Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα!! Cometa να σε ρωτησω και κατι ακομη για την purelan. Οταν την εβαζες στον 9ο μηνα για να προετοιμασεις το στηθος,εβαζες κατι απο πανω για να μη λερωνει το σουτιεν?Γιατι διαβασα οτι βαφει τα ρουχα 

Δεν βαφει ακριβως απλα ειναι πηχτη και αφηνει σαν λιπος.Θα βαζεις λιγο στα δαχτυλα σου,θα το τριβεις και θα απλωνεις σε ολη τη θηλαια αλω και τη θηλη .Αφηνα 5 λεπτα να στεγνωσει καπως και φορουσα βαμβακερο σουτιεν χωρις δαντελες.Αφηνε μια μικρη σταμπα χωρις χρωμα σαν να βαζεις βαζελινη φαντασου.2 φορες τη μερα πριν τη γεννα και μετα αφου θηλαζα και δεν χρειαζοταν ξεπλυμα πριν θηλασεις ξανα

7 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Δεν ειναι κ τοσο ειδυλλιακα τα πραγματα...πολυ αυπνια...πολυ πονο στο θηλασμο και η μπεμπα γκρινιαζει αρκετα τα βραδυα! Κ γω παρολο που γεννησα πολυ καλα ειμαι ακομα αδυναμη! Αλλα καλα ειναι :)

Παντως κανονικα δεν πρεπει να πονας στο θηλασμο.Αν πονας μαλλον δεν εχει πιασει σωστα τι μωρο.Εγω δεν ενιωθα πονο.Αν πονας το απομακρυνεις και το ξαναβαζεις.Πρεπει να πιανει μεγαλο μερος της θηλαιας αλω κι οχι τη θηλη

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Δεν βαφει ακριβως απλα ειναι πηχτη και αφηνει σαν λιπος.Θα βαζεις λιγο στα δαχτυλα σου,θα το τριβεις και θα απλωνεις σε ολη τη θηλαια αλω και τη θηλη .Αφηνα 5 λεπτα να στεγνωσει καπως και φορουσα βαμβακερο σουτιεν χωρις δαντελες.Αφηνε μια μικρη σταμπα χωρις χρωμα σαν να βαζεις βαζελινη φαντασου.2 φορες τη μερα πριν τη γεννα και μετα αφου θηλαζα και δεν χρειαζοταν ξεπλυμα πριν θηλασεις ξανα

Παντως κανονικα δεν πρεπει να πονας στο θηλασμο.Αν πονας μαλλον δεν εχει πιασει σωστα τι μωρο.Εγω δεν ενιωθα πονο.Αν πονας το απομακρυνεις και το ξαναβαζεις.Πρεπει να πιανει μεγαλο μερος της θηλαιας αλω κι οχι τη θηλη

Καλα πιανει το ψυχακι τωρα απλα στην αρχη εκαναν πληγες οι θηλες μου και τωρα δεν κλεινουν κ ποναω! Τωρα μου εφερε ο αντρας μου την  κρεμα με τη λανολινη! Ελπιζω να βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Καλα πιανει το ψυχακι τωρα απλα στην αρχη εκαναν πληγες οι θηλες μου και τωρα δεν κλεινουν κ ποναω! Τωρα μου εφερε ο αντρας μου την  κρεμα με τη λανολινη! Ελπιζω να βοηθησει!

Θα σε βοηθησει σιγουρα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.Ψυχουλακι μου..Τι γλυκα που θα ναι..Να ναι παντα καλα το μικρουλι..Καλα εχω γινει πολυ ευαισθητη με τα μωρακια.Με εκεινη τη διαφημιση παμπερς με τα προωρακια κλαιω σε δευτερολεπτα

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Θα σε βοηθησει σιγουρα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.Ψυχουλακι μου..Τι γλυκα που θα ναι..Να ναι παντα καλα το μικρουλι..Καλα εχω γινει πολυ ευαισθητη με τα μωρακια.Με εκεινη τη διαφημιση παμπερς με τα προωρακια κλαιω σε δευτερολεπτα

Και εγώ πολύ Κλαμα με τη διαφήμιση και μουδιαζω ολόκληρη.Στεναχωριεμαι Πολύ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Comet είπε:

Θα σε βοηθησει σιγουρα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.Ψυχουλακι μου..Τι γλυκα που θα ναι..Να ναι παντα καλα το μικρουλι..Καλα εχω γινει πολυ ευαισθητη με τα μωρακια.Με εκεινη τη διαφημιση παμπερς με τα προωρακια κλαιω σε δευτερολεπτα

 

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Και εγώ πολύ Κλαμα με τη διαφήμιση και μουδιαζω ολόκληρη.Στεναχωριεμαι Πολύ...

