Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Μπραβο @loyloy! Δηλαδη σου ειπε οτι με τη σωστή διατροφή ολα φτιάχνονται. Τι τελεια! Κι εμείς καλα νέα εχουμε! Δοξα τω Θεω!!!! Μας βρηκε 1700γρ και με καλο αμνιακό υγρό. Η μικρη μας εχει μπόλικα μαλλια κι εχει πλέον κεφάλι κάτω. Αλλα εχει κάτσει η άτιμη με χερια πόδια γύρω απο το κεφάλι, ενα κουβάρι κι ελάχιστα μπορέσαμε να δουμε το πρόσωπο της. Ας ειναι! Θα ειναι έκπληξη για τον τοκετό! 

Μπραβο κοριτσι μου!!. Συγχαρητήρια, με το καλό!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Κορίτσι μου μια χαρά.καλη αρχή στη διατροφή.ευχομαι να ρυθμιστούν όλα.μην ανησυχείς αν δει ότι δεν σου ανεβαίνει το ζάχαρο θα στην χαλαρώσει ελαφρως πάντα.

@Diavolitsa εσύ πως πας με τη διατροφη και το ζάχαρο;Όλα καλα;

Κορίτσια συμπαράσταση.παω κι εγώ ενδοκρινολογο μεθαύριο να μου δώσει διατροφη για το ζάχαρο πριν τη σύλληψη.

Υποφερω :) σημερα ολη μερα γκρινιαζα σε ενα αλλο θεμα :) εχω αρχισει και ζηλευω πολλα πραγματα και δεν την παλευω!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Μπραβο @loyloy! Δηλαδη σου ειπε οτι με τη σωστή διατροφή ολα φτιάχνονται. Τι τελεια! Κι εμείς καλα νέα εχουμε! Δοξα τω Θεω!!!! Μας βρηκε 1700γρ και με καλο αμνιακό υγρό. Η μικρη μας εχει μπόλικα μαλλια κι εχει πλέον κεφάλι κάτω. Αλλα εχει κάτσει η άτιμη με χερια πόδια γύρω απο το κεφάλι, ενα κουβάρι κι ελάχιστα μπορέσαμε να δουμε το πρόσωπο της. Ας ειναι! Θα ειναι έκπληξη για τον τοκετό! 

Μπραβοοο!!! Συγχαρητηρια!!! Πολυ καλο το βαρος της μικρουλας εσας!!! Ποσο εβδομαδων εισαι???

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

@loyloy μην ανησυχείς, μια χαρά θα τα πας. Μόλις μπεις σε ρυθμό και προγραμμα και δεις πως αυξομειώνεται το σάκχαρο σου θα μπορείς και καμία μικρή παρασπονδία να κάνεις! 

@Nansy29 τα ίδια με τη Λουλου μας! Καλή επιτυχία στο ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο!

@P.L.L. έχετε πάρει θέση σιγά σιγά...στην τελική ευθεία η Μπέμπα ετοιμάζεται για τη μεγάλη έξοδο! Σας κάνει ντροπές η μικρή και σας παιδεύει! Φαντάζομαι τον χαζομπαμπά!!  

Να σαι καλά κορίτσι μου!Ευχαριστώ πολύ! Εσύ πως εισαι;

@Diavolitsa και  @loyloy να πω ότι δεν σας καταλαβαίνω; είστε και εγκυουλες ποσο δύσκολο είναι αυτό.η διατροφη για το ζάχαρο είναι πραγματικά δύσκολη.ομως είναι για καλό σκοπο!αυτό να σκεφτεστε!

@Κελυ 32 και @P.L.L. τι όμορφα νέα!με το καλό οι κορουλες σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Υποφερω :) σημερα ολη μερα γκρινιαζα σε ενα αλλο θεμα :) εχω αρχισει και ζηλευω πολλα πραγματα και δεν την παλευω!

