Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@anemoni1989 σε νιώθω αρκετά.καινεγω ωρες ώρες διαβάζοντας εδώ ότι έχουν συμβεί πολλά χειρότερα σε εγκυμοσύνες και εγώ με μια παλινδρομη από πέρισυ τον Αύγουστο ακόμα να συνέλθω εντελώς.17 Μαρτίου Ει χα ΠΙΤ αρα καταλαβαίνεις αυτές οι μέρες και για μένα κυλάνε δύσκολα.σκεφτομαο συνέχεια ότι θα Ει χα γεννήσει το μωράκι μου.Ειναι ολ α όμως μες στο μυαλό και εσένα που Ει σαι ε γκυος έχεις και τις ορμόνες.αυτες φταίνε για ολ α Μην ανησυχείς.χαλαρωσε.τωρα αν σε αγχώνει πολύ που δεν έχεις κάνει εμε το πήγαινε Αύριο και Κάνε έναν υπερυχο για να ηρεμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Τις χοριακες επειδή είπες στα βγάζουν αλλα ντα αλλον 

Μην σκέφτεσαι τι έγινε αυτά δεν τα ορίζουμε εμεις το γνωριζεις καλα.. Φυσικα να είσαι χαρουμενη!!!!!Αυτο το μωρό ήρθε για να μείνει!!!

Αααα !! Εννοουσα οτι ακομα κ ν βγαινανε καλες αποτελεσμα μηδεν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

@anemoni1989 σε νιώθω αρκετά.καινεγω ωρες ώρες διαβάζοντας εδώ ότι έχουν συμβεί πολλά χειρότερα σε εγκυμοσύνες και εγώ με μια παλινδρομη από πέρισυ τον Αύγουστο ακόμα να συνέλθω εντελώς.17 Μαρτίου Ει χα ΠΙΤ αρα καταλαβαίνεις αυτές οι μέρες και για μένα κυλάνε δύσκολα.σκεφτομαο συνέχεια ότι θα Ει χα γεννήσει το μωράκι μου.Ειναι ολ α όμως μες στο μυαλό και εσένα που Ει σαι ε γκυος έχεις και τις ορμόνες.αυτες φταίνε για ολ α Μην ανησυχείς.χαλαρωσε.τωρα αν σε αγχώνει πολύ που δεν έχεις κάνει εμε το πήγαινε Αύριο και Κάνε έναν υπερυχο για να ηρεμήσεις.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου... Σίγουρα φταίνε οι ορμόνες... Απλά φταίει και που την άλλη φορά δεν είχα κάποιο σημάδι ότι κατι δεν πάει καλά (έχω ξαναπει πως εκανα εμετους κλπ ενώ το εμβρυο ήταν ήδη νεκρό), εκτός από έντονες κράμπες στην κοιλιά, οι οποίες είχαν αποδωθεί σε φυσιολογικές συσπάσεις της μήτρας... Αυτή τη φορά, βέβαια, όλα είναι διαφορετικά!!! Εχω φτάσει πιο μακριά, ήδη ακούσαμε γρήγορη και δυνατή καρδιά και δεν έχω κράμπες!!! Βγαίνει βέβαια μικρότερο, αλλα ξέρω πάλι πως έγινε αργά η σύλληψη!!! Αλλά ο άτιμος ο διαολάκος με βασανίζει... Δεν είναι ότι δεν είμαι αισιόδοξη..το αντίθετο!!! Είμαι πολύ σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά.... Αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω!!!!

Μάλλον είμαι τρελή!!!!! :P
Α! Έκανα και εμετό τελικά! Είχα δεν είχα, πάλι νηστικιά θα μείνω!!!!1 :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fairyanna είπε:

