Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχετε κάνει εξετάσεις ούρων στα μικρά σας? Πως τα συλλέξατε? Με τα ειδικά σακουλάκια?

Με σακουλάκι τα συλλεγεις.. Υπαρχει στο φαρμακείο... Αν θες για κ/α ουρων, καλο πλυσιμο μονο με νερο, οχι σαπουνι και σκουπισμα ταμποναριστα με αποστειρωμενη γαζα! 

Just now, Marimarv είπε:

Κορίτσια έσκασε και σε μας δοντάκι η γκρίνια που έχει είναι το κάτι άλλο θέλει όλο αγκαλιά... στ φαγητό της θαύμα θα είναι να μου φάει 7 8 κουταλιές.. Δεν θέλει με τίποτα χθες και σήμερα ειδικά χάλια ούτε κουταλάκι από φρουτα και μεσημέρι ελάχιστα. Και εγώ της δίνω βρώμη με φρούτα πήρα κουακερ?? Μήπως να πάρω καλύτερα κάποιο άλλο?? Ρε κορίτσια όταν είναι η ώρα να φάνε κάποιο από τα γεύματα τους αλλά είστε έξω βόλτα τι κάνετε??? 

Αχ μόνο εμεις δεν έχουμε βγαλει δοντι ακομα!! Θα αρχίσω να κλαιω!!! Απο τα νευρα, αφου η γκρινια της δεν έχει ορια!!! Καλοριζικο παντως!!! 

Εγω παιρνω μαζι το γεύμα της, αν ριναι για φρουτοκρεμα ομως παιρνω τη βρωμη γτ μ ειναι ευκολοτερο να λιωσω μια μπανανα παρα ολα τα φρούτα... Το μεσημεριανό το παιρνω λιωμενο


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Με σακουλάκι τα συλλεγεις.. Υπαρχει στο φαρμακείο... Αν θες για κ/α ουρων, καλο πλυσιμο μονο με νερο, οχι σαπουνι και σκουπισμα ταμποναριστα με αποστειρωμενη γαζα! 

Αχ μόνο εμεις δεν έχουμε βγαλει δοντι ακομα!! Θα αρχίσω να κλαιω!!! Απο τα νευρα, αφου η γκρινια της δεν έχει ορια!!! Καλοριζικο παντως!!! 

Εγω παιρνω μαζι το γεύμα της, αν ριναι για φρουτοκρεμα ομως παιρνω τη βρωμη γτ μ ειναι ευκολοτερο να λιωσω μια μπανανα παρα ολα τα φρούτα... Το μεσημεριανό το παιρνω λιωμενο

Αααα το παίρνεις έτοιμο λιωμένο εεεε γτ μου είπαν ότι κρατάει το πολύ μισή ώρα με τις βιταμίνες του μετά δεν έχει νόημα να το φάει.. Εντωμεταξύ αύριο έχω μια δουλειά στς 10 και θα είμαι έξω μαζί με την μικρή μέχρι το μεσημέρι οπότε πρέπει να της δώσω έξω τα φρούτα αλλά είναι καλή ιδέα αυτό με την βρώμη και να λιώσω μια μπανάνα.. Περνεις και ζεστό νερό μαζί σου ή την έχεις έτοιμη την βρώμη???

Θα βγάλετε κ εσείς.. Θα βγάλετε κ εσείς σύντομααααα:x

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Με σακουλάκι τα συλλεγεις.. Υπαρχει στο φαρμακείο... Αν θες για κ/α ουρων, καλο πλυσιμο μονο με νερο, οχι σαπουνι και σκουπισμα ταμποναριστα με αποστειρωμενη γαζα! 

Αχ μόνο εμεις δεν έχουμε βγαλει δοντι ακομα!! Θα αρχίσω να κλαιω!!! Απο τα νευρα, αφου η γκρινια της δεν έχει ορια!!! Καλοριζικο παντως!!! 