Έλα βρε βασιλικουλα. Ας  γκρινιάζεις.δεν πειράζει.εχεις περάσει πολλά στην εγκυμοσύνη.εχεις τη μητέρα σου που δεν έχεις ευχαριστηθεί αυτή τη φάση στη ζωή σου και το ζάχαρο τώρα.γκρινιαζε να εκτονωνεσαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Nansy29 είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου!Ευχαριστώ πολύ! Εσύ πως εισαι;

@Diavolitsa και  @loyloy να πω ότι δεν σας καταλαβαίνω; είστε και εγκυουλες ποσο δύσκολο είναι αυτό.η διατροφη για το ζάχαρο είναι πραγματικά δύσκολη.ομως είναι για καλό σκοπο!αυτό να σκεφτεστε!

@Κελυ 32 και @P.L.L. τι όμορφα νέα!με το καλό οι κορουλες σας!

Σε ευχαριστουμε Νανσυ μου!!! Σου ευχομαι ολοψυχα σε λιγο καιρο να μας λες τα δικα σου ευχαριστα!!!

Λιγη υπομονη και ερχεται γρηγορα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Μπραβο @loyloy! Δηλαδη σου ειπε οτι με τη σωστή διατροφή ολα φτιάχνονται. Τι τελεια! Κι εμείς καλα νέα εχουμε! Δοξα τω Θεω!!!! Μας βρηκε 1700γρ και με καλο αμνιακό υγρό. Η μικρη μας εχει μπόλικα μαλλια κι εχει πλέον κεφάλι κάτω. Αλλα εχει κάτσει η άτιμη με χερια πόδια γύρω απο το κεφάλι, ενα κουβάρι κι ελάχιστα μπορέσαμε να δουμε το πρόσωπο της. Ας ειναι! Θα ειναι έκπληξη για τον τοκετό! 

Συγχαρητήρια αγάπη!Με το καλό να έχεις αγκαλίτσα το ζουζουνακι σου!

11 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσιαααα τελειωσα απο ντοπλερ!!! Ολα καλα τα βρηκε ο γιατρος!!! Απλα ειναι αδυνατουλα λιγο ..αλλα κατα τα αλλα μια χαρα! Μεχρι 3 κιλα θα γεννηθει!!! Ουυφφφ ηρεμησα!!!! 

@P.L.L. εκανες εσυ το ντοπλερ???

@loyloy εσυ πηγες γιατρο??

Συγχαρητήρια γλυκιά μου!Με το καλό η μπεμπουλα σου στην αγκαλίτσα σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές!!! Με το καλο τα καλα νέα για όλες! 

Η μικρη μας αυτη τη φορα μετρήθηκε στις μέρες της, 31+3.  Όχι μικρότερη. Μήπως παίζει ρόλο οτι τον Αύγουστο ήμουν σε δίαιτα και τις τελευταίες εβδομαδες εχω παρει 3 κιλά; Δεν μιλάω για το βάρος της. Για τις μετρήσεις σε κεφάλι κνήμη κτλ. Βέβαια του γιατρού ο υπέρηχος δεν εχει καμία σχέση με του Doppler. 

Μια ερώτηση, ποσα Doppler πρέπει να κανουμε πριν την κύηση; Μονο τωρα στην 32η εβδομαδα; Κάτι τέτοιο μου ειπε η γιατρος, αλλα θυμόμουν πως κάποιες κοπέλες έκαναν πιο συχνά και νομιζω πως κι εγω θα το ήθελα να ξανακάνω πριν γεννήσω για να ειμαι σίγουρη πως ολα πανε καλα μέχρι τέλους. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, P.L.L. said:

Καλημέρες!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές!!! Με το καλο τα καλα νέα για όλες! 

