Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Just now, loyloy είπε:

28 ε?τι ωραία ηλικία.απολαυσε το.οταν έκλεισα τα 30 έβαλα και 30 κεράκια στη τούρτα να το χωνέψω και κάνει η ανιψιά μου 6 χρονών τότε βρε θεία τούρτα θα φάμε ή κερι?γέμισε η τούρτα.καταλαβαινςις πως αισθάνθηκα

 

28 και δεν κατάλαβα πως έφτασα έχω μείνει στα 20 χαχαχα!!!!! Άστα αυτά τα μικρά τι λέει το στόμα τους δεν ξέρεις που να κρυφτείς. Εμένα μου είχε πει ένα μικρό είσαι αιώνια μεγαλύτερη μου το πλακώνεις η δεν το πλακώνεις μετά!!! 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Τα είπα στη Φαίη, να τα πω και σε εσας Κορίτσια. Πέρασε η υπεύθυνη θηλασμού και προσπάθησε αρκετή ώρα να βεντουζαρει το παιδί στο στήθος μου αλλά αυτό δεν το έκανε. Έπιανε θηλή και ρουφούσε αλλά μετά την έχανε. Και με άγχωσε ότι το παιδί δεν τρώει και μπορεί να μην έχει φάει αρκετά ως τώρα και να πέσει το ζάχαρο κτλ. Και από τότε όλο κλαίω κι έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ! Η μικρή μου κοιμάται αρκετά και κάθε τρεις ώρες προσπαθώ να την ξυπνάω να φάει. Τώρα θα προσπαθήσω κάθε δυο ώρες να την ξυπνάω. Με πολύ αγχος. Αφού πλησιάζει η ώρα να την ξυπνήσω πάλι κι εκεί που θηλαζα με χαρά τώρα έχω έναν κόμπο στο στομάχι ότι το παιδί δεν θα θέλει να φάει και μετά θα κλαίω χειρότερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , P.L.L. είπε:

Τα είπα στη Φαίη, να τα πω και σε εσας Κορίτσια. Πέρασε η υπεύθυνη θηλασμού και προσπάθησε αρκετή ώρα να βεντουζαρει το παιδί στο στήθος μου αλλά αυτό δεν το έκανε. Έπιανε θηλή και ρουφούσε αλλά μετά την έχανε. Και με άγχωσε ότι το παιδί δεν τρώει και μπορεί να μην έχει φάει αρκετά ως τώρα και να πέσει το ζάχαρο κτλ. Και από τότε όλο κλαίω κι έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ! Η μικρή μου κοιμάται αρκετά και κάθε τρεις ώρες προσπαθώ να την ξυπνάω να φάει. Τώρα θα προσπαθήσω κάθε δυο ώρες να την ξυπνάω. Με πολύ αγχος. Αφού πλησιάζει η ώρα να την ξυπνήσω πάλι κι εκεί που θηλαζα με χαρά τώρα έχω έναν κόμπο στο στομάχι ότι το παιδί δεν θα θέλει να φάει και μετά θα κλαίω χειρότερα. 

Σιγά σιγά θα τα καταφέρετε μην ανησυχείς.προσπαθησε να είσαι ήρεμη.περασες τόσα μέχρι να τη φέρεις στο κόσμο.προσπαθησε και στη χειροτερη αγάπη δώσε και λίγο ξένο.μη τρελαίνεσαι.απο βάρος πως παε ι?στη ζυγισαν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , P.L.L. είπε:

Τα είπα στη Φαίη, να τα πω και σε εσας Κορίτσια. Πέρασε η υπεύθυνη θηλασμού και προσπάθησε αρκετή ώρα να βεντουζαρει το παιδί στο στήθος μου αλλά αυτό δεν το έκανε. Έπιανε θηλή και ρουφούσε αλλά μετά την έχανε. Και με άγχωσε ότι το παιδί δεν τρώει και μπορεί να μην έχει φάει αρκετά ως τώρα και να πέσει το ζάχαρο κτλ. Και από τότε όλο κλαίω κι έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ! Η μικρή μου κοιμάται αρκετά και κάθε τρεις ώρες προσπαθώ να την ξυπνάω να φάει. Τώρα θα προσπαθήσω κάθε δυο ώρες να την ξυπνάω. Με πολύ αγχος. Αφού πλησιάζει η ώρα να την ξυπνήσω πάλι κι εκεί που θηλαζα με χαρά τώρα έχω έναν κόμπο στο στομάχι ότι το παιδί δεν θα θέλει να φάει και μετά θα κλαίω χειρότερα. 

