγητό χαχαχα (Δίαιτα από 1 Απριλίου) Ναι αύριο θα πάω 8 κ 15 το βράδυ εννιά πες!Θα σας πω τα νέα μου!Περιμένουμε κ αυριανά νέα από @Stalicha!

Ένα σοκολατάκι με τίποτα!!! Έφαγα σε δύο μέρες αυτή τη λακτα με το μπισκότο την τεράστια να φανταστείτε χαχαχαχα 

Περιμένουμε νέα σας αύριο κορίτσια!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Maria36 είπε:

Ένα σοκολατάκι με τίποτα!!! Έφαγα σε δύο μέρες αυτή τη λακτα με το μπισκότο την τεράστια να φανταστείτε χαχαχαχα 

Περιμένουμε νέα σας αύριο κορίτσια!!!

Ρε συ εγώ αυτή δεν την έχω φάει ακόμα και απορώ πως μου ξέφυγε! Πρέπει να το διευθετησω μέχρι να γεννήσω :-D

@Stella.T είμαστε όντως αδερφές ψυχές! Δεν ξέρω και αν είμαστε κοντά να κανονίζαμε κανένα τσιμπούσι χα χα χα!

@Elise76 σε ευχαριστώ πολύ! Η παστουλα ήταν όντως πολύ δυνατή! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , dobby είπε:

Ρε συ εγώ αυτή δεν την έχω φάει ακόμα και απορώ πως μου ξέφυγε! Πρέπει να το διευθετησω μέχρι να γεννήσω :-D

@Stella.T είμαστε όντως αδερφές ψυχές! Δεν ξέρω και αν είμαστε κοντά να κανονίζαμε κανένα τσιμπούσι χα χα χα!

@Elise76 σε ευχαριστώ πολύ! Η παστουλα ήταν όντως πολύ δυνατή! 

Μα πρέπει, στη συνιστώ ανεπιφύλακτα, τόσες σοκολάτες έχω φάει τους τελευταίους μήνες αυτή είναι η καλύτερη!!! 

Να χαίρεσαι και τους γονείς σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@dobby Μην λες για τραπέζια τέτοιες ώρες λυπησου με χαχαχα Θεσσαλονίκη είμαι εγώ!!

@Maria36 Εντάξει με επεισες θα την φάω αύριο μετά το γιατρό για να επιβραβευσω τον γιο μου που θα τον δούμε και θα είναι ένας κούκλος! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια κ εγω μαχη δινω με τα γλυκα να ξερετε!!!ανεκαθεν ετρωγα αρκετα απλα δεν τρωω κ φαγητο κ γλυκα..ενα απο τα δυο!!εγω παντως κανω κρατει για να παρω ενα ντονατς σοκολατας την παρασκευη που το σκεφτομαι ολη τη βδομαδα!χαχα...

  • Χαχα 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κοριτσια! Ήρθε ο μήνας μας!Έχουμε όλες ραντεβού και τι ραντεβού! 

@Stella.T εγώ είμαι αγρινιο, αν σε φέρει ο δρόμος ευχαρίστως να κανονίσουμε ένα τραπέζι στα γρήγορα χάχα! Περιμένουμε νέα το βράδυ!

@Maria36 σε ευχαριστώ πολύ! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...