Εγω παιρνω μαζι το γεύμα της, αν ριναι για φρουτοκρεμα ομως παιρνω τη βρωμη γτ μ ειναι ευκολοτερο να λιωσω μια μπανανα παρα ολα τα φρούτα... Το μεσημεριανό το παιρνω λιωμενο

Ευχαριστώ για την απάντηση! Κ το μεταφέρω με το σακουλάκι? Ή να το βάλω σε ένα κύπελλο συλλογής ούρων καλύτερα?

 

Όσο για τα δόντια!! Οσο κι αν γελάω που έχει δύο δονταρες κ γελάει κ φαίνονται , δε γελάω καθόλου όταν καμιά φορά που πονάει πολύ με δάγκωνε στον θηλασμό!!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Αααα το παίρνεις έτοιμο λιωμένο εεεε γτ μου είπαν ότι κρατάει το πολύ μισή ώρα με τις βιταμίνες του μετά δεν έχει νόημα να το φάει.. Εντωμεταξύ αύριο έχω μια δουλειά στς 10 και θα είμαι έξω μαζί με την μικρή μέχρι το μεσημέρι οπότε πρέπει να της δώσω έξω τα φρούτα αλλά είναι καλή ιδέα αυτό με την βρώμη και να λιώσω μια μπανάνα.. Περνεις και ζεστό νερό μαζί σου ή την έχεις έτοιμη την βρώμη???

Θα βγάλετε κ εσείς.. Θα βγάλετε κ εσείς σύντομααααα:x

Καλα αυτο ειναι μια υπερβολη των μαμαδοομαδων σ φμπ... Οκ οξειδωνεται λίγο ο σίδηρος που εχει, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αχρηστο το φαγητο.. Απλα δεν ειναι οπως ειναι φρεσκο...!!! Αμα ειναι να καταντησουμε τρελες και υστερικες για να μεγαλωσουμε ενα παιδι, αστο!!! Αχχαχαχαχαχαχα Αλεσε το κορίτσι μου του παιδιού και βγειτε βολτα!!! Και να πατε και για καφε, οζι μόνο για δουλειά!!! Το έχουμε αναγκη οι μαμαδες!!!! 

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Κ το μεταφέρω με το σακουλάκι? Ή να το βάλω σε ένα κύπελλο συλλογής ούρων καλύτερα?

 

Όσο για τα δόντια!! Οσο κι αν γελάω που έχει δύο δονταρες κ γελάει κ φαίνονται , δε γελάω καθόλου όταν καμιά φορά που πονάει πολύ με δάγκωνε στον θηλασμό!!!!

Ναι, το πιανεις προσεκτικα, το κλεινεις ετσι λιγο απο πανω (το διπλωνεις ουσιαστικά) και το μεταφέρεις αμεσα!!! Γενικα, μπορεί να σ χυνεται και να ξεκολλαει!! Μην απογοητευτεις!!! Συμβαινει και στις καλύτερες οικογενειες!!! :) Υπολογισε, γυρω στα 1-2 μλ θελεις για γενικη ουρων.. Εμας τουλάχιστον τα εργαστήρια μας με τοσο εδιναν απαντήσεις... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/5/2019 at 1:00 ΠΜ, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχετε κάνει εξετάσεις ούρων στα μικρά σας? Πως τα συλλέξατε? Με τα ειδικά σακουλάκια?

