Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Εντάξει αυτούς τους συνδυασμούς τους έχω μάθει και τους τηρώ γενικά από τότε που τους έμαθα..ναι η αλήθεια είναι ότι μου πέφτει λιγο βαρύ από τώρα.καλα και η γιατρος είπε να μην κάνω αυστηρά την διατροφη για το ζάχαρο γιατί δεν θα αντέξω.απλα έλειπε η διατροφολόγος της και τηρώ αυτά που ξέρω μέχρι να με δει.

Αυτά τα γλυκά γιωτης ωραία ακούγονται ισως δοκιμάσω μια στο τόσο.επιτρεπονται και στην εγκυμοσυνη;;;εσύ βρε κορίτσι μου πεινας η απλά νιώθεις λιγουρα; Δεν πρέπει να πεινας.

Πεινάω.απο το μεσημεριανό και μετά είμαι καλυτερ α αλλά το πρωινό και το δεκατιανο δεν με κρατάνε καθόλου.Κοιτα για τα γιωτης δεν μου πε Κατ ι.αυριο Έχω έχω με τη διαδιατροφολογο.ελπθζω να μου δώσει κάτι έξτρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@Nansy29 και γκρινιαζω σαν τη loyloy :) μου λειπουν και μενα τα γλυκα πολυ και το ψωμι και η πιτσα και τα μακαρονια και γενικα ολα :) για γλυκα εγω πηρα μια σοκολατα με στεβια και τρωω 2 κομματακια τη μερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nansy29 μου καλησπέρα. Ειμαι στο χωριο και δεν εχω παντα Ίντερνετ. Όχι λόγω του κυκλώνα βέβαια γιατι τελικα εδω ήταν χαρά Θεού σημερα. (Μην ακούτε τις ειδήσεις) Εσυ γιατι πρέπει να κανεις διατροφή απο τωρα; Συγνωμη αν εχω χάσει κατι αλλα δεν θυμάμαι τον λογο! Εγω πάντως εχω φάει τόσα πολλα και ειδικά γλυκα αυτές τις μέρες που με σιχάθηκα και τωρα σας ζηλεύω που δεν τρώτε! Νιώθω πολυ άσχημα με τον εαυτό μου!! Ελπιζω απο αυριο να μπω σε δίαιτα. 

Με εχει πιάσει κατι αυτές τις μέρες και ανυπομονώ να γεννήσω και να παρω το παιδι μου στα χερια μου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Nansy29 μου καλησπέρα. Ειμαι στο χωριο και δεν εχω παντα Ίντερνετ. Όχι λόγω του κυκλώνα βέβαια γιατι τελικα εδω ήταν χαρά Θεού σημερα. (Μην ακούτε τις ειδήσεις) Εσυ γιατι πρέπει να κανεις διατροφή απο τωρα; Συγνωμη αν εχω χάσει κατι αλλα δεν θυμάμαι τον λογο! Εγω πάντως εχω φάει τόσα πολλα και ειδικά γλυκα αυτές τις μέρες που με σιχάθηκα και τωρα σας ζηλεύω που δεν τρώτε! Νιώθω πολυ άσχημα με τον εαυτό μου!! Ελπιζω απο αυριο να μπω σε δίαιτα. 

Με εχει πιάσει κατι αυτές τις μέρες και ανυπομονώ να γεννήσω και να παρω το παιδι μου στα χερια μου!!! 

ερχευαι η ωρα σ αγαπη μ.....αχ τι ευλογια θεε μου....( ολη μερα τρυγυρναω στο φορουμ σημερα κ τσουπ πετάγομαι..αχαχαχχχα) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ @rafaelatarzan Και @Luckystars! Εσείς πως ειστε; Πως περνάτε; 

καλα ειμαι αγαπη μ εγω .τελεια μην σ πω...σε αναμονη να ερθει η περιοδος σε 5 μερες να παρω τα χαπια μ να παχυνω το ενδομητριο μ κ τσουπ να παω να τα βαλω .....οσο περιμενω κανω πινω κ τρωω τα παντα γιατι μετα με βλεπω σε επιφυλακή. αχχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κορίτσια. Να ειστε καλα και κοντός ψαλμός και για τις δυο. Ο καιρός σας πλησιάζει!!!! Απο τον άλλο μήνα θα ακούμε πλέον και για γεννητούρια και για γκαστρωματα!!! (Το ξερω οτι αυτη η λέξη ειναι πολυ μπανάλ αλλα την βρίσκω αστεία και μου αρεσει πολυ!)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!Πωπω πως πέρασε έτσι ο καιρός και φτάσαμε ήδη στα γεννητουρια!!!Με το καλό σε όλες και με έναν πόνο!!! Και όσες δεν είμαστε έγκυες ελπίζω σύντομα να είμαστε!!!Εγώ αυτή την εβδομάδα θα μιλήσω με τον γιατρό να επιβεβαιώσω τα φάρμακα της θρομβοφιλίας και ξεκινάω γιατί δεν αντέχω άλλο να περιμένω!!!Έλεγα λόγω της νέας δουλείας να κρατιόμουν λίγο αλλά μετά από όλα αυτά που έχω περάσει πραγματικά δεν αντέχω να περιμένω και νιώθω πανέτοιμη!!!Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη δύναμη που μου δίνετε τόσους μήνες, ακόμη και αν δεν γράφω κάθε μέρα να ξέρετε ότι σας διαβάζω κάθε μέρα και χαίρομαι με τη χαρά σας και αγωνιώ με την αγωνία σας!!!