Ήταν μια δύσκολη χρονιά για εμένα.προσπαθώ να δείχνω δυνατή σε όλους και να είμαι αισιόδοξη και πρώτη φορά νοιώθω λίγο αδύναμη μπροστά σε όλο αυτό. Η αρχή έγινε πέρσι το Πάσχα όταν ανακάλυψα την υπογονιμοτητα. Ακολούθησε ένας κύκλος με serpafar με αποτέλεσμα μηδέν. Μετα μια προσπάθεια με φυσικό με αποτέλεσμα ένα κυστικο ωάριο. Μετά κανονική προσπάθεια εξωσωματικής με αποτέλεσμα να ακυρωθεί λόγο ότι οι ορμόνες μου πήραν την κάτω βόλτα. Και τώρα έκανα την τελευταία πήραμε 2 ωαριακια γονιμοποιηθηκε το ένα αλλά τελικά πάλι ένα μηδενικό. Ο γιατρός μου έχει μιλήσει για δανεικά αλλά αν και δεν είμαι αρνητική δεν νοιώθω ακόμα ετοιμη για κάτι τέτοιο. Θέλω να προσπαθήσω λίγο ακόμα μόνη μου. Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα ήταν απλά για να δικαιολογήσω την κακή μου ψυχολογία 

Κορίτσι μου,διάβασα το μήνυμα σου και το πόσο σε νιώθω να ήξερες.

Εύχομαι να έχεις δυναμη και να ακολουθήσεις την διαίσθηση σου και όλα όσα έχεις ονειρευτεί σύντομα να πραγματοποιηθούν!

Κορίτσια καλησπέρα!

Όχι στα πολύ καλά μου αλλά ήθελα να σας γράψω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου... Σίγουρα φταίνε οι ορμόνες... Απλά φταίει και που την άλλη φορά δεν είχα κάποιο σημάδι ότι κατι δεν πάει καλά (έχω ξαναπει πως εκανα εμετους κλπ ενώ το εμβρυο ήταν ήδη νεκρό), εκτός από έντονες κράμπες στην κοιλιά, οι οποίες είχαν αποδωθεί σε φυσιολογικές συσπάσεις της μήτρας... Αυτή τη φορά, βέβαια, όλα είναι διαφορετικά!!! Εχω φτάσει πιο μακριά, ήδη ακούσαμε γρήγορη και δυνατή καρδιά και δεν έχω κράμπες!!! Βγαίνει βέβαια μικρότερο, αλλα ξέρω πάλι πως έγινε αργά η σύλληψη!!! Αλλά ο άτιμος ο διαολάκος με βασανίζει... Δεν είναι ότι δεν είμαι αισιόδοξη..το αντίθετο!!! Είμαι πολύ σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά.... Αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω!!!!

Μάλλον είμαι τρελή!!!!! :P
Α! Έκανα και εμετό τελικά! Είχα δεν είχα, πάλι νηστικιά θα μείνω!!!!1 :P

Χαχαχαχαχαχα.να είδες?έκανες εμετουλη.Λογικο ρε συ.εγω Μόνο στην ιδέα να ξαναμεινω ε γκυος φοβάμαι και πως δεν θα αντέξω 9 μήνες να ζήσω με την αγωνία.Μετα απο μια απώλεια δύσκολο να το ευχαριστηθείς.απλα προσπάθησε να χαλαρώσεις κάνει καλό στο σπορακι.απολαυσε το.σου αξίζει!!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Luckystars είπε:

Κορίτσι μου,διάβασα το μήνυμα σου και το πόσο σε νιώθω να ήξερες.

Εύχομαι να έχεις δυναμη και να ακολουθήσεις την διαίσθηση σου και όλα όσα έχεις ονειρευτεί σύντομα να πραγματοποιηθούν!

Κορίτσια καλησπέρα!

Όχι στα πολύ καλά μου αλλά ήθελα να σας γράψω.

Γιατί Έχεις πεσμενη ψυχολογία?έλα βγάλτα από μεσα σου.να ξαλαφρωσεις λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Δεν είμαι στα πολύ καλά μου αλλά ήθελα να σας γραψω

Just now, loyloy είπε:

Γιατί Έχεις πεσμενη ψυχολογία?έλα βγάλτα από μεσα σου.να ξαλαφρωσεις λιγάκι.

Λουλου μου,όλα μαζί.Άστα,δεν θέλω να χαλάω το όμορφο κλίμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αν θες, μοιράσου μαζί μας τις σκέψεις σου!!

