Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μην ακούς κοπέλα μου με το καλό σου εύχομαι να έρθει το μπεμπακι σου και αυτό θα το δεις εσύ αν μπορείς να θηλάσεις η όχι κοφτουστο από τώρα να μην σου λένε τίποτα. Και όταν γεννήσεις όση λιγότερη έρθουν καλύτερα θα είναι από κοντινούς ενοω. Κουμάντο εσύ με τον άντρα σου οι υπόλοιποι σπίτι τους αντε συγχυστηκα πάλι με κάτι τέτοια που ακούω.

Α σπίτι κάνεις δεν θα ρθει.το χω ξεκαθαρίσει από τώρα.με τόσες ιώσεις τώρα που θα γεννήσω.και μαιευτήριο τους είπα θα βγαίνω Εγώ στο σαλονάκι.δεν θέλω κάνεις να έρθει σε επαφή με το μωρό να κολλήσει τπτ.οποιος Έχει πρόβλημα δεν με ενδιαφέρει.μονο τη γιαγιά μου θα αφήσω να έρθει στο δωμάτιο του νοσοκομείου γτ είναι μεγάλη γυναίκα και Αφού σπίτι δεν θα την αφήσω να δει τουλάχιστον το δισέγγονο στο μαιευτήριο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@Alex. Arap είχα καθετήρα γιατί η μικρή με έσκισε ως την ουρήθρα όταν έβγαινε. Έχω ράμματα ως πάνω. Δεν ξέρω γιατί ο γιατρος δεν με έκοψε με το ψαλίδι. Όλα τα αλλά τα έκανε τέλεια. Κι εγώ αίμα δεν έχω πολύ πλέον αλλά φοράω πάνες ακόμα γιατί αφού μου έβγαλαν τον καθετήρα έχω ακράτεια. Άπαξ και θέλω να ουρησω απλώς φεύγουν. Δεν μένουν με τίποτα... Ελπίζω να φτιάξει και να μην είναι λόγω της ρήξης και των ραμματων.. 

@loyloy μην ανησυχείς για τίποτα και ειδικά για το τι λένε οι άλλοι. Κόψε τους τη φορά από τώρα! Εσυ θα κανεις ότι κρίνεις καλό για το παιδί σου κι αυτό πρέπει να το σέβονται. 

Εγω θηλασα καλά (κατ´ εμε) τη νύχτα και το πρωί αλλά από εκεί και πέρα ένιωθα πως η μικρή έκλαιγε αλλά δεν ήθελε να φάει. Και με πιάσανε τα ψυχολογικά μου γιατί να κλαίει το παιδί μου και να μη μπορώ να το βοηθήσω. Μακάρι να πάρουμε το κολαι και οι δυο αλλλιως θα κλαίμε μαζί .. Γιατί δεν τρώει ρε κορίτσια; Και τι να κάνω όταν κλαίει; Μη με κοροϊδέψετε αλλά μου σκίζεται η καρδιά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Alex. Arap είχα καθετήρα γιατί η μικρή με έσκισε ως την ουρήθρα όταν έβγαινε. Έχω ράμματα ως πάνω. Δεν ξέρω γιατί ο γιατρος δεν με έκοψε με το ψαλίδι. Όλα τα αλλά τα έκανε τέλεια. Κι εγώ αίμα δεν έχω πολύ πλέον αλλά φοράω πάνες ακόμα γιατί αφού μου έβγαλαν τον καθετήρα έχω ακράτεια. Άπαξ και θέλω να ουρησω απλώς φεύγουν. Δεν μένουν με τίποτα... Ελπίζω να φτιάξει και να μην είναι λόγω της ρήξης και των ραμματων.. 

@loyloy μην ανησυχείς για τίποτα και ειδικά για το τι λένε οι άλλοι. Κόψε τους τη φορά από τώρα! Εσυ θα κανεις ότι κρίνεις καλό για το παιδί σου κι αυτό πρέπει να το σέβονται. 

Εγω θηλασα καλά (κατ´ εμε) τη νύχτα και το πρωί αλλά από εκεί και πέρα ένιωθα πως η μικρή έκλαιγε αλλά δεν ήθελε να φάει. Και με πιάσανε τα ψυχολογικά μου γιατί να κλαίει το παιδί μου και να μη μπορώ να το βοηθήσω. Μακάρι να πάρουμε το κολαι και οι δυο αλλλιως θα κλαίμε μαζί .. Γιατί δεν τρώει ρε κορίτσια; Και τι να κάνω όταν κλαίει; Μη με κοροϊδέψετε αλλά μου σκίζεται η καρδιά..

