Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Και πολυ καλα κανεις γιατι εγω εχω φρικαρει! Σημερα ηρθε και ο παιδιατρος και την ειδε και δεν εχουμε παρει καθολου βαρος! Μου ειπε να το παλεψω με θηλασμο μεχρι την Τεταρτη και βλεπουμε! Και αν θελω να μην κλαιει τοσο να τη δινω λιγο συμπληρωμα! Οποτε παλι εκλαιγα γιατι ενιωθα τυψεις που δεν ηθελα να δωσω ξενο και το ψυχακι πειναει!

Ρε δεν είπα να μην κανει καμία τα δικά μου λάθη;;;;

 

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω παλι αναισθησια!!! Το έχω δει πολύ χαλαρά!!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Respect 

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Τόσο πολύ Κλαμα βρε κορίτσια?να πάρω χαρντομαντηλα δλδ να χω φουλ.

Προμηθεύσου καλυτερα να είσαι σίγουρη...! Άντε πλησίαζε η ώρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ρε δεν είπα να μην κανει καμία τα δικά μου λάθη;;;;

 

Respect 

Προμηθεύσου καλυτερα να είσαι σίγουρη...! Άντε πλησίαζε η ώρα!

Μια σύσπαση όλη μέρα έχω καταλάβει.ρε δεν βγαίνει ο άτιμος.καλα Χριστούγεννα μας βλέπω 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , loyloy είπε:

Μια σύσπαση όλη μέρα έχω καταλάβει.ρε δεν βγαίνει ο άτιμος.καλα Χριστούγεννα μας βλέπω 

Κι εγω ετσι ελεγα θα παω με προκληση αφου 39 βδομαδες καρδιοτοκογραφημα ελαχιστες συσπασεις κι ομως 39+6 πρωι ξεκινανε στο φουλ και νατος ο μπεμπακος..

1 ώρα πρίν, Diavolitsa είπε:

Και πολυ καλα κανεις γιατι εγω εχω φρικαρει! Σημερα ηρθε και ο παιδιατρος και την ειδε και δεν εχουμε παρει καθολου βαρος! Μου ειπε να το παλεψω με θηλασμο μεχρι την Τεταρτη και βλεπουμε! Και αν θελω να μην κλαιει τοσο να τη δινω λιγο συμπληρωμα! Οποτε παλι εκλαιγα γιατι ενιωθα τυψεις που δεν ηθελα να δωσω ξενο και το ψυχακι πειναει!

Δωσε λιγο ξενο στο μικρουλι .Δεν πειραζει. Θα παρει τα πανω του και αν μπορεις το κοβεις αργοτερα.Ειναι  πολυ αρχη μπορεις να το γυρισεις αργοτερα.Αλλιως κανεις μεικτη κι οσο παει.Παλι θα παιρνει και δικο σου .Δες το χαλαρα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Diavolitsa είπε:

Και πολυ καλα κανεις γιατι εγω εχω φρικαρει! Σημερα ηρθε και ο παιδιατρος και την ειδε και δεν εχουμε παρει καθολου βαρος! Μου ειπε να το παλεψω με θηλασμο μεχρι την Τεταρτη και βλεπουμε! Και αν θελω να μην κλαιει τοσο να τη δινω λιγο συμπληρωμα! Οποτε παλι εκλαιγα γιατι ενιωθα τυψεις που δεν ηθελα να δωσω ξενο και το ψυχακι πειναει!

Βρε κορίτσι κάνε ότι μπορείς δεν έγινε και τίποτα να δώσεις ξενο όλη την περάσαμε αυτή τι φάση με το ξενο. Το μωράκι σου να είναι καλά και να το ευχαριστείς τώρα με ξενο με δικό σου δεν έχει σημασία. Τάισε το είναι κρίμα άμα πειναει και δεν του δίνεις. Δε στο μέχρι την Τετάρτη και βλεπεις τι κάνεις μετά θα σου πει και ο παιδιατρος πάντως μην στεναχωριέσαι και ανχονεσε γιατί το καταλάβενει και εκνευρίζεται το μπεμπε!!! 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αν δεν θελει να βγει μέχρι τις 40 εβδομαδες θα κανεις πρόκληση ή θα περιμένεις όντως τον Άι Βασίλη;

Δεν ξέρω αν κάνει να κατσει και παραπάνω λόγω ζαχαρου.βεβαια μου πε ο γιατρός ότι μια χαρά το χω ρυθμίσει και η γλυκοζημειωμενη μου είναι πολύ καλή.τωτα θα δούμε.τη Δευτέρα που θα πάω θα τον ρωτήσω τι κάνουμε αν ολοκληρώσουμε τις 40 βδομάδες.

πρίν από 20 λεπτά , Comet είπε:

Κι εγω ετσι ελεγα θα παω με προκληση αφου 39 βδομαδες καρδιοτοκογραφημα ελαχιστες συσπασεις κι ομως 39+6 πρωι ξεκινανε στο φουλ και νατος ο μπεμπακος..