Τα ίδια ολό ιδια έκανε και εμένα δεν ξυπναγε να φάει κοιμόταν του καλού καιρού και της ερχόταν την νύχτα να ξυπνήσει. Και εμένα μου το είπε αυτό για το ζάχαρο μην ανχονεσε τρώει αυτό που πρέπει έστω και λίγο. Μην την βάζει μόνο ανά 3 ώρες αν κλεει βγαλτην και πιο νωρίς. Θα μάθει έτσι έκανε και εμένα μην απελπίζεσαι ξανά φώναξετες να σου δείξουν πάλι μην ντρέπεσαι. Τσαντίζεται η μικρή γιαυτό κλεει προσπάθησε όση ώρα θέλει βγαλτην και ξανά βγαλτην θα την πιάσει τη θηλα και θα φαΐ. Μην ανχονεσε κορίτσι μου όλα πήγαν καλά και αυτό θα πάει Τέλεια και εγώ έτσι ειμουνα και ακόμη τι θηλάζω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Εγώ το βάζω το καλοκαίρι τον Ιούλιο!!!:shock:

Νιώθω ότι είμαι η γρια της παρέας.Ενας φιλος μου με πείραζε και μου έλεγε ότι ειμαι ένα εκκολαπτόμενο μιλφ.

Το Μάιο θα έχω δύο 3αρια .ακόμα χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πφφφ και μενα εχει σκασει η ψυχη μου! Απο κει που δεν μπορουσα να την ξυπνησω τη μπεμπα για να φαει εχει απο το απογευμα μονο κλαμα! Την ειχα 2 ωρες στο στηθος και παλι κλαμα! Της δωσαμε ξενο μπας και δεν χορτενε παλι τα ιδια! Εντωμεταξυ μου εκανε πληγες στις θηλες και τωρα δεν μπορω να τη βαλω! Παλι ξενο θα πιει! Αυριο θα ξανα προσπαθησω! Εχω και τους πονους απο τη γεννα και εχω κλαταρει εντελως!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τώρα μόνο κοιμάται. Προσπάθησα να τη θηλασω ξανά και ξανά. Όλο την ξυπνούσα κι αυτή έβαζε τη θηλή στο στόμα και κοιμόταν. Από το μεσημέρι δεν έχει φάει ούτε έχει κατουρήσει. Λέω μήπως την αφήσω όσο θέλει να κοιμηθεί και μετά ξανά προσπάθεια, αλλά φοβάμαι που είναι νηστική. Προσεύχομαι να είναι καλά η αγάπη μου. Ε και κλαίω.. και τώρα τα έχω βάλει και με όλο τον κόσμο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εμενα τώρα μόνο κοιμάται. Προσπάθησα να τη θηλασω ξανά και ξανά. Όλο την ξυπνούσα κι αυτή έβαζε τη θηλή στο στόμα και κοιμόταν. Από το μεσημέρι δεν έχει φάει ούτε έχει κατουρήσει. Λέω μήπως την αφήσω όσο θέλει να κοιμηθεί και μετά ξανά προσπάθεια, αλλά φοβάμαι που είναι νηστική. Προσεύχομαι να είναι καλά η αγάπη μου. Ε και κλαίω.. και τώρα τα έχω βάλει και με όλο τον κόσμο. 

Να σου ζησει το κοριτσακι σου.Πρωτον προσπαθησε να εισαι ηρεμη.Εχεις και τις ορμονες και ειναι δυσκολο καταλαβαινω.Το μωρο ειναι μικρο και πρεπει να φαει ειτε δικο σου ειτε ξενο.Πιο πολυ με απασχολει το οτι δεν εχει κατουρησει απο το μεσημερι.Ειναι πολλες ωρες.Τους εχεις ενημερωσει γι αυτο;Αν οχι κανε το .

Και να πιει λιγο ξενο δεν πειραζει.Ειναι πολυ αρχη δεν χανεις το θηλασμο.Χαλινο εχουν ελεγξει;Μηπως γι αυτο της φευγει η θηλη;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Νιώθω ότι είμαι η γρια της παρέας.Ενας φιλος μου με πείραζε και μου έλεγε ότι ειμαι ένα εκκολαπτόμενο μιλφ.

Το Μάιο θα έχω δύο 3αρια .ακόμα χειρότερα.

Άι βρεεεε!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@Alex. Arap είχα καθετήρα γιατί η μικρή με έσκισε ως την ουρήθρα όταν έβγαινε. Έχω ράμματα ως πάνω. Δεν ξέρω γιατί ο γιατρος δεν με έκοψε με το ψαλίδι. Όλα τα αλλά τα έκανε τέλεια. Κι εγώ αίμα δεν έχω πολύ πλέον αλλά φοράω πάνες ακόμα γιατί αφού μου έβγαλαν τον καθετήρα έχω ακράτεια. Άπαξ και θέλω να ουρησω απλώς φεύγουν. Δεν μένουν με τίποτα... Ελπίζω να φτιάξει και να μην είναι λόγω της ρήξης και των ραμματων.. 