Αχ βρε κοριτσια και εγώ συγκινούμαι απίστευτα με αυτή τη διαφήμιση! Απίστευτοι μαχητές αυτά τα μωράκια αλλά και οι γονείς τους. Και το τραγουδάκι ...I m coming home....καταπληκτική διαφήμιση! Μακάρι όλα τα παιδάκια να γυρίζουν σπίτι τους στις αγκαλιές των γονιών τους. Πολύ κλάμα και εγώ 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα όσα γράψατε αλλά σας ευχαριστώ παρά πολύ για την συμπαράσταση και κυρίως για την κατανόηση. Εμείς είχαμε πολύ καλύτερη νύχτα γιατί δίναμε ξένο γαλα, ή δικό μου από θηλαστρο, κάθε δυόμιση ώρες, οποτε κοιμόμουν και λίγο στο μεταξύ. Τώρα είμαστε υγιέστατες, δόξα τω Θεω, αφού κατουράμε και κάνουμε κακακια αβέρτα. Την ημέρα που ήρθε η γιατρος είχαμε βρέξει μόνο δυο πάνες όλες κι όλες. Από εκεί φάνηκε κυρίως η αφυδάτωση. Τώρα κάθε τρεις ώρες βρέχουμε και μια πάνα. Και επιτέλους δεν πλανταζουμε στο κλάμα κι είμαστε ικανοποιημένες. Εγώ ακόμα παλεύω ποτε ποτε με τις ορμόνες αλλά είμαι πολύ καλυτερα  

@Κελυ 32 έχεις δίκιο σε όλα όσα έγραψες. 

Σας φιλω όλες κορίτσια! Τώρα περιμένουμε τη @loyloy και να δούμε αν η @Rafaelatarzan έχει θετικό αποτέλεσμα! 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα όσα γράψατε αλλά σας ευχαριστώ παρά πολύ για την συμπαράσταση και κυρίως για την κατανόηση. Εμείς είχαμε πολύ καλύτερη νύχτα γιατί δίναμε ξένο γαλα, ή δικό μου από θηλαστρο, κάθε δυόμιση ώρες, οποτε κοιμόμουν και λίγο στο μεταξύ. Τώρα είμαστε υγιέστατες, δόξα τω Θεω, αφού κατουράμε και κάνουμε κακακια αβέρτα. Την ημέρα που ήρθε η γιατρος είχαμε βρέξει μόνο δυο πάνες όλες κι όλες. Από εκεί φάνηκε κυρίως η αφυδάτωση. Τώρα κάθε τρεις ώρες βρέχουμε και μια πάνα. Και επιτέλους δεν πλανταζουμε στο κλάμα κι είμαστε ικανοποιημένες. Εγώ ακόμα παλεύω ποτε ποτε με τις ορμόνες αλλά είμαι πολύ καλυτερα  

@Κελυ 32 έχεις δίκιο σε όλα όσα έγραψες. 

Σας φιλω όλες κορίτσια! Τώρα περιμένουμε τη @loyloy και να δούμε αν η @Rafaelatarzan έχει θετικό αποτέλεσμα! 

 

Τη Δευτέρα έχω γιατρό.για να δούμε τι θα μου πει...ανυπομονώ!!!!! Μπράβο είδες σιγά σιγα όλα πάνε καλά.συνεχισε έτσι με ξένο Αφού είναι Καλά το μπεμπακι σου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Τη Δευτέρα έχω γιατρό.για να δούμε τι θα μου πει...ανυπομονώ!!!!! Μπράβο είδες σιγά σιγα όλα πάνε καλά.συνεχισε έτσι με ξένο Αφού είναι Καλά το μπεμπακι σου!!!!!!

καλημερα κουκλαρα μ.να σ ζήσει το μπεμπονι σ.ναι ναι πάντα καλά με υγεία κ σεις κ το σπίτι σας.εγω δεν έκανα κάτι τελικά αγαπη μ.δεν κάναμε εμβρυομεταφορα  μ έσπασε το αυγουλακι μ πριν το πάρω.το χαζό.τωρα σε 14 μερες θα κανω εμβρυομεταφορα. φιλακια κ στις 2σας αγαπη μ γλυκια ετσι.κ να δώσεις ρούφηγμα στην μπουμπού σ απο μένα. Κ μια δαγκα στο πατουσι της το ωραίο. αχ να σκασω εγω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Τη Δευτέρα έχω γιατρό.για να δούμε τι θα μου πει...ανυπομονώ!!!!! Μπράβο είδες σιγά σιγα όλα πάνε καλά.συνεχισε έτσι με ξένο Αφού είναι Καλά το μπεμπακι σου!!!!!!