Η μικρη μας αυτη τη φορα μετρήθηκε στις μέρες της, 31+3.  Όχι μικρότερη. Μήπως παίζει ρόλο οτι τον Αύγουστο ήμουν σε δίαιτα και τις τελευταίες εβδομαδες εχω παρει 3 κιλά; Δεν μιλάω για το βάρος της. Για τις μετρήσεις σε κεφάλι κνήμη κτλ. Βέβαια του γιατρού ο υπέρηχος δεν εχει καμία σχέση με του Doppler. 

Μια ερώτηση, ποσα Doppler πρέπει να κανουμε πριν την κύηση; Μονο τωρα στην 32η εβδομαδα; Κάτι τέτοιο μου ειπε η γιατρος, αλλα θυμόμουν πως κάποιες κοπέλες έκαναν πιο συχνά και νομιζω πως κι εγω θα το ήθελα να ξανακάνω πριν γεννήσω για να ειμαι σίγουρη πως ολα πανε καλα μέχρι τέλους. 

καλημέρα! Τέλεια κορίτσι μου, όλα καλά πάνε, πλησιάζει ο καιρός να κρατήσεις το μωρό στην αγκαλιά σου!!!

Doppler μου έκανε ο γιάτρός στο ιατρείο του κάθε φορά που πήγαινα για εξέταση, δηλαδή μία φορά την εβδομάδα στο 9ο μήνα και μία φορά τις 10 ημέρες στον 8ο μήνα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο όμως το ότι στην β επιπέδου με είχαν βρει στένωση δεξιάς μητριαίας αρτηρίας και έπρεπε να παρακολουθούμε την ανάπτυξη του μωρού με ακρίβεια. Εφόσον το λέει ο γιατρός σου νομίζω ότι κάτι ξέρει παραπάνω και μάλλον στη δική σου περίπτωση δεν χρειάζεται να το κάνεις πιο συχνά. Βέβαια αν το θέλεις δεν το βρίσκω κακό να του το ζητήσεις και να συζητήσεις μαζί του το ενδεχόμενο να κάνεις πιο συχνά!!! Γιατι όμως να αγχωθείς; Όλα πάνε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@smaro30 σ ευχαριστώ για την απάντηση! Εμενα ο γιατρος ειναι στο Αλεξάνδρα οποτε δεν κανει ο ίδιος τα Doppler κτλ (γιατι δεν εχει τα κατάλληλα μηχανήματα μαλλον;). Με στέλνει σε εμβρυολογο. Στις 8/10 που θα πάω να τον δω θα τον ρωτήσω αν ειναι να κανω άλλο ή όχι και γενικα για τις επόμενες κινήσεις μου. 

@anemoni1989 ή οποια άλλη ξέρει, οταν ήρθε η ωρα να πάρεις την άδεια κυήσεως τι έκανες; Πηγες πιο πριν στο ΙΚΑ με το χαρτί του γιατρού; Πόσες μέρες πριν; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

@smaro30 σ ευχαριστώ για την απάντηση! Εμενα ο γιατρος ειναι στο Αλεξάνδρα οποτε δεν κανει ο ίδιος τα Doppler κτλ (γιατι δεν εχει τα κατάλληλα μηχανήματα μαλλον;). Με στέλνει σε εμβρυολογο. Στις 8/10 που θα πάω να τον δω θα τον ρωτήσω αν ειναι να κανω άλλο ή όχι και γενικα για τις επόμενες κινήσεις μου. 

@anemoni1989 ή οποια άλλη ξέρει, οταν ήρθε η ωρα να πάρεις την άδεια κυήσεως τι έκανες; Πηγες πιο πριν στο ΙΚΑ με το χαρτί του γιατρού; Πόσες μέρες πριν; 

@P.L.L. εχω υποβληθει σε πολλα doppler και ξερω και στην επομενη κυηση θα γινει το ελα να δεις απο τα dopler αχχαχααχχα καλο ειναι να κανεις αλλα οχι να σε αγχωνουν 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Λοιπόν εγώ είμαι έξαλλη,

Γενικά εγώ είμαι φαν του καφέ και δεν υπήρχε μέρα που να μη πιώ, οπότε  τώρα που δε μπορώ (με αναγουλιάζει δεν είναι ότι δε θέλω)

το παρατήρησαν στη δουλειά και μια "γλυκιά" συνάδελφος μου πήγε και το είπε στο αφεντικό, τις υποψίες της δηλαδή και αυτός με τη σειρά του το είπε σε έναν άλλο ο οποίος προσπάθησε να ψαρέψει μια άλλη κοπέλα από το γραφείο με την οποία είμαστε φίλες, αυτή δηλαδή μου το είπε...