Καλημέρα κορίτσι μου! εδώ βετεράνος σε εξετάσεις ούρων! χαχα! πολύ πολύ πολύ καλό πλύσιμο,  να φοράς γάντια κιεσυ,  γάζες κ ορος,  βάζεις σακουλάκι,  παμπερς, ταΐζεις κ περιμένεις. το ιδανικό να σου κατουρησει στα 20 λεπτά . περιμένεις το πολύ 1 ώρα.  αν δεν έχει κάνει τσισα,  επαναλαμβάνεις διαδικασία με πλύσιμο.  κλείνεις σακουλάκι κ τοποθετείς σε ουροσυλλεκτη κ φεύγεις σφαίρα σε μικροβιολόγικο...εύχομαι όλα να είναι καλά! θύμισε μου, έχεις αγοράκι η κοριτσάκι;

  • Ευχαριστώ 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! εδώ βετεράνος σε εξετάσεις ούρων! χαχα! πολύ πολύ πολύ καλό πλύσιμο,  να φοράς γάντια κιεσυ,  γάζες κ ορος,  βάζεις σακουλάκι,  παμπερς, ταΐζεις κ περιμένεις. το ιδανικό να σου κατουρησει στα 20 λεπτά . περιμένεις το πολύ 1 ώρα.  αν δεν έχει κάνει τσισα,  επαναλαμβάνεις διαδικασία με πλύσιμο.  κλείνεις σακουλάκι κ τοποθετείς σε ουροσυλλεκτη κ φεύγεις σφαίρα σε μικροβιολόγικο...εύχομαι όλα να είναι καλά! θύμισε μου, έχεις αγοράκι η κοριτσάκι;

Αγοράκι έχω! Από τσισα άλλο τίποτα!! Ακόμη δεν έχω πάρει σακουλάκια να δοκιμάσω αλλά θα γίνει τις επόμενες ημέρες!

Μας έγραψε η γιατρός εξετάσεις γιατί μου έχει κάνει μια τον προηγούμενο μήνα κ μια αυτόν , 4-5 εμετούς συνεχόμενα.. θα κάνουμε γενικές εξετάσεις κ υπερηχογράφημα κοιλίας να δούμε αν θα βρεθεί κάτι. Προληπτικά περισσότερο(ελπίζω!)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αγοράκι έχω! Από τσισα άλλο τίποτα!! Ακόμη δεν έχω πάρει σακουλάκια να δοκιμάσω αλλά θα γίνει τις επόμενες ημέρες!

Μας έγραψε η γιατρός εξετάσεις γιατί μου έχει κάνει μια τον προηγούμενο μήνα κ μια αυτόν , 4-5 εμετούς συνεχόμενα.. θα κάνουμε γενικές εξετάσεις κ υπερηχογράφημα κοιλίας να δούμε αν θα βρεθεί κάτι. Προληπτικά περισσότερο(ελπίζω!)

θα σε Ρωτούσα για καμία αλλεργία, αλλά αν έκανε πολλές φορές εμετουλι ίσως είναι καμία ίωσουλα; καλά κάνετε και το ψάχνετε,  να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο!

κιεγω αγοράκι έχω,γι αυτό σε ρώτησα κ σένα, πριν 10 μέρες του έκανα ούρων κ έβγαζε επιμόλυνση..τελικά πήγα στο μητέρα να του πάρουν δείγμα εκεί κ είδα ξανά τη διαδικασία. Επίσης, του τράβηξαν το πουλακι γτ εκεί μαζεύονται τα μικρόβια τελικά. εγώ δεν το έκανα αυτό στο σπίτι κ μάλλον γι αυτό έβγαινε λάθος η εξέταση 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

θα σε Ρωτούσα για καμία αλλεργία, αλλά αν έκανε πολλές φορές εμετουλι ίσως είναι καμία ίωσουλα; καλά κάνετε και το ψάχνετε,  να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο!

κιεγω αγοράκι έχω,γι αυτό σε ρώτησα κ σένα, πριν 10 μέρες του έκανα ούρων κ έβγαζε επιμόλυνση..τελικά πήγα στο μητέρα να του πάρουν δείγμα εκεί κ είδα ξανά τη διαδικασία. Επίσης, του τράβηξαν το πουλακι γτ εκεί μαζεύονται τα μικρόβια τελικά. εγώ δεν το έκανα αυτό στο σπίτι κ μάλλον γι αυτό έβγαινε λάθος η εξέταση 

Και τις 2 φορές κράτησε λίγες ώρες ο εμετός... Μπορεί να έφαγε γρήγορα.. μπορεί να κρυωσε.. μπορεί να τον πειραξε κάτι από αυτά που έφαγε . Δεν ξέρουμε ακριβώς! Γιατί ούτε εισαγωγή νέας τροφής είχα κάνει. Τις επόμενες μέρες μια χαρά κ έτρωγε με όρεξη.

