Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσιαααα τελειωσα απο ντοπλερ!!! Ολα καλα τα βρηκε ο γιατρος!!! Απλα ειναι αδυνατουλα λιγο ..αλλα κατα τα αλλα μια χαρα! Μεχρι 3 κιλα θα γεννηθει!!! Ουυφφφ ηρεμησα!!!! 

@P.L.L. εκανες εσυ το ντοπλερ???

@loyloy εσυ πηγες γιατρο??

Μπράβο Κελλιτσα!!!! Μια χαρά μοντελάκι θα βγει!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

24 minutes ago, P.L.L. said:

@smaro30 δεν ξερω αν αληθεύει οτι μου το ειχε πει ο γιατρος η το ειχε πει για να μην στεναχωριέμαι οταν είχα την αποβολή και τον είχα ρωτήσει αν έφταιγε που σήκωνα βάρος. Μου ειχε λοιπον απαντήσει πως αν ήταν τοσο εύκολο με το βάρος να χάσεις το παιδι τους όλες οι γυναίκες θα έκαναν μονο ενα γιατι στο δεύτερο παντα εχουν να σηκώνουν το πρώτο. Αν θέλει λέει ενα παιδι να μείνει θα μείνει. Ωστόσο εσυ όσο μπορείς να προσεχεις! 

Κοριτσια περιμένουμε τα νέα σας! 

ναι και εγώ έτσι πιστεύω!!!!

 

9 minutes ago, Κελυ 32 said:

Κοριτσιαααα τελειωσα απο ντοπλερ!!! Ολα καλα τα βρηκε ο γιατρος!!! Απλα ειναι αδυνατουλα λιγο ..αλλα κατα τα αλλα μια χαρα! Μεχρι 3 κιλα θα γεννηθει!!! Ουυφφφ ηρεμησα!!!! 

@P.L.L. εκανες εσυ το ντοπλερ???

@loyloy εσυ πηγες γιατρο??

μια χαρά το μωράκι!!! Σημασία έχει ότι είναι καλά και είσαι και εσύ καλά!!!!!  

@rafaelatarzan όλα καλά δηλαδή! Τώρα ποιο είναι το επόμενο στάδιο; περιμένεις πότε να πας για την εμβρυομεταφορά; Συγγνώμη για την άγνοια μου αλλά δεν ξέρω πως είναι η διαδικασία!!!!

Κορίτσια είδα και το άλλο θέμα με τις μανούλες για το 2019 και θα μεταφέρω τα μπογαλάκια μου εκεί!!! Εξάλλου οι περισότερες γράφετε και εκεί οπότε δεν θα χάσω από καμία τα νέα ελπίζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο @Κελυ 32!!!!! Καλε μια χαρά ειναι τα 3000γρ! Μακάρι να γεννηθεί και το δικο μου τοσο! Λενε πως ειναι το ιδανικό βάρος, για να μη χρειαστείς καισαρική και για να εχεις εύκολη γεννα. Με το καλο!!!

Εγω εχω ραντεβού το βραδάκι οποτε εχουμε ακομα ωρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσιαααα τελειωσα απο ντοπλερ!!! Ολα καλα τα βρηκε ο γιατρος!!! Απλα ειναι αδυνατουλα λιγο ..αλλα κατα τα αλλα μια χαρα! Μεχρι 3 κιλα θα γεννηθει!!! Ουυφφφ ηρεμησα!!!! 

@P.L.L. εκανες εσυ το ντοπλερ???

@loyloy εσυ πηγες γιατρο??

Μπραβο κοριτσι μου!!! Μια χαρα μοντελακι ειναι!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπραβο @Κελυ 32!!!!! Καλε μια χαρά ειναι τα 3000γρ! Μακάρι να γεννηθεί και το δικο μου τοσο! Λενε πως ειναι το ιδανικό βάρος, για να μη χρειαστείς καισαρική και για να εχεις εύκολη γεννα. Με το καλο!!!

Εγω εχω ραντεβού το βραδάκι οποτε εχουμε ακομα ωρα. 

Όποτε περιμένουμε νέα και από εσένα το βραδάκι!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Μπραβο @Κελυ 32!!!!! Καλε μια χαρά ειναι τα 3000γρ! Μακάρι να γεννηθεί και το δικο μου τοσο! Λενε πως ειναι το ιδανικό βάρος, για να μη χρειαστείς καισαρική και για να εχεις εύκολη γεννα. Με το καλο!!!

Εγω εχω ραντεβού το βραδάκι οποτε εχουμε ακομα ωρα. 