Πλέον θηλάζω κιόλας. Αλλά δεν την πιέζω. Οποτε και όσο θέλει!

 

πρίν από 7 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

καλημερα κουκλαρα μ.να σ ζήσει το μπεμπονι σ.ναι ναι πάντα καλά με υγεία κ σεις κ το σπίτι σας.εγω δεν έκανα κάτι τελικά αγαπη μ.δεν κάναμε εμβρυομεταφορα  μ έσπασε το αυγουλακι μ πριν το πάρω.το χαζό.τωρα σε 14 μερες θα κανω εμβρυομεταφορα. φιλακια κ στις 2σας αγαπη μ γλυκια ετσι.κ να δώσεις ρούφηγμα στην μπουμπού σ απο μένα. Κ μια δαγκα στο πατουσι της το ωραίο. αχ να σκασω εγω.

Οκ δεν πειράζει! Σε 14 μέρες λοιπόν να είναι το τυχερό σας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Πλέον θηλάζω κιόλας. Αλλά δεν την πιέζω. Οποτε και όσο θέλει!

 

Οκ δεν πειράζει! Σε 14 μέρες λοιπόν να είναι το τυχερό σας!

Έτσι μπράβο Καλά κανεις!!!!!!Όπως σας βγει για να είστε και οι δύο Καλά!! !!!!χαίρομαι που όλα πάνε Καλύτερα!! !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Έτσι μπράβο Καλά κανεις!!!!!!Όπως σας βγει για να είστε και οι δύο Καλά!! !!!!χαίρομαι που όλα πάνε Καλύτερα!! !!

Σ ευχαριστώ αγάπη. Και στα δικά σου με το καλό. Και κοιτα να μην κανεις τα δικά μας λάθη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα όσα γράψατε αλλά σας ευχαριστώ παρά πολύ για την συμπαράσταση και κυρίως για την κατανόηση. Εμείς είχαμε πολύ καλύτερη νύχτα γιατί δίναμε ξένο γαλα, ή δικό μου από θηλαστρο, κάθε δυόμιση ώρες, οποτε κοιμόμουν και λίγο στο μεταξύ. Τώρα είμαστε υγιέστατες, δόξα τω Θεω, αφού κατουράμε και κάνουμε κακακια αβέρτα. Την ημέρα που ήρθε η γιατρος είχαμε βρέξει μόνο δυο πάνες όλες κι όλες. Από εκεί φάνηκε κυρίως η αφυδάτωση. Τώρα κάθε τρεις ώρες βρέχουμε και μια πάνα. Και επιτέλους δεν πλανταζουμε στο κλάμα κι είμαστε ικανοποιημένες. Εγώ ακόμα παλεύω ποτε ποτε με τις ορμόνες αλλά είμαι πολύ καλυτερα  

@Κελυ 32 έχεις δίκιο σε όλα όσα έγραψες. 

Σας φιλω όλες κορίτσια! Τώρα περιμένουμε τη @loyloy και να δούμε αν η @Rafaelatarzan έχει θετικό αποτέλεσμα! 

 

Μπράβο κορίτσι όλα καλά. Χαίρομαι που σιγά σιγά βρησκετε τους ρυθμους Σας.ωραια θα είσαι και εσύ με τις καλύτερα μέρα με τι μέρα  γιατί όταν μας έγραψες στεναχωρηθηκα πάρα πολυ. Φιλισε μου την μικρή και όλα θα φτιάξουν. Εμείς αρωστησαμε πήραμε μια ίωση ποιος ξέρει που και μου σήκωσε πυρετό. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μπράβο κορίτσι όλα καλά. Χαίρομαι που σιγά σιγά βρησκετε τους ρυθμους Σας.ωραια θα είσαι και εσύ με τις καλύτερα μέρα με τι μέρα  γιατί όταν μας έγραψες στεναχωρηθηκα πάρα πολυ. Φιλισε μου την μικρή και όλα θα φτιάξουν. Εμείς αρωστησαμε πήραμε μια ίωση ποιος ξέρει που και μου σήκωσε πυρετό. 

Ω! Περαστικά σας!!! Γρήγορα να γίνεται τελείως καλά! Σ ευχαριστώ παρα πολύ για τα μηνύματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , P.L.L. είπε:

Σ ευχαριστώ αγάπη. Και στα δικά σου με το καλό. Και κοιτα να μην κανεις τα δικά μας λάθη!

Πρώτο παιδί χωρίς λάθη γίνεται? Σε λίγο θα κλαίω Εγώ και θα Ναι σειρά σου να μου λες να ηρεμήσω.γερα μπεμπακια να χουμε και όλα θα γίνουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...