Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , loyloy είπε:

Εσύ πήγες μια βδομάδα πριν όμως.ποσων ημερών είναι ο κύκλος Σου?

Τους τελευταιους μηνες ηταν 25 μερες! Εγω πηγα για χοριακη την 28η μερα! Αχ μην αγχωνεσαι! Κοιτα να το χαρεις! Να σου πω την αληθεια εμενα η αγνοια μου για τις τιμες με εσωσε :) αφου μου ειπε θετικο η μικροβιολογος τελειωσε :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τους τελευταιους μηνες ηταν 25 μερες! Εγω πηγα για χοριακη την 28η μερα! Αχ μην αγχωνεσαι! Κοιτα να το χαρεις! Να σου πω την αληθεια εμενα η αγνοια μου για τις τιμες με εσωσε :) αφου μου ειπε θετικο η μικροβιολογος τελειωσε :)

Εγώ 32.οωρρηξια 20η μερα.χωριακη την 35η μέρα.εχω διαβάσει τα πάντα στο ίντερνετ.ενταξει φυσιολογικά είναι.η οιστραδιολη είναι λίγο Κατ ω.Ελπιζω με το cyclacur να βοηθήσει και να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Κορίτσια σος!!!!!!utrogestan μια cyclacur  .είπε να τα ξεκινήσω από Σήμερα και επανάληψη την Δευτέρα των εξετάσεων.δωστε μου τα φώτα σας για τα χαπια.δεν ξέρω για τι είναι.

Τα utrogestan τα δίνουν προληπτικά. Τα cyclacur τα άσπρα που σού είπε να πάρεις είναι οιστραδιολη για αυτό στα έδωσε για να τη ρυθμίσει. Τα ειχα παρει και εγώ. 

Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Diavolitsa είπε:

Εμενα η πρωτη μου χοριακη ηταν 170! Πιο μικρη απο σενα! Και μενα μου ειχε πει να κανω και δευτερη που πηγε 433 σε 2 μερες και τοτε μου ειπε οκ μη κανεις αλλη! Δε μου εδωσε κατι, μονο μου ειπε να συνεχισω τις βιταμινες που επερνα μεχρι να παω για τον πρωτο υπερηχο που ειναι την αλλη Πεμπτη! Οποτε μην αγχωνεσαι, ολα καλα!

Γεια σας κοριτσια...ηθελα να σας πω να μην αγχωνεστε για τα νουμετα της χορικης..εμενα η πρωτη μου χοριακη ηταν 93..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γεια σας κοριτσια...ηθελα να σας πω να μην αγχωνεστε για τα νουμετα της χορικης..εμενα η πρωτη μου χοριακη ηταν 93..

Τέτοια λέγε μου.σε ποιο μην α είσαι Τώρα?

πρίν από 18 λεπτά , BettySt είπε:

Τα utrogestan τα δίνουν προληπτικά. Τα cyclacur τα άσπρα που σού είπε να πάρεις είναι οιστραδιολη για αυτό στα έδωσε για να τη ρυθμίσει. Τα ειχα παρει και εγώ. 

Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! 

Σε Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!! :):):):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Ναι το θυμάμαι.ειχες καθυστερημένη σύλληψη.θυμασαι σε ποια μέρα έγινε η σύλληψη?

Επαφη την 20η μερα... Τωρα ωορρηξια δεν ξερω ποτε εκανα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , loyloy είπε:

Τέτοια λέγε μου.σε ποιο μην α είσαι Τώρα?

Σε Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!! :):):):)

Δεν ειμαι γτ δεν προχωρησε η κυηση αλλα ο αριθμος της χοριακηε δεν εχει σημασια...τον προηγ οκτωβριο εγινε αυτο..τωρα ειμαστε κ παλι στην προσπαθεια..θα ερθει π θσ παει...??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν ειμαι γτ δεν προχωρησε η κυηση αλλα ο αριθμος της χοριακηε δεν εχει σημασια...τον προηγ οκτωβριο εγινε αυτο..τωρα ειμαστε κ παλι στην προσπαθεια..θα ερθει π θσ παει...??

