Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Ακριβου είπε:

Έκανα άλλο ένα αλλά βγήκε αρνητικό:cry:..... δεν ξέρω τι να πιστέψω θα σκάσω....το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα μπω στην διαδικασία να κάνω άλλο:sad:

Καλυτερα περιμενε να δεις μηπως εχεις καθυστερηση.Μην κανεις τσαμπα τεστ και αγχωνεσαι ,μερικες μερες ειναι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Καλυτερα περιμενε να δεις μηπως εχεις καθυστερηση.Μην κανεις τσαμπα τεστ και αγχωνεσαι ,μερικες μερες ειναι

Θέλω να το πάρω απόφαση και να μην το σκέφτομαι αλλά δεν μπορώ....όλη μέρα αυτό σκέφτομαι... φοβάμαι πολύ για καμία βιοχημική...έχω απελπιστει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ακριβου είπε:

Θέλω να το πάρω απόφαση και να μην το σκέφτομαι αλλά δεν μπορώ....όλη μέρα αυτό σκέφτομαι... φοβάμαι πολύ για καμία βιοχημική...έχω απελπιστει

Προσπάθησε κορίτσι μου σε παρακαλώ να κάνεις υπομονή μέχρι τις 9 του μήνα.ειναι πολύ νωρίς ακόμα.Ειναι κρίμα να απογοητεύεσαι χωρίς να είναι τπτ σίγουρο.μια βδομάδα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Προσπάθησε κορίτσι μου σε παρακαλώ να κάνεις υπομονή μέχρι τις 9 του μήνα.ειναι πολύ νωρίς ακόμα.Ειναι κρίμα να απογοητεύεσαι χωρίς να είναι τπτ σίγουρο.μια βδομάδα ακόμα.

Το ξέρω.... ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...σας έχω ζαλίσει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ακριβου είπε:

Το ξέρω.... ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...σας έχω ζαλίσει

Δεν έχεις ζαλίσει κανέναν.Σιγουρα , βάζοντας και  μένα μέσα οι περισσότερες  έχουμε κάνει τεστ πριν την περίοδο.Self clear και Εγώ για να τσεκάρω νωρίτερα .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ακριβου μη σκέφτεσαι τη βιοχημική. Τα τεστ αυτά πολλές φορές μπορεί να κάνουν κάποιο λάθος στις ορμόνες που ανιχνεύουν. Ειδικά αν τα κανεις τόσο κοντά στην ωορρηξία. Δες αν έχεις καθυστέρηση και κανεις μετά τεστ. Για να μη σου μπαίνουν ιδέες. Μπράβο σου που θες τρίτο παιδάκι. Πας για κορίτσι σαν τη @*ζουζουνα*!!! κι εσυ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ακριβου είπε:

Το ξέρω.... ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...σας έχω ζαλίσει

Δεν μας ζαλιζεις κοριτσακι μου.Αντε περασε κι αυτη η μερα.Τι ηλικιες ειναι τα αγορακια σου;Κι εγω θα ηθελα 2 αγορακια κι 1 κοριτσακι αλλα ειμαι ηδη 37 οποτε για τριτο δεν το βλεπω.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Ακριβου μη σκέφτεσαι τη βιοχημική. Τα τεστ αυτά πολλές φορές μπορεί να κάνουν κάποιο λάθος στις ορμόνες που ανιχνεύουν. Ειδικά αν τα κανεις τόσο κοντά στην ωορρηξία. Δες αν έχεις καθυστέρηση και κανεις μετά τεστ. Για να μη σου μπαίνουν ιδέες. Μπράβο σου που θες τρίτο παιδάκι. Πας για κορίτσι σαν τη @*ζουζουνα*!!! κι εσυ;

Θα ήθελα ένα κοριτσάκι αλλά γερό να είναι πάνω απ'όλα....από όταν γεννήθηκε ο δεύτερος γιος μου είπα ότι είμαι καλά και δεν θέλω άλλο...το τελευταίο 6 μηνο ενώ ξεκινήσαμε να το συζητάμε για πλάκα με τον σύζυγό μου το πήρα απόφαση... 

πρίν από 21 λεπτά , Comet είπε:

Δεν μας ζαλιζεις κοριτσακι μου.Αντε περασε κι αυτη η μερα.Τι ηλικιες ειναι τα αγορακια σου;Κι εγω θα ηθελα 2 αγορακια κι 1 κοριτσακι αλλα ειμαι ηδη 37 οποτε για τριτο δεν το βλεπω.