@loyloy μην ανησυχείς για τίποτα και ειδικά για το τι λένε οι άλλοι. Κόψε τους τη φορά από τώρα! Εσυ θα κανεις ότι κρίνεις καλό για το παιδί σου κι αυτό πρέπει να το σέβονται. 

Εγω θηλασα καλά (κατ´ εμε) τη νύχτα και το πρωί αλλά από εκεί και πέρα ένιωθα πως η μικρή έκλαιγε αλλά δεν ήθελε να φάει. Και με πιάσανε τα ψυχολογικά μου γιατί να κλαίει το παιδί μου και να μη μπορώ να το βοηθήσω. Μακάρι να πάρουμε το κολαι και οι δυο αλλλιως θα κλαίμε μαζί .. Γιατί δεν τρώει ρε κορίτσια; Και τι να κάνω όταν κλαίει; Μη με κοροϊδέψετε αλλά μου σκίζεται η καρδιά..

Τα ιδια περασα και εγω στο μαιευτηριο με τον θηλασμο...Λογω του οτι η μικρη ηταν στην θερμοκοιτιδα, οταν μ την εφεραν και επειδη ηταν μικρουλα δεν ειχε δυναμη να θηλασει..Εγω εκλαιγα μεχρι και την ημερα που πηγα σπιτι γιατι δεν ειχα γαλα κςι ενιωθα οτι δεν μπορουσα να ταισω το παιδι μου...Ευτυχως καταλαβα νωρις οτι δεν αξιζει για εναν θηλασμο να μην μπορω να χαρω την κορη μου που τοσα περασα για να αποκτησω...Μιλησα με τον γιατρο μου αμεσως, μου επεσημανε οτι ημουν στα ορια μαστιτιδας και κοψαμε γαλα και θηλασμο.. Ακομα ακουω τις αδιακριτες ερωτησεις του αν θηλαζω η οχι...Αλλα ουτε δινω λογαριασμο!!! 

 

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Τα είπα στη Φαίη, να τα πω και σε εσας Κορίτσια. Πέρασε η υπεύθυνη θηλασμού και προσπάθησε αρκετή ώρα να βεντουζαρει το παιδί στο στήθος μου αλλά αυτό δεν το έκανε. Έπιανε θηλή και ρουφούσε αλλά μετά την έχανε. Και με άγχωσε ότι το παιδί δεν τρώει και μπορεί να μην έχει φάει αρκετά ως τώρα και να πέσει το ζάχαρο κτλ. Και από τότε όλο κλαίω κι έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ! Η μικρή μου κοιμάται αρκετά και κάθε τρεις ώρες προσπαθώ να την ξυπνάω να φάει. Τώρα θα προσπαθήσω κάθε δυο ώρες να την ξυπνάω. Με πολύ αγχος. Αφού πλησιάζει η ώρα να την ξυπνήσω πάλι κι εκεί που θηλαζα με χαρά τώρα έχω έναν κόμπο στο στομάχι ότι το παιδί δεν θα θέλει να φάει και μετά θα κλαίω χειρότερα. 

Αχ πραγματικα μ.θυμιζεις εμενα...Ενω αρχικα μου αρεσε που την ειχα θηλασει μια δυο φορες μετα εγινε μαρτυριο λογω του οτι δεν ειχα γαλα και η μικρη ςκλαιγε στο στηθος μου..Ομως θα σ δωσω μια συμβουλη..Προσπαθησε να μην σε επηρεασει το γεγονος αυτο και και μην χασεις τις πρωτες στιγμες με την κορουλα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Εμενα τώρα μόνο κοιμάται. Προσπάθησα να τη θηλασω ξανά και ξανά. Όλο την ξυπνούσα κι αυτή έβαζε τη θηλή στο στόμα και κοιμόταν. Από το μεσημέρι δεν έχει φάει ούτε έχει κατουρήσει. Λέω μήπως την αφήσω όσο θέλει να κοιμηθεί και μετά ξανά προσπάθεια, αλλά φοβάμαι που είναι νηστική. Προσεύχομαι να είναι καλά η αγάπη μου. Ε και κλαίω.. και τώρα τα έχω βάλει και με όλο τον κόσμο. 

Εγω τις ξανα εδωσα ξενο το βραδυ και σε λιγο ειναι να ξανα προσπαθησω να τη βαλω στο στηθος αλλα εμενα και μονο που με ακουμπαει το σουτιεν ποναω! Δε ξερω τι θα γινει! Τουλαχιστον προς το παρον δεν κλαιει γιατι εγω χτες το βραδυ ενα κλαμα το εριξα!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Εμενα τώρα μόνο κοιμάται. Προσπάθησα να τη θηλασω ξανά και ξανά. Όλο την ξυπνούσα κι αυτή έβαζε τη θηλή στο στόμα και κοιμόταν. Από το μεσημέρι δεν έχει φάει ούτε έχει κατουρήσει. Λέω μήπως την αφήσω όσο θέλει να κοιμηθεί και μετά ξανά προσπάθεια, αλλά φοβάμαι που είναι νηστική. Προσεύχομαι να είναι καλά η αγάπη μου. Ε και κλαίω.. και τώρα τα έχω βάλει και με όλο τον κόσμο. 