Συγνωμη κοπέλα μου.δεν το ξερα.εχασα και εγώ ενα μωράκι πέρισυ τον Αύγουστο.σε καταλαβαίνω.αυτο που χω πει και παραπάνω όσο προσπαθούσαμε Δεν έπιανα μετα με τπτ.καναμε μια διακοπή κάνα 2μηνο ελεύθερων επαφών και τον προηγούμενο μήνα ειπαμε να ξαναξεκινησουμε και τα καταφέραμε με τη μια.βοηθησε που ηρεμησα.σου εύχομαι ευχάριστα νέα σύντομα.

πρίν από 29 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Επαφη την 20η μερα... Τωρα ωορρηξια δεν ξερω ποτε εκανα... 

Κι εγώ 20η μέρα.ενταξει.αρα καθυστερημένη σύλληψη και η δική μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε;

@loyloy περιμένουμε σήμερα τα αποτελέσματα! Σου εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο! Πότε θα ξέρεις;

@Bela τι έγινε, μίλησες με κάποιο γιατρό. Εύχομαι όλα καλά! 

Οι εγκυουλες είστε καλά; @anemoni1989, @Κελυ 32 σταμάτησε το εμετό.; @Diavolitsa τι κάνει η μικρή σκορπινα, είναι ήσυχη; @P.L.L. όλα καλά, ελπίζω να σού έχει φύγει το πολύ άγχος και να το απολαμβάνεις! 

Κορίτσια αναρωτιέμαι τι γίνεται με τη    @Cat!, έχει μιλήσει κάποια μαζί της; 

@Nansy29 όλα καλά θα πάνε! Το σημαντικότερο είναι ότι βρήκατε αυτό που φταίει για τις αποτυχίες και θα το ρυθμισεις γρήγορα. Η επόμενη εγκυμοσύνη θα είναι τελειομηνη, στο εύχομαι από καρδιάς! 

@Beboula25 Μπεμπούλα μου τι κάνεις; Όπως τα λες είναι! Θα προχωράμε μπροστά μέχρι να πιάσουμε το μωρακι μας αγκαλιά! 

Τα φιλιά μου σε όλες! ♡♡♡

@BettySt μου για την ώρα δεν θα κάνω κάτι.. θα αφήσω λίγο διάστημα να περάσει να ηρεμήσω Έτσι κι αλλιώς Αθήνα Τώρα δεν ξαναπάω και βλέπουμε... Το πιο πιθανό ειναι να επισκεφτώ κάποιον εξωσωματικό στην Κρήτη κάποια στιγμή μόλις νιώσω έτοιμη!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Συγνωμη κοπέλα μου.δεν το ξερα.εχασα και εγώ ενα μωράκι πέρισυ τον Αύγουστο.σε καταλαβαίνω.αυτο που χω πει και παραπάνω όσο προσπαθούσαμε Δεν έπιανα μετα με τπτ.καναμε μια διακοπή κάνα 2μηνο ελεύθερων επαφών και τον προηγούμενο μήνα ειπαμε να ξαναξεκινησουμε και τα καταφέραμε με τη μια.βοηθησε που ηρεμησα.σου εύχομαι ευχάριστα νέα σύντομα.

Κι εγώ 20η μέρα.ενταξει.αρα καθυστερημένη σύλληψη και η δική μου.

Εμεις την πρωτη φορα το πετυχαμε τυχαια κ γρηγορα σχετικα στους 3μηνες π προσπαθουσαμε .τωρα αυτον τον μηνα ειπα οτι δενθα το σκεφτω καν..τωρα ειμαι στην αναμονη...αν κ δεν ειχαμε πολλες επαφές

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!! Στις 12 εχω γιατρο και εχω αγχωθει λιγακι!!! Αντε να πανε ολα καλα να ηρεμησω!!!!

Καλο ραντεβού με το σπορι Κελυ μου!!!!  :)

Ολα καλα θα ειναι!!! Θα δεις!!! 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!! Στις 12 εχω γιατρο και εχω αγχωθει λιγακι!!! Αντε να πανε ολα καλα να ηρεμησω!!!!

Περιμένουμε νέα σου!!!!!!άντε να χουμε Καλά νέα να περνούμε δύναμη και οι υπόλοιπες!!!!!Μια δυνατή καρδούλα να ακουσεις σου εύχομαι!! !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...