Αγάπη μου φωναξες καποι α μαια να σε βοηθήσει?Ίσως ηθελ ε να κάνει Κακα της και να ζοριστηκε? Να μη μπορούσε.κατι την ενόχλησε πάντως.σιγα σιγά θα την μάθεις.μην ανησυχείς.Κατσε να με δω και εμένα όταν έρθει η ώρα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Alex. Arap είχα καθετήρα γιατί η μικρή με έσκισε ως την ουρήθρα όταν έβγαινε. Έχω ράμματα ως πάνω. Δεν ξέρω γιατί ο γιατρος δεν με έκοψε με το ψαλίδι. Όλα τα αλλά τα έκανε τέλεια. Κι εγώ αίμα δεν έχω πολύ πλέον αλλά φοράω πάνες ακόμα γιατί αφού μου έβγαλαν τον καθετήρα έχω ακράτεια. Άπαξ και θέλω να ουρησω απλώς φεύγουν. Δεν μένουν με τίποτα... Ελπίζω να φτιάξει και να μην είναι λόγω της ρήξης και των ραμματων.. 

@loyloy μην ανησυχείς για τίποτα και ειδικά για το τι λένε οι άλλοι. Κόψε τους τη φορά από τώρα! Εσυ θα κανεις ότι κρίνεις καλό για το παιδί σου κι αυτό πρέπει να το σέβονται. 

Εγω θηλασα καλά (κατ´ εμε) τη νύχτα και το πρωί αλλά από εκεί και πέρα ένιωθα πως η μικρή έκλαιγε αλλά δεν ήθελε να φάει. Και με πιάσανε τα ψυχολογικά μου γιατί να κλαίει το παιδί μου και να μη μπορώ να το βοηθήσω. Μακάρι να πάρουμε το κολαι και οι δυο αλλλιως θα κλαίμε μαζί .. Γιατί δεν τρώει ρε κορίτσια; Και τι να κάνω όταν κλαίει; Μη με κοροϊδέψετε αλλά μου σκίζεται η καρδιά..

Κοριτσακι μου καλό ν σου ζήσει η μπουμπού σου! Μου θύμισες εμένα στον μεγάλο που εκλαιγε και έκλαιγα και εγώ περισσότερο γιατί δεν ήξερα τι θέλει! Πόσο είναι η μπεμπουλα σου; Την θηλάζεις αποκλειστικά;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , loyloy είπε:

Αγάπη μου φωναξες καποι α μαια να σε βοηθήσει?Ίσως ηθελ ε να κάνει Κακα της και να ζοριστηκε? Να μη μπορούσε.κατι την ενόχλησε πάντως.σιγα σιγά θα την μάθεις.μην ανησυχείς.Κατσε να με δω και εμένα όταν έρθει η ώρα βέβαια.

Φώναξα ναι και με βοήθησαν πολύ. Μου εξήγησαν ότι το μωρό μπορεί να κλαίει για έναν σωρό λόγους και είναι φυσιολογικό. Εμενα όμως από το μυαλό μου περνάνε οι χειρότεροι λόγοι και βασικά οποιος λόγος και να είναι στεναχωριέμαι όταν δε μπορώ να την κάνω να μην κλαίει. Το να κλάψει δηλαδή δε με πειράζει. Το να μη σταματάει κι εγώ να φαντάζομαι ότι υποφέρει και είμαι ανεπαρκής είναι το στενάχωρο. Καλα, μην τα παραλεω, ακούω κι αλλα μωρά που κλαίνε πιο γοερά αλλά όταν είναι το δικό σου είναι αλλιώς! 