6,5 και 4 χρονών...και ελπίζω για την κόρη αλλά μας δυσκολεύει λίγο:roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έμπειρες μανούλες, πήγα να αλλάξω τη μικρή μου και τα κακακια της ήταν ανοιχτό πράσινο (!) Επισης ξαναέβγαλε λίγα σπυράκια σαν αυτά που έβγαλε την πρώτη μέρα στο μαιευτήριο και μου είπαν τότε πως ήταν φυσιολογικό. Και τέλος το δεξί ματάκι της ήταν λίγο κόκκινο γύρω γύρω το πρωί. Το ξέπλυνα με φυσιολογικό όρο και γάζα και περασε αλλά τώρα που την πήρα από το κρεβατακι της είδα ότι πάλι κοκκινίζει λιγάκι. Συμβαίνουν ή συνέβησαν και στα δικά σας μωρά; Δεν θέλω να πρήζω την παιδίατρο. Την έχω πάρει δυο φορές σήμερα! Επειδή το μωρό μου έχει ψευδοπεριοδο και βγάζει αιματάκι και επειδή έβγαζε αιματακι κι από τον αφαλό. Είπε πως είναι φυσιολογικά  

Ειναι η μεγαλύτερη ευτυχία το παιδί μου.. Δεν χορταίνω να την έχω αγκαλιά. Αλλά αυτό το άγχος μη μου πάθει κάτι ανα πάσα ώρα και στιγμή δεν παίζεται! Το βράδυ τσεκάρω συνεχώς αν είναι καλά και όλο τη σταυρώνω και προσεύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια έμπειρες μανούλες, πήγα να αλλάξω τη μικρή μου και τα κακακια της ήταν ανοιχτό πράσινο (!) Επισης ξαναέβγαλε λίγα σπυράκια σαν αυτά που έβγαλε την πρώτη μέρα στο μαιευτήριο και μου είπαν τότε πως ήταν φυσιολογικό. Και τέλος το δεξί ματάκι της ήταν λίγο κόκκινο γύρω γύρω το πρωί. Το ξέπλυνα με φυσιολογικό όρο και γάζα και περασε αλλά τώρα που την πήρα από το κρεβατακι της είδα ότι πάλι κοκκινίζει λιγάκι. Συμβαίνουν ή συνέβησαν και στα δικά σας μωρά; Δεν θέλω να πρήζω την παιδίατρο. Την έχω πάρει δυο φορές σήμερα! Επειδή το μωρό μου έχει ψευδοπεριοδο και βγάζει αιματάκι και επειδή έβγαζε αιματακι κι από τον αφαλό. Είπε πως είναι φυσιολογικά  

Ειναι η μεγαλύτερη ευτυχία το παιδί μου.. Δεν χορταίνω να την έχω αγκαλιά. Αλλά αυτό το άγχος μη μου πάθει κάτι ανα πάσα ώρα και στιγμή δεν παίζεται! Το βράδυ τσεκάρω συνεχώς αν είναι καλά και όλο τη σταυρώνω και προσεύχομαι!

Πριν 8 χρόνια γέννησε η αδερφή μου αλλα θυμάμαι ότι κοκκινιζε το 1 ματακι της συνέχεια και της βάζαμε γύρω γύρω με γαζουλα ορο αλλά όχι από αυτόν που βάζουμε στη μυτούλα.Τους άλλους που είναι για τα μάτια.σε πολύ μικρές αμπουλιτσες είχε για καιρό ευαισθησία.τωρα για τα κακακια δεν ξέρω να σου πω κάτι.

Σου χω και νέα.εχω λίγο αιματακι.αυριο έχω γιατρο το πρωί εκτός απροόπτου και βρεθούμε απόψε. Πάντως πόνους δεν έχω τπτ.ετοιμαζομαστε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωωωωωωωω!!!!! Λουλου!!! Σ ευχαριστώ για την απαντηση, με χαλαρωσες αρκετά. Στα δικά σου όμως!!! Η ώρα πλησιάζει! Πως νιώθεις; Τι καλά που θα έχεις φυσικό τοκετό! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Περιμενουμε νέα σου σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ωωωωωωωω!!!!! Λουλου!!! Σ ευχαριστώ για την απαντηση, με χαλαρωσες αρκετά. Στα δικά σου όμως!!! Η ώρα πλησιάζει! Πως νιώθεις; Τι καλά που θα έχεις φυσικό τοκετό! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Περιμενουμε νέα σου σύντομα!

