Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!! Στις 12 εχω γιατρο και εχω αγχωθει λιγακι!!! Αντε να πανε ολα καλα να ηρεμησω!!!!

Καλημέρα Κελλιτσα όλα να πάνε υπέροχα!!!

11 ώρες πρίν, Bela είπε:

@BettySt μου για την ώρα δεν θα κάνω κάτι.. θα αφήσω λίγο διάστημα να περάσει να ηρεμήσω Έτσι κι αλλιώς Αθήνα Τώρα δεν ξαναπάω και βλέπουμε... Το πιο πιθανό ειναι να επισκεφτώ κάποιον εξωσωματικό στην Κρήτη κάποια στιγμή μόλις νιώσω έτοιμη!!!!!!

@Bela μου καλα κανεις να ηρεμήσεις και έπειτα να έρθουν όλα κατ’ευχην!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Εμεις την πρωτη φορα το πετυχαμε τυχαια κ γρηγορα σχετικα στους 3μηνες π προσπαθουσαμε .τωρα αυτον τον μηνα ειπα οτι δενθα το σκεφτω καν..τωρα ειμαι στην αναμονη...αν κ δεν ειχαμε πολλες επαφές

Κι εμεις εντελώς τυχαία με τη μέθοδο τραβηγματος.δεν είχαμε αποφασίσει καν για παιδί καθώς ήμασταν λιγο καιρό μαζί .μετά την παλινδρομη με το που μας έδωσε ο γιατρός το ΟΚ ξεκινήσαμε.το θέλαμε πολύ Τελικά.αλλα το άγχος είναι κακος Σύμβουλος.ηρεμηστε και θα έρθει.

11 ώρες πρίν, Bela είπε:

@BettySt μου για την ώρα δεν θα κάνω κάτι.. θα αφήσω λίγο διάστημα να περάσει να ηρεμήσω Έτσι κι αλλιώς Αθήνα Τώρα δεν ξαναπάω και βλέπουμε... Το πιο πιθανό ειναι να επισκεφτώ κάποιον εξωσωματικό στην Κρήτη κάποια στιγμή μόλις νιώσω έτοιμη!!!!!!

Όπως νιώθεις εσυ καλύτερα.ισως καλύτερα Έτσι.τωρα με τη δουλειά θα ξεχαστείς λίγο και οτ αν νιώσεις Καλά ξαναπάς στονγιατρο.τωρα Δεν είναι κακο να έχετε ελεύθερες επαφές.ποτε Δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , loyloy είπε:

Κι εμεις εντελώς τυχαία με τη μέθοδο τραβηγματος.δεν είχαμε αποφασίσει καν για παιδί καθώς ήμασταν λιγο καιρό μαζί .μετά την παλινδρομη με το που μας έδωσε ο γιατρός το ΟΚ ξεκινήσαμε.το θέλαμε πολύ Τελικά.αλλα το άγχος είναι κακος Σύμβουλος.ηρεμηστε και θα έρθει.

Όπως νιώθεις εσυ καλύτερα.ισως καλύτερα Έτσι.τωρα με τη δουλειά θα ξεχαστείς λίγο και οτ αν νιώσεις Καλά ξαναπάς στονγιατρο.τωρα Δεν είναι κακο να έχετε ελεύθερες επαφές.ποτε Δεν ξερεις.

@loyloy ναι το αγχος κανει κακο συνεχεια εισαι στην τσιτα και αναρωτιεσαι αν εχεις καποιο συμπτωμα και αν τα καταφερες..αυτον τον μηνα το αφησα τελειως στην τυχη ουτεκοιταξα να δω ποτε ειναι οι γονιμες ουτε τεστακια εκανα τπτ..τωρα απλα περιμενω να αδιαθετησω 24του μηνα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

@loyloy ναι το αγχος κανει κακο συνεχεια εισαι στην τσιτα και αναρωτιεσαι αν εχεις καποιο συμπτωμα και αν τα καταφερες..αυτον τον μηνα το αφησα τελειως στην τυχη ουτεκοιταξα να δω ποτε ειναι οι γονιμες ουτε τεστακια εκανα τπτ..τωρα απλα περιμενω να αδιαθετησω 24του μηνα

Και σε μας έγινε τελείως οριακά.το καλό είναι ότι δεβ περίμενα ότι θα ήμουν κ Έτσι δεν μετραγα τις μέρες να έρθει η ημερομηνία για να αδιαθετισω.αν δεν είχα ενόχληση στο στήθος μπορεί ακόμα να μην ειχα κάνει τεστ.παντως γνώμη μου που εμεν α βοήθησε ότι έχεις μέσα σου συζήτησε τα με τον άντρα σου.βγαλτα από μέσα σου να ξελαφρωσεις.να ηρεμήσεις.

Έχω μια φίλη η οποία ειχε μια παλινδρομη και 2 χρόνια προσπαθειών.εξετασεις τα πάντα όλα και ήταν ολ α Καλά. Τεστ οωρρηξιας κάθε μηνα.καποια στιγμή δεν άντεξε άλλο.βαρεθηκε.και είπε δεν ξανακάνω τεστ.και έμεινε αμέσως έγκυος και τώρα είναι στο 5ο μηνα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Και σε μας έγινε τελείως οριακά.το καλό είναι ότι δεβ περίμενα ότι θα ήμουν κ Έτσι δεν μετραγα τις μέρες να έρθει η ημερομηνία για να αδιαθετισω.αν δεν είχα ενόχληση στο στήθος μπορεί ακόμα να μην ειχα κάνει τεστ.παντως γνώμη μου που εμεν α βοήθησε ότι έχεις μέσα σου συζήτησε τα με τον άντρα σου.βγαλτα από μέσα σου να ξελαφρωσεις.να ηρεμήσεις.

