Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια! 2950 γεννηθηκε το κοριτσακι μου! Στο Ιασω στη Λαρισα γεννησα! Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη και απο το γιατρο μου και απο ολους! Τωρα ποναω αρκετα γιατι με τραβανε τα ραμματα! Απο αυριο πιστευω να ειμαι καλυτερα!

Α Μια χαρά μπεμπαρα!!!!!!!!τοσο ειναι και ο δικός μου αλλά ακόμα στη κοιλιά. Και με τσακίζει στο ξύλο αυτή τη στιγμή ο άτιμος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

10 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Κοριτσια γεννησα μια πανεμορφη μπουμπου! Πανευκολα και σχεδον χωρις καθολου πονο! Μου εσπασε τα νερα ο γιατρος στις 9.30 και στις 2 παρα ειχα γεννησει χωρις υποθετο χωρις ορο χωρις τπτ! Φυσικα εκανα επισκληριδιο και δεν καταλαβα τπτ! Τωρα την εχω διπλα μου και κοιμαται!

Κορίτσι μου να σου ζήσει!!γερη και τυχερη στη ζωή της!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2018 at 10:05 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Κορίτσια!!! 

Γεννησα!! Μου έβαλαν το δεύτερο χάπι και για μια ώρα σταμάτησαν και οι συσπασεις που είχα και δεν πονούσα πια. Και ξαφνικά νιώθω έναν έντονο πόνο κάτω και βγάζω αίμα. Αρκετό αίμα. Μετά σπάσαν τα νερά και αμέσως ξεκίνησα να πονάω πολύ με πολύ μικρές ανάπαυλες! Με πήγαν στην αίθουσα τοκετού. Είχα διαστολή 4 και μου έκαναν επισκληρίδειο. Δεν έβαλαν πολύ φάρμακο. Ακόμα πονούσα αλλά μπορούσα να σπρώξω εύκολα. Μέσα σε μια ώρα είχα διαστολή τελεια και ξεκίνησε ο τοκετός. 

(Βασιλική μη διαβάσεις το παρακάτω..)

Νομιζα πως με την επισκληρίδειο δεν θα πονούσα αλλά βρε παιδιά... εγώ πονούσα πολύ!!! Ειδικά όταν βγήκε το μωρο που με εσκισε μέχρι την ουρήθρα πέθανα στον πόνο!!! Και τα πόδια μου ένιωθα κανονικά και όλα. Δεν ήταν όπως τότε που είχα κάνει επέμβαση στο γόνατο. Τώρα απλώς είχαν απαλύνει τους πόνους. Βέβαια όλα πήγαν καλά και δεν παραπονιέμαι. 

Ειχε λωροδεθει και ευτυχώς την βγάλαμε σήμερα. Γεννήθηκε 3320 και έχει πανέξυπνα μάτια! Μου την έδωσαν κατευθείαν πάνω στο στήθος μου πριν την πλύνουν για πάνω από μισή ωρα. Μετά το καθάρισαν και μου το έβαλαν πάνω μου να θηλάσει για περίπου μια ώρα. Έμεινα πααααρα πολύ ικανοποιημένη με τον γιατρο και το προσωπικό. Μετά το πήραν στους γιατρούς και μου το έφεραν και το θηλασα. Ευτυχώς με βοήθησαν και κατέβηκε το πρωτόγαλα σιγά σιγά. Τώρα κοιμάται δίπλα μου!

Προσωπικά ακόμα δεν ξέρω τι νιώθω..! Είμαι συγκινημένη και την κοιτάω αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το «πραγματακι» είναι το παιδάκι μου!!!

Βασιλική μου όλα να σου πάνε τέλεια αύριο!!!! Να εχεις μια γρήγορη και εύκολη γεννα και να κανεις ένα υγιέστατο και ευλογημένο μωρό! Μια συμβουλή: όσο μπορείς περπάτα!

κοριτσάκι μου συγχαρητήρια να σας ζήσει η μπουμπουκα σας!!γερή κ ευλογημένη να είναι.