Τρομοκρατηθηκα πολύ πριν.κλαμα πολύ και τρέμουλο από το σοκ.τωρα ηρέμησα.ολα Καλά.Εννοειται Αύριο με τη πρώτη ευκαιρία θα ενημερώσω.καλο βράδυ!!!!!!!Φιλιά πολλά στη Μπουμπου σου!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Τρομοκρατηθηκα πολύ πριν.κλαμα πολύ και τρέμουλο από το σοκ.τωρα ηρέμησα.ολα Καλά.Εννοειται Αύριο με τη πρώτη ευκαιρία θα ενημερώσω.καλο βράδυ!!!!!!!Φιλιά πολλά στη Μπουμπου σου!!!!! 

Τι ωραία Λουλου μου!!! Λογικα σήμερα θα γεννησεις... Εχω αυτη την αισθηση... Με το καλο σ εύχομαι και με κανεναν πονο!!! Αντε, ηρθε η ωρα να παρεις τον γιοκα σου αγκαλίτσα!!! :x

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια έμπειρες μανούλες, πήγα να αλλάξω τη μικρή μου και τα κακακια της ήταν ανοιχτό πράσινο (!) Επισης ξαναέβγαλε λίγα σπυράκια σαν αυτά που έβγαλε την πρώτη μέρα στο μαιευτήριο και μου είπαν τότε πως ήταν φυσιολογικό. Και τέλος το δεξί ματάκι της ήταν λίγο κόκκινο γύρω γύρω το πρωί. Το ξέπλυνα με φυσιολογικό όρο και γάζα και περασε αλλά τώρα που την πήρα από το κρεβατακι της είδα ότι πάλι κοκκινίζει λιγάκι. Συμβαίνουν ή συνέβησαν και στα δικά σας μωρά; Δεν θέλω να πρήζω την παιδίατρο. Την έχω πάρει δυο φορές σήμερα! Επειδή το μωρό μου έχει ψευδοπεριοδο και βγάζει αιματάκι και επειδή έβγαζε αιματακι κι από τον αφαλό. Είπε πως είναι φυσιολογικά  

Ειναι η μεγαλύτερη ευτυχία το παιδί μου.. Δεν χορταίνω να την έχω αγκαλιά. Αλλά αυτό το άγχος μη μου πάθει κάτι ανα πάσα ώρα και στιγμή δεν παίζεται! Το βράδυ τσεκάρω συνεχώς αν είναι καλά και όλο τη σταυρώνω και προσεύχομαι!

Καταρχας χαλαρωσε!!! Ολα ειναι φυσιολογικα!!! Το πρασσινα κακα μαλλον ειναι λογω υπερπαραγωγής γαλακτος δικιας σου.. Δεν ειναι λογος ανησυχιας... Μπορεις να μπεις σ σελιδα σ φμπ γ μητρικό θηλασμο, τα αναλυουν ολα πολυ καλα... Επισης, καλα κανεις και βαζεις ορο σ ματακι... Δεν υπαρχουν ειδικοι για μυτη και αλλοι για ματια.. Ο ιδιος ορος ςιναι, αποστειρωνενος.. Απλα να τ αναφερεις σ παιδιατρο γτ λογω του κολπικου τοκετου, μπορεί να εχει καποιο ερεθισμο και να χρειαστει κολλυριο ή αλοιφουλα.. Τριτον, τα σπυρακια ειναι απολυτως φυσιολογικα.. Τα πιο πολλά μωρα βγαζουν.. Μπορεις να της κανεις κομπρεσες με ορο πάλι 2-3 φορες τη μερα.. Εμενα ειχε γεμισει ολο το προσωπο της σκεψου, το στερνο και ο σβερκος και ειχαν γινει σαν εκζεμα, αλλα με καταλληλη αλοιφη καθάρισε το ζουζουνι μου.. Ολα λυνονται μη φοβάσαι! Τελος, μη σκεφτεσαι το να ενοχλησεις την παιδιατρο.. Ειδικα τωρα σ αρχες θα ειναι προετοιμασμενη και η ίδια για τετοιες ενοχλησεις!! Αν σ δειχνει πψς δυσανασχετει, απλα αλλαξε την! Δειχνει πως απλα δεν ξέρει να κάνει καλα τη δουλειά της.. Τελος, ειναι φυσιολογικο να αγχωβεσαι στις αρχες, απλα με ολη την καλη μ διαθεση θα σ πω να προσεχεις μη σου γίνει εμμονη το οτι μπορεί να παθει κατι το μωρο σου.. Λιγη ανησυχια ειναι φυσιολογικη.. Αν ομως φτασεις στο σημείο να μην κοιμασαι και να μην κάνεις τιποτα αλλο γενικα από το να κοιτας το μωρο και να ελεγχεις καθε 5 λεπτά το μωράκι σου, θα σε συμβουλευα να το συζητησεις με τον γυναικολογο σου, μηπως περνας μια μορφη επιλοχιου καταθλιψης και δεν το καταλαβαινεις.. Γενικα παντως να έχεις κατα νου πψς τα παιδιά δεν παθαινουν κάτι στα καλα καθούμενα.. Αν τηρουνται οι κανονες ασφαλειας, δεν παθαινουν κατι... 

