Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , BettySt είπε:

Καλά είμαι! Λίγο προβληματισμενη είμαι με τα τεστ ωορρηξίας. Τα ξεκινησα 9η μέρα με κύκλο 26-28 . 9η  μέρα η γραμμή ήταν έντονη σχεδόν σαν την ελέγχου και μετά η 10η μέρα λίγο πιό άχνη, 11η 12η και σήμερα 13η μερα η γραμμή φαίνεται ελάχιστα. Ωορρηξία κάνω 14η -15η μέρα, οπότε εχτές η σήμερα έπρεπε να βγει έντονη γραμμή έτσι δεν είναι; Και λέω τώρα μήπως δεν κάνω ωορρηξία αυτό το μήνα η θα είναι έντονο το τεστ την ημέρα της ωορρηξίας;

Είναι και κάτι άλλο επειδή θα έκανα αυτό το μήνα σπερματεγχυση  (προέκυψε όμως αυτό με την FSH και ακυρώθηκε )και ήταν να έχω ωορρηξία μεγάλη εβδομάδα, για να το αποφύγω πήρα αντισυλληπτικά 9 μέρες παραπάνω για να κάνω ωορρηξία μία εβδομάδα αργότερα δλδ αυτό το Σ/Κ και τώρα αναρωτιέμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά; Δεν ξέρω είναι μπέρδεμα! 

Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ή έχει κάποια γνώμη ευχαρίστως θα την διαβάσω. 

εκανες ωορρηξια μαλλον 9η μερα αν ηταν εντονη η γραμμη. σε κυκλο 26 ημερων ταιριαζει η 9η μερα. κ εγω με κυκλο 25 ημερων 8-9η μερα εκανα ωορηξια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 5 λεπτά , BettySt είπε:

Καλά είμαι! Λίγο προβληματισμενη είμαι με τα τεστ ωορρηξίας. Τα ξεκινησα 9η μέρα με κύκλο 26-28 . 9η  μέρα η γραμμή ήταν έντονη σχεδόν σαν την ελέγχου και μετά η 10η μέρα λίγο πιό άχνη, 11η 12η και σήμερα 13η μερα η γραμμή φαίνεται ελάχιστα. Ωορρηξία κάνω 14η -15η μέρα, οπότε εχτές η σήμερα έπρεπε να βγει έντονη γραμμή έτσι δεν είναι; Και λέω τώρα μήπως δεν κάνω ωορρηξία αυτό το μήνα η θα είναι έντονο το τεστ την ημέρα της ωορρηξίας;

Είναι και κάτι άλλο επειδή θα έκανα αυτό το μήνα σπερματεγχυση  (προέκυψε όμως αυτό με την FSH και ακυρώθηκε )και ήταν να έχω ωορρηξία μεγάλη εβδομάδα, για να το αποφύγω πήρα αντισυλληπτικά 9 μέρες παραπάνω για να κάνω ωορρηξία μία εβδομάδα αργότερα δλδ αυτό το Σ/Κ και τώρα αναρωτιέμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά; Δεν ξέρω είναι μπέρδεμα! 

Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ή έχει κάποια γνώμη ευχαρίστως θα την διαβάσω. 

Δεν γνωρίζω περί αυτού αλλα ούτε για τεστ.Υπαρχει περίπτωση να εκανες ωορρηξια νωρίτερα; Και αν ναι εσυ είχες επαφές έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Δεν γνωρίζω περί αυτού αλλα ούτε για τεστ.Υπαρχει περίπτωση να εκανες ωορρηξια νωρίτερα; 

Γενικά έχω και εγώ πολλές απορίες με τα τεστ ωορρηξίας...απ'ότι έχω καταλάβει και απ'ότι μου έχουν πεί και τα υπόλοιπα κορίτσια η γραμμή πρέπει να είναι εξίσου έντονη με την γραμμή ελέγχου ή πιο έντονη από αυτή αλλιώς είναι αρνητικό το τεστ, οπότε αν εσένα ήταν σχεδόν σαν τη γραμμή ελεγχου πιθανό να ήταν αρνητικό.

συνέχισε να κάνεις κάποιες μέρες ακόμα για να δείς...ίσως σου βγεί θετικό μια από τις επόμενες δε σημαίνει ότι επειδή έγινε πιο αχνή η γραμμή ότι δε θα ξαναγίνει έντονη, μπορεί τις άλλες φορές που έκανες το τεστ να ήταν άλλη η πυκνότητα στα ούρα γι αυτό.

Φρόντισε γενικά να τα κάνεις την ίδια ώρα κάθε μέρα.

Εγώ πάντως αποφάσισα να μη ξαναχρησιμοποιήσω τεστ.

Με βάζουν σε διάφορες σκέψεις και με αγχώνουν.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

εκανες ωορρηξια μαλλον 9η μερα αν ηταν εντονη η γραμμη. σε κυκλο 26 ημερων ταιριαζει η 9η μερα. κ εγω με κυκλο 25 ημερων 8-9η μερα εκανα ωορηξια. 

Τι να πω τώρα, δεν ξέρω. Πότε δεν είχα τόσο νωρίς ωορρηξία. Ε εγώ είχα επαφές 8η και 9η μέρα μακάρι να έχω πέσει μέσα! Θα δειξει. Σε  ευχαριστώ για την απάντηση! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααα!!!! Εδω ειμαι!!! Ειχα παει για καφε μετα και τωρα γυρισα!!! Ολα καλα!!! Δοξα το θεο!!! Μεγαλωσε καλε!!! Πωπω! Και ειχε μια ταχυπαλμια! 