 

πρίν από 48 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσακι μου καλό ν σου ζήσει η μπουμπού σου! Μου θύμισες εμένα στον μεγάλο που εκλαιγε και έκλαιγα και εγώ περισσότερο γιατί δεν ήξερα τι θέλει! Πόσο είναι η μπεμπουλα σου; Την θηλάζεις αποκλειστικά;

Αποκλειστικά την θηλάζω και είναι δυο ημερών..! Χαιρομαι που με καταλαβαίνεις και δεν είμαι η μόνη. Εσυ τι έκανες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αποκλειστικά την θηλάζω και είναι δυο ημερών..! Χαιρομαι που με καταλαβαίνεις και δεν είμαι η μόνη. Εσυ τι έκανες;

Έχεις πμ


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , P.L.L. είπε:

Φώναξα ναι και με βοήθησαν πολύ. Μου εξήγησαν ότι το μωρό μπορεί να κλαίει για έναν σωρό λόγους και είναι φυσιολογικό. Εμενα όμως από το μυαλό μου περνάνε οι χειρότεροι λόγοι και βασικά οποιος λόγος και να είναι στεναχωριέμαι όταν δε μπορώ να την κάνω να μην κλαίει. Το να κλάψει δηλαδή δε με πειράζει. Το να μη σταματάει κι εγώ να φαντάζομαι ότι υποφέρει και είμαι ανεπαρκής είναι το στενάχωρο. Καλα, μην τα παραλεω, ακούω κι αλλα μωρά που κλαίνε πιο γοερά αλλά όταν είναι το δικό σου είναι αλλιώς! 

 

Αποκλειστικά την θηλάζω και είναι δυο ημερών..! Χαιρομαι που με καταλαβαίνεις και δεν είμαι η μόνη. Εσυ τι έκανες;

Αχ βρε μανούλα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Φώναξα ναι και με βοήθησαν πολύ. Μου εξήγησαν ότι το μωρό μπορεί να κλαίει για έναν σωρό λόγους και είναι φυσιολογικό. Εμενα όμως από το μυαλό μου περνάνε οι χειρότεροι λόγοι και βασικά οποιος λόγος και να είναι στεναχωριέμαι όταν δε μπορώ να την κάνω να μην κλαίει. Το να κλάψει δηλαδή δε με πειράζει. Το να μη σταματάει κι εγώ να φαντάζομαι ότι υποφέρει και είμαι ανεπαρκής είναι το στενάχωρο. Καλα, μην τα παραλεω, ακούω κι αλλα μωρά που κλαίνε πιο γοερά αλλά όταν είναι το δικό σου είναι αλλιώς! 

 

Αποκλειστικά την θηλάζω και είναι δυο ημερών..! Χαιρομαι που με καταλαβαίνεις και δεν είμαι η μόνη. Εσυ τι έκανες;

Αχ βρε κορίτσι μου μη δημιουργείς ενοχές στον εαυτό σου. Είσαι και εσυ σε μια φάση με πολλές αλλαγές στο σώμα και τις ορμόνες σου. Να ζητάς βοήθεια όσο είσαι μέσα στο μαιευτήριο και μετά εάν χρειαστεις με κάποια ειδικό στο σπίτι. Είναι αρχή ακόμη πιστεύω και θα βρείτε το ρυθμό σας και εσυ και το μωρό. Να προσεχείς όμως λίγο και τον εαυτό σου γιατί θα χρειαστεις δυνάμεις και για τη συνέχεια! Πολλά φιλια! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Α σπίτι κάνεις δεν θα ρθει.το χω ξεκαθαρίσει από τώρα.με τόσες ιώσεις τώρα που θα γεννήσω.και μαιευτήριο τους είπα θα βγαίνω Εγώ στο σαλονάκι.δεν θέλω κάνεις να έρθει σε επαφή με το μωρό να κολλήσει τπτ.οποιος Έχει πρόβλημα δεν με ενδιαφέρει.μονο τη γιαγιά μου θα αφήσω να έρθει στο δωμάτιο του νοσοκομείου γτ είναι μεγάλη γυναίκα και Αφού σπίτι δεν θα την αφήσω να δει τουλάχιστον το δισέγγονο στο μαιευτήριο.

Μπράβο αυτά να τα ξεκαθαρισεις από τώρα καλά κάνεις. Ενταξει η γιαγιά το δικαιούυε δισεγγονο θα έχει μεγάλη χαρα!! 