Πολλά φιλιά!!! 

  • Ευχαριστώ 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια έμπειρες μανούλες, πήγα να αλλάξω τη μικρή μου και τα κακακια της ήταν ανοιχτό πράσινο (!) Επισης ξαναέβγαλε λίγα σπυράκια σαν αυτά που έβγαλε την πρώτη μέρα στο μαιευτήριο και μου είπαν τότε πως ήταν φυσιολογικό. Και τέλος το δεξί ματάκι της ήταν λίγο κόκκινο γύρω γύρω το πρωί. Το ξέπλυνα με φυσιολογικό όρο και γάζα και περασε αλλά τώρα που την πήρα από το κρεβατακι της είδα ότι πάλι κοκκινίζει λιγάκι. Συμβαίνουν ή συνέβησαν και στα δικά σας μωρά; Δεν θέλω να πρήζω την παιδίατρο. Την έχω πάρει δυο φορές σήμερα! Επειδή το μωρό μου έχει ψευδοπεριοδο και βγάζει αιματάκι και επειδή έβγαζε αιματακι κι από τον αφαλό. Είπε πως είναι φυσιολογικά  

Ειναι η μεγαλύτερη ευτυχία το παιδί μου.. Δεν χορταίνω να την έχω αγκαλιά. Αλλά αυτό το άγχος μη μου πάθει κάτι ανα πάσα ώρα και στιγμή δεν παίζεται! Το βράδυ τσεκάρω συνεχώς αν είναι καλά και όλο τη σταυρώνω και προσεύχομαι!

Καλημέρα από το θηλασμό είναι τα πράσινα κακά η από το γάλα δεν είναι κάτι μην φοβάμαι μπορεί να έφαγες και εσύ κάτι πράσινο αλλά συνήθως έτσι τα κάνουν εμένα έτσι τα έκανε μέχρι τώρα πρασινιζουν. Εμένα το είχε πάθει στο ματάκι είναι επιπεφικιτιδα κάπως έτσι μου το είχε πει και μου είχε δώσει σταγόνες τομπρεξ και έβαζα και πλυσεις με χαμομηλι. 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια έμπειρες μανούλες, πήγα να αλλάξω τη μικρή μου και τα κακακια της ήταν ανοιχτό πράσινο (!) Επισης ξαναέβγαλε λίγα σπυράκια σαν αυτά που έβγαλε την πρώτη μέρα στο μαιευτήριο και μου είπαν τότε πως ήταν φυσιολογικό. Και τέλος το δεξί ματάκι της ήταν λίγο κόκκινο γύρω γύρω το πρωί. Το ξέπλυνα με φυσιολογικό όρο και γάζα και περασε αλλά τώρα που την πήρα από το κρεβατακι της είδα ότι πάλι κοκκινίζει λιγάκι. Συμβαίνουν ή συνέβησαν και στα δικά σας μωρά; Δεν θέλω να πρήζω την παιδίατρο. Την έχω πάρει δυο φορές σήμερα! Επειδή το μωρό μου έχει ψευδοπεριοδο και βγάζει αιματάκι και επειδή έβγαζε αιματακι κι από τον αφαλό. Είπε πως είναι φυσιολογικά  

Ειναι η μεγαλύτερη ευτυχία το παιδί μου.. Δεν χορταίνω να την έχω αγκαλιά. Αλλά αυτό το άγχος μη μου πάθει κάτι ανα πάσα ώρα και στιγμή δεν παίζεται! Το βράδυ τσεκάρω συνεχώς αν είναι καλά και όλο τη σταυρώνω και προσεύχομαι!

Καλημερα κοριτσακι μου.Για τα κακα σου ειπαν τα κοριτσια ,οσο για τα σπυρακια εμενα νεογεννητο ειχε αρκετα στο προδωπακι του,βρεφικη ακμη ειπε η γιατρος ,δεν τον ενοχλει και θα περασει μονο του.κρατησε 2 μηνες περιπου φουντωνε και ξεφουντωνε.Τελικα περασε,εχει μηνες να βγαλει

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...