Δεν θέλω Ανεμώνη μου να σας επηρεαζω.Είμαι και νέα εδώ ,αισθανομαι άσχημα να λειτουργώ ψυχοπλακωτικα στην παρέα που ήδη έχετε.Ελπίζω να το διατυπώνω ορθά.

Σας ευχαριστώ πολύ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. η χοριακη σου εκτοξεύθηκε!!! Συγχαρητήρια κοπελα μου!!!

@anemoni1989 μου χαλάρωσε, ηρεμησε ολα Τελεια θα πανε.θα το δεις!!! Ακουσες και δυνατή καρδούλα! Έδωσε το παρον και με το παραπανω το μικρο σου!

και γω περιμενω πως και πως σε 2 βδομαδες που θα ξαναπαω να ακουσω δυνατή καρδούλα γιατι χθες ακούσαμε αρχομενη καρδιακή λειτουργία. Ηταν φαινεται νωρις για να ακουστεί δυνατα. Παντως σημερα δεν ειχα καθολου αιμα και χαιρομαι γιαυτο! 

@Luckystars μην το βλεπεις ετσι. Και εμεις οταν δεν ειμαστε καλα τα συζηταμε εδω με τα αλλα κορίτσια. Μην κλείνεσαι στον εαυτο σου και πες μας τι σε εχει ρίξει τοσο πολυ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω τις ιστορίες σας και σας θαυμάζω!!! Νιώθω πολύ άσχημα που μία παλίνδρομη με έριξε τόσο πολύ ψυχολογικά και ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει!! Ίσως πρέπει να επισκεφτώ και πάλι την ψυχολόγο που είχα πάει στο παρελθόν αν συνεχίσω έτσι... Φοβάμαι μη μου το γυρίσει και σε επιλόχειο στην πορεία...

Σήμερα ήταν μια δύσκολη μέρα... Γενικά είμαι και πολύ ευσυγκίνητη τον τελευταίο καιρό... Γέννησε και μια γνωστή... Μου κόλλησε και το ότι θυμήθηκα πως αυτή τη βδομάδα θα σταματούσα από τη δουλειά αν πήγαιναν όλα καλα με την πρώτη εγκυμοσύνη... Ένα μάτσο χάλια.... Και το χειρότερο είναι ότι δε θέλω να στεναχωρώ και το σποράκι μου και νιώθω ενοχές και τύψεις!!!

Θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.... Δε θέλω να τύχει πάλι καμιά στραβή.... Δεν έχω κάνει και κανένα εμετό  σήμερα... Όλα χαλια...

Συγγνώμη αν σας βαραίνω...αλλά κάπου ήθελα να τα πω κι εγω.... Τόσο χάλια όσο σήμερα δεν ήμουν ποτέ... Τι κακό κι αυτό??? Ατιμες ορμόνες....

Να πας κορίτσι μου στην ψυχολόγο θα σου κάνει πολύ καλό. Είμαι πολύ υπέρ. Είναι απόλυτα φυσιολογικό που ακόμα σε ποναει. Εδώ εγώ είδα εχθές μια φωτογραφία το κύτταρακι μας από την εμβρυομεταφορα και με πήρε από κάτω.... Όχι εσύ που το είχες και μέσα σου τόσο καιρό. Η ψυχολογία είναι και από τις ορμόνες έτσι. Κοίτα να κάνεις πράγματα που σου αρέσουν και πήγαινε και καμιά βολτούλα. Θα σου κάνει καλό 

Link to comment
Share on other sites

Luckystars κατ´ αρχήν σε ευχαριστώ για τις ευχές. Δεύτερον, αν νομίζεις πως εδω λέμε μονο ευχάριστα κανεις μεγάλο λάθος!!!! Μπορείς να προσπαθήσεις να μας ρίξεις όσο θες. Δεν θα πέσουμε! Θα ερθει ομως και η δική μας ώρα καποια στιγμή να σου το ανταποδώσουμε :-) 

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια δεν είμαι καλά... Στα καλά καθούμενα αίμα... Κατακόκκινο.... Δεν το πιστεύω....

Μη μου λες τέτοια. Πήρες τηλ τον γιατρο; Μήπως έκανες κατι και πιέστηκες και πρέπει να ξαπλωσεις; Γρήγορα στο κρεβάτι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...