Σας ευχαριστω ολες!!! Να πιστευετε στα θαυματα! Γινονται!!!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Τι να πω τώρα, δεν ξέρω. Πότε δεν είχα τόσο νωρίς ωορρηξία. Ε εγώ είχα επαφές 8η και 9η μέρα μακάρι να έχω πέσει μέσα! Θα δειξει. Σε  ευχαριστώ για την απάντηση! 

παντως με κυκλο 26 ημερων ταιριαζει η μερα τωρα μπορει να εχει επιρρεαστει κ με τα αντισυλιπτικα ο κυκλος σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσιααααααα!!!! Εδω ειμαι!!! Ειχα παει για καφε μετα και τωρα γυρισα!!! Ολα καλα!!! Δοξα το θεο!!! Μεγαλωσε καλε!!! Πωπω! Και ειχε μια ταχυπαλμια! 

Σας ευχαριστω ολες!!! Να πιστευετε στα θαυματα! Γινονται!!!

Ναιιιι μπράβο κοπελαρα μουυυ!!! Να είναι καλα το μπεμπακι και εσυ κοίταξε να το ευχαριστηθείς από εδώ και πέρα!!! Και φυσικά συμφωνώ πως γίνονται θαύματα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , P.L.L. είπε:

Που ειναι γ Κέλλυ ρε κορίτσια.. Να ανησυχήσω;;

Σας ανησυχησα το ξερω!!! Περιμενα να γυρισω σπιτι να σας πω γιατι μετα τον γιατρο εκανα ενα σωρο δουλειες!!!! Αχ κοριτσια ποσο σας ευχαριστω για ολα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Beboula25 είπε:

Δεν γνωρίζω περί αυτού αλλα ούτε για τεστ.Υπαρχει περίπτωση να εκανες ωορρηξια νωρίτερα; Και αν ναι εσυ είχες επαφές έτσι; 

Πότε δεν εκανα τόσο νωρίς. Και θα τεστ θα ξεκινούσα 11η μέρα, τώρα δεν ξέρω γιατί θα ξεκινήσα από την 9η μέρα. Δεν έχω τσεκάρει και όλους τους μήνες, μπορεί κάποιο μήνα να εκανα και να μην το ήξερα. Επαφές είχα 8η και 9η μέρα, 10η 11η δεν είχα 12η είχα. Θα δειξει! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναιιιι μπράβο κοπελαρα μουυυ!!! Να είναι καλα το μπεμπακι και εσυ κοίταξε να το ευχαριστηθείς από εδώ και πέρα!!! Και φυσικά συμφωνώ πως γίνονται θαύματα!!!

Σου ευχομαι συντομα να εισαι εγκυουλα και να μας λες τα ευχαριστα! Ακουσε με....θα εισαι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , BettySt είπε:

Τι να πω τώρα, δεν ξέρω. Πότε δεν είχα τόσο νωρίς ωορρηξία. Ε εγώ είχα επαφές 8η και 9η μέρα μακάρι να έχω πέσει μέσα! Θα δειξει. Σε  ευχαριστώ για την απάντηση! 

Αγαπη δεν είναι απίθανο να είχες εκείνη την ημέρα.Μακάρι λοιπόν να έχουμε ευχάριστα αλλα μην σταματάς τις επαφές για παν ενδεχόμενο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γενικά έχω και εγώ πολλές απορίες με τα τεστ ωορρηξίας...απ'ότι έχω καταλάβει και απ'ότι μου έχουν πεί και τα υπόλοιπα κορίτσια η γραμμή πρέπει να είναι εξίσου έντονη με την γραμμή ελέγχου ή πιο έντονη από αυτή αλλιώς είναι αρνητικό το τεστ, οπότε αν εσένα ήταν σχεδόν σαν τη γραμμή ελεγχου πιθανό να ήταν αρνητικό.

συνέχισε να κάνεις κάποιες μέρες ακόμα για να δείς...ίσως σου βγεί θετικό μια από τις επόμενες δε σημαίνει ότι επειδή έγινε πιο αχνή η γραμμή ότι δε θα ξαναγίνει έντονη, μπορεί τις άλλες φορές που έκανες το τεστ να ήταν άλλη η πυκνότητα στα ούρα γι αυτό.

Φρόντισε γενικά να τα κάνεις την ίδια ώρα κάθε μέρα.

Εγώ πάντως αποφάσισα να μη ξαναχρησιμοποιήσω τεστ.

Με βάζουν σε διάφορες σκέψεις και με αγχώνουν.

Ναι όλα αυτά που λες είναι έτσι. Πάντα τα κάνω την ίδια ώρα και φροντίζω να μην εχω κατανάλωση υγρά για 2-3 ώρες. Τώρα θα δειξει. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Σου ευχομαι συντομα να εισαι εγκυουλα και να μας λες τα ευχαριστα! Ακουσε με....θα εισαι!!!

Κελλιτσα θα κλάψω!!! Σε ευχαριστώ μου δίνεις πολύ κουράγιο και ελπίδα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι όλα αυτά που λες είναι έτσι. Πάντα τα κάνω την ίδια ώρα και φροντίζω να μην εχω κατανάλωση υγρά για 2-3 ώρες. Τώρα θα δειξει. 

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Στο εύχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...