τώρα για την επισκληριδιο υπάρχουν 2 ενδεχόμενα ή δεν σ έβαλαν πολύ φάρμακο έτσι ώστε να μουδιασεις από την Μέση κ κάτω αλλά τα καταλαβαίνεις ή δεν στην έκαναν στο σωστό σημείο ,όπως εμένα στην 2η γέννα μου,που ήμουν μουδιασμένη από κάτω δεν καταλάβαινα τπτ απολύτως,ούτε να σπρώξω,και στην κοιλιά τις συσπάσεις κ τους πόνους τους ένιωθα όλους!!!

12 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Κοριτσια γεννησα μια πανεμορφη μπουμπου! Πανευκολα και σχεδον χωρις καθολου πονο! Μου εσπασε τα νερα ο γιατρος στις 9.30 και στις 2 παρα ειχα γεννησει χωρις υποθετο χωρις ορο χωρις τπτ! Φυσικα εκανα επισκληριδιο και δεν καταλαβα τπτ! Τωρα την εχω διπλα μου και κοιμαται!

μπράβο κοριτσάκι μου,να σας ζήσει να είναι πάντα τυχερή και γερή στην ζωή της!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Να σας ζήσει! Όπου και να μοιάζει η μπουμπου σας είναι σίγουρα μια κούκλα! Να είστε γέροι και δυνατοί να το καμαρώνετε το παιδάκι σας! Νομίζω ότι οι φετινές γιορτές θα είναι πολύ ξεχωριστές για εσάς! Και πάλι να σας ζήσει! 

Αχ ναι, θα είναι ξεχωριστές οι γιορτές...! Και στα δικά σου σε λίγους μηνες!

Κοριτσια μου νυστάζω αθεράπευτα γιατί ακόμα δεν έχω πάρει το κολάι με τη μικρή και δεν κοιμάμαι. ΑΛΛΑ κάθε ώρα που περνάει την ερωτεύομαι παράφορα!!! 

Βασιλική μου τι καλά!!! Να σου ζήσει η μικρή και να είναι πάντα καλά κι ευλογημένη! Τι τυχερή που είσαι που δεν πόνεσες! Μπράβο κορίτσι μου! Καλά αναθρεματα τώρα!

Λουλου μου ναι είσαι η επόμενη! Τώρα θα ανυπομονούμε για τα δικά σου νέα! 

Δεν ξέρω αν μου έχει γράψει κάποια άλλη γιατί από τη νύστα με το ζόρι γράφω και δε μπορώ να τα διαβάσω όλα. Αλλά σας ευχαριστώ όλες τοοοοσο πολυυυυ!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Αχ ναι, θα είναι ξεχωριστές οι γιορτές...! Και στα δικά σου σε λίγους μηνες!

Κοριτσια μου νυστάζω αθεράπευτα γιατί ακόμα δεν έχω πάρει το κολάι με τη μικρή και δεν κοιμάμαι. ΑΛΛΑ κάθε ώρα που περνάει την ερωτεύομαι παράφορα!!! 

Βασιλική μου τι καλά!!! Να σου ζήσει η μικρή και να είναι πάντα καλά κι ευλογημένη! Τι τυχερή που είσαι που δεν πόνεσες! Μπράβο κορίτσι μου! Καλά αναθρεματα τώρα!

Λουλου μου ναι είσαι η επόμενη! Τώρα θα ανυπομονούμε για τα δικά σου νέα! 

Δεν ξέρω αν μου έχει γράψει κάποια άλλη γιατί από τη νύστα με το ζόρι γράφω και δε μπορώ να τα διαβάσω όλα. Αλλά σας ευχαριστώ όλες τοοοοσο πολυυυυ!!!! 

 Καλημέρα Μόλις πάτε σπίτι θα βρεις τους ρυθμούς σου και θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Θα την ερωτεύεσαι κάθε λεπτό όλο και περισσοτερο. Πως πας με το θηλασμό εντάξει όλα; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Alex. Arap είπε:

 Καλημέρα Μόλις πάτε σπίτι θα βρεις τους ρυθμούς σου και θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Θα την ερωτεύεσαι κάθε λεπτό όλο και περισσοτερο. Πως πας με το θηλασμό εντάξει όλα; 