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@Alex. Arap είχα καθετήρα γιατί η μικρή με έσκισε ως την ουρήθρα όταν έβγαινε. Έχω ράμματα ως πάνω. Δεν ξέρω γιατί ο γιατρος δεν με έκοψε με το ψαλίδι. Όλα τα αλλά τα έκανε τέλεια. Κι εγώ αίμα δεν έχω πολύ πλέον αλλά φοράω πάνες ακόμα γιατί αφού μου έβγαλαν τον καθετήρα έχω ακράτεια. Άπαξ και θέλω να ουρησω απλώς φεύγουν. Δεν μένουν με τίποτα... Ελπίζω να φτιάξει και να μην είναι λόγω της ρήξης και των ραμματων.. 

@loyloy μην ανησυχείς για τίποτα και ειδικά για το τι λένε οι άλλοι. Κόψε τους τη φορά από τώρα! Εσυ θα κανεις ότι κρίνεις καλό για το παιδί σου κι αυτό πρέπει να το σέβονται. 

Εγω θηλασα καλά (κατ´ εμε) τη νύχτα και το πρωί αλλά από εκεί και πέρα ένιωθα πως η μικρή έκλαιγε αλλά δεν ήθελε να φάει. Και με πιάσανε τα ψυχολογικά μου γιατί να κλαίει το παιδί μου και να μη μπορώ να το βοηθήσω. Μακάρι να πάρουμε το κολαι και οι δυο αλλλιως θα κλαίμε μαζί .. Γιατί δεν τρώει ρε κορίτσια; Και τι να κάνω όταν κλαίει; Μη με κοροϊδέψετε αλλά μου σκίζεται η καρδιά..

Δεν ειναι τίποτα μπορεί θα φτιάξει μετά. Μπορεί να μην κατάλαβες το ψαλίδι εγώ το καταλαβα και εγώ είχα πολύ κοψιμω αλλά μια χαρά. Πως κατάλαβες ότι δεν τρώει η μικρή; φώναξε της μαιες να σε βοηθήσουν. Η κοπέλα που είναι υπεύθυνη θηλασμού; παρτην αγκαλίτσα να ακούει την καρδιά σου. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Μπράβο αυτά να τα ξεκαθαρισεις από τώρα καλά κάνεις. Ενταξει η γιαγιά το δικαιούυε δισεγγονο θα έχει μεγάλη χαρα!! 

Δεν ειναι τίποτα μπορεί θα φτιάξει μετά. Μπορεί να μην κατάλαβες το ψαλίδι εγώ το καταλαβα και εγώ είχα πολύ κοψιμω αλλά μια χαρά. Πως κατάλαβες ότι δεν τρώει η μικρή; φώναξε της μαιες να σε βοηθήσουν. Η κοπέλα που είναι υπεύθυνη θηλασμού; παρτην αγκαλίτσα να ακούει την καρδιά σου. 

Και είναι το 9ο δισέγγονο. Το μεγαλύτερο 25 χρονών και η γιαγιά είναι ακόμα 83.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loyloy είπε:

Και είναι το 9ο δισέγγονο. Το μεγαλύτερο 25 χρονών και η γιαγιά είναι ακόμα 83.

Το 9 οοοοοοΜπράβο γιαγιά χαρά που θα έχει. έχει δει τόσα δισέγγονα και θα δει και αλλο τωρα. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Το 9 οοοοοοΜπράβο γιαγιά χαρά που θα έχει. έχει δει τόσα δισέγγονα και θα δει και αλλο τωρα. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται; 

Έφτασα τα 32.αυτο το 3 μπροστά ακόμα δεν το χω χωνέψει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μια χαρά είσαι  εγώ σε δύο χρόνια θα το βάλω μπροστα το 3.

28 ε?τι ωραία ηλικία.απολαυσε το.οταν έκλεισα τα 30 έβαλα και 30 κεράκια στη τούρτα να το χωνέψω και κάνει η ανιψιά μου 6 χρονών τότε βρε θεία τούρτα θα φάμε ή κερι?γέμισε η τούρτα.καταλαβαινςις πως αισθάνθηκα

 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Κοριτσια γεννησα μια πανεμορφη μπουμπου! Πανευκολα και σχεδον χωρις καθολου πονο! Μου εσπασε τα νερα ο γιατρος στις 9.30 και στις 2 παρα ειχα γεννησει χωρις υποθετο χωρις ορο χωρις τπτ! Φυσικα εκανα επισκληριδιο και δεν καταλαβα τπτ! Τωρα την εχω διπλα μου και κοιμαται!

Να σου ζησει η μικρη πριγκιπισα!

Να ειναι γερη!!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...