Δωσε λιγο ξενο στο μικρουλι .Δεν πειραζει. Θα παρει τα πανω του και αν μπορεις το κοβεις αργοτερα.Ειναι  πολυ αρχη μπορεις να το γυρισεις αργοτερα.Αλλιως κανεις μεικτη κι οσο παει.Παλι θα παιρνει και δικο σου .Δες το χαλαρα

Μια βδομάδα να κατσει ακόμα γτ αρρώστησε ο Μπαμπας μας και του ΠΑ να έρθει Αθήνα την επόμενη Παρασκευή Όχι νωρίτερα να χει συνέλθει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , loyloy είπε:

Δεν ξέρω αν κάνει να κατσει και παραπάνω λόγω ζαχαρου.βεβαια μου πε ο γιατρός ότι μια χαρά το χω ρυθμίσει και η γλυκοζημειωμενη μου είναι πολύ καλή.τωτα θα δούμε.τη Δευτέρα που θα πάω θα τον ρωτήσω τι κάνουμε αν ολοκληρώσουμε τις 40 βδομάδες.

Μια βδομάδα να κατσει ακόμα γτ αρρώστησε ο Μπαμπας μας και του ΠΑ να έρθει Αθήνα την επόμενη Παρασκευή Όχι νωρίτερα να χει συνέλθει.

Σε μια εβδομάδα λοιπόν, για να είναι κι ο μπαμπάς, εύχομαι να έχεις αγκαλιά το μωρό σου και να κλαις από ευτυχία! Και μετά από λίγο καιρό να τα πηγαίνουμε βόλτες στην πειραϊκή :-) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Σε μια εβδομάδα λοιπόν, για να είναι κι ο μπαμπάς, εύχομαι να έχεις αγκαλιά το μωρό σου και να κλαις από ευτυχία! Και μετά από λίγο καιρό να τα πηγαίνουμε βόλτες στην πειραϊκή :-) 

Ωωω Ναι!!!!!!!!!!!!!!Είναι ωραία από κει.μακαρι να το κάνουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , loyloy είπε:

Δεν ξέρω αν κάνει να κατσει και παραπάνω λόγω ζαχαρου.βεβαια μου πε ο γιατρός ότι μια χαρά το χω ρυθμίσει και η γλυκοζημειωμενη μου είναι πολύ καλή.τωτα θα δούμε.τη Δευτέρα που θα πάω θα τον ρωτήσω τι κάνουμε αν ολοκληρώσουμε τις 40 βδομάδες.

Μια βδομάδα να κατσει ακόμα γτ αρρώστησε ο Μπαμπας μας και του ΠΑ να έρθει Αθήνα την επόμενη Παρασκευή Όχι νωρίτερα να χει συνέλθει.

Καλα του πες.Τοτε ευχομαι να βγει μολις ερθει ο μπαμπας σας και εχει συνελθει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Comet είπε:

Καλα του πες.Τοτε ευχομαι να βγει μολις ερθει ο μπαμπας σας και εχει συνελθει

Μακάρι να μην το χω άγχος αλλιώς θα ρθει νωρίτερα κ θα φοράει μάσκα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κι εσένα πορδιτσες ε; Μα δεν είναι οι πιο γλυκιές πορδες ever;; Εγω είμαι χαρούμενη γιατί σήμερα έπιασε και τον δεξί μαστό. Όχι ότι χορταίνει βέβαια, χρειάζεται και συμπλήρωμα. Αλλά δε με νοιάζει! 

Εσυ είδα κλαις το βράδυ. Εγώ κλαίω περισσότερο το πρωί. Ή απλώς θέλω να κλάψω κι έχω ένα σφίξιμο στο στομάχι. Αλλά μετά συνέρχομαι. Εκτός αν δω κάτι που με ανησυχήσει και τότε ανοίγουν οι κάνουλες! Είμαι για γέλια και για κλάματα. 

Κορίτσι μου τι τεστ έκανες; Η αλήθεια είναι πως αν είναι αξιόπιστα τα τεστ φαίνεται μια άχνη γραμμή ακόμα κι από 8-9 μέρες μετά τη σύλληψη. Άλλωστε μπορεί να έκανες ωορρηξία νωρίς! Έχεις αλλα παιδάκια; Σου εύχομαι ότι καλύτερο!

Το selfclear έκανα δείχνει 5 μέρες μετά την πιθανή σύλληψη....ναι έχω δύο αγοράκια... ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ακριβου είπε:

Το selfclear έκανα δείχνει 5 μέρες μετά την πιθανή σύλληψη....ναι έχω δύο αγοράκια... ευχαριστώ

Πως πάει; Έκανες κανένα άλλο τεστ; Να σου ζήσουν τα παιδιά σου!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Πως πάει; Έκανες κανένα άλλο τεστ; Να σου ζήσουν τα παιδιά σου!

Έκανα άλλο ένα αλλά βγήκε αρνητικό:cry:..... δεν ξέρω τι να πιστέψω θα σκάσω....το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα μπω στην διαδικασία να κάνω άλλο:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...