Γιαουρτακι σκέφτομαι να του δώσω τώρα που κλείνει τον 7ο. Κατσικίσιο ή πρόβειο. Δεν έχουμε καταφέρει βέβαια ακόμη καλά τα γεύματα.. μου τρώει λίγες κουταλιές φρούτο το πρωί, το μεσημέρι γύρω στα 150ml και θηλάζει πολυυυυυυυυ. 

Εσείς δίνεται γιαούρτι?? Τα γεύματα σας πως πάνε?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!

@Alekk ευχαριστω για τη απάντηση,περαστικα σου κορίτσι μου.

@linaa όντως δίαιτα κάνουν!!!

Αχ το μωρό μου από την ώρα που εβγαλε δόντι αλλαξε πολυ  κ παμε για 2ο ,γκρίνια απίστευτη ,δεν τρώει αρκετή ποσότητα από  το μεσημεριανό κ Την φρουτοκρεμα.  Το μόνο που τρώει Είναι η κρέμα δημητριακών κ θηλάζει. Πλέον καταλαμβάνει το στήθος . λεει αρκετά μπα μπα ,νταντα κτλ. Έχει αδυναμία με τον Μπαμπσ αφού κλαίει αν τον πάρω εγώ!!!  Όταν έρχεται η ώρα του φαγητού πραγματικά δεν αντέχω.. Τρωει με πολυ ζόρι. Κ δαγκώνει τα πάντα..

Φοβάμαι πως θα αδυνατισει αρκετά.. 

Κ έχω κουραστεί τόσο πολύ.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Και τις 2 φορές κράτησε λίγες ώρες ο εμετός... Μπορεί να έφαγε γρήγορα.. μπορεί να κρυωσε.. μπορεί να τον πειραξε κάτι από αυτά που έφαγε . Δεν ξέρουμε ακριβώς! Γιατί ούτε εισαγωγή νέας τροφής είχα κάνει. Τις επόμενες μέρες μια χαρά κ έτρωγε με όρεξη.

Γιαουρτακι σκέφτομαι να του δώσω τώρα που κλείνει τον 7ο. Κατσικίσιο ή πρόβειο. Δεν έχουμε καταφέρει βέβαια ακόμη καλά τα γεύματα.. μου τρώει λίγες κουταλιές φρούτο το πρωί, το μεσημέρι γύρω στα 150ml και θηλάζει πολυυυυυυυυ. 

Εσείς δίνεται γιαούρτι?? Τα γεύματα σας πως πάνε?

Καλημερα κοριτσια!

Εγω εχω ξεκινησει με γιαουρτι. Σκοπος μ ειναι το τριτο γευμα να γινει μια μερα βρωμη, την επομενη γιαουρτι και τη μεθεπομενη αυγο. Ειδωμεν...

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!

@Alekk ευχαριστω για τη απάντηση,περαστικα σου κορίτσι μου.

@linaa όντως δίαιτα κάνουν!!!

Αχ το μωρό μου από την ώρα που εβγαλε δόντι αλλαξε πολυ  κ παμε για 2ο ,γκρίνια απίστευτη ,δεν τρώει αρκετή ποσότητα από  το μεσημεριανό κ Την φρουτοκρεμα.  Το μόνο που τρώει Είναι η κρέμα δημητριακών κ θηλάζει. Πλέον καταλαμβάνει το στήθος . λεει αρκετά μπα μπα ,νταντα κτλ. Έχει αδυναμία με τον Μπαμπσ αφού κλαίει αν τον πάρω εγώ!!!  Όταν έρχεται η ώρα του φαγητού πραγματικά δεν αντέχω.. Τρωει με πολυ ζόρι. Κ δαγκώνει τα πάντα..