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπραβο κορίτσια. Να ειστε καλα και κοντός ψαλμός και για τις δυο. Ο καιρός σας πλησιάζει!!!! Απο τον άλλο μήνα θα ακούμε πλέον και για γεννητούρια και για γκαστρωματα!!! (Το ξερω οτι αυτη η λέξη ειναι πολυ μπανάλ αλλα την βρίσκω αστεία και μου αρεσει πολυ!)

:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Μπραβο @Katerina 88!!!!! Πολυ χαίρομαι με τα νέα σου! Ε ρε τι εχει να γίνει απο τον άλλο μήνα! Μονοδυμα, διδυμα, τρίδυμα! Θα γίνει χαμός! 

Θα γεμίσουμε το φόρουμ μωρά!!!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Πεινάω.απο το μεσημεριανό και μετά είμαι καλυτερ α αλλά το πρωινό και το δεκατιανο δεν με κρατάνε καθόλου.Κοιτα για τα γιωτης δεν μου πε Κατ ι.αυριο Έχω έχω με τη διαδιατροφολογο.ελπθζω να μου δώσει κάτι έξτρα.

Σίγουρα μπορεί να προσαρμόσει λίγο τη διατροφη σου..οι ξηροί καρποί είναι καλή ιδέα όταν πεινας(αμύγδαλα καρυδια) ρωτα την

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@Nansy29 μου καλησπέρα. Ειμαι στο χωριο και δεν εχω παντα Ίντερνετ. Όχι λόγω του κυκλώνα βέβαια γιατι τελικα εδω ήταν χαρά Θεού σημερα. (Μην ακούτε τις ειδήσεις) Εσυ γιατι πρέπει να κανεις διατροφή απο τωρα; Συγνωμη αν εχω χάσει κατι αλλα δεν θυμάμαι τον λογο! Εγω πάντως εχω φάει τόσα πολλα και ειδικά γλυκα αυτές τις μέρες που με σιχάθηκα και τωρα σας ζηλεύω που δεν τρώτε! Νιώθω πολυ άσχημα με τον εαυτό μου!! Ελπιζω απο αυριο να μπω σε δίαιτα. 

Με εχει πιάσει κατι αυτές τις μέρες και ανυπομονώ να γεννήσω και να παρω το παιδι μου στα χερια μου!!! 

Βρέθηκε μια προδιάθεση για ζάχαρο και επειδή σε όλες τις εγκυμοσύνες που είχα είχα αυξημένο ζάχαρο από την αρχή προετοιμάζομαστε για την επόμενη σύλληψη!Μου έδωσε και χάπι το γλουκοφαζ να είναι ρυθμισμένο το ζάχαρο όταν έρθει με το καλό η εγκυμοσύνη!Αλλά γενικά πρεπει να μου γίνει τρόπος ζωής για να μην εξελιχθεί στο μέλλον σε διαβήτη...

Πλησιαζει ο καιρός @P.L.L. θα γεννήσεις με το καλό.ποσο εβδομάδων είσαι τωρα; όσο για τα γλυκά σίγουρα δεν κάνουν καλό.αποφυγε τα οσο μπορείς.μην αισθάνεσαι άσχημα.δεν είναι κι εύκολο να αντισταθείς απλά απο δω και πέρα περιόρισε τα.

2 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Πωπω πως πέρασε έτσι ο καιρός και φτάσαμε ήδη στα γεννητουρια!!!Με το καλό σε όλες και με έναν πόνο!!! Και όσες δεν είμαστε έγκυες ελπίζω σύντομα να είμαστε!!!Εγώ αυτή την εβδομάδα θα μιλήσω με τον γιατρό να επιβεβαιώσω τα φάρμακα της θρομβοφιλίας και ξεκινάω γιατί δεν αντέχω άλλο να περιμένω!!!Έλεγα λόγω της νέας δουλείας να κρατιόμουν λίγο αλλά μετά από όλα αυτά που έχω περάσει πραγματικά δεν αντέχω να περιμένω και νιώθω πανέτοιμη!!!Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη δύναμη που μου δίνετε τόσους μήνες, ακόμη και αν δεν γράφω κάθε μέρα να ξέρετε ότι σας διαβάζω κάθε μέρα και χαίρομαι με τη χαρά σας και αγωνιώ με την αγωνία σας!!!

Γεια σου Κατερίνα! Άντε ωραία με το καλό κι εσύ λοιπόν!!θα σύμφωνησω με την @P.L.L. θα γίνει χαμός και όπως είπα και στο άλλο θέμα πιστεύω πως θα μενουμε έγκυες η μια μετα την άλλη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2018 at 12:24 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα απο το μάτι του κυκλώνα! Έφτασα πριν μιση ωρα, ευτυχώς καλα! 

@Luckystars πως πανε τα καφε;

@*ζουζουνα*!!! Και @fairy-mary πατε για αυχενική όπου να ειναι; Να δουμε τι προγνωστικά θα σας δώσουν για το φύλλο! 

@palmoira την ταινία contratiempo την εχεις δει; Μου άρεσε πολυ! 

Η @anemoni1989 εξαφανίστηκε ή νομιζω; Λέτε να γεννάει; 

Οι υπόλοιπες πως ειστε; Οι νεοεγγυουλες;;; 

 

Καλημέρα κορίτσια!!!κορίτσια δεν πολύ μπαίνω γιατί έχω αναγουλες κ εμετούς,ευτυχώς νομίζω ότι είμαι καλύτερα,αν κ εχω χάσει 3 κιλά άλλα οκ..θα τα πάρω δεν ανησυχώ,έχω Αυχενική την άλλη βδομάδα στις 10 του μήνα το πρωί...καλό μήνα κιόλας!!!

Όσο για το φύλο θα είμαι 12 ακριβώς,οπότε δεν νομίζω να φανεί κάτι...δύσκολο..

εσείς πως είστε?φρεσκοεγκυουλες?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...