Έχω μια φίλη η οποία ειχε μια παλινδρομη και 2 χρόνια προσπαθειών.εξετασεις τα πάντα όλα και ήταν ολ α Καλά. Τεστ οωρρηξιας κάθε μηνα.καποια στιγμή δεν άντεξε άλλο.βαρεθηκε.και είπε δεν ξανακάνω τεστ.και έμεινε αμέσως έγκυος και τώρα είναι στο 5ο μηνα.

Με τον αντρα μου τα λεμε ολα..και για το θεμα που ειχαμε και το εχουμε ξεπερασει...μονο που τωρα τελευταια συνεχεια με ρωταει εμεις ποτε θα κανουμε μωρο?χαχα εχω ακομα πολλες μερες μπροστα μου..ουτε καν σκεφτομαι μηπως εχουμε πετυχει τπτ απλα περιμενω να περασουν οι μερες να παμε το ταξιδακι που εχουμε κανονισει την πρωτομαγια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Με τον αντρα μου τα λεμε ολα..και για το θεμα που ειχαμε και το εχουμε ξεπερασει...μονο που τωρα τελευταια συνεχεια με ρωταει εμεις ποτε θα κανουμε μωρο?χαχα εχω ακομα πολλες μερες μπροστα μου..ουτε καν σκεφτομαι μηπως εχουμε πετυχει τπτ απλα περιμενω να περασουν οι μερες να παμε το ταξιδακι που εχουμε κανονισει την πρωτομαγια

Καλό το ταξιδάκι.θα σε βοηθήσει πολύ.και Εμείς τα λέμε αλλά μέσα Μαρτίου Ήταν που θα γεννουσα.και με είχε πάρει από κάτω.δεν του έλεγα τίποτα για να μη τον στεναχωρω αλλά μια μέρα δεν άντεξα και του τα πα και να η κατάληξη.

@Κελυ 32 περιμένουμε νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Καλό το ταξιδάκι.θα σε βοηθήσει πολύ.και Εμείς τα λέμε αλλά μέσα Μαρτίου Ήταν που θα γεννουσα.και με είχε πάρει από κάτω.δεν του έλεγα τίποτα για να μη τον στεναχωρω αλλά μια μέρα δεν άντεξα και του τα πα και να η κατάληξη.

@Κελυ 32 περιμένουμε νέα σου.

Ααα εγω ημουν υποτιθεται για τον ιουνιο..αλλα που κ που λεμε ααα τωρα θα ειχα μεγαλη κοιλια κ τετοια..αλλα δεν μας εχει παρει απο κατω...καθολου..πιστευω τουλαχιστον να συμβει αυτον τον χρονο το θαυματακι...χεχε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ααα εγω ημουν υποτιθεται για τον ιουνιο..αλλα που κ που λεμε ααα τωρα θα ειχα μεγαλη κοιλια κ τετοια..αλλα δεν μας εχει παρει απο κατω...καθολου..πιστευω τουλαχιστον να συμβει αυτον τον χρονο το θαυματακι...χεχε

Θα γίνει Αφού έπιασες εύκολα.μην ανησυχείς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Bela είπε:

@BettySt μου για την ώρα δεν θα κάνω κάτι.. θα αφήσω λίγο διάστημα να περάσει να ηρεμήσω Έτσι κι αλλιώς Αθήνα Τώρα δεν ξαναπάω και βλέπουμε... Το πιο πιθανό ειναι να επισκεφτώ κάποιον εξωσωματικό στην Κρήτη κάποια στιγμή μόλις νιώσω έτοιμη!!!!!!

Μπελά μου, καλά θα κανείς να ηρεμισεις, γιατί δεν μας κάνει καλό τόσο άγχος και πίεση γενικά. Όταν είσαι έτοιμη και χαλαρή θα παρεις και τη πιό σωστή απόφαση. Να περνάς καλά και να ξεκουραζεσαι και πού ξέρεις εκεί που δεν περιμένεις μπορεί να σού κάνει την έκπληξη! Στο εύχομαι απ'όλη την καρδιά μου! ♡♡♡


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

@Κελυ 32 περιμενουμε τα χαρμόσυνα! 

Οι υπόλοιπες πως είστε; @BettySt πως είσαι σήμερα; Δυναμικά αυτό το τριήμερο και να είναι το τυχερό!! 

Καλά είμαι! Λίγο προβληματισμενη είμαι με τα τεστ ωορρηξίας. Τα ξεκινησα 9η μέρα με κύκλο 26-28 . 9η  μέρα η γραμμή ήταν έντονη σχεδόν σαν την ελέγχου και μετά η 10η μέρα λίγο πιό άχνη, 11η 12η και σήμερα 13η μερα η γραμμή φαίνεται ελάχιστα. Ωορρηξία κάνω 14η -15η μέρα, οπότε εχτές η σήμερα έπρεπε να βγει έντονη γραμμή έτσι δεν είναι; Και λέω τώρα μήπως δεν κάνω ωορρηξία αυτό το μήνα η θα είναι έντονο το τεστ την ημέρα της ωορρηξίας;

Είναι και κάτι άλλο επειδή θα έκανα αυτό το μήνα σπερματεγχυση  (προέκυψε όμως αυτό με την FSH και ακυρώθηκε )και ήταν να έχω ωορρηξία μεγάλη εβδομάδα, για να το αποφύγω πήρα αντισυλληπτικά 9 μέρες παραπάνω για να κάνω ωορρηξία μία εβδομάδα αργότερα δλδ αυτό το Σ/Κ και τώρα αναρωτιέμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά; Δεν ξέρω είναι μπέρδεμα! 

Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ή έχει κάποια γνώμη ευχαρίστως θα την διαβάσω. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...