Φοβάμαι πως θα αδυνατισει αρκετά.. 

Κ έχω κουραστεί τόσο πολύ.. 

Μη φοβασαι κοπελα μου. Κι εγω ετσι ελεγα το μηνα που εβγαλε τα τεσσερα δοντια μαζι αλλα τελικα πηρε παραπανω απ´οσο περιμεναμε. Αναπληρωνε οτι του ελειπε με τους θηλασμους.

Και να μην παρει οσο θες αυτο τον μηνα, τον αλλο μηνα που θα ηρεμησει θα τα παρει μαζεμενα.

Don’t worry!!!

Εμενα ξεκινησε να μου δαγκωνει το στηθος... δεν εχω χειροτερο.... θα τσακωθουμε σας το λεω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Και τις 2 φορές κράτησε λίγες ώρες ο εμετός... Μπορεί να έφαγε γρήγορα.. μπορεί να κρυωσε.. μπορεί να τον πειραξε κάτι από αυτά που έφαγε . Δεν ξέρουμε ακριβώς! Γιατί ούτε εισαγωγή νέας τροφής είχα κάνει. Τις επόμενες μέρες μια χαρά κ έτρωγε με όρεξη.

Γιαουρτακι σκέφτομαι να του δώσω τώρα που κλείνει τον 7ο. Κατσικίσιο ή πρόβειο. Δεν έχουμε καταφέρει βέβαια ακόμη καλά τα γεύματα.. μου τρώει λίγες κουταλιές φρούτο το πρωί, το μεσημέρι γύρω στα 150ml και θηλάζει πολυυυυυυυυ. 

Εσείς δίνεται γιαούρτι?? Τα γεύματα σας πως πάνε?

όλα καλά θα είναι τοτε με τις εξετάσεις σας!!!

εμείς αργήσαμε λ7γακι να ξεκινήσουμε στερεες.  έδωσα πρώτα λαχανικά και μοσχάρι και μετα μπήκα στα φρούτα! του αρέσουν πολύ, ειδικά τα φρούτα τα τρώει ευχάριστα! ( γυρω στα 200μλ) μάλιστα γκρίνιαζει αν Αργώ τις κουτάλιες!! μακάρι να ήταν έτσι κ με το κρεας/ λαχανικά χαχαχα  ( τι σου κάνει η γλυκιά γεύση). γιαουρτάκι δεν έδωσα ακόμη..έχω να κάνω κάποιες εισαγωγές βασικές ακόμη και μετα σκέφτομαι κι εγώ για κατσικίσιο η πρόβειο με πετσουλα!! και φυσικά φουλ θηλασμός!

έχεις βάλει και λαδακι/ λεμονακι στο μεσημεριανό; θέλω να του βάλω μπας κ του φανεί πιο νόστιμο.  θέλει λες 3ημερη εισαγωγή και στο λάδι;;!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

όλα καλά θα είναι τοτε με τις εξετάσεις σας!!!

εμείς αργήσαμε λ7γακι να ξεκινήσουμε στερεες.  έδωσα πρώτα λαχανικά και μοσχάρι και μετα μπήκα στα φρούτα! του αρέσουν πολύ, ειδικά τα φρούτα τα τρώει ευχάριστα! ( γυρω στα 200μλ) μάλιστα γκρίνιαζει αν Αργώ τις κουτάλιες!! μακάρι να ήταν έτσι κ με το κρεας/ λαχανικά χαχαχα  ( τι σου κάνει η γλυκιά γεύση). γιαουρτάκι δεν έδωσα ακόμη..έχω να κάνω κάποιες εισαγωγές βασικές ακόμη και μετα σκέφτομαι κι εγώ για κατσικίσιο η πρόβειο με πετσουλα!! και φυσικά φουλ θηλασμός!