Θέλω κι εγώ να πιστεύω πως  θα στρώσουν τα πράγματα όταν πάμε σπίτι μας. Εγω επιτέλους έκανα μπάνιο γιατί μου έβγαλαν τον καθετήρα και ανανεώθηκα. Με τον θηλασμό καλά τα πάω. Πονάει βέβαια και όταν πιέζω τις θηλές δεν βγαίνει πέρα μια σταγονιτσα και αν. Αλλά το παιδί κάνει κακά και κατουράει κανονικά οποτε μου λένε τρώει καλά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , P.L.L. είπε:

Θέλω κι εγώ να πιστεύω πως  θα στρώσουν τα πράγματα όταν πάμε σπίτι μας. Εγω επιτέλους έκανα μπάνιο γιατί μου έβγαλαν τον καθετήρα και ανανεώθηκα. Με τον θηλασμό καλά τα πάω. Πονάει βέβαια και όταν πιέζω τις θηλές δεν βγαίνει πέρα μια σταγονιτσα και αν. Αλλά το παιδί κάνει κακά και κατουράει κανονικά οποτε μου λένε τρώει καλά. 

Μην ανχονεσε τόσο πρέπει να βγάζει στην αρχή όλα καλά τότε. Ωχ γιατί είχες ακόμα καθετήρα εμένα μου το έβγαλαν αμέσως απαισιο πράγμα. Ωραίο το μπανακι έχει και καυτό νερό να πλενεσε 3 φορές από κάτω για να περάσουν τα ράμματα και να μην έχεις θέμα άφθονο νερό εγώ έτσι έκανα και εθρεψαν γρήγορα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μην ανχονεσε τόσο πρέπει να βγάζει στην αρχή όλα καλά τότε. Ωχ γιατί είχες ακόμα καθετήρα εμένα μου το έβγαλαν αμέσως απαισιο πράγμα. Ωραίο το μπανακι έχει και καυτό νερό να πλενεσε 3 φορές από κάτω για να περάσουν τα ράμματα και να μην έχεις θέμα άφθονο νερό εγώ έτσι έκανα και εθρεψαν γρήγορα. 

Α Για πες Συμβουλές για το πλύσιμο από κάτω.γενικοτερα πως θα θρέψουν γρήγορα τα ράμματα. Πήρα και σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή.της eubos κλασσικά χρόνια τώρα δεν το αλλάζω.Να το χρησιμοποιώ με τα ράμματα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Α Για πες Συμβουλές για το πλύσιμο από κάτω.γενικοτερα πως θα θρέψουν γρήγορα τα ράμματα. Πήρα και σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή.της eubos κλασσικά χρόνια τώρα δεν το αλλάζω.Να το χρησιμοποιώ με τα ράμματα?

Εμενα μου είχε πει ο γιατρός όσες πιο πολλές φορές μπορεί να πλενομαι με άφθονο νερό από κάτω χωρίς να φοβάμαι αλλά και 3 ειναι μια χαρά 1 από τις 3 σαπούνι όχι όλες. Εγώ αυτά έκανα και δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε φαγούρα ούτε πόνο και έκλεισαν πολύ γρήγορα. Έκανα μπάνιο μόλις βγήκα από την γέννα κατευθείαν δεν καθησα ούτε λεπτό στο κρεβάτι ήταν μεγάλη ανακούφιση το μπανακι!!!

 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εμενα μου είχε πει ο γιατρός όσες πιο πολλές φορές μπορεί να πλενομαι με άφθονο νερό από κάτω χωρίς να φοβάμαι αλλά και 3 ειναι μια χαρά 1 από τις 3 σαπούνι όχι όλες. Εγώ αυτά έκανα και δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε φαγούρα ούτε πόνο και έκλεισαν πολύ γρήγορα. Έκανα μπάνιο μόλις βγήκα από την γέννα κατευθείαν δεν καθησα ούτε λεπτό στο κρεβάτι ήταν μεγάλη ανακούφιση το μπανακι!!!