Σε ευχαριστω πολυ!!! Αντε και εσυ το βραδυ με το καλο!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σας!!!!!!!!Μηχανάκι διατροφουλα και θετική ενέργεια.αντε για να δούμε πως θα ειμαι την άλλη βδομάδα που θα πάω γυναικολογο.

Ολα καλα κουκλα μου ολα καλα λιγο προσοχη μονο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Ολα καλα κουκλα μου ολα καλα λιγο προσοχη μονο. 

Εγκυμοσύνη με διατροφή να ξέρεις δεν πάει.πολλες λιγουρες ρε παιδί μου.αν δω ότι με διατροφή ρυθμίζεται το θέμα με τα υγρά θα κάνω και καμια παρασπονδια καμιά μέρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Εγκυμοσύνη με διατροφή να ξέρεις δεν πάει.πολλες λιγουρες ρε παιδί μου.αν δω ότι με διατροφή ρυθμίζεται το θέμα με τα υγρά θα κάνω και καμια παρασπονδια καμιά μέρα.

Πολλες λιγουρες το ξερω!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σας!!!!!!!!Μηχανάκι διατροφουλα και θετική ενέργεια.αντε για να δούμε πως θα ειμαι την άλλη βδομάδα που θα πάω γυναικολογο.

Κορίτσι μου μια χαρά.καλη αρχή στη διατροφή.ευχομαι να ρυθμιστούν όλα.μην ανησυχείς αν δει ότι δεν σου ανεβαίνει το ζάχαρο θα στην χαλαρώσει ελαφρως πάντα.

@Diavolitsa εσύ πως πας με τη διατροφη και το ζάχαρο;Όλα καλα;

Κορίτσια συμπαράσταση.παω κι εγώ ενδοκρινολογο μεθαύριο να μου δώσει διατροφη για το ζάχαρο πριν τη σύλληψη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο @loyloy! Δηλαδη σου ειπε οτι με τη σωστή διατροφή ολα φτιάχνονται. Τι τελεια! Κι εμείς καλα νέα εχουμε! Δοξα τω Θεω!!!! Μας βρηκε 1700γρ και με καλο αμνιακό υγρό. Η μικρη μας εχει μπόλικα μαλλια κι εχει πλέον κεφάλι κάτω. Αλλα εχει κάτσει η άτιμη με χερια πόδια γύρω απο το κεφάλι, ενα κουβάρι κι ελάχιστα μπορέσαμε να δουμε το πρόσωπο της. Ας ειναι! Θα ειναι έκπληξη για τον τοκετό! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπραβο @loyloy! Δηλαδη σου ειπε οτι με τη σωστή διατροφή ολα φτιάχνονται. Τι τελεια! Κι εμείς καλα νέα εχουμε! Δοξα τω Θεω!!!! Μας βρηκε 1700γρ και με καλο αμνιακό υγρό. Η μικρη μας εχει μπόλικα μαλλια κι εχει πλέον κεφάλι κάτω. Αλλα εχει κάτσει η άτιμη με χερια πόδια γύρω απο το κεφάλι, ενα κουβάρι κι ελάχιστα μπορέσαμε να δουμε το πρόσωπο της. Ας ειναι! Θα ειναι έκπληξη για τον τοκετό! 

Συγχαρητήρια!! Με το καλό να έρθει στον κόσμο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@loyloy μην ανησυχείς, μια χαρά θα τα πας. Μόλις μπεις σε ρυθμό και προγραμμα και δεις πως αυξομειώνεται το σάκχαρο σου θα μπορείς και καμία μικρή παρασπονδία να κάνεις! 

@Nansy29 τα ίδια με τη Λουλου μας! Καλή επιτυχία στο ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο!

@P.L.L. έχετε πάρει θέση σιγά σιγά...στην τελική ευθεία η Μπέμπα ετοιμάζεται για τη μεγάλη έξοδο! Σας κάνει ντροπές η μικρή και σας παιδεύει! Φαντάζομαι τον χαζομπαμπά!!  

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

@loyloy μην ανησυχείς, μια χαρά θα τα πας. Μόλις μπεις σε ρυθμό και προγραμμα και δεις πως αυξομειώνεται το σάκχαρο σου θα μπορείς και καμία μικρή παρασπονδία να κάνεις! 

@Nansy29 τα ίδια με τη Λουλου μας! Καλή επιτυχία στο ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο!

@P.L.L. έχετε πάρει θέση σιγά σιγά...στην τελική ευθεία η Μπέμπα ετοιμάζεται για τη μεγάλη έξοδο! Σας κάνει ντροπές η μικρή και σας παιδεύει! Φαντάζομαι τον χαζομπαμπά!!  

Ο χαζομπαμπάς εχει κατουρήσει τα βρακιά του!!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...