έχεις βάλει και λαδακι/ λεμονακι στο μεσημεριανό; θέλω να του βάλω μπας κ του φανεί πιο νόστιμο.  θέλει λες 3ημερη εισαγωγή και στο λάδι;;!

Δε νομίζω.. κι εγώ βάζω λιγο λαδακι στο πιατακι όμως ώμο! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

όλα καλά θα είναι τοτε με τις εξετάσεις σας!!!

εμείς αργήσαμε λ7γακι να ξεκινήσουμε στερεες.  έδωσα πρώτα λαχανικά και μοσχάρι και μετα μπήκα στα φρούτα! του αρέσουν πολύ, ειδικά τα φρούτα τα τρώει ευχάριστα! ( γυρω στα 200μλ) μάλιστα γκρίνιαζει αν Αργώ τις κουτάλιες!! μακάρι να ήταν έτσι κ με το κρεας/ λαχανικά χαχαχα  ( τι σου κάνει η γλυκιά γεύση). γιαουρτάκι δεν έδωσα ακόμη..έχω να κάνω κάποιες εισαγωγές βασικές ακόμη και μετα σκέφτομαι κι εγώ για κατσικίσιο η πρόβειο με πετσουλα!! και φυσικά φουλ θηλασμός!

έχεις βάλει και λαδακι/ λεμονακι στο μεσημεριανό; θέλω να του βάλω μπας κ του φανεί πιο νόστιμο.  θέλει λες 3ημερη εισαγωγή και στο λάδι;;!

Εγω της βαζω απο την αρχη λαδι και λιγο λεμονι στο μεσημεριανό για να νοστιμιζει!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!

@Alekk ευχαριστω για τη απάντηση,περαστικα σου κορίτσι μου.

@linaa όντως δίαιτα κάνουν!!!

Αχ το μωρό μου από την ώρα που εβγαλε δόντι αλλαξε πολυ  κ παμε για 2ο ,γκρίνια απίστευτη ,δεν τρώει αρκετή ποσότητα από  το μεσημεριανό κ Την φρουτοκρεμα.  Το μόνο που τρώει Είναι η κρέμα δημητριακών κ θηλάζει. Πλέον καταλαμβάνει το στήθος . λεει αρκετά μπα μπα ,νταντα κτλ. Έχει αδυναμία με τον Μπαμπσ αφού κλαίει αν τον πάρω εγώ!!!  Όταν έρχεται η ώρα του φαγητού πραγματικά δεν αντέχω.. Τρωει με πολυ ζόρι. Κ δαγκώνει τα πάντα..

Φοβάμαι πως θα αδυνατισει αρκετά.. 

Κ έχω κουραστεί τόσο πολύ.. 

Αααααχ συμπάσχω έσκασε το δόντι πριν λίγες μέρες και τα έχω δει όλα από την γκρίνια δεν τρώει έχει ανήσυχο ύπνο ξυπνάει συνέχεια το βράδυ μου κοιμάται αργά 10.30 το βράδυ και ξυπνάει 6.15 με 6.30 το πρωί(εννοείται όχι σερί) δεν ξέρω και εγώ πως αντέχω.. Όταν είναι ο άντρας μου σπίτι κάπως καλύτερα τρώει γτ την κανει  βόλτες αυτός και εγώ την ταΐζω... Όταν είμαι μόνη μου όμως χάλια δεν τρώει τίποτα 3 κουταλιές φρούτα έφαγε σήμερα... Δύο μέρες ούτε να θηλασει δεν θέλει και την καταφέρνω να πιει γάλα και να κοιμηθεί μόνο με λευκούς ήχους βουίζουν τα αφτιά μου... Είμαι υπό κατάρρευση γενικά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...