Καλημέρα έτσι κοιμουντε πάνω στο στήθος αισθάνονται ασφάλεια ξυπνατην πείραξε της το αυτάκι γδυστην να σε αισθάνεται πείραξε της τα ποδαράκια. Μήπως σου πάει για ικτερο και κοιμάτε συνέχεια; καλά είναι το μωράκι σου κοπέλα μου μαην ανχονεσε.

πρίν από 28 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Εγω τις ξανα εδωσα ξενο το βραδυ και σε λιγο ειναι να ξανα προσπαθησω να τη βαλω στο στηθος αλλα εμενα και μονο που με ακουμπαει το σουτιεν ποναω! Δε ξερω τι θα γινει! Τουλαχιστον προς το παρον δεν κλαιει γιατι εγω χτες το βραδυ ενα κλαμα το εριξα!

Καλημέρα δεν πειράζει δωστης και ξένο. Βγάλε λίγο γάλα από το στήθος σου και βάλτο επανω στη θηλή για να ηρεμήσεις και βάλε και κρέμα λανολινης. Μην στεναχωριέσαι και κλαις έχει ένα αγγελούδι δίπλα σου κρίμα είναι να σε βλέπει έτσι θα μάθει είναι μικρό. ξέρεις πως τους φαίνετε τώρα που βγήκαν από τι κοιλίτσα σου λέει που με έχουν τώρα εδώ εγώ ήμουν στη φωλιτσα μου αγκάλιασε το να είναι ζεστά και θα ηρεμησει. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Πφφφ και μενα εχει σκασει η ψυχη μου! Απο κει που δεν μπορουσα να την ξυπνησω τη μπεμπα για να φαει εχει απο το απογευμα μονο κλαμα! Την ειχα 2 ωρες στο στηθος και παλι κλαμα! Της δωσαμε ξενο μπας και δεν χορτενε παλι τα ιδια! Εντωμεταξυ μου εκανε πληγες στις θηλες και τωρα δεν μπορω να τη βαλω! Παλι ξενο θα πιει! Αυριο θα ξανα προσπαθησω! Εχω και τους πονους απο τη γεννα και εχω κλαταρει εντελως!

 

9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Εμενα τώρα μόνο κοιμάται. Προσπάθησα να τη θηλασω ξανά και ξανά. Όλο την ξυπνούσα κι αυτή έβαζε τη θηλή στο στόμα και κοιμόταν. Από το μεσημέρι δεν έχει φάει ούτε έχει κατουρήσει. Λέω μήπως την αφήσω όσο θέλει να κοιμηθεί και μετά ξανά προσπάθεια, αλλά φοβάμαι που είναι νηστική. Προσεύχομαι να είναι καλά η αγάπη μου. Ε και κλαίω.. και τώρα τα έχω βάλει και με όλο τον κόσμο. 

Κοριτσια μου καλημέρα! Εύχομαι σιγά σιγά να γίνουν πιο εύκολα τα πράγματα για εσάς. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Πφφφ και μενα εχει σκασει η ψυχη μου! Απο κει που δεν μπορουσα να την ξυπνησω τη μπεμπα για να φαει εχει απο το απογευμα μονο κλαμα! Την ειχα 2 ωρες στο στηθος και παλι κλαμα! Της δωσαμε ξενο μπας και δεν χορτενε παλι τα ιδια! Εντωμεταξυ μου εκανε πληγες στις θηλες και τωρα δεν μπορω να τη βαλω! Παλι ξενο θα πιει! Αυριο θα ξανα προσπαθησω! Εχω και τους πονους απο τη γεννα και εχω κλαταρει εντελως!

Καλημερα κοριτσακι μου.Να σου ζησει το μωρακι.Μην αγχωνεσαι που δινεις ξενο.Ειναι πολυ νωρις,δεν χανεις το θηλασμο το θεμα ειναι να τρωει το μωρο.Παρε αλοιφη purelan για τις θηλες,θα τις επουλωσει αμεσως.Παρε το αγκαλιτσα,δεν εχει καταλαβει ακομη οτι δεν ειναι στην κοιλιτσα σου.Οταν πατε σπιτι παρε μια συμβουλο θηλασμου,θα σε βοηθησει πολυ.Θα βρειτε τους ρυθμους σας,ολα στην αρχη δυσκολα ειναι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...