Καλά βρε κορίτσια δε θα το κρατούσα κρυφό, απλά περιμένω την αυχενική και στην τελική μου τη δίνει αυτή η κατινιά...

Ας ερχόντουσαν να με ρωτήσουν αν είχαν απορία.

Θέλω να ουρλιάξω όχι για το γεγονός αυτό αλλά για το με τι ανθρώπους συνεργάζομαι.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Λοιπόν εγώ είμαι έξαλλη,

Γενικά εγώ είμαι φαν του καφέ και δεν υπήρχε μέρα που να μη πιώ, οπότε  τώρα που δε μπορώ (με αναγουλιάζει δεν είναι ότι δε θέλω)

το παρατήρησαν στη δουλειά και μια "γλυκιά" συνάδελφος μου πήγε και το είπε στο αφεντικό, τις υποψίες της δηλαδή και αυτός με τη σειρά του το είπε σε έναν άλλο ο οποίος προσπάθησε να ψαρέψει μια άλλη κοπέλα από το γραφείο με την οποία είμαστε φίλες, αυτή δηλαδή μου το είπε...

Καλά βρε κορίτσια δε θα το κρατούσα κρυφό, απλά περιμένω την αυχενική και στην τελική μου τη δίνει αυτή η κατινιά...

Ας ερχόντουσαν να με ρωτήσουν αν είχαν απορία.

Θέλω να ουρλιάξω όχι για το γεγονός αυτό αλλά για το με τι ανθρώπους συνεργάζομαι.

 

Επιεικώς απαραδεκτη αυτη που πηγε στο αφεντικο κ ολοι με την σειρα τους. Δυστυχως στις περισσότερες δουλειες συμβσινουν αυτα τα κατινιστικα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Λοιπόν εγώ είμαι έξαλλη,

Γενικά εγώ είμαι φαν του καφέ και δεν υπήρχε μέρα που να μη πιώ, οπότε  τώρα που δε μπορώ (με αναγουλιάζει δεν είναι ότι δε θέλω)

το παρατήρησαν στη δουλειά και μια "γλυκιά" συνάδελφος μου πήγε και το είπε στο αφεντικό, τις υποψίες της δηλαδή και αυτός με τη σειρά του το είπε σε έναν άλλο ο οποίος προσπάθησε να ψαρέψει μια άλλη κοπέλα από το γραφείο με την οποία είμαστε φίλες, αυτή δηλαδή μου το είπε...

Καλά βρε κορίτσια δε θα το κρατούσα κρυφό, απλά περιμένω την αυχενική και στην τελική μου τη δίνει αυτή η κατινιά...

Ας ερχόντουσαν να με ρωτήσουν αν είχαν απορία.

Θέλω να ουρλιάξω όχι για το γεγονός αυτό αλλά για το με τι ανθρώπους συνεργάζομαι.

 

Αδιάκριτοι άνθρωποι...εμένα μου έστελναν mail συνάδελφοι που δεν έχουμε καμία σχέση για συγχαρητήρια και εμεις ακόμη δεν το είχαμε σε κανεναν. Απλά διέρρευσε από την αναρρωτική που πήρα. Είχα χτυπήσει και εγώ κόκκινο γιατί ήταν πολύ νωρίς και είχα και τα προβλήματα με τις αποκολλησεις. Δεν βγάζεις άκρη...μη συγχύζεσαι 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...