 

Σε Ευχαριστώ Πολύ!! !!!!!!!!!!Είναι άγχος γτ είναι υγρή περιοχή Γενικά και με την αιμορραγία .Και το χα απορία πως θα κλείσουν τα ράμματα.Ευτυχως που έχουμε και τις ήδη μανούλες εδώ στο φόρουμ και βοηθάτε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Σε Ευχαριστώ Πολύ!! !!!!!!!!!!Είναι άγχος γτ είναι υγρή περιοχή Γενικά και με την αιμορραγία .Και το χα απορία πως θα κλείσουν τα ράμματα.Ευτυχως που έχουμε και τις ήδη μανούλες εδώ στο φόρουμ και βοηθάτε.

Να σου πω την αλήθεια εγω αίμα πολύ είχα μόνο την πρωτη μέρα Μετα φυσιολογικά αφού φόραγα κανονική σερβιέτα. Όσο μπορούμε βοηθάμε γιατί Καταλαβενω τι θέση σας έτσι ήμουν και εγώ αλλά κάνεις δεν μου είπε τίποτα χρήσιμο μόνο με ανχοναν για ασυμαντα πράγματα.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Κοριτσια γεννησα μια πανεμορφη μπουμπου! Πανευκολα και σχεδον χωρις καθολου πονο! Μου εσπασε τα νερα ο γιατρος στις 9.30 και στις 2 παρα ειχα γεννησει χωρις υποθετο χωρις ορο χωρις τπτ! Φυσικα εκανα επισκληριδιο και δεν καταλαβα τπτ! Τωρα την εχω διπλα μου και κοιμαται!

Να σου ζησει γλυκια μου!! Υγιης και καλοτυχη να ειναι!!! Καλη ανατροφη και με το καλο σπιτακι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγω αίμα πολύ είχα μόνο την πρωτη μέρα Μετα φυσιολογικά αφού φόραγα κανονική σερβιέτα. Όσο μπορούμε βοηθάμε γιατί Καταλαβενω τι θέση σας έτσι ήμουν και εγώ αλλά κάνεις δεν μου είπε τίποτα χρήσιμο μόνο με ανχοναν για ασυμαντα πράγματα.

Εμένα με έχουν αγχωσει οιβγυρω μου στο θέμα του θηλασμού.Εχω υποστεί πολύ πίεση ειδικά από συγγενή μου και με έχει κουράσει αυτό.οτι πρέπει και έτσι κι αλλιώς και αν δεν το κάνεις δεν θα είσαι κα λη μαμά και τέτοια.και δεν είπα ποτέ ότι δεν θέλω να το κάνω.θελω και πολύ μάλιστα αλλά δεν μπορώ Αυτ ή τη πίεση.Εμενα με νοιάζει να είναι καλά το μωρό μου.απο κει και πέρα θεωρώ όλα θα γίνουν.Πλεον αν μου ανοίξει κανεις κουβέντα απλά τον αγνοώ.

Να σαι καλα πάντως για τις πληροφορίες.εισαι φοβερή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , loyloy είπε:

Εμένα με έχουν αγχωσει οιβγυρω μου στο θέμα του θηλασμού.Εχω υποστεί πολύ πίεση ειδικά από συγγενή μου και με έχει κουράσει αυτό.οτι πρέπει και έτσι κι αλλιώς και αν δεν το κάνεις δεν θα είσαι κα λη μαμά και τέτοια.και δεν είπα ποτέ ότι δεν θέλω να το κάνω.θελω και πολύ μάλιστα αλλά δεν μπορώ Αυτ ή τη πίεση.Εμενα με νοιάζει να είναι καλά το μωρό μου.απο κει και πέρα θεωρώ όλα θα γίνουν.Πλεον αν μου ανοίξει κανεις κουβέντα απλά τον αγνοώ.

Να σαι καλα πάντως για τις πληροφορίες.εισαι φοβερή.

Μην ακούς κοπέλα μου με το καλό σου εύχομαι να έρθει το μπεμπακι σου και αυτό θα το δεις εσύ αν μπορείς να θηλάσεις η όχι κοφτουστο από τώρα να μην σου λένε τίποτα. Και όταν γεννήσεις όση λιγότερη έρθουν καλύτερα θα είναι από κοντινούς ενοω. Κουμάντο εσύ με τον άντρα σου οι υπόλοιποι σπίτι τους αντε συγχυστηκα πάλι με κάτι τέτοια που ακούω.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...